Atopický ekzém se zlepšil v novém prostředí. Proč?

collette
21. srp 2011

Syn (21 měsíců) je atopik. Naštěstí jen lehký, takže zvládáme s Lipobasí a v případě zhoršení s Pythiolem (léto) a Holtem (zima). Kortikoidy jsme zatím naštěstí použít nemuseli.

Teď jsme byli týden an chalupě a léze se ze dne na den tak zlepšily, že jsem jen valila oči. Napadl mě vliv ovzduší (máme chalupu v Českém ráji), ale na to to podle mě bylo dost rychlé. Navíc je to staré stavení, z části roubené, takže je tam více prachu. Jinak jsme nic neměnili a tak jediné, co mě napadá, je místní voda. A ta je hodně tvrdá, takže vysušuje a tím pádem by to měla naopak zhoršovat. Možná ještě chlór (jedeme na vlastní studny), ale ty byly na jaře ošetřeny notnou dávkou Sava, takže nějaký tam nejspíš také bude.

Včera jsme se vrátili a hned po koupeli v pražské vodě lezl syn z vany s červenými lézemi a museli jsme dát Pythiol.

Takže ta voda je jediné, čím si to dovedu vysvětlit.

Máte podobnou zkušenost? A napadá někoho, co přidat do vody, aby "ztvrdla"? Myslím totiž, že by to za zkoušku stálo. Chlór nevyženu, ale s třeba by šlo něco udělat s tou tvrdostí...

Díky moc!

alamo
22. srp 2011

Ahoj, napadlo me povleceni. Ja sama jsem atopik a nektere povleceni mi nedela dobre - ten potisk na nem, ani ne perina jako takova. Ale to asi nebude ono, kdyz se doma koupal hned po navratu. To s tou vodou nevim - bylo by to zajimave zjisteni. A nebo mu ta prazska mu nevyhovuje, ze je vic chemicka...?

aniseta
23. únor 2012

Dceři se objevil rozsáhlý atopický ekzém a zkošeli jsme to mazat všeličím, ale nic moc nepomáhalo... červená vysušená, drsná opuchlá kůže popraskaná ranami po škrábání maximálně víc zrudla nebo se potila... Pak moje dcera sama od sebe vzala Pythiol a během jediného dne co se Pythiolem mazala se ekzém výrazně zlepšil !!! 🙂 přestal se "potit" , zhojil se a pleť získala znovu svoji původní barvu, opuchliny splaskly... !!! Zbytečně jsem vyhodila peníze za drahé přípravky...

pelenka
23. únor 2012

Ahoj, já bohudík vlastní zkušenost s tímto nemám, ale mohu potvrdit, že je to voda. Na vlastní oči jsem viděla známých mrňousa, když jsme s nimi byli v létě na chalupě (mimochodem kousek od Jičína🙂. Pár dní od přijetí měl kůžičku zas jak miminko, a to přijel samý krvavý flek. Doma je to do dvou dnů zpět, už to tak mají prý roky, co tam s malým jezdí a lékař jim potvrdil, že je to vodou.

takyja
23. únor 2012

Ahoj, já mám podobnou vlastní zkušenost - atopický ekzém se mi rozjel po pobytu (5dní) u známých s nepříjemnou vodou z vodovodu (HK). Je to dávno, ale myslím, že to tak může být. Jediné, co můžeš udělat, je nechat si udělat rozbory vody doma a na chalupě a porovnat a zeptat se lidí, co ti ty rozbory budou dělat, jak docílit změny. Tady ti asi nikdo moc nebude umět poradit.