Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

hannnys
16. únor 2012

Tak jsem dnes volala kvůli kontrole v Brně a dr který Lukyho operoval s kýlou mu bude operovat i varle, u dr kde byl na operaci s varletem objednaný to zrušil a prý ho zoperuje v roce a půl sám, se nám to pořád odsouvá, už bych byla raději kdyby jsme to měli za sebou... i když je to možná lepší že ho bude operovat stejný dr, ten si ho i pamatuje díky tomu, že to měl na pravé straně což není vůbec obvyklé... no budu ale štastná až to bude za náma... 😔

lumpik30
16. únor 2012

Ahoj tak nam se narodil maly 6.5.2011 v haviřově do porodu bylo vše v pořadku až po porodu ja jsem rodila normalne 2 tydny po terminu jak se maly narodil tak mi ho sestra ukazala a byl takovy modry a pak jak mě šily po porodě tak přišla doktorka že se ji něco nezda že maly ma srdečni v pravo a že ho povezou do ostravy ja byla viděšena hned jsem začala brečet ta asi každy byl to šok.pak mě daly na gyndu at nejsem mezi maminkama co maji děti u sebe ja byla jenom rada .Pak večer přišla doktorka že maly ma branični hernii a že je ov a dala my tel na jip tak jsem tam ještě večer volala ,ale maly tam nebyl už byl letecky převažen do prahy do podoli a v neděli ho operovali byly to muka ten strach co bude atd a jak jsem tam volala tak už byl po operaci vše proběhlo dobře mame to jenom zašite.v ponděli mě propustily a v utery jsme jely za synem jak jsem ho viděla na těch přistrojich tak jsem se tam malem složila 😢 chodily jsme tam každy den na vikend jme jely domu a v ponděli jsme zase přijely a od uterka už byl maly bez přistroju a pil krasne z lahve tak mě tam ubytovaly na ložnicnici matek a dochazely jsme tam za miminkem doktor nam slibyl že v utery si ho mužem vzit domu tak jsme byly štastni jenže ja začala kojit a maly stratil na vaze tak ho v ponděli převezly do ostravy na jip. tam mě hned v utery přijaly a ja byla ze synem na pokoji a kojila jsem ho a pak dokrmovala umělim jinak jsme cvičily vojtu 1 a taky trpime bronchytydou tak mame leky a chodime na neurologii a na plcni vše zatim v pohodě ted mame 9 měsicu ale ještě nelozime jen se valime 🙂 jinak jsem moc rada že ho mame a že jsou v praze takovi machři velke diky 🙂 jinak na jaře jedeme na kontrolu do motola a přijednom nam ztahnou varlatka

hannnys
16. únor 2012

@lumpik30 ahoj, to člověk žasne kolik je případů tady s tou vadou, jen mě překvapuje, že všichni byli operovaní v Praze a my v Brně a přitom tam tuto vadu taky operují tak nevím... Jen je tam ta nevýhoda, že tam nepřijmou maminku dokud to nevypadá na propuštění. No a dr nám posunul kontrolu a taky mu bude operovat varle při jednom. Vy jste měli levostrannou kýlu?

lumpik30
16. únor 2012

@hannnys ano vlevo

hannnys
16. únor 2012

@lumpik30 no já jen ze zvědavosti, ještě jsem nenarazila na nikoho kdo by to měl vpravo, ale i dr který Lukyho operoval říkal, že jsme rarita, prý není moc případů pravostranné, jsem mu tenkrát říkala, že takovou raritu bych teda ráda oželela... Až tam pojedu a nezapomenu tak se zeptám jak to, že ho operovalo v Brně když co slyším tak všichni byli v Praze... No né že by mi to vadilo, ale zajímá mě to... A jak dlouho jste teda byli dohromady v nemocnici než vás pustili domů?

lumpik30
16. únor 2012

@hannnys měsic jsme tam byli no je to zajmave že ho operovali v brně co tak tady čtu tak vše v Praze ale to maš fuk hlavně že vše dobře dopadlo 🙂

hannnys
16. únor 2012

@lumpik30 To určitě ano a bylo to i blíž akorát jsem tam s ním nemohla být, až ten poslední týden a to mě mrzí do dnes, jezdila jsem za ním 1x týdně, častěji to nešlo, jsem s Lukym sama, "tatínek" se na nás vykašlal ještě když jsem byla těhotná takže jsem to všechno měla o to horší, rodina mě strašně podržela a pomohla, ale ta největší opora která by měla být u mě nebyla... Byl tam taky měsíc + 4 dny takže rovných 5 týdnů a já tam s ním byla posledních 8 dnů, ono to byl takový zvláštní pocit, už to že jsem rodila císařem a po porodu jsem ho vůbec neviděla a potom 4 týdny bez něj tak jsem si potom připadala, že jsem ho ani neporodila, jako by to nebylo moje mimčo a trvalo to nějaký čas než ten pocit ze mě opadl, proto jsem si říkala, že kdybych s ním byla dřív tak to bylo jiné, ale co už dnes, hlavně že ho zachránili a jsme dnes spolu i když bez tatínka...

