Bradavice u 5letého syna - jak se jich úspěšně zbavit?

lendyn
18. zář 2013

Milé maminky, mám 5letého syna, který chytl na bazénu bradavice - má je na ručce a bohužel už se mu trošku "pomnožily" 😢
Byli jsme u Dr. ta nám dala Verumal - ale bohužel nám teda nezabral - také se zmiňovala o vysněžení, to je prej velmi účinné, ale dosti bolestivé - nemáte některá z Vás zkušenost? Jsme v pondělí objednaný na kontrolu, tak abych eventuelně věděla, na co se připravit..................

ivapo
18. zář 2013

@lendyn ahoj.. ma desetiletá dcera je ma na noze.. chodíme na vypalování a nemůžeme se jich zbavit..dnes mi na dětském cviceni cvicitelka doporučila krm na nohy od Justu a pry vypadávají i z kořínky!! je to teda na nohy krém ale proc to ně zkusit i na ruce... 😉 tak to budu kupovat a uviďime! 😉 🙂

lendyn
autor
18. zář 2013

aha - no já už jsem přemýšlela o nějakých náplastích, ale on je má takové drobounké - no uvidíme v pondělí u té Dr. co nám řekne, já mám spíš strach z toho "vysněžení" že prý to bolí - tak nevím k čemu to přirovnat - asi jako když se člověk spálí, co???

mrazulkav
18. zář 2013

Já měla vždy jen na noze... a pomohl mi Duofilm, jednou denně potřít, nechat zaschnout a zalepit a asi po měsíci celá vypadne...

iiiviii
19. zář 2013

ahojky, syna trápily ne přímo bradavice ale mulesky? se tomu říká, je už to déle, snad to nazývám správně ... a mazali jsme "zázračným kelímkem od Oriflame" a jsou pryč. bylo mi doporučeno. kelímek je na všechny neduhy co se kůže týká... prý... tak to náš tip 😉

ludmilad
25. zář 2013

@lendyn vysněžení jsem tedy neslyšela. Byla jsem několikrát na vypalování tekutým dusíkem (to by možná mohlo být ono), ale to teda bolí fakt hodně, dítě bych na to nedala ☹

jennyska
28. led 2014

Ahoj @lendyn @ludmilad @iiiviii @mrazulkav @ivapo a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s bradavicemi (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bradavice/ pomůžete ostatním nejen na MK, které bradavice trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? O jaký typ bradavice se u Vás jednalo? Co vše jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

mensa
20. únor 2014

Dcera měla bradavici na ruce a nám teda VERUMAL pomohl aby to vážně neměl ty molusky jak píše iiiviii bradavice se tak rychle nemnoží to dělají molusky ty jsme měly taky z koupaliště Dr nám na to psala mastičku moluskan nebo tak nějak ale moc to nezabíralo tak jsme to byly seškrabávat to byl masakr hlavně to řeš rychle nebo se mu to neskutečně rozleze jestli to má ty molusky

sarriku
20. únor 2014

já měla bradavice asi pět let a pomohl mi až přípravek duofilm

renca_hanych
20. únor 2014

Já na bradavice trpěla jako malá, do cca 10ti let, měla jsem to z veřejnýho koupaliště....jediný co účinně a bezbolestně pomohlo byla štáva z vlaštovičníku, ted ho asi těžko sežene někde růst venku ale poptejte se v bylinkářství nebo v lékárně, třeba se z něj vyrábí nějaká mast nebo by se dal udělat výluhze sušenýho (nevím jestli se dá sehnat, jen píšu co mě napadá) a místo potírat tím, masti od doktorů mě teda nezabraly ani jednou, chodila jsem i na vypalování tekutým dusíkem a až toto zabralo, rychle a efektivně 😉 hodně štěstí v boji s potvorama

evelynka25
20. únor 2014

Duofilm.

lendyn
autor
25. únor 2014

@sarriku
@evelynka25 .......no asi to holky ještě zkusím.
Ona nám teda dala Dr. Verumall,ale to říkí Lukášek, že ho to strašně pálí a bolí - no mám strach, abych mu tam nakonec neudělala víc škody jak užitku. Dívala jsme se na ten Duofilm a ten obsahuje i kyselinu mléčnou - no stojí cca kolem 150Kč ...tak to ještě zkusíme a uvidíme - díky

evelynka25
25. únor 2014

@lendyn Je vhodné nejdříve to v teplé vodě nechat "rozmokvat" potom třeba pemzou vrchní kůži na bradavici obrousit a potom poťukat Duofilmem. Ale jen tu bradavici. Potom nechat zaschnout a zalepit. Kluci mývali bradavice na nohou. Většinou jednu. Jednou měl Kubík dvě vedle sebe a Duofilm vždy pomohl. Chce to ale mořit každý den dokud se nevyloupne. Tak hodně úspěchů.

sarriku
25. únor 2014

@lendyn jojo, já měla planý neštovice na rukou, už jsem měla strach, že se jich snad nikdy nezbavím, bylo jich asi dvacet a pořád se množily. Až mi jednou kamarádka od sousedů poradila. za čas bradavice trochu začaly černat nebo se vysušily jako puchýřek a buď se vstřebaly nebo odpadly. Ale trochu to bolelo, je to pravda.

manad
6. bře 2014

Take jsem mela na rukou bradavice a pomohla mi hliva ustricna v kapslich...brala jsem ji asi tri az ctyri mesice a bradavice zmizely a uz se nevratily. Hliva je sice drazsi, ale urcite clovek udela neco pro svoji imunitu. Doporucuju...

vlnka09
8. lis 2014

@evelynka25 Dobrý den,prosím Vás a když natřu tím Duofilmem nepálí nebo neštípá to ? Děkuji

evelynka25
13. lis 2014

@vlnka09 Kluci si nikdy nestěžovali. Víc jim vadilo to drbání pemzou po nahřátí.

many2012
14. lis 2014

Syn je měl v šesti letech vysypané po obličeji a jak si otíral ručičkou pusu, tak i na ruce. Během třičtvrtě roku jsme vystřídali tři kožařky a několik přípravků, protože v obličeji jsem mu to nechtěla nechat dělat tím tekutým dusíkem. Dvakrát si je také přinesl z bazénu na noze a když byl menší, objevili se mu párkrát ta moluska. Už jsme z toho byli nešťastní, protože se mu pořád množily, hlavně v tom obličeji. Až ta poslední paní doktorka nám pomohla. Předepsala mu tablety Isoprinosine. Je pravda, že je ten přípravek drahý (100 tbl stálo 1009,-Kč), ale už jsem fakt nevěděla co. A světe div se! Za 14 dní skoro všechny potvory zmizely a po třech týdnech byly v čudu! Je to prostě všechno o imunitě. Navíc dva roky mi kluk v zimě neomarodil. Fakt neměl ani rýmu. Připisuju to taky tomu přípravku (možná mylně). Teď je mu deset a zase jsem si všimla, že mu jich pár vyskákalo. Zahrabala jsem v lékárničce, protože jsem věděla, že mi půlka balení zbyla. Zajásala jsem, když jsem koukala, že má ještě rok do expirace. Ihned jsem mu je nasadila znovu. A zase 14 dní a je po nich. Doufám, že se mu po pubertě už neobjeví... Kdyžtak vím,co mu nechat předepsat 😵 .