Bronchitida v kojeneckém věku. Máte tip na prevenci?

lori23
19. lis 2008

Náš syn byl plně kojený a už ve dvou měsících měl silnou bronchitidu.Naštěstí zabral Spitopent syrup a rychle se vyléčil.V 9ti měsících dostal rýmu,která se následně zase přehoupla v bronchitidu a byli jsme dokonce hospitalizováni v nemocnici,kde dostával inhalace. Teď v chřipkovém období se úplně děsím představy chřipky a následné bronchitidy 😲 Má někdo z vás nějakou radu na prevenci???

zabula
24. kvě 2010

ahojky,my s tímhle válčíme už od 4týdnů,kdy sme poprvé byli hospitalizovaní,pak pneumokok,skoro bez imunity,a k tomu dostáváme i laryngitidy ☹ spiropent,aerius,zyrtec,neustále pamycon,další léky ani už nevím jaký.Ale pravidelně střikáme vincentku,a i ji děti pijí,v tomhle období taky válčíme.
My se před týdnem vrátili z lázní,tam sme skončili taky v nemocnici a pořád se to táhne,i inhalace tam nepomohli,znát na to lék,dám za to všehno

miranda77
25. kvě 2010

zabula: to mne za Vás mrzí a taky děsí!!! My jsme teď na ecobecu a musím zaťukat, že Toník je zatím"zdravý"... Ale úplně se děsím podzimu a zimy ...
Léky na posílení imunity jste dostali? Jaké? Dája dostala Ribomunyl ... ještě jsme ho nenasadili, protože začala opět kašla :(

zabula
25. kvě 2010

miranda77: my měli na imunitu ketof,a ještě nějaký sáčky,už nevím,až pojedem na kontrolu na imuno,řeknu si zas o ten ketof,my když ho brali nebyli sme nemocní,bral ho tak 4měsíce,pak měli ale výpadek ve výrobě,tak už se nenasadil a zas začal být v jednom kuse nemocný,a pokud neměl horečku a byl jen nachlazený,tuším že se brát moh,že my dokt.řekla že může,jinak bysme ho nikdy taky nezačali brát.je to boj s těma našema prckama,už aby byli zdraví

miranda77
4. čer 2010

Zabula: jo ribonumyl je i v sačcích ... my jsme ho ještě nenasadili. Dája má od té doby pořád kašel a rýmu :( ... už je to fakt nekonečný ... bohužel i s horečkou a Toník to chytl taky a ten se v horečkách chuděrka plácal přes 3 dny ... ale musíme se pochválit zvládli jsme to bez atb ...

tanka72
7. čer 2010

Ahoj Miranda,ted jsem našla tohle téma,já mám doma chlapečka,ted má osm měsíců a první bronchitidu měl v šesti měsících,spiropent a další léky nezabírali tak jsme nakonec foukali přes nádstavec tzv. chamber sprey Ecosal,to je vlastně ventolin,to mu nakonec pomohlo ale do měsíce to měl znovu a ještě horší a skončili jsme v nemocnici na masívním foukání a inhalacích.Doma foukáme Ecobec a byli jsme na alergologii,a naštěstí je doted zdravý.Ted začátkem června jsme ecobec vysadili a čekáme na další ataky,na kontrolu jdeme v září a nebo když to znovu dostane,Hrozně se toho bojím,u nás v rodině nikdo nikdy neměl astma tak jsem z toho špatná,ale ted je zdravý tak si to užívám.Jinak k tomu všemu ještě cvičíme vojtovku.
Jsem ráda že na to nejsme sami 😀

miranda77
10. čer 2010

tanka72: my jsme byli na alergo koncem května ... Ecobec máme minimálně 1/2 roku - pak se pry teprve snizuje dávka(foukáme ráno a vecer 2x), ale teď jsme po nemoci - minulý týden měl Toník opet kasel a rymu a horecky - doktroka nam nechtela dat atb, at si s tim imunita poradi ... tak to bylo narocny. Jeste nam zadny verdikt nerekli, protoze do roka jsou pry vsechny testy neprukazne... neco se muze ukazat a po roce to je pak vse jinak ... tak cekame na narozeniny 🙂. Astma u nas taky nema nikdo a ted to vypada, ze to budou mit oba :(

tanka72
11. čer 2010

Mirando77 tak snad to nebude u vás tak hrozné,a já koukala na stránky pro astmatiky a jsou i horší nemoci.U nás se malej zatím držía nic mu není tak doufám,že už nebudeme muset na tu alergo.tam by mu testy pak udělali,má na konci září mít rok,ale snad to nebude potřeba.Jinak Natálka je úplně zdravá,neměla ještě ani ATB a Matěj vlastně taky ne,jen ty foukátka.Taky vám přeji aby to bylo dobré a byli jste pokud možno zdraví 😉

miranda77
11. čer 2010

tanka72 děkujeme....

