Bronchitida v kojeneckém věku. Máte tip na prevenci?

lori23
19. lis 2008

Náš syn byl plně kojený a už ve dvou měsících měl silnou bronchitidu.Naštěstí zabral Spitopent syrup a rychle se vyléčil.V 9ti měsících dostal rýmu,která se následně zase přehoupla v bronchitidu a byli jsme dokonce hospitalizováni v nemocnici,kde dostával inhalace. Teď v chřipkovém období se úplně děsím představy chřipky a následné bronchitidy 😲 Má někdo z vás nějakou radu na prevenci???

zanulav
19. lis 2008

Tak syn v 5 měsících dostal zanet prudušek byli jsme 3 dny v nemocnici, na sprejích ventolin, po propuištení domu to nebylo o moc dobre podle doktorky jde úry o astma dostal sirup antibiotika zabralo to na chvílí a nasadila nam domu ventolin a atrovent ve sprejích, no ale na pruduškach mel pořad nalez každy tyden kontroly pak jsme skončily na alergologii a doktorka nam dala sprej flixtide, pomohlo a bude ho užívat ješte nejaky čas i když prudušky jsou čiste a ventolin a atrovent jsme vysadily. A to počasí když pry bude smog neboli škarede tak se to muže zhoršilt ale nemusí a koupila jsem si zvlhčovač vzduchu a ředím to s vincentkou.

fajn
20. lis 2008

já mám doma extrémně narozenou holčičku a ta byla nemocná první rok pořád. První bronchitidu měla korigovaného věku ve dvou měsících a za dva měsíce znovu. Byla jsem z každé rýmy na šráky a jsem dosud. Jak píše zanulav nechodit když je inverze ven a chránit ho od nemocných lidí. Nechodila jsem sní ani do obchodáků no prostě nikam. Máme taky flixtide už tři roky a asi jí to zůstane. Z každé zimy jsem na šráky ☹ .Taky jsme inhalovaly ventolin a vincentku inhalujem každej den. Od jednoho roku si nech napsat na zimu Ribomunil je to na posílení imunity. Nám to fakt hodně pomohlo už 2 roky nebyla nemocná tak doufám že to nezakřiknu. A ještě jí dávám každej den lžičku Pikovitu to sirup a ještě lžičku medu ,ale ten se asi může od dvou let to nevím přesně . Tak jenom vydržet a budu držet pěsti ať jsme všichni v pohodě a hlavně ti naši BOBÍŠCI 😀

radka.m.
20. lis 2008

lori 23-taky trpíme na bronchitidy,mám dost zkušeností hlavně s nejstarší dcerou,u malého mi dost pomáhá,jakmile dostane rýmu,tak hned začnu přes spayser foukat ventolin po dvou hodinách,aby se mu roztáhly průdušky a neusadolo se mu to na nich.většinou se pak opravdu dobře zaléčí a vyhneme se tak atb.nemusíš se bát,protože ventolin není nebezpečný,nejsou v něm kortikoidy,nejde o přípravek na dlouhodobou léčbu,pouze se s ním léčí akutně,na roztažení průdušek,aby to děti lépe udýchali a aby jim to nezůstalo právě na průduškách a z toho nevznikla právě ta bronchitida.ale musí se to podchytit včas,hned ze začátku a fakt to má dobrý účinek.

bajnokova
20. lis 2008

Tak mi taky mame gurt bronchitidy mladší dcera za svuj rok života měla 5x antibiotika měla zápal plic pak nějakou infekci chlamidie to prej se dlouhodobě kašle taky jsme byly na alerkologii imunitu ma v pořádku dala nam kapky fenistil a starší dceři dala ten ventolín ještě jsme ho nepoužili mam už strach že jsem to zapomněla jak se to dáva a řekla že to kdyžtak mužu použít i na tu mladší ted měla rýmu rýmu už nemá ale furt tak pokašlává tak nevím jestli to mam vyzkoušet psali jste že se to má podchytit hned ze začátku 😉

lori23
autor
20. lis 2008

Holky díky za vaše odpovědi 🙂 Je to sice hrozné psát,ale trochu se mi ulevilo, že v "tom" nelítáme sami. Honzík inhaloval Ventolin v nemocnici 3 dny,ale domů nám ten spray nedali-že prý až kdyby se nám to opakovalo do třetice. MuDr. nám doporučila,že to musím podchytit hned od začátku-dát 5ml Spiropent syrup,pokud bude stav přetrvávat,opakovat syrup a pokud do 30ti min nezabere a malý se zhorší,tak zavest Rektodelt čípek-pokud nezabere ani ten,vyrazit k lékaři.
Snažím se s malým poctivě chodit každý den hoďku dopol a hoďku odpol ven na procházku-bydlíme na vesnici,takže vzdoušek jako lupen a dost nám to pomáhá.Akorát teď jak přituhlo,při návratu domů ze zimy do tepla,vždycky chvíli trochu sípá,protože se průdušku zúží a aklimatizují.
Chtěla jsem se ještě zeptat maminky "FAJN" co znamená "flixtide"???

