Campilobakterie. Jak dlouho jste měli dietu?

binki
24. dub 2009

Ahojky, máte někdo zkušenosti s campilobakterií? Jak dlouho jste měli dietu, jaké léky jste brali?

knobloska
24. dub 2009

Můj manžel jí měl, bral Immodium a Paralen na horečku. Dietu měl asi 2 týdny. Byl doma, ale s dítětem bych asi radši šla do nemocnice. Naštěstí u dětí s tím zkušenost nemám 😝 , ale řekla bych, že je to jako u ostatních průjmů, dieta, zavodňování, snižování horečky a popř opravdu ta kapačka. Taky můžeš zkusit Nutrolin B nebo nějaká jiná probiotika. Hlavně nic mléčného.
Držím palce, ať jste z toho co nejdříve venku.

anke
24. dub 2009

ahoj, ja to mela v kombinaci se salmonelozou - z tataraku ... ale snedla jsem ho malo, takze jsem mela "jen" prujmy, zalezi na prubehu infekce - ja jsem byla 1. mesic na neschopence a dietka tak taky 1. mesic, leky jsem nebrala zadne - ale jak rikam, byla to velice mirna infekce
s

binki
autor
24. dub 2009

díky, u lékaře jsme byli, dostal biseptol a tak nemůže skoro nic jíst, nevím, kde se vzala, protože kuřecí, co mu dávám, vařím 2-3 hodiny, může to bý z babyšunky nebo dětských tvarohů? bohužel zatím nemůže ani jogurt ani nutrolin kvůli léku.

shaula
24. dub 2009

Binki, ty vaříš maso 2-3 hodiny? Není to zbytečné? Stačí, aby se pořádně provařilo, ale to je 100 % dřív než za 2 - 3 hodiny🙂

eleonora
24. dub 2009

Ahoj binky
manzel mel campilobakterie a mel u toho celkem vysoky horecky celej den travil na wcku puvodcem byl nejaky kureci salam. co mel za leky nevim, ale vim ze ho chteli zavrit na infekcni jinak asi tyden jedl jen varenou rzi trochu ochucenou podravkou a az po tydnu jsme smeli zacit varit i kureci maso

nety
24. dub 2009

Binky,my měly Camp.loni v září,nejspíše z grilovačky.Malá byla v nemocnici na kapačkách,byly jsme tam pět dní a dostávala Smectu,půl pytlíčku ráno a půl večer,třeba rozmíchat v přesnídávce-pouze jablečná,jinou při zvracení a průjmovém onemocnění ne.Potom je také dobrý iontový nápoj Kulíšek,koupíš ho v lékárně.Dieta klasická bezmléčná,beztučná.Po propuštění z nemocnice mibylo doporučeno,abych malé dávala Lactobacil.

lukajda
29. dub 2009

Ahoj holky, Tadeášek měl Camp. loni v září - do nemocnice jsme naštěstí nemuseli - bral Enterol. Na původce se nepřišlo, ale na hygieně mi řekli, že to mohlo být i ze zvířat - byli jsme zrovna na chalupě a hodně jsme se chodili dívat na ovečky, tak jsem si říkala, jestli třeba nemohl sáhnout na plot (který předtím olízla ovce) a pak do pusinky . Akutní potíže trvaly asi týden - chodili jsme pak pravidelně na výtěr, protože chodíme na plavčo a s Camp. jsme tam nesměli a negativní výtěr měl až po dvou měsících.

knobloska
29. dub 2009

binki taky to může být ze špatně umyté zeleniny. Z masa hlavně krúta a kuře. Jestli jsi ho vařila takto dlouho, tak z něj to určitě nemá.

binki
autor
1. kvě 2009

je to záhada, zeleninu mu syrovou nedávám a když ji vařím (nebo peču), tak s tím masem, takže dlouho, no spíš mám podezření, jestli mi třeba nesáhl na prkýnko, když jsem maso krájela,
lukajda: a co myslíš může to být, kdyby ho olízl cizí pes?

knobloska
2. kvě 2009

Když to měl manžel, taky to zkoumal a dr mu řekla, že musel sníst nějakou větší porci masa, že ....ale dospělák..., to z olíznutých rukou nechytne. U dětí to asi možné je, jsou méně odolné.
Ale zase třeba babi měla salmoneu a tam také pátrali, z čeho to má, a babi pekla a neumyla si asi ruce když rozklepávala vejce. Ze žloutku to prý není, jen z bílku a je to i na skořápce.
Může to být opravdu z čehokoliv, měli jste prostě smůlu.

lukajda
7. kvě 2009

binki - já myslím, že to může být vážně téměř z čehokoliv - takže přeba i olíznutí od pejska. S tou špatně omytou zeleninou mi to Dr. na hygieně říkala taky. Ptala se, jestli třeba něco nesebral na zahradě - ale naši tam zeleninu ani ovoce nepěstují. Nejvíc bych stejně sázela na to, že jak se prcci motají různě v kuchyni, že v nestřeženém okamžiku (a že uhlídat naprosto všechno se fakt nedá) sáhnou na prkýnko a pak si olíznou prstíky.

binki
autor
18. kvě 2009

už je to negativní, hurá

hathor86
2. pro 2009

Ahojte holky, ja chytla campilo v 29tt, a rekli mi ze pokud nemam horecky nebo nejaky dalsi problemy, jenom prujem, ze to ani nemam resit... ze se to pry neprelecuje... tak nevim... kazdopadne u nas taky neni jasny z ceho to muzu mit, ale maso provarim vzdycky dukladne a kureci sunku nejim... no, to uz asi nezjistim, z ceho to je, ale nastesti nemam zadny horecky nebo neco podobnyho, tak to ani neresim...

janija
23. kvě 2010

Ahoj, mám je právě teď a podruhé.....Nemusí být jen z masa, může to být i z mléka, spíš nepřevařeného....

berenika39
23. kvě 2010

ahoj, petr ji má už tři týdny. akutní to bylo jen tři dny, strávili jsme je na infekčním v nemocnici, ale jen pro jistotu, měl krev ve stolici, tak než zjistili, z čeho to je. bolelo ho bříško, horečky, průjem, ale fakt jen ty tři dny. od té doby je ok, jí za dva, ale už dva výtěry byly pozitivní, zítra jdem znovu. v tom oslabeném střevě se mu ještě přemnožila ta patogenní e-colli, takže má v bříšku asi pěkný zmatek 😉 😉 , ale opravdu mi mudra řekla, že se s tím nic nedělá, jen laktobacily a kontrolní výtěry.

taky mi volali z hygieny, děsněj pocit,a u nás to bylo asi to, že často se mnou sedí v rohu na kuchynské lince a vaří, a to komplet....jasně že mu nedávám do ruky syrové kuře, nicméně utěrku, do které se já utřu nebo různý kusy nádobí mi tam prostě bere a pomáhá 😉 😉 . mě ani nenapadlo, že by se tohle stalo....jsem opatrná na dopékání, dovaření masa,hlavně kuřete, vajíček, ty obecný zásady znám...no a stejně,.......

21denisa25
26. říj 2012

Ahoj, momentálně CAMPYLOBAKTER prodělávám. Je to z kuřecího masa a je uplně jedno, jestli bylo dobře zpracováno, bohužel, já jsem ho snědla v restauraci, ale v mém případě bylo pěkně hnusný, ale stačilo pár kousků a je to. Sranda je, že pokud by u stolu sedělo 10 lidí a snědlo to stejné, tak jí nemůsí dostat :( K lékaři jsem šla, když už se křeče nedaly opravdu vydržet a na wc-ku jsem byla pomalu každých 10min. Udělala mi výtěr a dala mi ercefuryl. s tím, že můžu jít i na infekční na kapačky : ( a že to může být i salmonela. Po 2 dnech byly výsledky a ejhle: ona bakterie s kuřete. Ted mám antibiotika, kterými se to musí přeléčit, jinak to zůstává v tělě. A ikdyž je mi už dobře, nesmí se jíst jogurty a mléko, prostě mléčné výrobky!!!!!!!!!!!!!! Jen: rohlíky, pičkoty, kaše, rýše, kompoty, dušená mrkev, prostě jídla velice lehce ztravitelná. Po těchto antibiotikách (7 prášků na 7 dní) musím jít na kontrolní výtěr. Mimochodem i malinkaté množství této bakterie ve střevech je ještě min 3 měsíce po přeléčení, takže se může kdykoliv vrátit, mám z toho ohromnou radost. Takže kdo to dostane, přeju pevné zdraví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pelenka
26. říj 2012

21deniska25: To to musíte mít opravdu hodně rozjeté, prcek prodělal v 10 měsících, přeléčit se to antibiotiky nemusí, pokud se to daří ukočírovat dietou a enterolem v únosné míře, tělo bakterii samo vyloučí i bez léků (info mám přímo z infekčního, kam jsme bohudík ale nemuseli). Důležité je hlavně dodržet bezmléčnou dietu - ještě aspoň týden po odeznění příznaků, za to se opravdu stavím, protože u děcka, které pije mléko v noci to byl boj vydržet, dokázali jsme a měli jsme to jen slabý týden, kamarádka při tom kojila a holka se plácala v průjmech 3 týdny!!! Jen Vás poupravím, tepelným zpracováním se to v mase zničí, kdyby to bylo jedno, jestli je upravené nebo ne, tak srajdíme /pardon/ stále všichni🙂. Původcem může být také mléko, kontakt s domácím zvířetem a u děcka klidně olíznutá ruka po kontaktu s kamarádem (tak jsme k tomu přišli my). Přeju ať jste brzo OK.

marketis89
19. bře 2016

Mam celkem obavy, ze jsem campilobakter chytla. navic jeste kojim. Mela jsem sice maso z mrazaku. Ale pri priprave jsem si nevedomky prejela prsty pres rty. Dale jsem maso dostatecne upravila tepelne. Pritelovi maso ale nejak nevonelo. Mi se nezdalo. A maso, sice uplne trochu,snedla. No snad plasim zbytecne.