Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

duke
27. kvě 2014

@mautka ahoj, tak to gratuluji. Nám Honzíka u nás nevzali a tak jsme obešli okolní školky a všude to bylo podobné, nakonec ho budeme vozit do 10km vzdálené školky. A příští týden bychom měli jet do lázní Jeseník na 4 týdny. Už se těším, snad si to tam užijeme. Minulý čtvrtek jsme byli v Motole u Dr. Pýchy na kontrole. Vše je ok.

chekkylucy
4. srp 2014

@mautka dobry den prosim vas ctu vase odkazy mam stejny problem diagnostikovali mi branicni kilu malinky ma zaludek a streva v hrudnim kosi, srdicko na prave stranne dneska sem mela pohovor s doktorem navrhl mi potrat nevim co ma delat uz sem si byla jista ze asi do toho pujdu ze ho nenecham trapit ale kdyz jsem si precetla vsechny odkazy tady od tat tak sem zmenila nazor jak se vede vasemu malemun jestli se muzu zeptat protoze mama podobny pribeh

mautka
4. srp 2014

@chekkylucy Dobrý den, nebudu Vám zapírat, ale čeká Vás teď těžké období. Jednak spousta vyšetření a taky rozhodnutí. Potrat nám lékaři taky doporučovali. Ale my jsme se rozhodli Toma Nechat. Už proto, že jsem pár měsíců předtím potratila a bylo to pro mě dost těžké. Takže jít na potrat jsem nedokázala. Ale zase chápu maminky které se pro potrat rozhodly. Každý jsme v úplně jiné situaci a rozhodnout by jste se měla jen Vy sama a okolí by to mělo akceptovat.

Jinak náš chlapec co se týče brániční kýly, tak nemá žádné komplikace. My teď bojujeme s autismem a celkovým opožděním. To ale není v důsledku komlikací po narození.

Ať se rozhodnete jakkoliv, držím Vám palce a přeju mnoho sil. Maňásková

Jen pro zajímavost. Jedna fotka je hned po narození a ta druhá současnost. Myslím si, že stálo za to bojovat 🙂

chekkylucy
4. srp 2014

mockrat dekuji za odpoved, mi jsme se rozhodli bojovat jen jsem se jeste chtela zeptat co presne vas chlapecek mel? dekuji

mautka
5. srp 2014

Po prvním vyšetření mu doktoři dávali tak 30% šanci na přežití. Po dalších vyšetřeních už to bylo lepší. Měl mít v hrudníčku střevní kličky a žaludek. Taky jsem měla velké množství plodové vody a protože hrozil předčasný porod, prováděli mi amnidrenáž( odpuštění plodové vody).

Když se malý narodil a lékaři ho při operaci otevřeli zjistili, že toho má v hrudníčku mnohem více, než se původně myslelo. Ale všechno nakonec dobře dopadlo. Po měsíci nás pustili z nemocnice domů. Začala jsem kojit, malý pěkně přibíral.

Jediný problém, který v důdesledku té kýly má je horší vyprazdňování. Musíme hlídat stolici. Než jsme na to přišli tak se třeba stalo, že 14 dnů nekakal. Teď už si to hlídáme a dá se pomoci Lactulosou.

Hezký den.

chekkylucy
5. srp 2014

Děkuji mockrát za odpověď je to az neuvěřitelně jak mate krásné a zdravé dítě po tak náročné operaci, my mame zatim totéž žaludek a střeva v hrudníku a srdíčko na pravé straně čeho se bojím nejvic ale jak vidím jak mate kašně zdravého synka i po tak náročné operaci tak určitě do toho dem
Zatim vám přeji hezky den

mautka
5. srp 2014

@chekkylucy srdíčko jsme měli taky přetočené na pravou stranu a levou plíci utlačenou. U té plíce hrozilo, že se nedovyvine a bude mít dechové potíže. Po narození však plíce dozrála a malý dýchá úplně normálně.

