Bradavice u 11ti měsíčního prcka, máte zkušenost?

ronyx
24. lis 2012

Prosím o radu všechny maminky,které mají nějakou zkušenost s bradavicí u mimča.Mému synovi se zhruba před 2 měsíci udělala na lokti malá červená vystouplá tečka.Vypadalo to jako potnička,tak jsem tomu nevěnovala větší pozornost.Časem to ale rostlo a teď už je to asi půl centimetru velká vystouplá červená bradavice.Malý se neustále plazí po zemi a tak si už 2x bradavici porušil a dost to krvácelo.Vydenzifikovala jsem mu to Betadinou a obvázala.V pondělí letím k doktorce a na kožní.Chci se zeptat,máte někdo zkušenosti jak se u tak malého dítěte provádí zákrok???Nedokážu si představit,že mu to budou zamrazovat tekutým dusíkem!!!!Já jako dítě byla touto metodou odstranit kuří oko a pamatuji si,že to byla nehorázná bolest!!! ☹ Nebo se pod narkózou vyřezává?Vůbec nevím co čekat a ráda bych slyšela,zda se to dá řešit i jiným způsobem.Kazdopádně to musí jít ven.Často a dost škaredě to krvácí.Děkuji všem za rady

boban
24. lis 2012

@ronyx my máme něco na dlani..nejdříve jsme si mysleli,že je to bradavice,ale nakonec prý není...včera jsme byli na předoperační vyšetření a ve čtvrtek máme nástup do nemocncice a budou mu to pod celkovou narkozou odstraňovat..budou mu to dělat na plastické chirurgii...nenechala bych ho trápit a vyřezávat to jen v lokální anestezii..Tadíkovi se dělá špatně i při vytahování třísky,proto to řeším takhle..vím,že je celková narkoza zátěž na organismus,ale mě to v tuhle chvíli příjde jako nejvhodnější řešení.. 😉

ronyx
autor
24. lis 2012

@boban Taky mě toto řešení napadlo.A jak dlouho bude v nemocnici hospitalozován???Na druhý den ho postí?Budeš tam s ním?Já bych v případě hospitalizace stoprocentně zůstala s malým.Ale mám z toho teda hrůzu.Nedokážu si představit takhle malého bobka pod skalpelem ☹

boban
24. lis 2012

@ronyx dr. říkal,že tam budem minimálně 1 den,což je do pátku,tak snad bude vše oka a pustí nás vten pátek..ano budu tam sním,samotného bych ho tam nenechala..navíc mám doma ještě půlroční mimčo,takže o to se musí postarat tatínek a pomůže mu babi..taky se toho bojím,ale já věřím,že to zvládneme 😉 taky si to moc neumím představit 😔 😔

ronyx
autor
24. lis 2012

@boban Tak držím pěstičky,aby jste to oba dobře zvládli a malý byl v pořádku.Já jsem hrozný zmatkář a v takových situacích dost panikařím. ☹ Myslím,že budu ve větším stresu než malý a čekat pak na histologii to už se asi zblázním!

boban
24. lis 2012

@ronyx děkujeme,snad bude vše oka..myslím,že bysme si mohli podat ruce 😝 já se toho děsně bojím a představuji si jen to nejhorší 😔 😔 taky budu jak na trní,než příjdou výsledky...tak snad u dr. dobře pochodíte a vklidu se domluvíte 😉 mě naše poslala právě na ten dusík,ale našla jsem si plastického chirurga,ten malého zkouknul a dal doporučení do nemocnice pod celkovou 😉 na ten dusík bych nešla ani já,natož 5ti leté dítě..navíc se u nás vyloučilo,že by to byla bradavice 😒 pak dej vědět jak jste dopadli 🙂 🙂

ronyx
autor
24. lis 2012

@boban Určitě pak písnu.Já taky nevím co to přesně je.Je to vystouplé jako bradavice,ale červené,jako ny vní byly krevní sraženiny.A pořád to roste.Tak uvidíme.Na ten dusík bych ho taky neposlala a po mých zkušenostech už vůbec ne!Pořád doufám,že by pomohla nějaká mast,ale to se jen uklidňuju a sama tomu nevěřím