hannnys
16. únor 2012

@lumpik30 a ty máš první mimčo?

lumpik30
17. únor 2012

@hannnys ja jsem četla že tě opustil přitel a je mi to moc lito a taky tě obdivuju ja nevim jak bych to bez něho zvladla ja mam ještě jedno ditko dceru ta bude mit 4 roky kolik ma tvoje ditko ?

hannnys
17. únor 2012

@lumpik30 mně už to dnes líto není, naopak jsem ráda že to tak dopadlo tenkrát a ne až byl Luky na světě, to už by bylo asi ještě horší. Akorát díky tomu všemu jsem měla těhotenství jako jednu velkou noční můru a všechny ty komplikace kolem byly asi hlavně díky tomu. No jsem ráda že už je to dávno za mnou všechno a podruhé bych to zažít nechtěla ani ve snu. Luky bylo moje první dítko, navíc dost pozdě a 11.1. mu byl přesně rok 🙂 Tak to máš doma taky veselo, většina maminek co jsem tady četla má víc než jedno, já jedno a víc jich už určitě nebude... 😔

lumpik30
17. únor 2012

to maš pravdu že mam doma veselo ?ale da se to zvladnou nestěžuju si 🙂 neboj uvidiš třeba se ti poštěsti a najdeš si toho praveho a budeš mit ještě miminko moc ti to přeju tak to mu vyšlo hezke datum na roček 🙂

hannnys
17. únor 2012

@lumpik30 no to jo, to datum si uměl vybrat, až moc jedniček najednou... No já ted momentálně nikoho nehledám a i kdyby tak už mám dost na to abych měla odvahu jít do dalšího a trnout v hrůze jestli to bude zdravé...

alzbetka71
17. únor 2012

@lumpik30 tak to sme podobný prípad, ani ja som nevedela, že má malý bráničnú herniu, ale to som tu už písala

lumpik30
19. únor 2012

@alzbetka71 ja jsemty přispěvky četla,ale nechapu když je tolik vyšetřeni že na to nepřijdou

alzbetka71
19. únor 2012

@lumpik30 zrejme sa tá hernia urobila až po 20.a 30 týždni, kedy sa u nás chodí na veľký ultrazvuk,

hannnys
19. únor 2012

Já to taky nechápala, že na to u nás nepřišli, dr mi taky v Brně tvrdil, že se to do hrudníku natlačilo asi později podle toho jak byla utlačená ta plíce, ale zase jsem někde četla, že ten defekt se neudělá sám od sebe, prý to vznikne při vývoji bránice, tak nevím... No hlavní je to, že ty naše prcky zachránili at už to bylo jakkoliv, nám ještě tvrdili, že když je to na pravé straně tak je to hůř viditelné než když je to na levé, ale vy co vám to taky nezjistili, jste to měli na levé takže to taky není až tak pravda. Hlavní je, že to dopadlo dobře 🙂

lumpik30
20. únor 2012

@hannnys tak ja už taky potom patrat nebudu co se stalo se stalo asi to tak mělo byt hlavni je že maly je tu snama 🙂

hannnys
20. únor 2012

@lumpik30 přesně tak, mě to sice zajímá tady o té vadě vědět víc, ale pátrat po tom kdy to vzniklo nebo proč což neví ani dr, nemá cenu...

alzbetka71
20. únor 2012

@hannnys
@lumpik30 ja tiež nechcem pátrať čo by bolo keby, mňa to len zaujíma, že či vám nepovedali niečo viac, nám povedali, že nevedia ten dôvod prečo... A neviete náhodou koľko takýchto detí sa narodí? V pôrodnici, kde som bola ja povedali, že jedno dieťa za rok.