padyba
5. srp 2014

Zdravím a přimlouvám se za to dát malému šanci, u nás zjistili hošíčkovi brániční kýlu až hodinu po narození ( ale narodil se předčasně v 34 týdnu), operovali ho v Podoli, doktor z Motola, byli jsme tam asi měsíc a domů jsme si odváželi hošíčka, který sám dýchal a byl částečně kojený. Dnes mu jsou čtyři roky, plíce i ta levá stlačená se krásně rozvinuly, a je díky Bohu uplně bez potíží.

chekkylucy
11. srp 2014

Doufám zmr i u nás dopadne vsechno tak jako u vas a jeste jednou děkuji za podporu

vilda4
12. srp 2014

@chekkylucy Ahojky, po dlouhé době jsem se zase podívala na místa, kde mi během těhotenství hodně pomohly zkušenosti ostatních maminek. Dovol mi, abych i já přidala pár svých zušeností a zážitků.
Čekala jsem dvojčátka, jednomu byla diagnostikována brániční hernie a bylo mi navrhnuto přerušení těhotenství. Do té doby jsem byla celá nesvá, nevěřila jsem si, že dvojčátka zvládnu (jednoho chlapečka jsme již měli). V ten den jsem si ale byla jistá, že mu dám šanci. Nechtěla jsem v žádném případě ohrozit druhé miminko. Navíc jsem si přečetla tyhle stránky a bylo jasno. Ze začátku byly naděje veliké, postupně Venouškovi lékaři šance ubírali. Vašík se ale nedal a přesně v den, kdy měla proběhnout porada o tom, kdy vyvolat porod, to rozhodl sám (36týden). Byla jsem v Praze v nemocnici už skoro tři týdny. Zpočátku to opět vypadalo dobře, operaci zvládl hned druhý den, byl velký a silný. Bohužel se ho nedařilo odpojit od umělého dýchání a tak jsem s jeho bráškou jela po dalších dvou týdnech domů, do Ostravy, za nejstarším synem. Bylo to příšerné, nedokázala jsem bez pláče ani přistoupit k inkubátoru. Mohla jsem na něj jen položit ruce, ani pochovat jej nešlo. Naštěstí jsem měla dvojčátko, které mi dovolovalo zapomenout. Cítila jsem se jako příšerná matka, měla jsem výčitky. Po měsíci mi Venouška přivezli do Ostravy, kde dostal nějakého zlatého stafylokoka a museli jej na pár dní zase zaintubovat. Jezdila jsem za ním pětkrát v týdnu, odkládala brášku k babičkám apod. Navíc jsem zjistila, že má předčasně srostlé fontanely a tak mu hrozila operace lebky, kdyby hlavička správně nerostla. Pak si Vilémek dvojče usmyslelo, že chce taky operaci a v šesti týdnech si přivodil tříselnou kýlu. Leželi jsme tedy na vedlejší budově. Vše se nakonec v dobré obrátilo a přes doléčovací pobyt v jiné nemocnici, ale již pohromadě, jsme se dostali šťasně domů. Nyní mají hošíci dva a půl roku, jsou to neskuteční raubíři a mazlíci. Vašík je sice o pár kilo lehčí, ale mnohem více toho sní. V prvním roce života byl třikrát hospitalizován kvůli zápalu plic, ale pak paní asistentku z JIP napadla spásná myšlenka a začali jsme mu dodávat speciální výživu ke klasickému mléku (bohužel se Vašík nenaučil pořádně sát, takže se moc nekojil) a bylo vymalováno. Infekty začal snášet lépe, nepotřeboval již antibiotika, začal se otáčet, lozit a ve vývoji brášku s přehledem dohnal. Má sice vpadlý hrudník, posunuté srdíčko, slabší břišní stěnu a operované varlátko, ale problému ubývá a ubývá a nikdo cizí na něm nic nepozná. Krásně jí, nemá problémy s ublinkáváním ani se stolicí. Jen časté rýmy většinou přerostou v kašel.
Píši Vám to a doufám, že přes všechny nepříjemné prognozy budete zraví. Držím Vám pěsti a přeji nejméně tolik štěstí, jako jsme dosud měli my.
p.s. Kluci se na fotce sice neusmívají, ale jsou alespoň všichni pohromadě - s kýlou je Vašík v zelených kalhotkách

vilda4
12. srp 2014

Jedna nahatá pro představu, co je to vpadlý hrudník. Vašík má 2,5 roku, 10kg a 84cm. Už nepotřebuje plenky, ale dudlík na noc si vzít nedá. Jizva je ještě viditelná, špatně se hojila (u operace varlátka se zjistilo, že má alergii na šicí materiál, který má být 100% snášenlivý....).

chekkylucy
16. srp 2014

Dobrý den opravdu mockrát děkuji za oporu a za vsechny vaše zkušenosti moc se toho bojíme ale rozhodli sme se bojovat a věříme ze vše dopadne v pořádku a náš malinký bude zdraví jako jsou vaše děti. Chtěla jsem se jeste zeptat jak to bylo u vas jestli operace byla hned jak malinké vyjde na svět? Me řekli doktoři že půjdu císařským řezem ale nevim jak to bude pokračovat? A kdyz bude mit teda problémy s dýcháním jestli ho připojí na nějaké stroje nebo tak? Protoze bude mit pravděpodobně stlačené plíce .

mautka
17. srp 2014

Dobrý den, s miminkem je to tak, že když se narodí tak ho hned zaintubujou (a bude buď v inkubátoru, nebo ve vyhřívaném lůžku), protože bude mít problém s dýcháním. Nám se syn narodil v neděli 23:23 a operovali ho v útery ráno. Rodila jsem v Podolí a operace proběhla přímo na tom lůžku kde ležel. Operovali ho doktoři z Motola.

mautka
17. srp 2014

A klidně se ptejte pokud bude vědět ráda vám odpovím. My jsem měli taky spoustu otázek, na které jsme neměli odpovědi. A vůbec nevadí, že se ptáte na zdánlivé maličkosti. I ty jsou důležité. Hodně štěstí.

padyba
22. srp 2014

Hezký večer, náš malý se narodil přirozeně v 34 týdnu, protože jsme navzdory péči v rizikové poradně v FNHK o vadě nevěděli, až chvíli po porodu nemohl dýchat, tak mu dali dýchací přístroj a do hodiny ho odváželi do Podolí, operovali ho také až následují den lékaři z Motola, takže asi je běžná praxe, že pokud není nějaká akutka, nechávají to na druhý den po narození.

