Breberky a E. coli v moči u 2-leté holčičky

nektarine
30. kvě 2013

Prosím všechny maminky, které se s tím setkali... Malá žačala chodit bez plínek, po 2-3 týdnech se začala chytat mezi nožičkama a říkala, že to pálí, až se skoro rozplakala. Vzala jsem ranní moč a jeli jsme k doktorce. Zánět močového měchýře (močových cest) nepotvrzen, moč odeslána do laboratoře. První výsledky v pořádku, bez nálezu. Po kultivaci moče, kdy byly výsledky až třetí den, zjištěno, že v moči má breberky a e-coli. Co to znamená, jak předcházet, jak léčit? Jde to bez antibiotik? Prozatím máme 3x za den dělat hypermanganové koupele a zítra opět donést moč, aby jsme věděli, jestli se to lepší, ale výsledky budou až v pondělí....

berynka
30. kvě 2013

U dcery, když měla E-coli, tak z toho zánět byl. Je zvlášťní, že u vás se to nepotvrdilo, i když podle toho co píšeš, to tak vypadá 😒 .
Každopádně hodně pít a zařadit brusinky v různé formě, držet v teple.

nektarine
autor
30. kvě 2013

@berynka pití cpu pořád, i když vypije docela dost i normálně. Já jsem myslela, že e-coli může být jen ve stolici.... A vůbec nechápu ty breberky, kde se to tam vzalo?? Je to prej hodně nízká hodnota, ale je to tam. A prej podle výsledků, které budou v pondělí buď nasadí antibiotika, nebo ne... Jenže to strašně dlouho trvá. A vůbec nevím, kde jsme udělali chybu, nebo jak se to mu dá předcházet??

berynka
30. kvě 2013

no, je právě ve střevech a nějak se dostane do močových cest. Třeba špatným utíráním, někdy to mají (nejčastěji holčičky) i z koupání v bazénu 😒 . Taky se to stává při oslabení organizmu. Neměla malá třeba před nějakou dobou virózu, nachazení? To je pak větší pravděpodobnost.
Řekla bych, že prostě dost tekutin (když se to proplachuje, tak se může spíš vyloučit) a správně utírat.
@nektarine

nektarine
autor
30. kvě 2013

@berynka správně utírat? zepředu k zadečku?

berynka
30. kvě 2013

@nektarine, jo, to jsem myslela 😉

nektarine
autor
30. kvě 2013

děkuji za odpovědi 🙂

koira
30. kvě 2013

@nektarine my máme bohužel taky stejnou zkušenost, malé bylo tak rok a pul a ze steru z prcky ji vysla e coli. museli jsme zavadet cipky..bylo to hrozny, ale tim te samozrejme nechci strasit. v te dobe jeste kakala do plinek tak se to tam asi zaneslo takhle. ale uplne chapu jak se citis, furt jsem mela pocit ze jsem se o ni dost nestarala. do ted ji porad kontroluju a bojim se ze to bude mit zas ☹ drzim palce at vse dobre dopadne

nektarine
autor
30. kvě 2013

@koira a jaký čípky? antibiotický? Děkuji, navíc máme v neděli odjíždět na dovolenou, už zaplacenou, ale jen v ČR.

koira
30. kvě 2013

jojo byli to antibiotický čipky, nazev si nejsem jista..mozna furantoin..takovy zluty...no asi nemusim rikat jaky to je strkat ani ne dvouleté holcicke neco do pipinky ☹ ...tak at jste brzy fit a zdravi..jo a od te doby pouziváme na umývání gyntimu pro deti..bylo mi to doporuceny od detské gynekoložky 😉 a je fakt ze od te doby si na prcku vubec nesaha

kalo
30. kvě 2013

@nektarine E-coli jasné...ale co jsou breberky?????????? 😲 😲 😲

nektarine
autor
30. kvě 2013

@kalo no zatím jsem se dočetla, že jsou v našem organismu přirozeně, ale nesmí se přemnožit...

nektarine
autor
30. kvě 2013

@koira dětské gynekoložky?? to slyším prvně! díky za tip na ten gel!

koira
31. kvě 2013

@nektarine jojo je to gynekologie pro deti a dorost...jsou tam na to prizpusobeni, vsechny nastroje pidi... 😉

nektarine
autor
7. čer 2013

@koira Takže další výsledky moče byly naprosto v pořádku. Ale malá měla tu pipku takovou červenou a pořád se chytala. Tak já fakt nevím. Dětská doktorka mi řekla, že kdyby se to vrátilo, nebo měla teploty, ať příjdeme, jinak že byla asi prochladlá. A pak mi ještě řekla, že k tomu muže mít nějakou kvasinku a doporučila mi taky nějakej intimní gel pro děti + že se to dělá i ve formě mastičky. Hodně jsme dělali ty hypermanganový koupele (3x za den), to je desinfekční, tak zatím je pokoj, ale mám z toho pořád strach. Tak asi koupíme gel a uvidíme, co bude dál. Mám jen strach , abych něco nepodcenila...

