Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

hannnys
23. únor 2012

@lumpik30 neboj, on se rozleze, u nás to bylo taky tak, sem tam strčil nožky pod sebe a houpal se pak si najednou klekl a brzy na to lezl, my chodili na neurologii, ale je fakt že jsme byli bez rehabilitace...

zdeva
23. únor 2012

@lumpik30 U nás to bylo také tak, malý začal lézt z ničeho nic přesně v deseti měsících. Potom si ale dal na čas a chodit začal až téměř v roce a půl!

hannnys
23. únor 2012

@zdeva tak to bude asi i u nás tak 🙂 Luky je sice jak torpédo na čtyřech, kolem nábytku už taky popochází, ale když ho vezmu za ruce tak jde jak baletka na špičkách, no na chození to zatím nevypadá... Já, ale říkám, začal po čtyřech, začne i po dvou a myslím, že mu nic neuteče... spíš uteče on mě až začne chodit... 😀

duke
24. únor 2012

@mautka tak jak vám dopadla kontrola v Motole? Když má malý záplatu, čeká ho ještě nějaká operace až bude větší? Díky za ten kontakt na tu rehabku, v pondělí jsem tam byli a bylo to přínosné pro mne i pro malého, zatím budeme chodit 1x týdně.
Malý už celkem zvláda pití z láhve, odstřikávám a dávam mu z láhve, drží nemléčnou dietu, tak už nemá ani tu krev ve stolici, je krásně žlutá ale taková hlenovitá. Bohužel zatím moc nepřibírá.

mautka
4. bře 2012

@duke na kontrole jsme nebyli, protože byl malý nemocný. Bylo to jen nachlazení, ale nechtělo se mi sním jet přes celo republiku. Jinak operace už by ho čekat neměla. Ta záplata je pružná a poroste s ním.
My pití z lahvičky zatím vůbec nezvládáme. Když mu nacpu do pusy ten dudlík, tak ho natahuje a dusí se. Když do něho potřebuju dostat nějakou tekutinu, tak to musím pomocí stříkačky. A už máme dva zuby. 😀

lumpik30
13. bře 2012

tak musim se vam pochlubit jde to všechno moc rychle maly už lozi a taky si klekne a snaži se postavit tak jsem moc rada taky děkuji všem co mi napsali a podržely mě moc děkuji 🙂

hannnys
16. bře 2012

@lumpik30 tak to moc a moc gratuluji k pokrokům, ono tak bývá, že nejdřív nic nic a pak najednou takový pokrok, i u nás to tak bylo 🙂 Můj malý už chodí za jednu ruku, už se i udrží stát bez opory a sem tam se mu povede jeden dva krůčky, ale to je ještě nejistý, ale vypadá to, že mu už moc nechybí tak jsem sama zvědavá kdy se pustí sám 🙂

duke
17. bře 2012

@hannnys : tak to blahopřeji, my už pěkně pijeme z lahvičky a taky konečně přibíráme cca 200g za týden. Koncem března nám budou 3 měsíce, usmíváme se, zvedáme ručičky a kopeme nožičkami, ale zatím nesaháme po hračkách což prý už by jsme měli dělat, mne to trošku zneklidňuje, ale snad to brzo přijde.

hannnys
17. bře 2012

@duke taky gratuluji k pokrokům a nezneklidňuj se, to přijde, Luky taky spoustu věcí nedělal podle tabulek a dnes už začíná cupkat za jednu ruku, ale sám taky ještě ne a některé jiné děti v jeho věku už běhají, už to neřeším, každé mimčo je jiné a každé si na to, co má, přijde až se mu bude chtít... Chápu tě, taky jsem byla nervózní z každé maličkosti a dnes už vím, že zbytečně, hlavně nesrovnávat s jinými, to jsem taky měla tendenci dělat a zbytečně...
Konečně máme jarní počasí, hned mám lepší náladu když se dá být dlouho venku 🙂

mautka
18. bře 2012

@duke
@duke Ahoj,nic si z toho nedělej oni to doženou. Náš malý cvrček má taky skluz něco přes měsíc. A není se co divit. Vždyť první měsíc svého života strávil částečně v umělém spánku, na přístrojích a přikrytý. Když ležel v tom vyhřívaném lůžku,tak ho často přikrývali aby byl ve tmě, a on teď spí nejraději s dekou přes hlavičku. Myslím si,že jsou ty naše děti stejně hrdinové, protože to co mají za sebou......... 🙂

vilda4
19. bře 2012

Ahojky hrdinky a hrdinové, musím se konečně také pochlubit, že jsme dnes přesně týden s dvojčaty doma. Bylo to martýrium z Prahy do Poruby na JIP a odtud na kojenecké do nemocnice na Fifejdy, protože v Porubě nebylo místo, přestože jsem tam ležela s dvojčetem, které si pro změnu uhnalo tříselnou kýlu 😖 . Propouštěli nás v den, kdy převáželi malého do té druhé nemocnice a tak jsem se za ním hned jela podívat. Tam si mne i brášku okamžitě nechali. Brouček s hernií dobíral antibiotika, protože měl také ve stolici krev, ale po týdnu stresu se zjistilo, že je to nějaký zlatý stafylokok. Připravovala jsem se na to, že nebude umět polykat a bude zvracet, ale zbytečně. Pije sice pomalu, vydýchává, ale neublinkává (narozdíl od kojeného bratříčka, který dokud nezvrací, nemá dost). Kojím plně jen jednoho, druhý si občas několikrát denně cucne, ale zatím to neutáhne a pak se vzteká. Jsme moc rádi, že už je to skoro za námi, i když pár problémů se ještě musí dořešit (nesestouplé varle, předčasně zarostlé fontanely). Děkuji všem, které zde píšete, za rady, zkušenosti, podporu.
Přeji dobré váhové přírůstky a správný vývoj.

hannnys
19. bře 2012

@vilda4 Veliká gratulace Vám všem a hodně štěstíčka a především zdravíčka do dalších dnů s prckama 🙂 To se tak dobře čte když někdo napíše jen dobré zprávy 🙂 S nesestouplým varletem máme taky problém a čeká nás operace, ale po tom všem čím jsme si prošli na začátku, věřím, že už to bude to nejmenší a hlavně poslední trápení 😢 S pitím jsme na tom byli ze začátku taky všelijak a plně jsem ho ani nerozkojila, tahal dlouho ale asi málo a navíc přes klobouček a to až doma, v nemocnici byl 4 týdny krmený sondou protože mu to z flašky moc nešlo, nejdřív neuměl sát dýchat a polykat zároveň, potom už mu to i šlo, ale zase usínal a tahat se mu nechtělo a nakonec jsme překonali všechno přes krev ve stolici, neustupující žloutenku i malé váhové přírůstky( narodil se s 2100g, za 4 týdny měl 2300g a za jeden jediný týden co mě přijali před propuštěním za ním, přibral hned půl kila a potom už to šlo samo 🙂 ) a dnes už má mlíko jen 1x denně, ted máme zase díku zubům problém s jídlem, už týden mi nechce nic jíst, ale hlavně že pije, do nedávna byl nadlidský výkon do něj dostat čaj... Takže přeji už jen hezké dny plné takových obyčejných starostí které mají snad všechny maminky se všemna dětma 🙂

alzbetka71
23. bře 2012

@vilda4 aj ja gratulujem a po prečítaní som mala zimomriavky z toho, že to dopadlo dobre. Malý hrdina sa má dobre a krásne papá. Obdivujem maminu, že zvláda 2 bábätká naraz a prajem veľa síl

vilda4
3. kvě 2012

Ahoj všem,
kluci mi dali chvilku na PC a tak jsem se rozhodla pochlubit se Vám (na fotce mají kluci 8 týdnů a strávili první společnou noc doma). Je to neuvěřitelné, když si zpětně čtu, co jsem tady psala a vzpomínám si, jak jsem se cítila. Stojí za to bojovat. Vašík začal pořádně pít (bohužel jen z lahve) a brzy svého plně kojeného brášku určitě dožene....
Srdečné pozdravy

hannnys
8. kvě 2012

@vilda4 to jsou šikulové šikovní 🙂 , ani mi nepřijde, že by mezi nimi byl nějaký větší rozdíl, který je který? 🙂 a nic si nedělej z toho, že Vašík pije z lahve, já Lukyho začala kojit v 5 týdnech a taky jsme to plně nezvládli a většinu měl UM z lahve... Hlavně že mu chutná a prospívá 🙂
My ted trčíme doma Luky se mi máchal ve vodě několikrát jak byly ty horka a asi se nachladil a nakonec jsme skončili s pichlým uchem... 😢

vilda4
8. kvě 2012

Takže pro identifikaci, operovaný s brániční kýlou byl ten "horní" v pruhovaném pyžamku. Momentálně je mezi nimi rozdíl 1,2kg. 😀 . Přejeme Lukymu brzké uzdravení.

hannnys
9. kvě 2012

@vilda4 jejda to bych ani neřekla podle fotky, že je mezi nimi takový rozdíl 🙂 Kolik měli jak se narodili? jsou šikovní oba, ted už jsou to bráchové jak se patří 😉

vilda4
12. kvě 2012

Ahojky, operovaný Vašík je starší o pět minut a vážil 2,33 a Vilík měl 2,29. Oba měřili kolem 45cm. Narodili se přesně v den dokončení 36tt. Vašík si prokopl bazén, Vilda se tam při císaři držel a ven nechtěl. Teď je fyzicky šikovnější (pase pěkně koníčky), Vašík ještě ne. Jinak se oba smějí, povídají, hrají si s hračkami na hrazdičce., v noci docela spinkají (min. 4 hodiny v kuse). Máme z nich radost a ten pocit přeji všem. 😉

mautka
14. kvě 2012

Ahoj, tak se nám blíží konec 11 měsíce a rosteme jako z vody. máme za sebou kontrolu v Praze, ale p. doktor by nás chtěl ještě letos vidět. Jinak se Tomovi na ručičce objevila cista, kterou musíme jít odstranit. Dospělákům to dělají ambulantně, ale my si půjdeme na tři dny lehnout do nemocnice a odstraňovat mu to budou v celkové narkoze. Mám z toho docela hrůzu.Malého kojím a v noci na kojení vstává ještě tak 4x. A před tou operací nesmí od půlnoci jíst ani pít, tak jsem zvědavá jak to zvládne.

hannnys
14. kvě 2012

@vilda4 Vašík vše dožene a bude stejně šikovný jako Vilík, na fotce nejde vůbec poznat, že by mezi nimi byl víc než kilo rozdíl, to bych fakt neřekla 🙂 🙂 🙂

hannnys
14. kvě 2012

@mautka tak to budete za chvíli slavit rok 🙂 tak předem Tomíkovi gratulujem 🙂 To je mi líto že jdete na operaci, ale určitě to Tomík zvládne levou zadní 🙂 Nás taky čeká operace nesestouplého varlátka, taky z toho mám hrůzu, ale věřím, že to luky zvládne v pohodě...

vilda4
15. kvě 2012

Ahojky, narkozy se bát nemusíte, alespoň já mám se starším synem již tři za sebou. První byla v 10-ti měsících - operace očního kanálku. O půlnoci jsem ho vzbudila, nakojila a Vítek vydržel. Záleží na personálu, ale když jsem šla pak později na další, zákrok byl plánován až v 11,00, mohl se Vítek nakojit ještě ve tři ráno. Nejhorší bylo, když mu v jedné nemocnici (byla jsem ve dvou), místo kapiček dali jako přípravu na narkozu injekci, brrrrr.....
Přeji Vám, aby i probuzení bylo klidné a kluci hodně pospávali, pak necítí bolest, ani hlad.......nám to vyšlo ve všech třech případech.
p.s. Dvojčata od víkendu pasou koníčky vždy, když je dám na bříško....hurá.....

hannnys
17. kvě 2012

@vilda4 jejda to jste si teda užili... a s čím byl na operaci ještě? Luky nemá sestouplé varlátko tak s tím musí jít... a jaký je rozdíl v těch kapičkách a injekci když pominu že mu to musí píchnout? s jídlem asi u nás problém nebude, Lukyho musím nutit do jídla... Jinak gratulace k pasení, jsou to šikulové 🙂

duke
18. kvě 2012

čtu, že se vše mimi i maminkám daří dobře a statečně bojují s nepřízní osudu. To je moc dobře a přejí ať děti dělají samou radost.
Nás čeká cesta do Motole na kontrolu koncem červen (v 6. měsících), chtěla bych se zeptat zda je tam třeba volat měsíc dopředu a objednat se nebo stačí kratší dobu taky nám říkali, že ty kontroly se konají ve čtvrtek odpoledne, je to tak? Chtěli bychom tam s dětmi zůstat na víkend, když už nás čeká taková cesta.

duke
18. kvě 2012

Ještě se podělím o tom jak se nám daří, máme za sebou vyšetření na pneumo, kardio - vše v pořádku, taky jsme byli na očním /nějaké problémy s pigmentaci, co prý mívají předčasně narozené miminka/, zdá se, že je to taky už v pořádku, ale budeme tam chodit co 6 měsíců a ve třech letech vyzkouší jak vidí. Příští týden nás čeká sono lednvin, měl nález diletace pánviček 5mm, tak doufám, že už se mu to zpravilo. Chodíme na rehabky do kojeňáku, zatím se zda, že děla vše na svůj věk (teď se už krásně točí na pravý bok, na ten levý mu to ještě moc nejde). Již v Praze se malému objevila bříšní kýla, ale má ji takovou netypickou na boku a ne zepředu břicha. Nechala jsem mu ji "zatejpovat" a dostala jsem se do Dětského stacionáře v Porubě, kde mu to udělali a taky mu "zatejpovali bránice" pro podporu dýchání. Pokud se mu ta kýla nezpraví tak by nás čekala v roce její operace. 😢
Ale náš největší problém je jídlo. Nejí dávky co by na svou váhu jíst měl, zpočátku to byla hrůza s jídlem, teď už pije s láhve a denně vypije těch 800ml. A taky moc nepřibírá, když se narodil měl 3,2kg a ve 4. měsících měl 5,6kg. Protože měl podezření na alergii na BKM /v Praze měl krev ve stolici/, tak držím bezmléčnou dietu. Trápí ho koliky, ale nemá je večer ale většinou přes den, brečí až se z toho někdy pozvrací, dokonce už 2x zvracel i takovu nahnědlou tekutinu, je to asi žluč a když kaká tak probrečí i půl hodiny. Někdy mám pocit, že mu dělá problém to mateřské mléko, i když ho má teď a už 1-2x denně a zbytek umělé Nutrilon Allergie Digesti Care. Ale když mu to mateřské vysadím, tak ty koliky mívá taky. Jedině co funguje je mu dávat před každým jídlem Infacol, to je pak v pohodě, dělali jsme to tak cca 14 dní a byl skoro bez problému i když měl mateřské,ale jakmile ho vysadím tak se to hned zhorší. Byli jsme kvůli tomu na gastro a jejich doporučení je, abych mu dávala mateřské mléko alespoň jednou denně, že jinak bude pořád nemocný. Koncem měsíce mu bude už 5. měsíců a zatím jsem měli párkrát slabou rýmu a jinak nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti????

mautka
18. kvě 2012

Ahoj Duke,my máme Prahu čerstvě za sebou,takže v živé paměti.
My jsme se tam objednávali asi 2 měsíce dopředu. Je dobré volat vždy ve čtvrtek. Objednání budete taky na čtvrtek po14. hodině.Pán Doktor si vás vyšetří, apošle na další vyšetření. Je to docela pakárna. My jsme měli tři vyšetření a všude jsme museli čekat. Jinak pokud pojedete autem, nechte si u své pojišťovny proplatit cesťák. Vystaví vám ho pediatr a v Motole stačí nechat orazitkovat u pana doktora. Nám by měli proplácet asi 3500. 🙂

hannnys
18. kvě 2012

jaké vám dělají vyšetření při kontrole? nám nedělali žádné, jen dr si ho prohlédl a kontrolu co jsme měli mít v prosinci a je odložená až při operaci varlátka, mu mají dělat rentgen, jinak nevím o ničem... Je fakt, že Luky žádné komplikace ani jiné problémy do dnes neměl a nemá až na pár viróz a v lednu počínající zápal plic... krom toho jezdíme do gastro poradny ale tam nám dali další kontrolu naposled až po roce s tím, že je v pořádku... a ještě nás čeká jedna kontrola v rizikové poradně a kontrolní kardio vyšetření.

mautka
19. kvě 2012

Tady v Ostravě chodíme na kardio, plicní a neuro. A v Praze jsme byli ještě na rentgenu plic, sonu a na nějakém vyšetření kde ho vážili, a měřili mu celé tělíčko.

hannnys
19. kvě 2012

@mautka aha tak to my nechodíme na plicní a na neuro už taky ne a v Brně nás čeká nějaké vyšetření ale měli jsme ho mít už v prosinci jenže díky té operaci varlátka to máme posunuté a když byl v lednu v nemocnici se zápalem plic tak mu dělali rentgeny a tu plíci co byla utlačená má prý v pořádku tak nevím...

alzbetka71
20. kvě 2012

@mautka ahoj my sme tiež boli na pľúcnom, ale nám povedali, že na rentgene by nevideli nič, že tam vidno iba zápaly, že v akom sú stave pľúca by zistili iba na CT, neviem a vám čo povedali po rentgene
@vilda4 chlapci sú krásni, všetko dobré a už iba slnečné dni