bajnokova
20. lis 2008

Lori23 a malý ti po tom Spiropentu normálně usnul naše Sabča byla po něm šíleně aktivní usínala až o pul noci bylo to šílený 😠

zanulav
20. lis 2008

Tak mi mame ten flixotid a napsala nam ho alergoložka, samík mel pořad prudušky usazene a ten sprej mu moc pomoh a četla jsem v přib. letaku že k lečbe a prevenci předchazení nemoci mírne středne těžke bronchialní pruduškoveho astma včetne znamek bronchialní hyperreaktivity zvyšene odpovědi prudušek u dospelych mladistvych a dětí chronicke obstrukční plícní nemoci u dospělych. a jsou v tom kortokoidy. a podle doktorky bude brat ho ješte minimalne pul roku i když ma prudušky ted číste uvidíme co nam řekonou na alergologii. a při zhoršení mam mu dat ventolin. Ja nevím jak vaše doktroka protože ta naše byla z toho zoufala tak nas vyslala na alergologii aby se to už lečílo nezabral sirup antibiotika na chvílí tak pak ty spreje zaleží jake mate vysledky a diagnozu ale ty spreje jsou dobre si myslím zkus se zeptat doktorky pokud ze u vas bude stav zhoršovat ja se celou dobu bala aby nebyl astamtik mame kralíka doma, ale ted to nějak nezjjistíme on onemocnel jak jsme byl na vojensky akci a bylo to na poli a šílena zima a lítal tam prach i když byl v kočarku tak šílene onemocnel. Tak držím palušky at je to u vas o. k 😵

fajn
21. lis 2008

Ahoj Lori.jak píše Zanulav ten flixtide je spray na to aby se předešlo astmatu a preventivně na ty bronchitidy.

radka.m.
21. lis 2008

lori23-jak píšeš,že ted přituhuje,tak pokud je mrazivější počasí,tak to je na průdušky určitě lepší,než když je sychravo,mrazivá zima je na průdušky fakt dobrá,tak se toho nemusíš vůbec bát. 🙂

lori23
autor
21. lis 2008

Bajkonova,doktorka mě upozornila na vedlejší účinky Spiropentu a to,že vyvolávají třes a nervové záškuby.Když ho měl Honzík ve 2měsících,tak se zhruba 15min po užití celý třepal a já měla slzy v očích.Pak v těch9ti měsících po užití sem tam škubnul hlavou nebo mrsknul nožkou-už to bylo přijatelnější. Ptala jsem se MuDr na ten Ventolin,a říkala,že jestli se náš stav bude opakovat po třetí tak nám ho teprve dá. No a jinak se mě pediatrička i doktoři v nemocnici pořád vyptávali jestli je někdo z rodiny astmatik.U nás nikdo takový není,ale jim se to moc nezdálo... Já vůbec nevím kde jsem udělala nějakou chybu-zvířátko nemáme,prach stírám téměř denně a navíc bydlíme na vesnici,kde smog prakticky neexistuje.Fakt nevím. Holky vy máte v rodinně astmatika? Nebo znáte příčinu?

lori23
autor
21. lis 2008

Jo a málem bych zapoměla- Bajkonova,jak jsem psala malý sebou chvilku škubal,ale to tak max 20min a pak normálně usnul.Sice sem tam ze spaní mu "vystřelila" ručka či nožka,ale spal v pohodě dál.

radka.m.
21. lis 2008

lori-proto je daleko lepší ten ventolin ve spreji,spiropent má tu samou funkci jako ventolin-roztáhnout průdušky,s tím rozdílem,že spiropent má pochopitelně takovéhle vedlejší účinky.vyrábí se i ventolin v sirupu,ale je to už přece jenom sirup,který prochází zažívacím a trávicím traktem,takže plno těch složek se přichytne na stěny střev,ten ventolin ve spreji fakt takovýhle vedlejší účinky nemá a je naprosto bez jakkýchkoliv kortikoidů,nebo něčeho podobného.jinak pokud není prcek potencionální alergik-asthmatik,tak těch příčin může být mnoho a taky ti nikdo nemusí nikdy dát jasnou odpověd na otázku,jaká je příčina?

