Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

duke
23. říj 2012

@vilda4 to nás mrzí. Přejeme brzké uzdravení. Ještě jsem zapomněla minule dodat, že Honzík se narodil 27.12. Minulý čtvrtek ho na rehabce půl hodiny trápila, aby chodil po čtyřech, zatím se raději plazil a od víkendu začal po čtyřech sám, začíná se už taky zvedat na kolínka a má tendenci se postavit...............dnes jsem byli doktorky tam má 7,4kg hurá, zase něco přibral a dostal druhou dávku prevenaru.

duke
23. říj 2012

@lumpik30 byli jsem tam zatím jenom jednou, chtěli ho vidět po půl roce a jsme objednání na leden (je objednán na sono břicha, rentgen plic, záplaty a taky tma, kde ho budou měřit, vážit), že tam snad budeme jezdit každý rok....uvidíme co se v lednu dozvíme.

vilda4
23. říj 2012

Ahojky, tak konečně to, i přes ten smog, vypadá trochu veseleji. Vilda běhá po čtyřech jako rozený pejsek, kde se lze jen trochu opřít, tam stojí a dokonce řekl MÁMA. Vašík je už týden doma a také dělá krásné pokroky. Sám se otáčí na bříško a hraje si tam, posunuje se, je mnohem pevnější. V nemocnici mu nasadili místo mléčných dávek Infatrini (speciální vysoce kalorické mléko) a dávám mu to i doma a začal konečně přibírat. Snad už na konci týdne překročí hranici 6kg, přestane úplně kašlat a konečně se naočkujeme.
Co se týká Prahy, máme to naordinováno stejně, tuším 10.1. Pan doc. říkal, že tak do 15 let si děti alespoň jednou ročně sledují (snad kvůli výzkumu či dalším pacientům, možná potřebují zpětnou vazbu pro léčbu dalších miminek). Myslím, že přímo pro naše operované děti to již nějaký velý význam nemá, ale oni mají nejvíce těch umělých bránic na sonu nakoukaných a kdyby něco bylo, asi to poznají první. Ví jak by to mělo vypadat a pro klid duše tam klidně každý rok zajedeme. Pac všem

vbk84
24. říj 2012

Milé maminky,
jsem moc ráda, že jsme našla vaše diskuzní fórum o nemoci brániční kýly, která trápí vaše dětičky. Přečetla jsem všechny vaše příspěvky a těší mě, že existuje vaše skupina, kde si můžete vzájemně poradit dle vašich zkušeností, podpořit se a svěřit se s tím, co vás trápí.
Dovolte mi tedy, abych s k vám všem jako úplný nováček přidala...
Jsem ve 37. týdnu těhotenství a po měsíci peripetií s různými vyšetřeními, ale i různými diagnózami nám byla včera potvrzena levostranná brániční kýla. Čekám dceru Elišku. Z vašich příspěvků jsem se dočetla, že máte všechny chlapečky?
Magnetická resonance potvrdila, že má v hrudníčku střevní kličky a slezinu, žaludek a játra pod bránicí, to prý zlepšuje prognózy. Měření utlačovaných plicních laloků bude vyhodnocené až v pondělí, to mi také sdělí prognózu, jakou šanci bude dcera po porodu mít.
Vím, že jsem zaplula do rozběhnuté diskuze a že máte porody již dávno za sebou, ale budu vám nesmírně vděčná, když si některá z vás najde čas a odpoví na mé otázky!!!
Abych nebrzdila vaši diskuzi, můžete mi klidně napsat na můj mail: janedolejsova@seznam.cz
Můžete mi prosím některá z vás napsat, jak moc byly plicní laloky vašich dětí zmenšené před porodem oproti „normálu“? Vím, že kýla jako taková není největším strašákem a je mi jasné, že se dcera nemusí adaptovat stejně dobře jako vaše děti, ale prognózy typu „pokud se dítě dožije operace a pokud přežije operaci“ atd. mě neskutečně děsí, stejně jako mi nepřidávají slova, že „prognóza není špatná“. Ráda bych tedy měla nějakou představu. Mám strach z neznáma a z toho, že porodem nás (respektive moji malou holčičku) teprve to nejhorší čeká.
Snažím se myslet pozitivně kvůli malé, ale je to pro mě velmi těžké, jediné, co pro ni teď mohu udělat, je donosit ji. Porodila jste některá v termínu, nebo všechny předčasně?
Jelikož mě čeká porod, nyní mě zajímá především následující:
Bude mi po termínu porod vyvolán, nebo budu moct přenášet?
Opravdu dcera po porodu nebude moct sama dýchat, jak mi lékaři avizují?
Jak se miminko po operaci bude dlouho uzdravovat?
Mohu být celou dobu její hospitalizace umístěna někde v Podolí, abych jí mohla odstříkávat mateřské mléko nebo budu muset dojíždět? (jsem ze středních Čech, nemám to tedy do Prahy tak daleko jako vy)
Jak se vám podařilo udržet si laktaci, půjčili vám v porodnici odsávačku? (chtěla bych nejprve vyzkoušet, jak bude u mě funkční a pak si ji teprve koupit)
Jakmile nás pustí domů, jaký zvláštní režim budeme mít předepsaný s touto nemocí?
Je mi jasné, že nemá cenu lékaře těmito pro ně podružnými otázkami otravovat.
Nebudu ani předbíhat a ptát se, jak se bude dál vyvíjet zdravotní stav mé dcery, když vím, že každé dítě se adaptuje jinak, nicméně budu moc ráda, až si tady budu moct stěžovat, jaké máme problémy a prosit o rady, až budu mít dcerušku v pořádku doma po operaci…
Děkuji vám moc za čas, který jste musely strávit u přečtení mého dlouhého příspěvku!!!
Přeji vašim dětem mnoho dalších úspěchů a pokroků ve vývoji a co nejpevnější zdravíčko!!! (už vím, jaké to je, když to není jen fráze…)
S napětím budu očekávat vaše příspěvky a odpovědi.
Děkuji moc!!!
Jana

duke
24. říj 2012

@vilda4 tak to blahopřejeme a přejeme Vám pevné zdraví, ať přečkáte nastávající smogové počasí a kluci rostou jak z vody. Kluci jsou šikovní a vše brzy doženou.

zdeva
25. říj 2012

@vbk84 Dobrý den, Jani, zkusím Vám odpovědět moc ráda, protože tehdy jsem taky byla vděčná za jakoukoli informaci. Bohužel jsem o tomto foru nevěděla, takže všechno pro nás byla jedna velká neznámá. A měla jsem úplně stejné otázky jako Vy 🙂. My už tohle všechno máme téměř čtyři roky za sebou, takže vidím, že i vyšetření je možná důkladnější, lepší, nevím. Bohužel úplně stejné věci říkali lékaři nám, protože asi opravdu do porodu neví, jak se podaří děťátko stabilizovat, jak se bude adaptovat, jak všechno zvládne. Ale věřte jim, nás podpořili moc. Náš synek měl nad bránicí bohužel i játra, což byla ta horší varianta, ale všechno dopadlo skvěle! Ano, tato vada je nejčastěji u chlapečků, v malém procentu případů i u holčiček. Úplně nevím, jak to bylo s plicními laloky, ale vím, že jedna plíce nebyla rozvinutá vůbec.

Porodila jsem také předčasně, měla jsem preeklampsii. Co jsem četla příspěvky tady, asi většina maminek. Mně tehdy lékaři říkali, že pokud neporodím sama dříve, nastoupila bych do nemocnice 14 dní před porodem. Do termínu porodu by se vyčkalo a potom by mi porod vyvolávali. Říkali, že nejraději jsou, pokud jde o přirozený porod, že je pro dítě i matku méně náročný, takže císařský řez až jako poslední řešení. Ale zase nechtějí nechat dlouho přenášet.

Děťátka sama dýchat nemohou, jsou okamžitě po porodu napojena na dýchací přístroje.

Každé miminko je na tom jinak. Záleží, jak závažná vada je, jestli musí při operaci použít záplatu atd. Náš synek byl v nemocnici 20 dní celkem, jiní možná kratší, jiní určitě delší dobu. To Vám neřekne nikdo.

Pokud porodíte v Podolí a pokud budou mít místo, myslím, že byste tam mohla být. Mají tam ložnici matek, velkou místnost pro asi 5 maminek, kde maminky bydlí po dobu hospitalizace, dokud nemohou být s dětmi na pokoji. Jste v podstatě propuštěná z nemocnice, jen tam bydlíte. Taky záleží, jak pobyt tam byste zvládala, vím, že některé maminky zažívaly velký stres a raději dojížděly.

U mě se bohužel nepodařilo laktaci nastartovat. Nedokázala jsem to. Ale odsávačky určitě půjčují a jsou tam i laktační sestřičky, které se vším poradí. Za mě byl akorát problém, že bylo těžké je sehnat a člověk byl trochu odstrčený. Obcházely totiž především oddělení šestinedělí a my jako propuštěné na ložnici matek jsme byly až další v pořadí.

Po propuštění jsme žádný zvláští režim neměli. Toto není nemoc, jen vada, která se operací spraví. Takže vůbec žádná opatření asi nejsou potřeba.

Ptejte se na cokoli dalšího, pokud Vás něco napadne. A věřte mi, pokud lékaři říkají, že prognóza je dobrá, vědí, o čem mluví. Jsou neuvěřitelní odborníci. My doma máme toho nejskvělejšího a nejkrásnějšího kluka na světě 🙂

Držte se, budete potřebovat hodně sil, to nebudu skrývat, ale jste tu hlavně pro tu maličkou. Těšíme se na další zprávy od Vás.

mautka
25. říj 2012

@vbk84 Psala jsem Vám sice mail, ale vidím tady ještě spoustu otázek, tak Vám zkusím na ně odpovědět.
Miminko po narození opravdu dýchat asi samo dýchat nebude, ale právě proto budete rodit v Podolí, kde jsou na tyto případy velmi dobře připraveni. Když jsem se ptala jak dlouho bude malý po operaci hospitalizovaný, tak mi pan doktor říkal, že pokud je všechno bez komplikací a miminko prospívá tak asi těch 15 dnů. My jsme tam byli měsíc, protože měl malý problém s příjmáním potravy. A oni si ho chtěli ohlídat.
Jinak výhodou u Vaší maličké je i to,že už jste ve 37 tt. Čím dříve se tyto děti narodí, tím je to pro ně těžší.
Maňásková

duke
25. říj 2012

@vbk84 Dobrý den, je tomu rok co jsme měli podobné starosti. Zjistili nám to koncem srpna a od září jsem jezdila co 2-3týdny do Podolí na ultrazvuk. Sestřičky, doktorky a doktoři byli skvělí a dodávali nám odvahu, i když nikdo Vám nemůže nic zaručit. Navíc máte to štěstí, že se od ledna v Podolí otvírá nové speciální oddělení, které se má mimo jiné na toto specializovat.
Naše prognózy byli, že se jedná o střední závažnou plicní hypoplazii spíše na hranici s lehkým stupněm, ale po každém ultrazvuku se výsledky měnily, záleželo jak miminko zrovna leželo. Naše hodnoty O/E LHR byly 38-44% a někdy zase 32-36%. /Byla jsme kontaktu s paní, kt. měli hodnoty pod 20%. Rozhodli se bojovat a absolvovali v Belgii speciální operaci, kdy se miminku před narozením, myslím, že to bylo kolem 26. týdne vpraví do těla balónek, který se tam nafoukne a odtlačuje ty orgány od té plíce, před porodem nejpozději při porodu se pak zase vyndá. Strávili v Belgii cca 2-3 měsíce a pak měsíc v Podolí, vše dopadlo dobře a mám pocit, že to i hradila pojišťovna. To jen tak pro zajímavost, že naděje je vždy/. My jsme měli utlačovanou pravou plíci, v hrudníku měl žaludek, střeva a slezinu. Při každém ultrazvuku ho měřili a také odhadovali, podle naměřených hodnot a nějakého vzorečku, hodnotu O/E LHR. Mají na to nějakou tabulku, kterou Vám ukážou.
Musela jsem v 36. týdnu nastoupit do Podolí a v 38. týdnu provedli císařský řez. Bylo to už druhé dítě a toho prvního jsem měla kvůli komplikacím taky císaře. Miminko po porodu chvilku dýchalo samo, ale pak začalo mít problémy a museli ho napojit na plicní ventilaci. Odvezli ho na jednotku RES /což je něco jako JIP/, ale ještě více náročnější na péči, je tam jenom 8 míst a většinou tam byli miminka narozené velmi brzy s váhou pod 1kg. Druhý den ho operovali, bohužel až při operaci zjistili, že má velkou díru v bránici a tak dostal Goretexovou záplatu. Po týdnu ho zkoušeli odpojit od ventilace, ale nebyl schopen dýchat sám, zkoušeli to po 10 dne a taky to nezvládl, povedlo se to až po 14 dnech a dva dny na to už ho převezli na jednotku Intermediální péče, která je hned naproti ložnice matek. Po celou dobu jsem mohla za ním kdykoliv chodit. Hned po porodu mne každý den navštěvovala laktační poradkyně i na ložnici matek docházela denně. Půjčila mi na celý pobyt el. odsávačku Medela Swing zdarma a tak jsem každé 3hod odstříkávala mléko pro malého. Zpočátku mu tím jen vytírali pusinku kvůli imunitě a pak mu začali dávat postupně malé dávky. Měl ze začátku problémy s refluxem. Mléko, které nevypil se skladovalo v mléčné bance, kt je ve sklepě. Ta utlačována plíce se mu pěkně rozvinula, ale je menší než má být.
Na Intermediální péči už jsem mohla přebalovat, nosit i chovat. Učil se nejprve pít s láhve a pak s prso. Šlo to pomalu měl problémy to udýchat. Taky za ním chodila denně rehabilitační pracovnice a učila mne provádět dechovou rehabilitaci. Domů nás pustili až 6. února a malý se narodil 27.prosince.
A následky či opatření. Zpočátku měl problémy se zadýcháním, je hubený a má propadlý hrudník. Chodíme na rehabilitaci, pneumo a gastro. Říkali nám, že může být často nemocný, může mít astma a bude se při námaze zadychávat. Vrcholový sportovec z něho nebude, ale nyní je mu 10. měsíců, má 7,4kg a je usměvavý klučina a všem nám děla radost.
Ložnice matek je pro 6 osob. Je to velká místnost, kde je 6 válend a u každé je malý noční stoleček. Bohužel tam není žádná skříň a tak věci jsem měla ve velké tašce. Je tam společné WC, koupelna a v pokoji ledničky, mikrovlnka a varná konvice, umyvadlo. Pobyt stojí 100kč na den a 3 denně dostanete jídlo. Po celou dobu mého pobytu tam bylo vždy volné místo a vystřídalo se tam několik maminek s celé republiky.
Tak to je náš příběh. Máte-li ještě dotazy, tak se ptejte.

hannnys
25. říj 2012

Po delší době Vás všechny zdravím a gratuluji k pokrokům a nemocným přeji brzké uzdravení 🙂 My jsme zatím zdraví, teda Luky, já byla 3 týdny na hromadě a ne a ne se z toho vyhrabat, naštěstí to Luky nechytl za což jsem moc ráda, ale ted přichází krizové období a počasí tak snad to nějak ustojí. Je tu od vás moc příspěvků, ale snažila jsem se alespoň něco dočíst, chtěla jsem se zeptat jak jste tu psali o propadlém hrudníku, jak to vůbec vypadá? Nám bylo řečeno, že na hrudníku nejsou vidět žádné deformace tak nevím co si pod tím představit, Luky v Brně takové vyšetření, co vaši prckové v Praze nepodstoupil, takže nemám žádné podrobné informace, už nejsme ani zváni na žádnou kontrolu, jen příští týden jedeme na kontrolu varlátka k dr který mu operoval i kýlu, ale kontrolu po operaci kýly měl při operaci varlátka, závěr byl, že je vše v pořádku a víc už na kontroly nemusíme, jsem z toho celkem v rozpacích když tady čtu na jaké kontroly a jak dlouho chodíte vy. Možná by bylo lepší se tím už nezaobírat, když Luky nemá žádné problémy, ale pořád mi to vrtá hlavou...

hannnys
25. říj 2012

Jinak zdravím novou nastávající maminku Janu a přeji hodně sil do nastávajících dnů...

vilda4
28. říj 2012

@hannnys Srdečně zdravím. Máte pravdu, už bych se tím nezaobírala, pokud Luky nemá žádné problémy. Vašíček byl během dvou měsíců dvakrát dva týdny v nemocnici a pořád není ani on ani dvojče úplně o.k.
Propadlý hrudník vypadá dle mého legračně. Je to prohlubeň na hrudní kosti, díky které jsou poslední žebra více vystrčena ven. Když Venoušek leží, má tam prohlubeň, do které si naliju olejíček a pak ho rozmazávám po celém těle. 😀 . Po koupání ho musím otočit na bříško a vylít z prohlubně vodu. Vejde mu tam tak malá štamprle. Lze to upravit cvičením, nejlépe plaváním, nebo pak operačně, ale to až po ukončení puberty. Díky tomu vypadá, že při dýchání neustále zatahuje hrudník, což lékaři považují za problém s dýcháním. Umocňuje to i to, že používá více mezižeberní svaly než bránici.
Ale je super, neustále se směje a pohybový deficit brzy dožene....
Mějte se krásně a žádné komplikace

hannnys
28. říj 2012

@vilda4 tak to musím Lukyho pořádně prozkoumat, nezdá se mi, že by tam měl prohlubeň, ale ty poslední žebra mu dle mého názoru trčí víc než je běžné, nevím, víc dětí nemám a nemám to momentálně s kým porovnat, při poslední kontrole na to ale neříkali nic tak můžu jen hádat... Jinak s tím zdravím jsem to zakřikla, luky už teď večer celkem dost kašlal takže máme asi v rozjezdu to co loni... Jsem z toho už teď špatná... ☹ Přeju vám i všem ostatním ať se držíte alespoň v rámci možností co nejvíc zdraví, ta zima je krizová pro ty naše prcky... 😔

hannnys
29. říj 2012

@vilda4 tak vypadá Lukyho hrudník, tak nevím jestli je propadlý nebo ne... ☹

hannnys
29. říj 2012

@vilda4 tady ještě jedna fotka, zboku jdou víc vidět ty žebra, mně se zdá, že mu trčí dost...

hannnys
29. říj 2012

@vilda4 Jinak tady je fotka celého Lukáška, ať neukazuji jen jeho hrudník, chtěla jsem jen vědět jak to asi vypadá, nemám představu, na netu co jsem našla, tak to byly fotky už dospělých lidí a řekla bych, že extrémní případy, protože to byla opravdu veliká prohlubeň v hrudníku, spíš byl, úplně vtáhlý dovnitř... Ale moc děkuji za popis 🙂 Na fotce je Luky se svojí sestřenicí Laurinkou s "tatínkovy" strany... Slavila první narozeniny 🙂 a dostali povolení dát si topinku, dospělí je měli s tatarákem, tak oni alespoň s česnekem 😀

vbk84
30. říj 2012

Milé maminky,
moc Vás zdravím!!!
Ráda bych Vám poděkovala za Vaše vyčerpávající informace a za rychlost a ochotu s jakou se mi věnujete!!!
Vámi zodpovězené otázky mi moc pomohly a moc jste mě podpořily!
Začínám 38. týden, pomalu se nám to chýlí ke konci nebo spíš k začátku.
Magnetická resonance dopadla dobře, minimální hypoplázie plic, v hrudníčku "pouze" střevní kličky a slezina, prognóza 80-90%, defekt na bránici zdá se malý.
Myslí m tedy pozitivně a budu svému srdíčku držet palce, aby její uzdravování po porodu bylo co nejkratší .
Mějte se krásně a po porodu Vás budu určitě informovat, jak jsme dopadly.
Jana

accent
30. říj 2012

Zdravím novou maminku, přeju jen hodně štěstí a plno sil. Určitě všechno dobře dopadne.
Jen jsem chtěla poradit k otázce kojení, jak jste se ptala, protože všechno už holky napsaly. Mně kluka odvezli z porodnice do Podolí hned po porodu, takže jsem ho ani pořádně neviděla a měla jsem taky obavy, jestli budu moct časem kojit. Sestra mi poradila, ať si každý 2 hodiny "žmoulám" bradavky, jako by dítě sálo a opravdu se mi mléko udělalo. Pak mi v nemocnici půjčili velkou el. odsávačku Medela. Na doma jsem si koupila menší el., taky Medela a každý 2-3 hodiny jsem odsávala mléko, které jsme vozili do Prahy,ale asi až za 2 týdny po operaci. Na třech týdnech jsem už normálně dítě kojila. 😝

hannnys
1. lis 2012

@lumpik30 tak máme po kontrole operovaného varlátka a není to úplně dobré, takže se moje tušení, že to není tak jak by být mělo, když jsem se tenkrát ptala jak je to u tvého malého, potvrdilo... Jde mu sice nahmatat ale nemá ho úplně dole v pytlíku a levé mu stále utíká, takže nás čeká další kontrola, musí se to sledovat a pokud se varlata neusadí samy tak jak by měly tak bude nutný další zákrok, už jsem z toho nešťastná, jako by si toho už nezkusil dost od narození... Když jsme kvůli tomu byli poprvé v brně tak mi bylo řečeno, že někdy to nejde uvolnit hned napoprvé a jsou nutné 2 zákroky, ale věřila jsem když byl po operaci, že to nebude náš případ a teď to vypadá, že asi ano ☹

lumpik30
2. lis 2012

@hannnys ahoj no tak ja byla dnes u pediatričky a taky se koukala malemu na varlatka a taky to nemame dobre na leve straně mu to nemohla nahmatat pak ho našla ale taky vysoko tak uvidime taky jsem ztoho špatna aby toho nebylo malo tak je maly zase nachlazeny doufam že ti to dobře dopadne a že nebudete muset z novu na zakrok drž se je to fakt boj ☹

hannnys
3. lis 2012

@lumpik30 to jsou pořád patálie... si už říkám, že to snad nikdy neskončí, taky vám přeju ať se to upraví samo bez dalšího trápení operací, jako by už tak toho za sebou neměli dost ☹ ... Luky taky pokašlává, doufám, že aspoň to brzy přejde a nezvrtne se to v něco horšího jak na začátku roku... Nezbývá nám než bojovat a zatnout zuby do budoucna a hlavně věřit, že to bude dobré...

duke
15. lis 2012

Zdravíme všechny a přejeme hlavně pevné zdraví. Dobré zprávy od nás jsou, že malý už stojí a začíná pomalu dělat první kroky. Ty horší, že má kašel. Nyní u nás kašle celá rodina. Začátkem měsíce měl rýmu a byl zahleněný, to jsme zvládli ale už 3 týden kašle. Zatím to bylo dobré,zpočátku suchý kašel, teď spíše vlhký, ale dnes jsme byli u paní doktorky a zdá se ji, že má něco na průduškách, tak jsme dostali sirup Spiropent a máme vdechovat Ventolín, což on začal teď odmítat. Používáte to a nemáte někdo nějakou radu jak ho "přesvědčit". Zatím to bylo bez problémů a 2 denně jsme měli jeden vdech Ecobacu ale teď už nechce spolupracovat.

hannnys
15. lis 2012

@duke Luky mi spreje odmítal od začátku, poprvé je dostal v lednu v nemocnici když měl zápal plic, to mu je dávali co hodinu a potom snižovali dávky a když nás pustili domů tak dostal Budier a ten bral 1x1 vdech každý den, potom jen obden až teď do října kdy mu ho alergolog vysadil, tenkrát nás i se všemi léky které mu napsali, poslali k alergologovi a ten mu ještě připsal Berodual sprej při potížích, naštěstí jsme ho mockrát nepotřebovali, ale bere ještě Aerius sirup a Singulair granule. Sprej jsem mu musela dávat vždycky násilím, sice si na to po čase zvykl a masku si nasadit nechal, ale když jsem stříkla dávku tak to byl boj, dávala jsem mu to stylem, že seděl v židličce na krmení, já za jeho zády mu držela masku na puse, zároveň i jeho hlavu a druhou rukou jsem mu držela ruce než to vydýchal, byl to masakr, ale jinak to nešlo... Teď se modlím ať neonemocní jinak máme spreje zpět... Přeju Vám ať to zvládnete co nejlíp a hlavně ať jste brzy zdraví... Když jsou všichni kolem nemocní tak to je potom bludný kruh, my se v tom tak plácali půl roku a při první kontrole mu alergolog napsal Ribomunil na posílení imunity, měl prý nižší hladinu imunoglobulinu tak i proto, říkal sice, že to může být ovlivněno i věkem, že nemá ještě pořádně vybudovaný imunitní systém, ale že bude lepší kdy se tomu pomůže... No a je fakt, že od té doby nijak moc nemocný nebyl, jen 2x slabá rýma, ale to bylo po každé když mu lezly zuby a trvalo to 3 dny a teď něco přes týden pokašlával, dávala jsem mu Mucosolvan a přešlo to v pohodě tak snad nám to vydrží a nestráví i druhé narozeniny v nemocnici tak jako ty první ☹

vilda4
20. lis 2012

@hannnys Ahojky, Váš hrudník je krásný, Pokud by byl propadlý, měl by mezi bradavkami prohlubeň. Možná se mi to jednou podaří vyfotit 😉 .
S těmi spreji je to záhada. S optichamberem si oba hrají, okusují ho, děláme hlouposti, ale v okamžiku, kdy stříknu, nastane řev. Musela jsem koupit velkou masku, ptotože tu malinkou měli při obraně svých plic od horní čelisti akorát po nos. Foukám oběma dvakrát denně a tak jednou za týden si to nechají dobrovolně, jinak se pereme. Navíc se jim, asi po Seretaidu, udělal v pusince bílý povlak, tak jim ještě mažu fialovou vodou vnitřek úst. Vašík se brání zavřením pusy, Vilémek mi kouše do tyčinky a nechce ji pustit.
Konečně jsme Venouška naočkovali, nebyl sice úplně bez kašle, ale byl stabilizovaný 🙂 . Týden poté začali oba soplit, kašlat a Venda teplotovat. K lékaři jsem se nedostala, má paní doktorka měla záskok a než manžel přijel z práce, byla ordinace zavřená. Tak jsem jim naordinovala obvyklé léky a ejhle, asi to vyšlo. Jsou veselí, papají, i když ještě trošku kašlou. Jsem už ale dost unavená, vůbec nechodíme ven a kluci se ve spaní střídají.
Všem nám držím palce, ať foukáme co nejméně a jsme co nejvíce zdraví

hannnys
21. lis 2012

@vilda4 to jsi mě potěšila s tím hrudníkem, jsem si už myslela, že v Brně na to kašlou aby na takové věci upozornili... Dr. vždycky říkal, jak byl Luky ještě malinký, že u těch kýl bývá často deformovaný hrudník, ale víc mi neřekl tak jsem pořád zkoumala, jestli s ním Luky něco má nebo ne... Tak kdyby tam byla nějaká odchylka tak by mi to snad řekl... S tím sprejem to byly boje u nás, jsem teď šťastná, že ho nebere, ale abych to zase nezakřikla... Přeji vám ať se taky dočkáte dne kdy ho klukům vysadí 🙂 Ono ani u nás není všem dnům konec, stačí jeden zánět průdušek a máme je zpět... Alergolog mě na to upozornil dopředu, tak se v duchu modlím ať se mu to vyhne, loni ho to začalo chytat v prosinci a v lednu jsme skončili v nemocnici se zápalem plic tak teď klepu na čelo aby se nám to vyhnulo. Jinak vám přeju i všem ostatním hlavně to zdravíčko, je to na prd když jsou nemocní a ty to máš navíc 2x tak to je potom záhul teda, vůbec si to nedokážu představit, mně stačilo s Lukym ze začátku, samé léky, sprej a ještě inhalovat, musela jsem si psát co kdy má jinak bych se v tom ztratila, teď má už jen dvoje léky a 1 týden v měsíci Ribomunil na imunitu a to mi stačí nad hlavu... Tak se všichni držte a nemocným brzké uzdravení přejeme 🙂

alzbetka71
26. lis 2012

@hannnys krásny chlapček, pripomína mi môjho Samka

alzbetka71
26. lis 2012

@vbk84 ahoj až teraz som sa tu dostala po dlhšej dobe. Mne sa narodil malý normálne v 39. týždni, ale s tým, že ja som ani netušila, že herniu má. Samko sa narodil normálne, prirodzene, normálne dýchal sám, apgara mal 9-10 a vlastne od polnoci až do druhého dňa 10.00 hod som ho mala pri sebe, iba sestričkám sa nezdalo, že je nejaký nedokysličený. Potom to už išlo rýchlo a ešte v ten deň ako sa narodil ho operovali. Povedali nám, že polovicu pľúc nemá vyvinutú, ale doteraz neviem ako veľa. My sme boli ten šťastnejší prípad, lebo po 2 týždňoch po operácii sme išli domov, nemali sme problémy ani s papaním, 10 mesiacov som kojila. Nám aspoň nikto dopredu nechcel nič povedať, lebo vraj táto diagnoza nie je ako chrípka, že sa vie, čo sa bude diať. Tam záleží od veľkosti hernie, orgánov ako boli vyvinuté a ako dieťatko bojuje. Držím palce, dúfam, že napíšeš iba dobré správičky.

duke
1. pro 2012

@hannnys Tak kašle jsem se zbavili, i když občas ještě zakašle. Ve čtvrtek jsme byli na plicním na kontrole a vše je o.k. Paní doktorka chtěla, aby v Praze až tam budeme na kontrole udělali malému nějaké speciální vyšetření Baby bodyplletysmogragie, tak jsme volala do prahy, protože byl zrovna čtvrtek odpoledne, kdy je tam MUDR. Pýcha, ať se na to objednáme. Zpočátku nevěděl o co se jedná, ale druhý den mi volala nějaká paní doktorka, která to má na starosti a udělají nám to 10.1., když tam budeme na kontrolu. Je to nějaké spec. vyšetření na tu kapacitu plic atd, prý to trvá celé několik hodin a při jednom vyšetření ho budou muset uspat. Máte s tím někdo zkušenosti?
Ještě mne napadlo, doporučili někomu z vás očkování proto chřipce či nějaké vitamíny na posílení imunity?

lumpik30
7. pro 2012

@duke na to vyšetření jsem měla jed ale doktorka z plicního řikala že je to zbytečne ta k jsme volali do Prahy a nejedeme tam až vletě na kontrolu jinak nam doktorka doporučila vitamíny imunit je to sirup a je super. a to vyšetření vam dopoučila na plicním ?

mautka
18. pro 2012

Tak máme za sebou kontrolu v Motole a na další jedeme až za pět let.🙂 Jinak přeji všem maminkám i těm naším záplatovaným ratolestem hezké vánoční svátky.

duke
21. pro 2012

@lumpik30 no, tu kontrolu chce naše pneumoložka