• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Biologická léčba revmatoidní artritidy, máte zkušenost?

autor
@kativka A proč myslis, ze to mas po MTX? To může byt normální chřipka. Já MTX beru už spoustu let, žádné vedlejší účinky po něm nemám. Beru ho v tabletách. Krom něj jeste kortikoidy, biologickou léčbu a arcoxii.
11. čer 2015 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kativka Já jsem brala MTX rok - nejvyšší dávky a k tomu kortikoidy a nějaké koktejly léků na bolest. Nikdy jsem nic podobného neměla. Na krev jsem chodila také jednou za 3m, po roce se mi zvedly jaterky, tak mi MTX i kortikoidy začaly postupně vysazovat.
11. čer 2015 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2
@ilonne přijde mi hrozně divný, že jsem hodně dlouho jak rybicka, s dvema detmi si nepamatuji, kdy jsem byla naposledy nemocna.. vezmu MTX a takový stav? na to, aby mi klesla imunita a já hned neco chytila je podle me brzy, tak me jen napadaji vedlejsi ucinnky, nebo hodne blba nahoda.
11. čer 2015 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, asi hloupy dotaz ale... :wink:
Min.rok okolo Vánoc jsem dostala silene bolesti do pravého kolene,bolelo i v klidu (což pro me byla novinka), lékařem mi byla duagnostikovana artroza kolene 3 st. Protoze jsem v té době kojila,řekl mi ať přijdu az do kojím, že mi pichne kortikoidy. Pak nastalo jaro a obtize odeznely. Ale ted už se koleno zase začíná hlásit :frowning2:. Není to nic hrozného, ale bojím se, aby to zase nebyla ta bolest,kdy jsem skoro az brečela.
Nic o tom dal nevím, u dr.jsem byla tehdy jako opařena, na nic jsem se poradne nezeptala. Jsem pomerne mlada 33 let...co me ceka a nemine? Vymena kolene třeba nelze?
Děkuji za rady.
24. říj 2016 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasula10 Ahoj. Tak na to ti moje rady budou krátké. Já ma revma, to je úplně něco jiného. Přeji hodně síly!
26. říj 2016 ve 04:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendyh aha...děkuji za reakci :slight_smile:
26. říj 2016 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
revmatoidni artritida je asi uplně neco jineho :wink:
27. říj 2016 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, za jak dlouho vám řekli doktoři že zabere biologická léčba ? Děkuji
3. led v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maekinka měla jsem dvě a obě zabraly skoro hned :slight_smile:
3. led v 16:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maekinka říkali během měsíce, ale zabrala po 4 dnech
4. led ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyh @elze děkuji za odpovědi a ještě bych se chtěla zeptat jestli jste předtím braly také MTX nebo jinou látku s kombinací s kortikoidy. Po kortikoidech jsem zkulatěla hlavně v obličeji, ale doktoři říkají že to zmizí :rolling_eyes::slight_smile:
4. led v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maekinka já jsem brala Methypred (Medrol) u jedné, pak nic pouze BIO a u druhého typu BIO jsem brala i MTX
4. led v 18:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak moc se po kortikoidech pribere? mám mtx, ale chceme mimi, tak asi dostanu neco jineho
4. led ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kativka při MTX nesmíš otěhotnět a musíš být alespoň 6m před početím bez něj. Medrol se může při těhotenství i kojení.
5. led ve 03:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maekinka určitě zmizí :slight_smile: tzv "moon face" jsem měla vždy, když jsem brala Medrol víc jak 8mg..

@kativka já jsem nepřibrala vůbec, zkulatěl vždy jen obličej
5. led v 16:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyh Jj, o MTX vím, trochu mě však děsí, že v těhu budu brát cokoli, co je určitě driák. :( Přeci to na mimčo musí mít nějaký vliv :( ale co se dá dělat. Ovšem otázka je, co se bude dít, pokud mi nebude fungovat, snad existuje víc léků.
7. led v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elze A jako nějak strašně? Je to tak, že kdo mě po letech pozná, tak se zděsí? :grinning: Nebo to je jako s vypadáváním vlasů u MTX, že se to fakt děje, ale okolí si toho nevšimne?
7. led v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kativka celé těhotenství jsem brala Medrol 8mg a i v době kojení. Malá v pořádku.
jinak kvůli obličeje - ano, zkulatěl strašně :frowning2: V době, kdy mám zvyšené dávky kortikoidů, chodím k holiči, aby mi upravil vlasy a trochu schoval ten obličej..
8. led ve 20:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elze úplně stejně. Celé těhotenství 8mg a i při kojení.
8. led ve 22:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky
9. led v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek