Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

alzbetka71
14. únor 2012

@petulenkah ja čo som počula, že je šanca veľmi malá. Písali to o Veronike Žilkovej, tá mala vlastne 2 chlapcov s touto vrodenou vadou. Jeden syn žije, ten najmladší zomrel. Ale treba povedať lekárovi a ten to bude sledovať. Ja som sa akurát tiež na to v nedeľu pýtala kamošky lekárky, ale v súvislosti s dcérou, tá je už dospelá a vravela, že vždy je dobré všetko povedať, ale šanca je vraj malá. A túto vadu majú väčšinou chlapci ako tak vidím, u dievčat to asi tak často nieje. Ale my čo sme boli v nemocnici , my sme odchádzali a prišlo tam dievčatko. A vraj je v poriadku.

petulenkah
14. únor 2012

aha tak to jo,,no ja se prave bojim toho ze kdyz budu opet tehotna ze me to zase zasahne, doktori teda rikaly ze uz pri druhym tehotenstvi se stim nesetkaly ale co kdyz jo,,nevim sceho to vznika,? snad budu mit jednou deti,,

petulenkah
14. únor 2012

@alzbetka71 tak snad budu mit jednou zdrave dite,, mam stoho prave strach ,,,

alzbetka71
14. únor 2012

@petulenkah jasné, že budeš mať zdravé deti, viem, že je to teraz ťažké, ale musíš myslieť pozitívne. Ja som si tiež všeličím prešla a určite aj iné maminy a majú teraz zdravé detičky. Ja si vždy hovorím, že niektorí ľudia sú na tom ešte oveľa horšie ako ja.

petulenkah
14. únor 2012

to je taky fakt ze jsou natom hur,,ale hodne sem si prala mmit dite,a najednou takova rana.. braly mi plodovou vodu tak snad vysledni budou dobry.. a budu mit jednou zdrave deti..prave se bojim toho aby to nebylo priste znova
snad se brzo zadari znova.. a bude to fajn...

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 tak to nevím jak to je s tou pravostrannou jestli to mají víc holky než kluci, to mi nikdo neříkal, jen že prý levostranná se vykytuje v 95% nebo tak nějak a my jsme ten zbytek. co se týká nemocí tak Luky byl taky zdravý do 10 možná 11 měsíce potom byl nachlazený a chytl slabý zánět průdušek, ale z toho byl do týdne venku a rozjelo se to po novém roce, nachlazený, zánět průdušek ale celkem dost silný, špatně se mu dýchalo tak nás dr poslal do nemocnice a tam zjistili počínající zápal plic no a od té doby byl opět nachlazený i když né moc, ale pořád je zahleněný a sem tam pokašlává i když jinak je celkem v pohodě. Takže to asi u nás bude stejné jako psala Zdeva. Jenže otázka je jestli by na to netrpěl i jako zdravý, má k tomu sklon po mě.

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys presne tak, ja mám 4 deti, 3 syn ani nemal bráničnú herniu a bol do roka a pol stále chorý na priedušky. Ja myslím, že je to aj tou zimou, ved teraz tu na MK čítam niektoré maminy sa stále sťažujú, že majú choré deti. V lete bude lepšie.
@petulenkah aby sa zadarilo musíš byť v pohode. Teraz to prebolí, v lete pôjdete s manželom na dovolenku a bude to. Budeme všetci držať palce. Inak aj ja som zvedavá na tu plodovú vodu. Môjmu malému tiež po narodení robili genetické testy, všetko bolo v poriadku. Robili to aj vám ostatným?

hannnys
14. únor 2012

@petulenkah Určitě se zadaří a dočkáš se zdravého miminka a přeju ti at je to co nejdřív 😉 , já sama nevím jak bych se rozhodla kdyby mi to zjistili v těhotenství, jsem ted ráda že jsem to nevěděla a nemusela se rozhodovat

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys máš pravdu, lebo aj ked sa už malý narodil , nikto nevedel povedať ako to bude pokračovať, ako sa bude malý držať. Ani ja som to nevedela a keby áno tiež neviem, neviem

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 nevím jaké testy máš na mysli, mně říkali, že mu brali odběry, ale ted at to nenapíšu jinak než to ve skutečnosti je, ale prý se z toho zjištuje jestli nemá nějakou skrytou genetickou vadu, brali to z patičky, ale to berou všem dětem v porodnici akorát Luky se tam ani neohřál takže jemu to brali až v Brně. A s těma nemocema máš pravdu, vždyt to byl pořád někdo kolem nemocný, já sama od října asi 4x nebo dokonce 5x už ani nevím, ale ty bacily skákaly z jednoho na druhého a když jsme byli v nemocnici se zápalem plic tak ho měly v tu dobu i zdravé děti ne jen Luky, s jedněma jsme i leželi na pokoji, chlapeček byl o měsíc starší jak Luky a taky zápal plic takže to je otázka jestli by se tomu ubránil kdyby se narodil zdravý...

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys áno mala som na mysli genetické testy, na Downou syndrom, atď. Odkiaľ mu to brali ani neviem, ja som tam s ním nebola. My sme za ním chodili každý deň.

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 do dnes mám před očima výraz dr, na můj dotaz, jestli se z toho dostane, když mi to přišla oznámit, snažila se mi dodat naději asi, ale dnes vím, že snad ani ona sama tomu nevěřila, že se z toho dostane, až když jsem přijela do Brna tak jeho ošetřující dr mně řekl, že má moc dobré šance podle toho jak byla utlačená plíce, nevím, moc tomu nerozumím, ale říkal, že se mu ty orgány do hrudníku dostaly později a i když byl týden na UPV tak prý to není zas až tak dlouhá doba, říkali mi, že některá děti musí intubovat znovu po odpojení aby to samy rozdýchávaly postupně a i mě na to upozorňovali když ho odpojovali, že ho budou možná ještě muset zaintubovat jednou ať si odpočine, ale nemuseli, Luky jak ho odpojili tak od té doby dýchal sám, jen jak už jsem psala u nás byl problém s jídlem a žloutenkou.

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 tak to budou asi ty odběry co mám namysli já, já to taky nevěděla, ale v Brně mně to říkali že mu tyto odběry brali a když jsem ležela po císaři s jednou maminkou tak jejímu mimču to zrovna brali, potom mě hned dali k jedné mamince která u sebe taky mimčo neměla, prý aby mě to nestresovalo, ale byla nějaká divná celkově a navíc ji asi začalo vyhrávat po porodu a řeknu ti to byla hrůza... to mě teda stresovalo ještě víc než ty mimča kolem, ale naštěstí mě pustili 4 den domů což po císaři prý pouští nejdřív pátý, ale vzhledem k to mu že už jsem měla za sebou tu propustku do Brna tak asi u mě udělali vyjímku...

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys nám stále hovorili, už aj ked bol po operácii, že je to 50 na 50, bolo to ťažké obdobie. Ja som si nepripúšťala, že by sa mohlo stať niečo zlé, ale v kútiku duše som sa strašne bála. Vždy ked sme išli do nemocnice som tam išla s malou dušičkou, ale chvála bohu mali pre nás vždy iba dobré správy. Ved ako som písala, my sme boli v nemocnici 2 týždne, 4.6. ho operovali a 19.6. sme už išli domov. Nemal žiadne problémy s jedením, ani dýchaním. Ja si tiež myslím, že ked mi to nezistili v tehotenstve, takže sa tie orgány do hrudníku dostali neskôr. A v akom stave máte pľúca? Robili vám vyšetrenia?

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys ja som rodila v sobotu a pustili ma domov v pondelok, ale rodila som normálne

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 já za Lukym jezdila jednou týdně, častěji to nešlo jak časově tak finančně, přece jenom to mám do Brna 160km tam a 160 zpět, bylo to náročné a týden čekání než za ním zas pojedu byl nekonečný ale jinak to nešlo, byla jsem zoufalá, nikdo mi nedokázal říct kdy budu moct za ním nastoupit, nikdo to ani nevěděl, do poslední chvíle byl na sondě a v inkubátoru a jednoho dne se to zlomilo, začal pít, dali ho na postýlku a v ten moment jsem za nim mohla přijet, když jsem tam zavolala tak mi do telefonu jen řekli že už mě můžou přijmout tak at přijedu... tak rychle jsem sbalená a nachystaná nebyla snad nikdy, přijela jsem tam ještě ten den co mi to řekli, sice až na večer, ale mně to bylo jedno hlavně, že jsem byla tam a za týden jsme jeli oba domů 🙂 za ten týden co jsem tam byla s ním i dost přibral, narodil se s 2100g za čtyři týdny měl 2300g a za ten jediný týden než jsme jeli domů měl 2800g 🙂

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 no to mně taky říkali, že kdybych byla po normálním porodu bez komplikací tak mě pustí za dva dny, ale po císaři prý nejdřív pátý den no a mě nakonec pustili čtvrtý, když už jsem zvládla druhý den po porodu cestu do Brna a tak už bych zvládla všechno... 😎

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 vyšetření plic mu dělali ještě v Brně než ho pustili, od té doby né ale čeká nás kontrola a mají mu dělat kontrolní rentgeny takže uvidíme, my už na té kontrole měli být v prosinci, jenže ho čeká ještě operace varlátka tak to mám domluvené při jednom at tam nemusíme jet 2x, jak měl ten zápal plic tak mu dělali rentgen plic a podle toho co říkali tak je má asi v pohodě, ona prý ta utlačená plíce zůstane vždycky o něco menší, ale on ji má prý normální, no uvidíme co nám řeknou jak pojedeme na tu kontrolu, Luky nemá ani záplatu, ten defekt mu šel uzavřít jen šitím a po pravdě ani nevím jak velký ho měl, neptala jsem se na to a jestli mi to tenkrát řekli tak mi to uniklo, ale asi to moc velké neměl když nemuseli použít ani záplatu.

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys jasné, ked je to tak daleko tak to nešlo, my to máme 15 km a ja som aj nosila materské mlieko pre malého. Tak to za týždeň super pribral, vedel,. že už je tam maminka a musí sa snažiť, aby šiel rýchlo domov.

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys ani my nemáme záplatu, nám spomínali nejakú sieťku, ale tiež, že to išlo zašiť, my sme sa akurát dnes objednali na pľúcne 14.4. tak uvidíme ako dopadneme.

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 nevím jestli to bylo mou přítomností ale tvrdili mi tam, že to dělá divy a taky už měl moje mléko, do té doby ho neměl, jsem odsávala a mrazila, ale bohužel jsem ho plně nerozkojila a kolem čtvrtého mu už to co si vytáhl tak moc nestačilo, že už pak ani nechtěl tahat, ještě jsem to chvíli odsávala a přidávala do umělého mléka ale to málo co jsem ještě měla, mizelo rychlostí blesku tak jsem se na to pak vykašlala, bylo to vyčerpávající, nakojit, to trvalo i tři čtvrtě hodiny, dokrmit, odsát, vyvařit co bylo třeba no a než jsem se vším skončila tak jsem mohla začít znova... stejně jsme se umělému ml nevyhnuli nakonec.

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 nás na plicní zatím nikdo neposlal, ale kdoví co nám řeknou na kontrole v Brně. Dnes jsme byli konečně venku na procházce po těch mrazech tak doufám že bude Luky v pohodě a nebude opět nemocný... 😔

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys mne to hovor, ja som do 4. mesiaca odsávala mlieko, chvála bohu som mala elektrickú odsávačku, malý mi chcel ťahať iba v noci. potom už ked som mu začala dávať aj ovocie, zeleninku, že už toho mlieka nepotrebuje tak veľa tak už iba kojím. Ja som strávila celé leto na sedačke a pri odsávaní mlieka, bolo to naozaj časovo veľmi náročné.

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 taky jsem měla el odsávačku, ale ne od začátku, jen v porodnici. potom jsem odsávala ruční a mléko mi zmizlo úplně tak jsem si sehnala elektrickou a znovu to rozjela, ale už bylo mléka méně, už jsem to neroztahala naplno a ani kojení se kterým jsme začali až v 5 týdnech nepomohlo, zkusila jsem snad všechno co se dalo at mám víc mléka ale nepomohlo. Já myslím že u mě sehrál velkou roli stres, už tak jsem měla nervy v háji za celou dobu co se na mě vykašlal Lukyho tata, do toho taková rána po jeho narození a ten kdo má být největší oporou "tatínek" u nás jen v uvozovkách, tak ten místo aby mi dal pokoj když už si vybral jiný život tak mi dělal ještě peklo ze života a dělá mi ho do dnes... Prostě toho na mě bylo asi víc než jsem mohla unést a i když jsem nakonec vše zvládla tak kojení šlo do háje velmi brzy...

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys to je mi ľúto. Ale snáď bude už len lepšie

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 taky doufám že bude jen líp, to co bylo už raději neřeším, jsem ráda, že s ním nejsem, měl by to udělat později, bylo by to ještě horší, ted už je mi to jedno a jediné co si přeju, at je Luky v pohodě a hlavně zdravý. Dnes mi usnul už v 5 tak jsem zvědavá co bude večer, určitě se ještě vzbudí... Dnes mi opět volal Lukyho tata, byli jsme venku a telefon jsem neměla tak čekám co z něj zas vyleze, ale určitě chce řešit peníze, výživné ještě neposlal tak čekám, že ani nepošle... když volá tak mi jen sprostě nadává...
Tvůj malý se narodil normálně v termínu?

petulenkah
14. únor 2012

holky dekuji no snad se zadari co nejdriv a bude vsechno v poradku,, ja sem taky zvedava co ta plodova voda,,snad to bude vsechno v pohode, a budu mit brzo ditko..uz aby to bylo )

alzbetka71
14. únor 2012

@hannnys áno v 39. týždni 3,80 kg a 50 cm. Ja som v tehotenstve nemala vôbec žiadne problémy, všetky vyšetrenia v poriadku 3 krát 3D ultrazvuk v poriadku a potom šok po pôrode..

petulenkah
14. únor 2012

@hannnys no prave byl to velkej šok ,kdyz me to rekly,, ale snad to bude brzo v pohode a bude dalsi,a zdravy.

hannnys
14. únor 2012

@alzbetka71 no to ti věřím, měli jsme to obě stejné, pro mě to a vlastně pro všechny kdo se na malého těšili to bylo jak rána kladivem do hlavy, navíc mám kámošku a jí přesně rok před náma chlapeček umřel, sice měl jinou vadu, ani tak závažnou jako my, ale po operaci chytl infekci a bojoval s ní víc jak 2 týdny, bylo to hrozné tenkrát, ted už má ale taky radost, před týdnem se jí narodila zdravá holčička 🙂 no a když se narodil Luky tak jsem si myslela že dopadneme stejně. Malému na to přišli ihned po porodu nebo během následujících hodin?