koira
8. čer 2013

@nektarine hmm..no mala to mela v podstate stejne, taky ji mela cervenou a furt se za ni chytala, taky jsme delali vyplachy hypermanganem ale moc to nepomohlo, nakonec sme skoncili u tech cipku..tak drzim pesti at je vse ok... 😉

nektarine
autor
17. čer 2013

@koira mám ještě dotaz. Koupila jsem ten mycí gel Gyntima, je tam napsáno, že je to pro děti až od 3 let.... Požívali jste ji normálně i dřív před 3. rokem?

koira
24. čer 2013

@nektarine jojo my to pouzivali tak pred 2 rokem...na doporuceni lekarky, tak snad vi co dela 😉

vanule
6. črc 2013

hledám maminky, které mají s tímto zkušenost, prosím o radu....
Dcera před měsícem měla vysokou teplotu po které nám bohužel upadla do febrilního kolapsu, sanita nás odvezla do nemocnice, kde po vyšetření krve a moči zjistili, že má zánět močových cest (dle mudr. zachyceno včas) a E.coli 10na7, nasadili antibiotika Zinnat, pobyli jsme 5dnů v nemocnici a pak nás propustili, že máme přijít na kontrolu za dalších 5dnů,při kontrole opět zjištění nálezu v moči, tak malé nasadili Sumetrolim, minulý týden jsem byla pro výsledky a opět s nálezem 😒 prý na Sumetrolin tělo nereaguje (kontolní odběr E.coli 10na5) nasazeny třetí antibiotika (Unasyn) za měsíc. Prosím o nějakou radu co dělat, aby byla malá v pořádku, co na spravení imunity (po tolika antibiotikách) ? máte některá zkušenost, jak vás, nebo děti léčili? protože jen při pobytu v nemocnici dělali sono + rtg ledvin a vše bez nálezu (dále nic), tak kde je zakopaný pes??? moc děkuji

berynka
6. črc 2013

@vanule tenhle postup léčby je asi běžný, dcera to měla úplně stejně, jak píšeš. Jen jí ten Sumetrolim zabral a za pár týdnů jsme šly na kontrolu kontrastní látkou, jestli se moč nevrací zpět do ledvin.
Děti mají krátkou močovou trubici, tak to často postihne ty ledviny bohužel. Asi bych se zajímala o jídlo, bylinky s protizánětlivým účinkem, jinak doktoři obecně prostě zkouší ATB, až některá zaberou 😒.

Tady byla podobná diskuze https://www.modrykonik.cz/diskuse/detske-nemoci...

zuza01
6. črc 2013

@vanule Malá to měla už ve dvou měsících, už při antibiotikách jsem jí dávala Laktobacílky, ty pak ještě i po dobrání atb. Jinak postup stejný jako u berynka...

vanule
6. črc 2013

@berynka
@zuza01 děkuji... Laktobacilky dávám a ještě dlouho budu, jen doufám, že se toho zánětu brzy zbaví 😨 po tom Unasynu už na druhý den se objevil průjem ☹ (mudr sice upozornila, že může nastat,ale že ho dostane hned druhý den 😒 ) tak už jen kvůli toho budu doufat, že se nám konečně "uzdraví"

zuza01
6. črc 2013

@vanule Malá měla taky průjmy, hrůza. Z antibiotik nakonec i vyrážku. Tak ať se brzy uzdraví, já vím, že je to hrozný.

vanule
7. črc 2013

@zuza01 já už se modlím ať je úterý a dobereme tyhle antib, protože ani po Zinnatu neměla takový průjem jako teď ☹ ☹
...za jak dlouho se z toho vaše malá dostala? u nás to vypadá běh na dlouhou trať 😒

zuza01
7. črc 2013

@vanule Nám Zinnat pomohl, pak už byla moč čistá, ale kůže, imunita a vůbec zdravotní stav se rovnal dlouho, příšerné reakce na běžná očkování... Až kolem roka se z toho organismus jakžtakž vzpamatoval.
Teď musím zaklepat, není skoro nemocná, zánět se nevrátil. Ale bojí se doktorů, i když jí byly dva měsíce, už to v ní zůstalo. Ve mě teda taky, nabírání krve z hlavičky, protože jinde nanašli žílu... no děs. Tak snad to brzy bude úplně dobrý, u těch drobečků je to hrozný.

benetka
19. čer 2014

Ahoj, malá má v moči bílé kousky (cucky) něčeho, nevíte co by to mohlo být? Všimla jsem si toho v nočníku. Teplotu nemá ani nic jiného.