hannnys
24. srp 2014

@chekkylucy Dobrý den, po dlouhé době jsem zde nahlédla takže teprve teď jsem si přečetla Váš příspěvek. Můj syn se narodil s pravostrannou brániční kýlou a v těhotenství se na to nepřišlo, navíc jsem rodila o 5 týdnů dřív kvůli preeklampsii takže syn byl nedonošený s váhou 2100 g a po porodu kříšený, že má kýlu, se zjistilo až několik hodin po porodu když měl zhoršující se problémy s dýcháním. Po té už to mělo rychlý spád, zaintubovali ho a ihned převáželi do Brna kde další den podstoupil operaci. Jsme tady na diskusi asi jediní kdo byl jinde než v Praze, rodila jsem ve Zlíně a do dnes nevím proč Brno, ale hlavní je, že vše dopadlo dobře. Malý měl v hrudníku tenké střevo, kus tlustého, ledvinu a část jater což prý nebývá moc dobré, ale syn to vše zvládl dobře, jen měl delší dobu žloutenku díky poškozené jaterní buňce. Po operaci byl ještě týden zaintubovaný, ale po odpojení to zvládl na jedničku, problém byl potom s krmením, nejdřív se zadýchával a když už to bylo lepší tak nechtěl moc pít, ale to bylo asi i díky nedonošenosti, čtvrtý týden mě přijali za ním, začal dostávat mléko ode mě a už se i váha konečně pohnula nahoru, po čtyřech týdnech měl od porodu jen 2300g a za týden nás pouštěli domů s 2800 g a potom už to šlo jen k lepšímu. Dnes jsou mu 3 roky a 7 měsíců a jediná památka je jizva na břiše. Bývá občas nemocný, ale nemyslím, že víc než jiné děti. V roce měl zápal plic, bral potom dlouho léky pod dohledem alergologa, ale dnes je úplně bez léků a ani na kontroly už žádné nejezdíme, je bez jakýchkoli problémů a doufám, že už to tak i zůstane 🙂 Co můžu dodat, tak jediné, že určitě stojí za to zabojovat, začátek není lehký, je to dost nápor na psychiku, u mě to bylo o to horší, že synův otec od nás odešel v půlce těhotenství a já na to všechno zůstala sama, díky zdravotním problémům jsem musela porodit dřív a aby to vše nestačilo tak zjistili po porodu malému kýlu... Dnes si ale říkám, že jsme na tom byli celkem dobře když někde čtu třeba příběhy extrémně nedonošených dětí... Přidám nějakou fotku po narození a ted, nevím jestli tu už taková není, pokud ano tak se omlouvám, ale nechce se mi procházet celá diskuse 😉 Jinak Vám přeji hodně štěstí ať vše zvládnete tak dobře jako většina co jsme tady psali svůj příběh.
První fotka je den po operaci, druhá 10 dní, třetí 3 měsíce a poslední letos ze školky, já na výběr neměla jestli zabojovat nebo ne, spadli jsme do toho po hlavě a jsem šťastná, že ho mám a dopadlo vše dobře i bez opory toho druhého (jeho "tatínka")

chekkylucy
3. říj 2014

Dobry den vsem přeji... Dlouho jsem tu nebyla rozhodli sme se nakonec přijet zpátky do CZ az z Anglie kde nám vlastně branicni kýblu diagnostikovali.. No prošla jsem mnoha vyšetření nyní jsem ve 28 týdnu a s posledního vyšetření které bylo dělané v Brně i s magnetickou rezonaci nám bylo dnes v Podoli sděleno ze nemáme v hrudníku jen střevní kličky a žaludek ale paní doktorka Haková po pouhém ultrazvuku zjistila ze tam mame i kus jater a slezinu... A to z pouteho ultrazvuku ( jde vidět ze tam opravdu ví co dělají) takže me čeká další mag. resonance a ktomu nám paní doktorka řekla ze podstoupí me zákrok který je u nás nový malinkého nám budou operovat uz ve mě někdy příští tyden. V poznámkách nám pani doktorka uvedla ze LHR máme 21.6-23.2% což je prý závazná plicní hypoplazie. A proto půjdeme i na tu operaci ta by mela dost pomoc . Prosím kdo měl nějaké zkušenosti ohledně te operace s balonkem a jak moc jste měli tu hypoplazii těch plic vy v procentech prosím napište předem dekuji

chekkylucy
8. říj 2014

@duke Dobry den.. Pravě si čtu vas odkaz a jste tu snad jediná která podstoupila operaci miminka stim balonkem váš odkaz je sice starší ale budu rada za kazdou radu a zkušenost. Jsem ve 29 tydnu a malinký ma levostranou branicni kýlu z magnetické resonance nám rekli ze tam je žaludek střevní kličky slezina i kousek jater mame tu plíci opravdu hodne stlacenou a nejde ani vidět naše hodnoty LHR jsou i dost nízké oproti těm vašim příští tyden bys me měli jet do Belgie a podstoupit ten zákrok. Četla jsem ze vy ste tam byla 2 az 3 mesice muzu se zeptat proc? Nejsem si jista jestli nebudu rodit uz tam kdyz uz jsem tak dlouho těhotná, jak operace probíhala a jak to je az miminku balonek budou vytahovat předem dekuji za odpověď

duke
8. říj 2014

dobrý den, my jsme na tom zákroku v Belgii nebyli, ale byla jsem v kontaktu s jednou paní z Ostravy co to vše absovovala.
Jinak náš malý je v pořádku, je sice drobnější, ve 3 letech má 11kg, ale nemá žádné výraznější problémy. Taky má propadlý hrudník, ještě stopy po jizvě. Teď v září začal chodit do školy, tak uvidíme jestli bude často nemocný.

chekkylucy
9. říj 2014

@duke dekuji za odpověď muzu se zeptat proc? A a paní co jste sní v kontaktu, mohla byste mi dat více informaci jak na tom byla?

duke
10. říj 2014

no, nejprve byly prognozy někde na 50-60% a to říkali, že můžeme o té Belgii uvažovat, ale že si vybírají a my nejsem "na to tak zle" a taky to má svá rizika, pak zas ty prognozy byly lepší, vlastně každou kontrolu v podolí se to měnilo. Ale nakonec to bylo horší než čekali. Teprve při operaci zjistili, že tam má i kus jater, což nečekali a že prakticky nemá pravou bránici a tak tam má záplatu našitou na žebrech. V operační zprávě bylo napsáno "obrovský defekt". A všichni jsme čekali na to jestli se ta plíce rozvine nebo ne, to prý nikdo nedokáže odhadnout. Naštěstí se to povedlo. Ale, když jsme pak byli doma u několika doktorů na kontrole, tak když si přečetli lékařskou zprávu, tak nám říkali, že malý "utekl hrobníkovi z lopaty".
S tou paní co to absolvovala už nejsem v kontatku, jenom jsme si vyměnili pár mailu.

chekkylucy
10. říj 2014

@duke Ježíš no to je něco.... No my do tý Belgie musíme jet nevíme jaka tam jsou rizika doufam ze vše dopadne dobre, je to naše prvni miminko a ja se snažím byt v klidu i kdyz to někdy opravdu nejde a oplakám třeba celí den... Ale pord doufáme ze to dobre dopadne, muzu se jeste zeptat jak to maličký zvládal po operaci za jak dlouho byl doma atd..

duke
11. říj 2014

byl na přístrojich 14 dní, dvakrát se snažili ho předtím odpojit, ale nezvládal to, byli jsme tam celkem 6 týdnu, trvalo mu než se naučil pít z prsu a láhve, často zvracel a nepřibíral.
držím palce ať vše dobře dopadne.

mautka
12. říj 2014

@chekkylucy Dobrý večer. Nám Té Belgii taky říkali, ale nakonec jsme měli LHR 65% a paní Dr. Háková nám to nedoporučovala.

chekkylucy
13. říj 2014

Aha ale my mame LHR velmi nízké tak uz jsem tu a zitra podstupuji operaci

mautka
14. říj 2014

@chekkylucy Tak to držím palce....

lumpik30
14. říj 2014

taky držim palce a mužu se zeptat co je to to LHR děkuji

katus87
14. říj 2014

Ahojte, tak ja sa k Vám pridávam so svojím príbehom, ktorý ešte nie je u konca a Ďakujem, že tu dávate príspevky.
Nám v Košiciach diagnostikovali bráničnú herniu už v 15. týždni a rovnako padla otázka, či pokračovať ďalej. Samozrejme s manželom sme neváhali a rozhodli sa bojovať, Už 4 krát sme absolvovali trasu Košice - Praha Podolí, kde sme boli na vyšetrení + v MOTOLE na rezonanciu. Maličká má takmer všetky organy v hrudníku, a LHR len niečo okolo 25% a sme na hrane medzi veľmi závažným a kritickým bodom.
Nedávali nám šancu, ale nakoniec sa rozhodlo, že absolvujem zákrok v Belgicku. Mal byť niekedy na budúci týždeň, tak uvidíme ako dopadneme.
Nie je to sranda, ide to riadne na psychyku, ale veríme že všetko dobre dopadne 🙂

mautka
20. říj 2014

@katus87 Dobrý den, přeji Vám mnoho štěstí a mnoho sil.

chekkylucy
4. lis 2014

Prosím vas má tu nekdo zkušenosti s kortikoidama? Příští tyden dostanu 2 injekce