Byly vaše děti nemocné po operaci nosních mandlí?

kordulky
29. říj 2010

ahoj naše martinka je objednaná na operaci nosních mandlí pro časté hnisavé rýmy po vyšetření ji zjistily že je má velké a objednaly nás teda až na březen mám z toho strach,bojím se a nevím a nemám zkušenost jestli ji to pak pomůže.Jak to u vás maminky probíhalo a bylo nějaké zlepšení? Děkuji

miarosa
29. říj 2010

Ahoj já osobně sem jako dítě na trhání nosních madlích byla 2x a tenkrát to bylo docela v pohodě, myslim si že v dnešní době to musí být úplně bezproblémové, byla jsem často nemocná a trhali mi jak nosní tak krční. Po těch všech zákrocích to bylo mnohem lepší, určitě bych se toho nebála. Jen buďte hodně s Martinkou to nemocniční prostředí na děti moc dobře nepůsobí. Přeju a't to dobře dopadne. 😉

neu.sona
30. říj 2010

Já osobně bych z toho měla hroznej strach. Jestli sleduješ www. promateje.cz tak asi víš. Sice byl na trhání krčních mandlí (nevím, jaký je rozdíl) , ale já bych si zjistila, jakou mají péči potom a jak v nemocnici přistupují. Nikdy nevíš, co doktroři vymyslí, protože někteří doktoři si neuvědomují, že naše dítě je pro nás to nejdůležitější, co máme a jim je to kolikrát úplně jedno.

niky83
30. říj 2010

Neu.sona...a jak se dá zjistit , jaký je v nemocnici přístup a poo péče?.myslím, že je to jen o štěstí na jakého doktora a sestry tam narazíš......Prostě někdy se zákrok povede a někdy ne...tak je to u všeho......ale rozhodně bych byla více pozitivně naladěná a ne hned myslet na to, že bych mohla dopadnout stejně jako Matěj 😉
Já osobně bych trvala na tom, aby maminka té holčičky mohla zůstat s ní 24h denně, ne jen během dne, protože třeba nemají místo a podobné výmluvy...prostě být se svým dítětem,psychika dělá hodně moc a proto za žádnou cenu se nenechat vystrašit a stát si za svým!!!!Přeci jen, kdyby došlo v noci k nějaké komplikaci, tak maminka je hned vedle, ale sestra může přijít za pěkně dlouhou dobu, pokud vůbec...známe naše zdravotnictví.... 😒

pmk
30. říj 2010

Tak náš Tomášek na tom byl loni před vánoci a u nás tedy výrazné zlepšení.Měl ji taky velikou a po operaci doktorka říkala,že je dobře,že jsme to podstoupili,že byla opravdu velká na jeho věk a dost hnisavá a že už budeme mít pokoj.Měl rýmu vlastně neustále a kašel a od té doby je pokoj,rýmu má vždy jen tak 5 dní a kašel taky a zaléčíme a je klid,i když teď s nástupem do školky,jsme zase tam,ale to je myslím uplně normální.
Byla jsem tam s ním,byli jsme tam 3 dny,ta narkoza teda nic moc,hodně plakal,ale pak se uklidnil a prospal celý den.Ani neplakal,že má hlad nebo žízeň,byl strašně moc statečný,jsem ráda,že to je za námi.Taky jsem se strašně bála a ta doba co byl na sále,byla strašně dlouhá a já trnula,ale nakonec všechno dobře dopadlo a jsem ráda,že jsem to podstoupili,Tom o tom už ani neví,to nejhorší prospal,pak musí mít klid,neskákat a jíst jen měkké potraviny.Tak držím pěstičky a hodně štěstí.V některých nemocnicích pouští hned ten den po vyspání z narkozy,ale já jsem pro tam zůstat přes noc,kdyby něco.

karotky
30. říj 2010

Adámek byl na operaci nosní mandle koncem letošního května a min. nám to pomohlo při dýchání.V noci chrápal a když měl rýmu,tak se kolikrát i dusil(budil se s pláčem ze spaní),protože se nemohl nadechnout.Minulou zimu měl 4krát za sebou ATB,když začal chodit do školky a teď měl jen 2 virózy,které jsme vyléčily doma pomocí sirupu na odkašlávání.Bere taky poprvé vitamíny s kolostrem,tak nevím jestli je to těmi vitamíny nebo tou operací.Ale jsem ráda,že to má za sebou. 😎
Co se týče Matěje a toho přístupu lékaři v pooperační péči,tak Vám můžu říct,že u nás to bylo stejné.Na každém oddělení je při noční službě jen jedna sestra na patro a jeden doktor na celou budovu.Není to ale vina nemocnice,ale státu,který v těhle věcech šetří s penězi a potřebné lidi nezaplatí.Adámka operovali hodinu po poledni a dokud mu z nosu tekla krev,chodila se na něj sestra dívat každou půlhodinu.Pak už jsem si ho musela hlídat sama. 😒
Je to spíš o štěstí a tak Vám držím palce,ať to u Martinky proběhne všechno bez komplikací. 🙂

meleri
30. říj 2010

mě to trhali když jsem byla na základce. i když je to dávno tak si to pamatuju že to byl dost hnusný zážitek, pro mě teda horší než třeba slepák...a jestli to pomohlo? nemocná sem byla potom stejně..tak se mi zdá že dr všechno řeší stylem...bolí tě ucho? propíchneme..miminko slzí? propíchneme kanálek... ☹ tak nevím jeslti jsou tyto zásahy pokaždé nutné...

berynka
30. říj 2010

já si to u sebe taky pamatuju 😉 . měla jsem často rýmu a tak 10-12 zánětů středního ucha (na každém!) a jak mi vytrhli mandle, tak byl pokoj 😎 . a některé děti mají mandle už tak přerostlé, že ani nemůžou zavřít pusu 😝 .

zuzik.3
31. říj 2010

Taky nás to v únoru čeká 😒

neumisa
31. říj 2010

starší byl před trháním nemocný každý měsíc, po trhání dvakrát do roka ... klídek a pohoda ...

kristyan
8. lis 2010

Ahojky tak my jsme se vrátili ve čtvrtek z trhání nosní mandle v Pv nemocnici....zatím nemocná není .U starší dcery jsme teda po trhání nosní mandle (ve 3 letech) snad pořádně nemocní nebyli doteď.
Založila jsem diskuzi na tohle téma kdyby jste chtěli mrkout ppř. něco napsat 🙂