boban
25. lis 2012

@ronyx tak my to právě červené nemáme,je to takový tvrdý hrbolek 😅 ve středu průhledný..jako dr. říkal,že tam mohl mít i něco píchnuté,já nevím..uvidíme...snad to nebude nic vážného 😔

ludva
25. lis 2012

@ronyx Dusík bych přirovnala ke středověkému týrání!!!!!!!!!! Nechala jsem si vypálit bradavice v těhotenství a byla stejná hrůza jako když jsem byla malá. Ruka mi hnisala, následky jsem léčila ještě několik týdnů a to si myslím, že co se týče bolesti tak vydržím hodně. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že svým děttem toto nikdy nenechám dělat. Kožní mi doporučila homeopatika. Moc jsem tomu nevěřila, ale opravdu homeopatka zabrala!!! Určitě to stojí za zkoušku 😉

ronyx
autor
25. lis 2012

Tak takhle to vypadá

ronyx
autor
25. lis 2012

@ludva Moc děkuji za tip,mě se právě do toho dusíku taky nechce jít.Takže tohle bych vyzkoušela,jde o to,zda to není léčení na delší dobu.Malý si to docela často strhává a je třeba s tím dělat něco okamžitě,aby se mu nezačaly tvořit další

ronyx
autor
28. lis 2012

@boban Ahojky,tak my už to máme za sebou.Byli jsme u paní doktorky,ta nás poslala na kožní.Mohli jsme si vybrat buď kožní klasicky na místní poliklinice,nebo soukromé kousek od domova.Tak jsme zamířili tam.Na chodbě akorát byla sestřička,tak jsme jí dali do ruky papír od doktorky a popsali situaci.Sestra,že berou jen na objednávky,ale ať počkám,že se zeptá doktorky,zda nás vezme.V čekárně nikdo nebyl,takže nebyl problém a doktorka jak viděla,že jsem s mimčem nás hned vzala.To bylo štěstí protože do 2 minut se čekárna naplnila k prasknutí 😀 .Doktorka koukla na ručku,ale že nemůže poznat co to je,jelikož to měl Kristianek takové strupovité,zrovna to měl rozškrábané.No a že buď můžem počkat,až se to zhojí a pak se pozná co to je a podle toho se zahájí léčba,nebo to rovnou uříznem.Jelikož mě ujistila,že mu píchne lokální umrtvení a že to působí okamžitě,jsem souhlasila.Malý ani nepíp a bylo to raz dva. 🙂 Dostali jsme antibiotika na pročišťování lokítku a 13.12 máme kontrolu,to už budou i výsledky z histologie.Tak jsem tak šťastnáááááááámže už to máme za sebou. 😀

boban
15. pro 2012

@ronyx Ahojki..tak my už máme operaci taky za sebou..bylo to peklo jak jsme ho vezla na sál,ale zvládli jsme to...stehy už máme taky venku,ale ještě se to hojí..v úterý jsme si volala na výsledky,tak prý to byla virová bradavice,ale i dr. se sám divil,že to tak vůbec nevypadlo...snad už se nám to nikde neudělá 😔 😔

Jste šikulky,že jste to tak zvládli 😵 😵

ronyx
autor
16. pro 2012

@boban Jééé,tak to je supééééér,že to bylo neškodné a bobek to má za sebou 😉 .Nám histologie taky dopadla dobře,není to nic zhoubného,ale bohužel se mu uprostřed toho stroupku vytvořil hemangiom a vypadá to,že vedle se tvoří další malá mrška,takže 8 ledna další kontrola a asi to tentokrát budeme muset nechat zamrazit tím dusičnanem 😢 Takže se tomu nakonec nevyhneme.Budu ale trvat na umrtvení.Snad to dobře zvládneme

jennyska
28. led 2014

Ahoj @ronyx @boban @ludva a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s bradavicemi (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bradavice/ pomůžete ostatním nejen na MK, které bradavice trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? O jaký typ bradavice se u Vás jednalo? Co vše jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all