Brániční hernie

zdrcka
20. bře 2009

Ahojky zakládám toto téma abych se seznámila z maminkama které si prožilo to samé co já a abych slyšela i jiné názory děkuji

alzbetka71
20. kvě 2012

posielam tiež foto nášho malého bojovník, za 2 týždne bude mať 1. rok

mautka
21. kvě 2012

@alzbetka71 My máme plicní i kardio v pořádku.Problém máme trochu na neurologii, protože nesplňujeme normy na dané měsíce. Ale to mě netrápí. Malý se vyvíjí dobře a to je pro mě nejdůležitější.

zuzucek
24. kvě 2012

Ahoj děvčátka,úplně náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi a jsem úplně hotová.Náš Mireček,17¨měsíců,má mimo spouty jiných vývojových vad taky brániční kýlu a máme jí stále.Po narození,ikdyž dýchal hodně špatně,nechali ho týden ležet v inkubátoru,dýchal sám a až po týdnu,kdy ho převáželi do jiné nemocnice,mu kýlu zjistili.Dva dny na to mu operovali v motoli srdíčko a měli mu zašít i bránici,protože měl 5 na 5 cm,ale neudělali mu to.Jezdíme každou chvíli na pasáže jícnu,irigo grafy a dokjtoři se pořád nemají k tomu,mu s tím něco udělat.A to celou dobu zvrací,nadavuje se,no je to boj.Dnaska jsme měli jet na vyšetření,ale Mirča měl takovej záchvat v autě,že jsme se museli vrátit a přeobjednat na příští čtvrtek.Doktor mi řek,že by mu operace nemusela prospět,ale že by mu rovnou udělali i plastiku žaludku.Dost dobře nechápu,když je to pro mimčo celkem nebezpečný,že mu to už tenkrát neudělali.Je tady nějaká mamča,která je na tom taky tak?Pořád ho musím hlídat,je ležící,takže o to větší máme problémy,vždycky mě doktoři zaúkolují,co všechno mám sledovat a když už se něco z toho ukáže,řeknou,že to asi s kýlou nemá co dělat.Na plicní nás třeba vůbec nikdo neposlal a to měl hodně veliký problémy po operaci srdíčka,právě s překrvením té utlačované plíce.

mautka
24. kvě 2012

@zuzucek Ahoj,moc tě zdravím a jsem ráda, že se Ti podařilo najít tyto stránky. Možná budou pro Tebe alespoň trochu povzbuzením. Podle Tvého článku vidím, že to rozhodně nemáš lehké a že se se svými problému můžu jít zahrabat. Ani zdaleka toho nemáme tolik kolik Ty A Mireček. Ani nevím jak bych Ti mohla poradit. Jen mě udivuje, že Mirečkovi tu bránici nezpravili hned.My jsme právě proto měli plánovaný porod v UPMD aby to riziko pro tomáška bylo co nejmenší a aby měl co největší šance na přežití. Nevím odkud jste vy, ale u nás v ostravě máme celkem dobrou nemocnici a lékaři nám dost pomohli.
Moc bych vám a hlavně Mirečkovi přála aby se to všechno ubíralo tou lepší cestou.
Víc vám poradit neumím, protože nemám takové zkušenosti.
Mějte se moc a moc hezky a držte se. 🙂

duke
26. kvě 2012

Nedávno jsem psala jak jsme zdraví a tento týden jsme skončili v nemocnici se zánětem průdušek. Asi to chytil od staršího bráchy, ten minulý týden pořádně kašlal a měl rýmu. Malý začal pokašlávat od neděle a v úterý nás doktorka poslala pro jistotu do nemocnice a tam si nás nechali. Kašlal a nechtěl jíst, tak mu museli dát sondu a infuzi. Naštěstí se to po dvou dnech zlepšilo a je bez sondy i infuze. Teď už je to lepší, zase sám pije s lahvičky, ale pořád bojujeme s váhou, nepřibírá.

duke
26. kvě 2012

@zuzucek držíme palce ať to dobře dopadne. Nám levostrannou kýlů zjistili už ve 20. týdnu a rodili jsme v Podolí, kde malého operovali doktoři z Motole. Ale když ho otevřeli byli překvapeni jak velký defekt mám. Nakonec mu museli dát záplatu 5x5cm a ve zprávě má napsáné, že defekt byl obrovský. Proto se divím, že Vás taky neoperovali.