a také Vám držíme pěsti!!!

tanka72
19. čer 2010

@miranda77 Ahojik tak hlásím že po vysazení těch kortikoidů jsme už víc jak 14 dní zdraví!!!!!
Jsem moc ráda,snad to vydrží a nebude se konat žádné astma!!!!

miranda77
28. čer 2010

blahopřejeme ....!!!!
My stále dýcháme a stále kašleme ... :( ale vypadá to na alergii. Po procházce si kolikrát tak zuřivě mne oči a nos až se poškrábe.

tanka72
28. čer 2010

Ahojik my jsme už týden nachlazení ale jinak zatím dobrý,jen kapeme do nosu.Oči si taky často tťe,to jsem myslela že je unavený,ale že by to mohla být i alergie mľ nenapadlo,snad ne.....

Toníčkovi prejeme hlavne zdravi a ne alergie!!!!!!!!!!!!

Držíme pesti!!!!!!!!!!!

macejka
28. čer 2010

Ahojky,
teď jsem narazila na toto téma a koukám,že tu řešíte podobný problém co máme my.Dcera měla první bronchitidu v 4.měs.dostala ATB a Spiropent,pak v 7 měs.opět Spiropent pak i Atb no a pak měla bronchitidu před měsícem naposledy,opět Spiropent,ten už nezabíral tak jsme dostali Ventolin přes aerochamber a opět ATB.Bronchitida byla vždy s vysokou horečkou.Jelikož i po dobrání ATB byl stále nález na průduškách tak dostala Ecobec.který měla 2x2 vdechy,nyní mám ráno 2 vdechy,večer 1 vdech,takhle to bude brát ještě dva měsíce a pak najedeme na Flyxotide,který je prý šetrnější.Akorát se u malé vyskytla vyrážka,já si myslím,že to bude atopický ekzém tak nevim jestli to není po tom Ecobecu,je to celkem driák tak to musím prokonzultovat s mudrou a uvidim co řekne.Jinak u nás v rodině astma bylo,můj děda byl silný astmatik,táta má od malinka problémy s dýcháním,plícema,ale já a přítel nic.Mně to přeskočilo a odnesly to děti.Syn trpěěl na bronchitidy od roka do asi dvou a půl,1x jsme byli i hospitalizovaní,měl Ventolin a Budi air,teď nemá nic,ale rýma+kašel dost často.Tak nějak to na sebe s dcerkou prskají.Na alergologii chodím s oběma,s dcerou jsem tam byla poprvé v 7 měs.udělali jí odběry snad na všechno-vše v pořádku,potní test-v pořádku,ještě nás čeká jedno vyšetření,na které půjdeme v srpnu.Kožní testy jsou prý prokazatelnější,ale ty se dělají až později,cca od dvou let.

miranda77
29. čer 2010

macejka: nam se taky udelala vyrazka :O - prvni mel po druhem navratu z nemocnice - a na alergologii tvrdila, ze je to at. ekzem, ale obvodacka rikala, ze si mysli, ze ne ... a podle mne to bylo po atb - bral je 18 dni!!! A ted se po nemoci udelala opet vyrazka - po horeckach a to asi AE byl - mel to za ouskama, na krku a zadech a ted uz to skoro uplne zmizelo. Mazali jsme to Lecidermem ... Dnes jdeme na 10ti mesicni kontrolu ... tak uvidime, co bude za novinky :O.

sandra52523
10. únor 2013

moj stvor mesacni sin dostal teras pre stirmi dnami slabsiu bronchitidu a mali sme bit hospitalizovani v nemocnici ale nas poslal doktor domou ze to neme take silne ale chodime dva krat do dna do nemocnice na inhalacie a nevieme ako to dopadne a neviem ak mi mozte poradit co mu mozem dat a predpisat u doktora na recept abi mu to pomohlo

navi
10. únor 2013

sandra52523 náš Míša měl Bronchitidu taky jako 4měsíčný, ale dost silnou, byli jsme v nemocnici první týden a po třech dnech doma se nám vrátila a v nemocnici jsme byli dalších 11 dní. Ty inhalace mu hezky pomáhali. A jinak větrat a hodně zvlhčovat vzduch, pokud nemáte zvlhčovač, tak ručníky na topení. Nebo co bylo nejlepší v nemocnici, byl stan z mokrého prostěradla přes postýlku (doma dost těžko proveditelné, aspoň u nás). Držím palce, ať je prcek brzo v pořádku 🙂