Častá angína dcery. Máte zkušenost?

korduna1
31. kvě 2009

Ahoj, máme už tento rok po třetí angínu. Mínulou měla malá před měsícem a nyní znovu. Budou jí 2 roky a nevím, kde to pořád bere. Nemá z vás některá s tímto zkušenosti?
Díky

jeudi
3. čer 2009

myslim ze pri tomto problemu se odstranujou mandle .zkus se sverit lekari 😉

zero
3. čer 2009

popros doktorku o imunovyšerření. Můžete mít sníženou imunitu. Já to mám se Simčou taky. Před 14ti dny jsme byli na injekci na doplnění protilátek, tak už to snad bude lepší. Na mandle jsme měli jít taky ale pak právě zjistili tu sníženou imunitu, tak by to prý bylo zbytečné. Nejdřív se uvidí,jak pomůže ta injekce.

korduna1
autor
4. čer 2009

Zero: my už jsme na imunitě byli a sníženou jí nemá. Mandli jí budou odstranovat ale tu nosní. Zatím prý je na ty krční ještě malá. Dr to ví a nijak to neřeší. Sice máme už 5 ATB, ale nic se neděje... 🙄

andy80
4. čer 2009

korduna1: u svých dětí s tím zkušenost nemám, ale já jako dítě jsem měla angínu taky skoro pořád. Už už mě chtěla hnát doktorka na vyndavání mandlí a najednou byl pokoj. Klid nastal kolem 6 roku, když už jsem chodila do školy. Jiřík teda angínu měl zatím 2x, ale rok po sobě, vždycky v létě. Vloni v létě se tomu naštěstí vyhnul.

martas123
4. čer 2009

korduna1 - starší dcera taky trpí na angíny, tak 3 do roka (teda přes zimu). jenže my jsme šli celá rodina na výtěry z krku a zjistilo se, že manžel byl bacilonosič, měl streptokoka a dcera měla stejný nález, takžeto chytala od něj 😝 už se nám to takhle stalo po dvě zimy. manžel vždycky musí brát antibotika na přeléčení a pak je to OK. ale naše Dr. říkala, že až 5-6 angín do roka je pořád v normě. ikdyž je fakt, že na ORL dceři taky doporučili odstranit mandle, ale zatím jsme na to nešli, prý z toho děti kolem 10. roku vyrostou 😵

korduna1
autor
4. čer 2009

Martas123: také se chceme dát vyšetřit jestli není někdo z nás bacilonosič. Půjdem na to celá rodina i kamarádka, která má stejně starou holčičku a jsou stále ve styku. Kdyby se alespoň někdo našel a tím se to vyřešilo.Snad také z toho vyroste, děkuji za zprávičku... 😉

misellll
17. únor 2012

Ahoj,otevírám opět toto téma.....Dcerka dva a půl roku....před týdnem začala zvracet a trpěla nechutenstvím.Po třech dne...zvracení ustoupilo a chuť k jídlu se zlepčila,ale dva dny na to dostala v noci horečky,začala kašlat a má šílenou zadní rýmu..dnes jsme byly u doktora a diagnosa angýna....první angínu jsme měli před douma měsícema,léčena klacidem.....nyní ospen,jelikož jsme byly u zastupující lekářky,nedělal ani CRP,prý to ale stejně nebyla potřeba,v krčku už má malá prý šílený čepy...Takže ATB bereme ospen,na kašel junior mucosolvan, a do nosu physyhomere no a na teploty střídáme nurofen s panadolem.... a ještě jsme dostali zkumavku na moč,kterou máme nabrat v den,kdy půjdeme na kontrolu,snad už k našemu pediatrovi,pokud ho seženeme 🙄 🙄 😠 pokud ne tak opět k zastupující...zajímá mě na co je ta moč,na zjištění zánětu???Jestli stále ještě v těle přetrvává????A ještě jedna věc by mně zajímala ,nevíte někdo,nebo nemohl by jste mi někdo vysvětli co znamená toto(napsáno ve zprávě z nemocnice,kde jsme leželi před třema měsícema.Před týdnem mi to přišlo poštou)-screening celiakie,byl negativní,ale zjištěna mírná hypoIgA???Myslím to mírné hypoIgA...Budu moc vděčná pokud se někdo ozvete a poradíte 😅 předem děkuju 🙂

misellll
17. únor 2012

nikdo,kdo by poradil????

germik
17. únor 2012

@misellll ahoj, my máme ten samý problém, pol roka má moja 2,5 ročná dcéra zelenu rýmu, kašle, ale skoro nikdy nemáva teplotu, doktorka jej predpisuje každý mesiac kapky do nosa, ale stále to nezaberá, tak nás poslala na ORL. Výsledok je, že malá začala presne pred pol rokom chodit do školky, je v kolektíve medzi detičkami ktoré si medzi sebou prenášajú rozne choroby a časom to prejde. Dal nám sirup a poslal nás domov :D
To ale asi nebude váš prípad, ked vám doktori hned predpíšu atb, ja ak niečo neviem hned to riešim s doktorkou i ked len po telefone. Hladala som na nete čo može byt to hypolgA, našla som toto,neviem či ti to pomože:

Dobrý den, dnes mi příšla lékařská tpráva mojí dcery (1rok)a mnoha výrazem norozumím .Mohl by jste poradit?Co znamená významná dysimunoglobulinemie-hypolgAnhyper IgE. Vyšetřená imunologie - S-IgG.:5,02 S-IgA.: 0,10 S-IgM.: 0,68 S-IgE.: 18,3

Odpoved na dotaz
Vaše dcera má zvýšenou hladinu imunoglobulinu E (lehce), což může naznačovat atopii-alergii. Je to ale jen laboratorní údaj, který se musí korelovat s klinických nálezem. Lehce snížená hladina imunoglobulinu A bývá většinou přechodný problém, ale může predisponovat k častějším respiračním infektům. Při přetrvávání nálezu a při větších obtížích by to byla indikace k návštěvě imunologa.

Tot vše, čo som našla, je pravdepodobne by ste mali navštívit imunologa. Ale to všetko musíš diskutovat s doktorkou, so správou z nemocnice by som šla k pediatričke a ona ti poradí, neboj :D

misellll
17. únor 2012

ahoj @germik moc ti děkuju,že jsi se ozvala 🙂 u nás je to právě problém s naším pediatrem.....je to čtyry měsíce co umřel....ale již měsíc,před tím než se to stalo(asi už věděl,že nebude moc ordinovat)místo něj nastoupil,mladý a super doktor....byla jsem s ním nadmíru spokojená...potvrdil mi to ,co mi řekla známá a to,že bude přebírat ordinaci po našem pediatrovi a i jeho pocienty,ale že mu si dodělává atestaci na ordinaci,...jenže bohužel než se vše stihlo vyřídit náš pediatr zemřel..tudíš ten nový neměl ještě dodělanou atestaci a nemohl převzít ordinaci...musel si jí dodělat u nějakého jiného pediatra...měl by konečně převzít ordinaci,koncem března.....jenže je to napytel,teď tudíž nemáme svého pediatra a chodíme k zástupu a ta nás sice vyšetří,ale nejsme její pacientí,takže o nějakém servisu nemůže být řeč ☹ na otázky a případné problémy se máme obrátit na svého pediatra,ale kam????Když přechodně,žádného nemáme 🙄 😠

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s angínou u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? 🙂

Stačí ji vložit zde: https://www.modrykonik.cz/angina/ a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den 🙂
Janča