denisia
21. lis 2008

ahojky, no my sme mali nalez na prieduskach teraz 2x - prvykrat v 7 mesiacoch a teraz. Po ryme to preslo do kasla a toho sa nevedel zbavit, hlavne v noci to bolo desne, tak som s nim raz bezala na pohotovost, fakt som myslela, ze sa udusi. tiez nam dali Spiropent, ale mne sa nezdalo, ze by nejako zaberal, a tiez sa ma tam pytali na astma v rodine. A u nas nic, ziadne astma ani alergie, ani z jednej ani z druhej strany.... tak sme boli na kontrole, a vraj uz priedusky ma ciste, lenze ja stale pocujem, ako mu pod rebrami brni ... nie vzdy, len obcas.
a tie spreje su na predpis?

aajina
21. lis 2008

My se s tím potýkáme také a to už od 3 měsíce, teď je malé skoro 9 a už jsme byly 4x v nemocnici.Doma mále pomalu malou lékárnu.Teď nás navíc potrefila laryngitida a to jsme si mysleli že o malou přjdem že se udusí ☹ . A co nás pustili tak zase chytla nějakou střevní virozu co řádí u nás doma.Takže mi jdem z jednoho do druhýho.
Jinak Dr.měla také podezření že by to mohla být nějaký alergie či porucha imunity ale testy nic neprokázali, tak to prý také může být díky refluxu na který malá trpěla.Utěšují nás že z toho prostě vyroste, ale KDY?!!

zanulav
21. lis 2008

aajina jeje tak at se vam to časem zlepší, a spreje nemate? Jinak v rodine astmatika žadneho nemame ale manžel trpí od mala na prudušky jak byl maly mela zachvyty modral pry je to dědične tak nevím. A meli jsme i spiropent sirup ale taky nepomoh a zaškuby a tiky naštestí nemel. Ale prave jak jsem psala onemocnel z toho šileneho prachu jak tam lítal a foukal vítr jak jsme byli na te akci ted už je to ok. lori a chybu si neudelala žadnou to neovlivníš to ja si vyčítam že jsem na tu vojenskou akci vubec jela s chlapama nemuselo to tak dopadnou ale ted už je to jedno.

aajina
22. lis 2008

Zanulav spreje máme, teď už asi třetí.Ten poslední co nám napsala ta alergoložka opravdu pomáhá.Jmenuje se to Seretide a je to nějaká novinka. Pak máme Ribomunil na imunitu, ten tu už někdo zminoval.
Holky nemá cenu si něco vyčítat, prostě máme smůlu a dítko bude nemocnější něž jiné.I když se budem na hlavu stavět .Jinak my v rodině také žádné alergie ani astma nemáme 😒
Tak držím všem palce ať tu zimu přežijem bez pohrom 🙂

lori23
autor
24. lis 2008

Zanulav,tchýně mi říkala že můj manžel měl jako dítě taky často bronchitidu (sice až tak kolem 5.roku) a pak z toho prostě vyrostl.Tak si říkám,že jestli to má Honzík po něm,tak z toho taky třeba vyroste a když to měl takhle brzy,tak to budeme mít třeba dřív za sebou. Jinak tento víkend jsme byli u známých na Slovensku.Původně se mi vůbec nechtělo a měla jsem strach,že když "to" malého chytne,jestli to za hranicema zvládnem.Nabalila jsem nám snad celou tašku léků a čípků pro případ nouze,ale díky Bohu jsme je nepotřebovali a malý to zvládnul v pohodě 🙂
A Aajino, tu laryngitidu malá dostala "jen tak" nebo tomu předcházela rýma nebo jiné onemocnění??? Je to opravdu ošklivá nemoc-když jsem byla s malým v nemocnici,tak s náma ležela maminka s takhle nemocnou holčičkou a malá při dýchání do slova pískala.

aajina
24. lis 2008

Lori u nás to byl blesk z čistého nebe, měla jen teplotu a tu jsem přisuzovala zoubkům 😒 TAky mám pořád léky u sebe, kdyby zase náhodou . . . 🙂

zanulav
24. lis 2008

lori no jasne muže to byt a nemusí dedične zaleží, tak nad tím přemyšlím tak male dítka a tak nemocne co tech leku musí brat atd. no samíkovi jako foukam ten sprej flixtide tak se tak u toho vrtí je to moc draždive ale aspon pomaha. Tak at ty naše dítka jsou zdravoučke, jo a nejhorší to je když jsou ve školce starší syn byl taky skoro pořad nemocny, ted už to je ale lepší sice trpí ma alergickou rymu 😖

bajnokova
24. lis 2008

Ahojte holky mi taky máme doma malou lékarničku 😉 Teď v pátek jdeme na kontrolu na alerkologii ale zatím jsme dobrý od léta holky nebyly nemocní až ted v polovině listopadu rýma a kašel ale v celku jsme se toho rychle zbavili 🙂 tak jsem zvědavá co pí.doktorka řekne 🤐

bajnokova
30. lis 2008

Ahojte tak mi dnes poprvé museli použít ten Ventolin starší dcera 6 let příšerně kašle a kašle neustále furt jen ted neví zda jsem to použila správně stíkli jsme 2X má mít u toho vstřiku pootevřenou pusu,že? Jestli mi to někdo mužete nějak jednoduše popsat tak moc moc děkuji

kvapilka
9. led 2009

Ahojky, jestli vdechujete přes inhalátor-nástavecj ako my, tak pevně přiložit nástavec-jeden vstřik-vydýchat vzduch uvnitř-druhý vstřik a znovu vydýchat, nejméně tak dva nádehcy po každém vstříknutí. Já mám 1,5ročního syna a diagnostikovaným dětským astmatem. Za poslední měsíce měl 4x bronchitidu a 2x zápal plic. 2x jsme leželi na Bulovce... Manžel na to trpěl v dětství a je to dědičné. Doufám, že ho to taky časem opustí.Denně vdechujeme Seretide a pokud by se běco dělo tak přidat Ventolin, při kašli pak Flextide. Ještě k tomu každý večer nějaký sirup 2 ml. Bojím se už pomalu vycházet ven, abychom zase něco neťafli. Alergie se žádný neprokázali, ještě jdem na imunitu a chloridy z potu, snad se opět nic neprokáže.

bajnokova
10. led 2009

Ahojka Kvapilka tak hrozné jako vy to teda nemáme na inumitě jsme byly tu má v pořádku i na těch chloridech taky v pořádku nam pan doktor ještě napsal Becotide dávali jsme i Ventolin a za pul hodky Becotide a teda fakt nám to pomohlo nemusela mít antibiotika zatím zázrak naposledy jsme je měli v červnu 🙂
Přeji aby se vam to taky zlepšilo!

radka.m.
10. led 2009

holky,nám ten ventolin taky vždycky pomůže,uchránil nás už hodněkrát před antibiotikama.vždycky,když nám dochází,tak nám ho dětská napíše,aby jsme ho měli doma při ruce.jinak ten potní test se dělá na cystickou fibrozu,dělá se většině alergikům,nám ho taky dělali a vyšel negativně,tak jsem se dost bála,protože ta cf je nevyléčitelná.

miranda77
27. dub 2010

užíváte někdo ecobec??? My jsme ho po 4. bronchitidě dostali - 2xdenně 2 vdechy. Jinka doktorka říkala, že ventolin je až pro děti od dvou let ... (dcera 2roky má ventolin, syn 7měsíců spiropent)

jeudi
27. dub 2010

ahoj nasi oba kluci to prodelali pred mesicem a mladsi ,Jirik lezel na jipce dostaval vdechy a jedine co na to muzu poradit tak vitaminy a jedna pani s tim samym problemem rikala ze je na to dobry prevenar ze jim ho kvuli castym nemocem s pruduskami uhradila vzp.a pro vetsi deti muzu jen doporucit davat zinkovit..kdyz to bude brat delsi dobu vysledky se urcite dostavi..mi ho zacli brat ted(ten starsi)poradila mi to mamka .ta dava brachovi uz asi treti rok a malo kdy onemocni.

jeudi
27. dub 2010

miranda nasemu jirikovi davali ventolin tak ted se jako divim ze je az od dvou let malymu neni ani rok,ale tak asi kdyz je to nak akutni...a moc nam pomohl

miranda77
27. dub 2010

my jsme v nemoncnici dostávali na vdechy berodual ... teď už nám ho dali i domů - taková sos pomoc, když se bude dusit

já právě koukám, co užíváte a právě mi nejní jasný, proč my máme něco jiného ... ???

jeudi
27. dub 2010

miranda tak treba se to dava podle toho jak je problem zavazny a treba vy mate horsi to dychani a treba nabeh na astma tak treba je to silnejsi lek to co mate..nam se to stalo poprve a mel ventolin a spiropent a snad ctvery antibiotika..takze si myslim kdyby se to opakovalo tak uz nam daji treba to co pises ty

miranda77
28. dub 2010

asi .... my měli spiropent 3x a už nezabíral ... antibiotika 3x ....