alzbetka71
31. kvě 2012

@zuzucek ahoj ja som tiež prekvapená, že vám neriešia bráničnú herniu operáciou. Nám hned po pôrode povedali, že keby sa to neoperovalo tak by to malý neudýchal a zadusil by sa, nechce sa mi ani veriť, že vás nechávajú len tak. Neviem možno by stálo za to sa obrátiť aj na iných lekárov a poinformovať sa na to.
@duke nás sa každý pýta, že aký veľký defekt mal, ale ja vôbec netuším a ani v správe to nemáme napísané, ale kedže my sme o tom nevedeli pred pôrodom, na sono nám nič nezistili tak myslím, že to nebolo až také veľké.

duke
31. kvě 2012

@mautka a která pojišťovna je tak štědrá ? 🙂 A na co se týče toho cesťáku je třeba zajít na tu pojišťovnu a oni na to mají nějaký formulář? Je potřeba doložit doklad o benzínu či jiný papír? Jsme objednání na konec června.

lumpik30
1. čer 2012

@mautka chtěla jsem se vas zeptat u ktere jste pojištovny a jestli to proplacení není nak omezene věkem nam je rok a kontrolu + operaci mame v pondělí v Motole tak at vim děkuji za odpověd

mautka
2. čer 2012

Dobrý večer, my jsme u 205. Stačí když si u svého pediatra vyžádáte cestovní lístek, kde vám vypíše důvod a místo, tzn. Pravidelná kontrola dětská chirurgie Motol. Pokud jedete na chirurgii. Doklad si pak necháte v Motole orazítkovat přímo u ošetřujícího lékaře. A pak jen stačí po návratu dovyplnit (SPZ, počet kilometrů a č. účtu).
Doufám, že toto nebude číst někdo z pojišťovny 🙂 Platí to pouze pokud pojedete autem. Ale nikdo to nekontroluje a my jsme jeli vlakem a propatili nám to. Doklad o benzínu se dokládat nemusí. Hned na pobočce pojišťovny by vám měli propočítat kolik peněz dostanete. Je to podle kilometrů. Nevím jak je to u ostatních pojišťoven, ale u té naší to šlo v pohodě.

mautka
2. čer 2012

A s tím věkem to omezené není. Dítě jede na kontrolu a věk tam nerozhoduje.

hannnys
4. čer 2012

@mautka jaká je to pojišťovna 205? to jsem teda probendila peněz do Brna, vůbec jsem o tom nevěděla tak jsem platila jak mourovatá a to mi Lukyho otec nepřispěl ani korunu, všechno jsem musela zatahovat sama...

mautka
4. čer 2012

205 je bývala hutnická. Dnes je to průmyslova.Nám taky nikdo neřekl, že když jsme vozili mléko do Prahy,že by nám to propláceli. A to jsme tam jezdili i 2x týdně.

hannnys
4. čer 2012

@mautka no jo oni počítají s tím, že to lidi kteří o tom neví, nenapadne se zeptat...

mautka
4. čer 2012

No právě. My jsme od pojišťovny nikdy nic nečerpali, tak teď to dělám úplně s klidem. Nás to všechno do dnešního dne stálo pomalu 40 tisíc. Tak alespoň tu trošku zaplatit můžou.

hannnys
4. čer 2012

@mautka myslíš že by to šlo i když pojedem na operaci? mně to teda zase až tolik ty cesty do Brna nestály, přec je to blíž než Praha, ale vzhledem k tomu, že jsem na to sama na mateřské, tak to byl pro mě majlant...

mautka
4. čer 2012

Já si myslím, že by to jít mělo. V podstatě to záleží na dětské sestřičce nebo pediatrovi. My máme úžasnou sestřičku a byla to právě ona kdo mi o tom řekl a zároveň mi to vypsal.

accent
5. čer 2012

Ahoj.Náš kluk je už 3 roky po operaci bránice. Když mu bylo 6 měs, tak jsme taky skončili v nemocnici s průduškama. Sípal, bral Ventolin, měl od nás virózu. Dneska když mu začíná rýma, tak mu provádím masáže hrudníku a zad molitanový míčkem. Je to metoda paní Zdeny Jebavé facilitace míčkem. Na svých stránkách má i brožuru, jak masáže doma provádět. Ona školí různé rehabilitační pracovníky v ČR i jinde, shodou okolností bydlí blízko nás, tak mi ukazovala masáže dutin a ostatní, aby rýma nesestoupila na průdušky. Je to pomocná metoda, ale funguje. Přeju Vám všem, ať jste zdraví. 😉

hannnys
5. čer 2012

@accent Ahoj, my když byli v nemocnici se zápalem plic tak za náma docházela rehabilitační sestra a učila nás tyto masáže a můžu potvrdit, že to má opravdu účinek 🙂

duke
8. čer 2012

@accent nám taky teď, když byl malý ukazovali masáž míčkem hrudníku. To Míčkování paní Jebavé by mne zajímalo, pořáda taky kurzy pro veřejnost, hledala jsem něco na internetu, ale našla jsem jenom prodej těch míčku?

accent
11. čer 2012

@duke Myslím, že pro veřejnost asi nepořádá, spíš jezdí na rehabilitace a taky přednášet na VŠ,ale zeptám se jí a napíšu to sem. Bydlí ve Staré Pace, to je v Podkrkonoší. Kdybys bydlela blízko, ukázala by vám míčkování doma přímo na dítěti, ona je moc ochotná. Jinak je to v tý brožurce nakreslený jak postupovat.

duke
13. čer 2012

@accent díky moc, no my jsme z Ostravy, ale udělali bychom si výlet a stavili bychom se i z malým.

hannnys
15. čer 2012

@mautka Ahojky, tak mám cesťák vystavený a na operaci jdeme pravděpodobně 25.6. ve čtvrtek budu vědět přesně co a jak. Myslíš že by mi mohli dát do toho cesťáku razítka zpětně za ty kontroly co už jsme absolvovali?

hannnys
15. čer 2012

Jinak jsme byli na poslední kontrole v rizikové poradně a dr Lukyho chválila, váží 11580g a měří 86cm...

mautka
15. čer 2012

@hannnys Tak to nevím. já jsem o tom taky uvažovala, ale nevím jestli By na to přistoupili. Zkus se zeptat.Třeba pediatra. Jinak my jsme už z nemocnice doma. tomíkovi odstraňovali fibrom z paže. Tak doufám, že máme na nějakou dobu s nemocnici pokoj. Jinak přeju ať vám to dobře dopane.

mautka
15. čer 2012

@hannnys Tak to je Luky kluk jak buk. Tom bude mít za 11 dnů rok a váží kolem 8 kil. Tak to máme co dohánět.

hannnys
15. čer 2012

@mautka No já se zkusím v Brně zeptat, bud mi ty razítka dr dá nebo ne a pak už to záleží na pojištovně, za zeptání nic nedám... Jezdili jsme na kontroly i do Zlína, to jsem mohla taky uplatnit a nevěděla jsem o tom tak zkusím aspon to Brno...
Luky je dost velký, to zdědil po "tatínkovi" v roce měl 9,5 kilo. On na to kolik váží není vůbec buclatý, má to všechno ve výšce, předrostl i starší děti než je on sám, od sousedky chlapeček je o 3 měsíce starší a je o půl hlavy menší a od sestry malá bude mít v září 3 roky a je stejně velká jako Luky, takže se můžu těšit na to, až mu budu chtít v pubertě jednu vlepit, že se budu muset hodně natáhnout 😀

lumpik30
15. čer 2012

tak už jsme doma z motala mame po operaci obou varlatek bylo to docela naročne pro maleho to probuzení z narkozy tak mu pichly ještě něco na spani a ted už je to v pohodě jen jme sledovaní ještě na chirurgii v mistě bydliště :A děkuji za typ z cestakem už ho mam na pojištovně a čekam na schvalení tak uvidime a věkem to opravdu omezene neni přeji všem mnoho sil a uspěchu a hezky vikend. a ještě se chci zeptat byl už někdo na kontrole plic v Praze že vaše ditko musi uspat aby skontrolovali funkčnost plic?

hannnys
15. čer 2012
hannnys
15. čer 2012

@lumpik30 Jé to vám celkem závidím, že už máte po operaci, nás to právě čeká, sice jen s jedním, ale i tak... Jak to vůbec probíhá ta operace, nebo spíš po ní?