hannnys
20. únor 2012

@alzbetka71 mně taky říkali že neví proč to vzniká, do dnes to nezjistili takže se tomu ani nedá nijak předcházet a kolik dětí se s tím narodí za rok to nevím, ale v Brně mně dr říkal, že mají tak 7 ročně, ale když jsme byli na první kontrole to bylo v dubnu 2011 tak říkal, že už jsme od nového roku a ted si nejsem jistá jestli 4 nebo 5 případ akorát že jsme rarita v tom, že to měl Luky na pravé straně s tím se prý už dlouho nesetkal a když ho operovali tak si tu operaci natáčeli, ale to jsou čísla z Brna a vzhledem k tomu, že většina případů jde do Prahy tak ono to celkové číslo bude jiné, ale vcelku těch případů moc asi není když se srovná se zdravě narozenými dětmi.

zdeva
20. únor 2012

@hannnys Dobrý den, nám doktor řekl, že tato vada vzniká úplně na začátku, někdy v 9. týdnu, kdy se vyvíjí bránice. Ale že je velmi špatně rozpoznatelná, takže pořád ji odhalí jen menší část lékařů. U nás něco doktor tušil už v 16. týdnu, ale potvrdil až v 22. týdnu a to ještě nás poslal do Prahy, aby to potvrdili tam. Jinak nám říkali, že takových dětí se narodí ca 20 do roka.

zdeva
20. únor 2012

@hannnys A taky nám řekli, že se opravdu neví dodnes, co je důvodem. Že to může být nějaká nemoc, napadení virem, špatné životní prostředí, kontakt s nějakou chemikálií, genetické důvody, prostě cokoli. Ale spíše to ostatní než genetické důvody.

zdeva
20. únor 2012

@hannnys No a bohužel tu vadu neodhalí ani žádné testy z krve atd.

lumpik30
21. únor 2012

@alzbetka71 tak nam řikali že tak 3 do roka tak nevim každe město to ma jinak jinak se chci zeptat vaš maly zž lozi a kolik mu je měsicu my ma me 9 a furt nelozi jen se převaluje a sem tam da ty nohy pod břiško a houpe se.Jinak maly ještě byl na odběru krve normalně z ruky na genetiku jestli to neni dědične a nic tam nezjistily

alzbetka71
21. únor 2012

@lumpik30 náš má 8 mesiacov a 2 týždne, lozí už po 4 možno mesiac, už sa vie aj sám postaviť na nohy, ked sa za niečo chytí a v dome máme točité schodisko, dokonca vie už vyliezť aj po schodoch, no oči musím mať aj na zadku. Aj jemu brali krv na genetiku ešte v nemocnici a tam tiež vyšlo všetko v poriadku, bez žiadnych genetických porúch. Inak náš bol veľmi šikovný, lebo mal 4 mesiace a už sa vedel prevaliť na bruško. A to, že tvoj ešte nelozí, však tu na MK čítam , že ešte 9 mesačné deti sa nevedia obrátiť na bruško a ani nie sú po takej operácii, každé bábo je iné a má svoj čas

hannnys
21. únor 2012

@zdeva mně říkali taky plno možností z čeho to může být, ale že sami přesně nevědí a prý k tomu mohl přispět i stres a ten jsem měla už před otěhotněním, ne jen potom, potom se to už jen vystupňovalo... No a´t už to bylo cokoliv, jsem šťastná, že to dopadlo dobře 🙂

hannnys
21. únor 2012

Můj malý se začal převracet v půl roce a lézt až skoro v deseti měsících, ted má 13 a ještě nechodí, kolem nábytku a za ruce ano ale sám ještě ne a zatím na to ani nevypadá, ono nemá cenu srovnávat, každé mimčo je jiné, některé chodí v 11m a některé až v 17, ale nakonec na to přijdou všichni 🙂

alzbetka71
21. únor 2012

@hannnys presne deti sa ani nemajú porovnávať každé je iné a jedinečné 😎

@lumpik30
@zdeva áno to sú všetko dôvody čo ste vymenovali stres, životné prostredie, vírus čo povedia, ked sami nevedia z čoho to bolo, ja som počula aj niečo o Fukišime, a vlastne v tom čase sme asi všetky boli tehotné, ale či je to pravda alebo nie neviem.

hannnys
22. únor 2012

@alzbetka71 jejda tak o Fukušimě jsem ani neslyšela ani mě to nenapadlo, ale já už v tu dobu byla po porodu takže u mě to byl jiný důvod...

lumpik30
23. únor 2012

Ja vim že každe ditě je jine a jedinečne jen jsem se chtěla informovat nam totiž řikala pediatrička pokud do 10 měsice nezačne lozit tak musime zpatky na rehabky: