Bronchitida. Které přírodní látky by pomohly?

natalia3
18. únor 2009

Ahoj holky, fakt nevim co mam delat, maly ma akutni bronchitidu, uz minuly ctvrtek dostal antibiotyka, ale nejak moc nezabraly, vcera jsme byli u lekare a dal mu nejake kapky na roztahnuti plic, sici je to trosku lepsi,ale taky ne uplne....Zitra jdeme zase na kontrolu. Nevite nekdo nejake prirodni latky, ktere pomahaji... DIK Nat

andyalukasek2008
18. únor 2009

Natalia, zkus na noc teply zabal.. Nahrej olej nebo jeste lepe doma vyskvarene sadlo, dej to na vatu, rozprostri po hrudnicku, ma to byt teple co bobek snese, bacha at ho nepopalis, na to dej sacek, muzes i nejakou llatku jeste a obmotej obinadlem hrudnicek.. Do rana mu to teplo pomuze a vytehne mu to vsechno... Nam to moc pomohlo a to maly v tu dobu mel pul roku...

lucija
18. únor 2009

Jj, nebo taky ještě piják do toho sádla a pak přiložit na hrudníček a zabalit, jak říká Andy 😉
My byli dneska u mudry a máme ji zase, naposledy ji měl na vánoce 😒
Tak ať je Tobískovi brzy líp 😵

kordulky
18. únor 2009

ahoj holky citím s vámi snažíme se těm našim drobečkum co nejvíce ulevit moje malá dokud ležela tak bylo vše oukej ale jak začala chodit tak se to střídalo bronch.,laryng. horečky od kvetna do listopadu jsme byli 2x v nemocnici a pak 4x nemocny doma ale ted musím zaklepat co jsem jí na začatku prosince začala davát od nutra bony laktobacily zatím nedostala ani chřipku pomahá to i když je dítě nemocné pomáhá to k rychlejšímu uzdravení,davála jsem to manžovi a byl dřiv fit než jindy

momin
25. led 2010

Ahojky holky,chtela bych tohle tema obnovit. najde se tady nekdo kdo si timhle nekdy ted v blizke dobe prosel??

ined77
25. led 2010

momin 🙂 ...my jsme měli bronchitidu před 3 měsíci,skončili jsme na jip ☹ .

momin
25. led 2010

ined tak to je skoro v nasem veku. my sme byli v nemocnici. Dnes sme se vratili. Maly mi v nemocnici vubec nekaslal ale ted zase tak hnusne davive zakaslal..... ☹ Bojim se at se to nevrati...... 😔 za jak dlouho ste se z toho dostali?

radka.m.
25. led 2010

ahoj holky,tak mi taky trpíme na bronchitidy,u starší dcery se nakonec z toho vyklubalo asthma,jinak zkušeností mám až až a můj postřeh-pojkud se nasadí zavčasu ventolin,tak se dá docela dobře předejít i ATB,samozřejmě,ne vždy,ale pokud se to fakt podchytí včas,tak se to dá zvládnout bez nich a hlavně,spray ventolin udělá daleko mín neplechy,než třeba ATB

ined77
25. led 2010

momin...nám se do toho 3 dny po příchodu z nemocnice dostala ještě šestá nemoc ☹ .ale úplně v pohodě byl malý asi až za 14 dní.

ined77
25. led 2010

radka.m. 🙂 ...malému v nemocnici dávali i atb i ventolin.nakonec z těch atb dostal docela dost škaredý průjem a aby toho neměl chudáček málo,měl prdelku opruzenou až hrůza.
už doma nám naše dr.skrz ten průjem atb pomalu vysadila a bylo to už dobré.
ale není teda co závidět ☹ .malý měl obstr.bronchitidu už podruhé ☹ .takže počítám,že to bude naše každoroční prokletí ☹ .

monin 🙂 ...u nás to právě kašlem začalo,plus byl malý naprosto šíleně zahleněný ☹ .nejdříve dr.mysleli,že se jedná o laryngitidu.

momin
25. led 2010

u nas to taky zaclo jako klasicke nachlazeni,doktorka mu hned nasadila Ventolin,ale nezabral,za 2 dny sme sli na kontrolu a maly byl horsi tak nas poslala do nemocnice kde sme ted byli 5 dnu...
Zitra mame jit na kontrolu k detske lekarce,jenom to mam asi pul hodky cesty pesky...tak doufam ze malemu nijak neuskodim.... 😒 ☹

ined77
25. led 2010

aha,no ale v tom mrazu teda...chtělo by to raději jet autem.přece jen,mrzne moc ☹ .

momin
25. led 2010

Rikala sem si ze bych lekarce zavolala,mozna by mohla prijet i ona k nam-ona je hodne ochotna! 😉 zavolam ji rano... ¨Taky se bojim jeste s nim vyjit ven!!
maly dostal jeste nejake dalsi 3 sirupy krome toho ventolinu a jeste kapky? Je to normalni? 😕

ined77
25. led 2010

jj,také jsme toho měli až až 😖 .ale nám to postupně dr.vše vysadila kvůli tomu průjmu.
určitě jí zavolej,za zeptání nic nedáš.
držím palečky,papa 🙂

radka.m.
25. led 2010

v takových velkých mrazech by se s dětmi ven chodit ani nemělo,natož s nemocnými,taky bych zavolala lékařce,aby vás navštívila doma,z bronchitidy se může lehce dostat pneumonie,takže bych neriskovala,to,že máte více sirupů je normální,je to pořád lepší než ATB 😉

radka.m.
25. led 2010

ten ventolin je na roztažení průdušek,a takhle malé děti neumějí vykašlávat,tak ty sirupy většinou bývají ještě na rozpuštění hlenu a ve většině případů se k tomu ještě ordinuje fenistil kapky,aby nezačal otok 😉

mpad
26. led 2010

Ahoj,
tak my jsme měli bronchitidu bohužel také, je to již delší dobu (cca půl roku) bylo to hrozné, byli jsme také na JIP a pak řez týden na norm.pokoji měla jsem strašný strach, malej se narodil dříve, takže mě to dost rozhodilo a ted se bojím každého nachlazení které přijde. Měli jsme také ventolin, spiropent apod. asi 6léků 3xdenně (byl v tom teda i prášek na zoubky atd) ale pro malého to bylo hrozné tolik léků najednou-samozřejmě násilím, doma mi meducínku papá krásně a sám a ještě říká "mňam" ale v nemocnici nikdo nebude čekat že ? 😖 od té doby jsme byli jen jednou více nemocný, ale doma. také jsme v nemocnici dělali tzv "míčkování" jeslti znáte a hodně nám to pomohlo, zároven jsme 3x denně inhalovali a to bylo také fajn
všem přeji hlavně zdraví a at Vás nic podobného již nepotká !!!

cervik1111
16. říj 2010

maminky,napiště mi nějaké čerstvé rady.V dubnu jsme skončii s bron.na JIPCE a dnes se mi zdá,že malá zase sípe(není to tak hrozné jak minule,ale mám strach ať se to nerozjede).Co pomáhá,doma máme fenistil,mucosolvan junior-pomaha něco

stazina
20. led 2012

Ahoj , ráda bych se optala zkušených.-)
Nejstraší má bronchitidu, druhé dvojče zatím pokuckává a naše čertsvé mimi taky kašle, ale dr. zatím na poslech nic neslyšel...je pravdilo, že to děti od sebe chytnou?
A potom: Můžu dát na noc mlíko,nebo raději vůbec ndávat mléčný výrobky? už mi chlapíci břeč,msuím, díky