Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

marketttaaa
16. bře 2013

dobrý den,
bohužel jsme trvale na kyslíku a je to tím, že se zatím ještě nerozvinula jedna plíce, tak čekáme, zatím je prognoza tak do jednoho roku, ale nikdo nám v podstatě přesnější dobu neřekne.
I já jsem se včera dozvěděla o papaži a jeho jedné plíci, tak se na to chci zeptat příště na kontrole.............
mějte se hezky

hannnys
24. bře 2013

@marketttaaa Tak to je mi líto, že to máte takhle komplikované. A to je váš malý celou dobu v nemocnici nebo ho máte doma? Držím palce ať se to obrátí k lepšímu... Můj malý měl pravostrannou brániční kýlu a krom jiného měl v hrudníku i kus jater a co jsem se dočetla tak v takovém případě prý taky není dobrá prognóza, ale u nás na to přišli až po porodu takže to nikdo předem neřešil a dnes ťukám na čelo, zdá se být vše v pořádku i co se dýchání týká tak snad už to tak i zůstane...

hannnys
27. bře 2013

Jak se vám všem daří a jak zvládáte tu nekonečnou zimu? U nás celkem fajn, až teď něco skočilo na mě a Luky vzápětí chytl trochu rýmu, ale nic hrozného tak doufám, že se to zase uklidní a bude fajn i nadále. Nás čeká kontrola v Brně až v květnu a to s varlátkem, s kýlou si myslím, že už ani chodit nebude na kontroly...

Přejeme Vám všem hezké jarní svátky a hromadu zdraví k tomu 🙂

mautka
31. bře 2013

Ahoj mamky, tak jsem si myslela, že už se blýská na lepší časy jak v počasí tak i s naším malým Tomem. A oboje selhalo. Venku sněhu skoro pokolena a s Tomem další vyšetření. Byli jsme na kontrole na neurologii a navypadá to moc dobře. Buď je Tomášek hluchý nebo autista. Je dost opožděný ve vývoji. Jdeme proto na magnetickou rezonanci a vyšetření bera- to je na ten sluch. Budou mu to dělat v narkoze. No a pak se uvidí jaký bude výsledek. Pokud máte někdo nějakou zkušenost klidně pisněte, budu ráda. Tak zatím ahoj a hezké velikonoce.

hannnys
1. dub 2013

@mautka Ahoj Maruško, to je mi líto, že máte takové problémy, přeji Vám ať vyšetření dopadne dobře a nepotvrdí se podezření ať už na jedno nebo druhé, snad se vše čase srovná a bude vše v pořádku, držím Vám všechny palce co mám. Snad nám tady brzy sdělíš jen dobré zprávy. U nás je to se sněhem stejné, hotová kalamita, já nachlazená už týden a ne a ne to polevit, Luky už taky začínal s rýmou, ale zatím se drží tak snad se to zas nerozjede, akorát chytl nějaký průjem, ale včera jsem se i vylekala protože z něj šly krvavé hleny, už jsem chtěla jet na pohotovost, ale sestra mi říkala, že její malá to taky tak měla, uvařila jsem mu fenyklový čaj a dala probiotika a dnes už to měl dobré tak ho švagr vzal sebou na koledy, tak mám konečně chvilku klid a můžu to trošku vyležet. Tak se zatím mějte hezky a držte se.
Pěkné Velikonoce.

lujzik1
7. dub 2013

@marketttaaa
Ahoj , Ja mam dcerku ,ktora sa narodila 3.3.2012 a doteraz je na kyslikovych okuliaroch, takze viem o com hovoris...Pol roka sme boli v nemocnici , od jej narodenia a od 9. mesiaca 2012 sme doma na kysliku 24 hod denne.

marketttaaa
7. dub 2013

ahoj, držim pěsti, ať se toho rychle zbavíte. Jestli se můžu zeptat,od lékařů nějaké informace, do kdy ještě budete na kyslíku? Nám totiž nic nechtějí říct, tak čekáme.............. Taky si nedokáže představit, jak bude s tím kyslíkem lézt nebo pak chodit........Nevím, jak velkou máte nádobu na kyslík, ale že by za sebou tahal kys.bombu, která má 50 kg....... jak toto řešíte? (případně posílám svůj email marketa.zemlickova@email.cz)

vilda4
10. dub 2013

Ahojky, srdečně všechny zdravím a přeji již jen slunné a krásné dny. Venoušek se také rozhodl uvítat jaro vysokými horečkami, kašlem a nějakou vyrážkou. Naštěstí, průdušky má čisté, takže nám snad zápal plic ani antibiotika nehrozí, ale kašle jako vysloužilý horník. Tu vyrážku má pravděpodobně z toho namáhavého kašlání.
Je mi velice líto, že některé děti musí být na kyslíku, ale ony to určitě dobře a rychle zvládnou. A co ta naše robátka nezvládnou, s tím jim pomůžeme, vždyť jsme maminky.
Hodně optimismu a síly všem

hajzlik
1. kvě 2013

ahoj ky maminky chtěla jsem se optat jak probíhá velká roční kontrla po operaci brániční kyly?čeká nás ted devátého tak mám celkem starost

mautka
4. kvě 2013

@hajzlik Ahoj, no ono to múže být u každého dítěte jinak, ale u nás to probíhalo tak, že jsme přijeli do Motola udělali nám rentgen a sono vyšetření a pak si malého prohlédl lékař, který ho operoval. Jinak to proběhlo úplně v pohodě. Tak ať vám to dobře dopadne...

duke
5. kvě 2013

@hajzlik my, jsme tam byli v lednu, měli jsme domluvenou i speciální kontrolu plicních funkcí, ráno v 8hod na lačno, uspali ho , odpoledne ještě rtg, sono, a pak na přeměření a zvážení a nakonec k panu doktorovi.

mautka
15. kvě 2013

Tak máme za sebou bera v narkoze, EEG a psychologické vyšetření. Zítra nás ještě čeká magnetická rezonance v celkové narkoze a máme to za sebou. Ale jsou to nervy.

mautka
17. kvě 2013

Tak a jsme doma. Potvrzený máme autismus a cystu v hlavičce. Ale nějak jsem to čekala a ani mě to nějak nevzalo.Teď nás čeká správné vedení a učení malého aby prospíval co nejlépe.

schwarinka
26. kvě 2013

Ahoj,chci se taky podělit o naší zkušenosti a podpořit všechny rodiče,jejichž děti mají dg.brániční kýlu.Zjistili nám to v 19.týdnu,potom samé ultrazvuky a kontroly v Podolí, kde jsem i rodila.Malý se narodil v 38.t a třetí den po narození ho operovali.Defekt zašili bez záplaty,13.dní byl zaintubovaný,v podstatě si dýchal sám a přístroj ho jen dodýchával.14 den ho extubovali a večer už nepotřeboval ani kyslíkové brýle.Protože neuměl sát,byl problém s jídlem,ale zvládli jsme to a měsíc po porodu nás propustili.Vše vypadalo dobře,přibýval na váze,ale né tolik,kolik by měl.Ale nic zvláštního se jinak nedělo.Až 19.1.mi najednou začal při jídle lapat po dechu,prošednul,tak jsem volala RLP,převoz do NJ do nemocnice,tam RTG a zjištěná recidiva kýly.Volali okamžitě Motol a za 3.5hod.byl v Praze na sále.Dali mu goretex.záplatu a zas ARO,pak JIP a standart.Nervy a nervy,ale teď vše neuvěřitelně dohnal,jak váhu,všechny dovednosti,jí úplně všechno co dostane a doktoři ho moc chválí.Snad už je všech velkých potíží konec.Nějaké rýmečky nás nerozhodí.A s námi tam byl Honzíček taky po reoperaci,jak už psala duke.Tak přeju všem,co je to teprve čeká silné nervy.

hannnys
30. čer 2013

@mautka moc jsem vám přála aby se diagnóza nepotvrdila, ale je super, že to bereš tak v pohodě a i pro malého to bude jen k dobru. A jak to teď vše zvládáte a co malý, zlepšuje se? Nám sice nic takového nezjistili, ale zase má problém s tím varlátkem, podle mě je to od operace pořád stejné a mám blbé tušení, že nás druhá nemine, ve čt máme jet na kontrolu tak uvidím co "hezkého" se dozvíme... I když to je asi proti všemu ostatnímu jen banalita, ale štve mě to, bolí mě to za něj už ted pokud do něj budou zase řezat... ☹

@schwarinka Malý je moc šikovný 🙂 To jste si teda taky užili... tak snad už bude všechno jen dobré 🙂

mautka
1. črc 2013

Malý měl minulý týden 2 roky, ale mentálně je na 6 měsících. Ale jinak je to zlatičko.

hannnys
1. črc 2013

@mautka tak hlavně, že přišli na důvod opoždění a když se mu budete věnovat tak jak je potřeba v jeho případě tak na sebe pokroky určitě nenechají dlouho čekat 🙂 Já malého pořád pozorovala jestli není nějak pozadu a kolikrát bych řekla, že v něčem je... sice co se vývoje týká tak chodil téměř do roku na neurologii na kontroly díky tomu, že byl dřív narozený a vyřadili nás s tím, že opoždění dohnal a vše je v pořádku, ale ted mám kolikrát vrásky na čele... Do školky mu zbývá půl roku a není vůbec samostatný, nechce sám jíst, a když ano tak se v tom jen rýpe, ale sám se nenají, přes den je bez plenek a v noci už taky vydrž i když preventivně mu ji na noc pořád ještě dávám, ale na nočník ho musím dávat já, nechce se moc snažit sám s vyvlékáním a oblékáním tak mám obavy aby se do ledna zlepšil... Aby mi ho ze školky potom nevrátili...

vilda4
22. črc 2013

Ahoj maminky,
doufám, že se máte pohodově i přes obtíže našich zlatíček. Začínám být trochu neklidná, jelikož nás na začátku srpna čeká retence varlátka. Taky mne bolí, že Venouška budou muset zase řezat a píchat. Před měsícem jsme se s angínou problinkali opět do nemocnice a malý se mne po zavedení infuze celý den odmítal pustit..... Trošku mám obavy, jestli je vše správně s jeho růstem, protože ještě nedosáhl 8kg a to má 18 měsíců. Pořád jezdí ve vajíčku pro miminka. Je drobnější než jeho dvojče (Vilda má 10kg). Oba krásně papají, ovoce, zelenina, přílohy, jogurty, pečivo....Mentálně a pohybově se perfektně doplňují, tam problém není. Půl roku jsem našemu skřítkovi dávala Infatrini (speciální mléčnou výživu). Je pravda, že díky ní lépe zvládal pravidelné rýmy a bronchitidy, ale nemám pocit, že by nějak více přibral. Nemáte s tím nějaké zkušenosti?
Děkuji za případnou odpověď a přeji příjemné léto

vilda4
22. črc 2013

Tak mne ještě napadlo, že se někdo ptal na propadlý hrudník. Na fotce je Venoušek vpředu sice nakloněný, ale i tak je vidět prohlubeň na hrudní kosti a dole vystouplá poslední žebra.....prý to lze upravit cvičením v pozdějším věku a po ukončení puberty eventuelně odoperovat. Jinak předčasně srostlé švy na Vašíčkově lebce nakonec jen strašily a hlavička nám pomalu, ale jistě rostla. Poslední kontrolu máme v prosinci a pak už snad odpadne další doktor....
papa

hannnys
31. črc 2013

@vilda4 Ahoj, kluci jsou moc šikovní a na fotce vůbec není poznat rozdíl mezi nimi a kdyby jsi nenapsala o tom hrudníčku u Vašíka, tak bych si toho ani nevšimla, to já se na něj v minulosti ptala 😉 . S varlátkem jdete poprvé nebo podruhé (teď si nejsem jistá)? My byli začátkem července na kontrolu a bude muset asi ještě jednou, dělali mu UTZ jestli tam má vůbec funkční tkáň, protože ho má o dost menší než to druhé, naštěstí je funkční ale ještě dost vysoko takže pokud se to neupraví do půl roku kdy má další kontrolu (což si nemyslím, má to od operace pořád stejné) tak půjde znovu 😢 Taky z toho nejsem nadšená, jako by už toho nezkusil dost...

vilda4
1. srp 2013

@hannnys Ahojky, jdeme poprvé a doufám, že naposled. Varlátko snad není moc vysoko, říkala paní chirurg... Mrzí mne, že to Ti naši broučkové musí prožívat, ale když mám depku, říkám si, že jsou vlastně ještě zdraví a že to jsou prkotiny. Vždyť tady vůbec nemuseli být či na tom mohli být hůře..... Musíme být optimistické a oni to zvládnou. To se mi to mluví, vlastně píše, ale stejně červík uvnitř hlodá. Ozvu se po zákroku..... Hezký srpen

lumpik30
16. zář 2013

Tak jak se všichni mate a co vaše zlatička my mame jen rymu a kašel ale vše v normě naštěsti do motola už na vlastní žadost nemusíme jak se daři vam ostatním?

hannnys
8. říj 2013

Ahojte všichni, u nás zatím vše dobré, Luky se drží na rozdíl odemne... Co nás zatím do budoucna trápí tak je to varlátko protože bude muset asi ještě jednou na operaci a z toho nemám vůbec radost...

@vilda4 A co vy, jak dopadla operace doufám, že vše v pohodě?

vilda4
9. říj 2013

Srdečně zdravím,
daří se nám také fajn až na občasné rýmečky a kašlíčky. Operace dopadla asi dobře, ale varlátko je na hraně a tak masírujeme. Horší to bylo s opravou jizvy po kýle (Vašík tam měl "poutko" a tak jsem mu ho nechala při jedné narkoze opravit). Bohužel, má alergii na šicí materiál a všechny stehy se snažilo jeho tělíčko vypudit. V tříslech to ještě ustál, ale na žebrech byla jizva neustále namáhaná a tak se rozšklebila a hnisala. Chodili jsme na převazy a na biotronovou lampu. Teď už je to dobré, Jizva bude sice trochu širší, avšak vzhledem k tomu, že má rozpárané celé bříško, je to detail....
Tak se držme, ať jsme zdraví a prožijeme pěkný podzim
Pac všem

duke
21. říj 2013

zdravíme všechny, máme se dobře jen občas nějaké ta rýma, ale zatím to zvládáme v pohodě. Chtěla jsem se zeptat zda používáte něco na posílení imunity? Nebyl jste někdo s malým v lázních nebo nechystáte se? Známa byla v září s dětmi /2 a 5 let/ na 4 týdny v Jeseníkách. A tak mne inspirovala o ně taky požádat, využít toho dokud jsem doma na rodičáku.

duke
22. pro 2013

Hezké prožití Vánoc, dětem hodně dárku pod stromeček a do Nového roku hlavně hodně zdravíčka, to všichni potřebujeme.

hannnys
24. pro 2013

Trošku opožděně, ale taky přejeme všem krásné vánoce 😉

vilda4
21. únor 2014

@duke Srdečně zdravím v roce 2014. Tak jednou za dva měsíce dostaneme rýmu, pak teploty a vzápětí kašel. Někdy to zvládneme sami, někdy máme atb. Na posílení imunity a podporu dýchání nám pí asistentka předepisuje Singulair. Jinak do kluků cpu ovoce a zeleninu horem spodem, naštěstí jsou ochotní sníst skoro vše. O lázních u nás ještě nepadla ani zmínka, ale také mne napadlo, zda by to klukům nepomohlo.
Jinak jsme oslavili dva roky a podle rehab. lékařky je Venoušek moc šikovný. Sice neváží více než 10kg (dvojče má 13kg a je o 3cm větší), ale lumpárny vymýšlí všichni tři pořádné...
Srdečně zdravím

hannnys
25. bře 2014

@vilda4 Ahojky, kluci jsou moc šikovní, ani nejde na fotce poznat nějaký znatelný rozdíl, Luky byl celý munulý rok zdravý než nastoupil do školky, to ho s malýma přestávkami trápí rýma tak mu alergolog napsal opět Ribomunyl na imunitu tak uvidíme jak to bude dál, jinak s varlátkem nic moc, má ho zakrnělé a straší nás další operací při které by ho odstranili úplně ☹
Mějte se moc hezky 🙂

mautka
20. kvě 2014

Ahoj, tak co jak si užíváte pěkných dnů. Už se chystáte na prázdniny. U nás teď žijeme tím, že Toma přijali do školky, takže od září bude chodit do speciální třídy pro autisty. Lidi zlatí, já už se tak těším.