Časté záněty středního ucha. Poraďte

martinka2000
7. lis 2011

ahoj chtela bych poprosit vsechny,kteri maji zkusenost s castym zanetem stredniho ucha a odebrani mandlicek z nosanku.Mam syna trpime uz rok ale ted se to opakuje casteji a je to horsi prubeh je mu 19 mesicu a na nosni mandlicky je brzy muzete nam prosim poradit ?Stale bereme antibiotika a ruzne leky

ladybugie
7. lis 2011

Ahojky, malá dostala zánět středního ucha v půli roce. Léky nepomáhali, nic nepomáhalo. Problém byl, že ten zánět byl skrytý, žádné teploty, bolesti, nic. Jen si malinko víc šahala na ouško. Rok s tím nešlo nic dělat, pak hrozilo, že tekutina v uchu ztuhne a malá nadobro ohluchne. Po několika konzultacích s různými odborníky jsem se rozhodla pro operaci. Dělal ji jeden super dr na Kladně. Dcerce bylo necelých 18m. Má drenážní trubičku v pravém uchu, aby odváděla tekutinu a vyškráblou mandličku. A pomohlo to. Když se nosní mandličky udělají pořádně, tak nedorůstají! Pokud se vám to opakuje, rozhodně bych šla do vyndání mandlí. Je to menší zlo než stálé bolesti a zobání atb.

martinka2000
autor
7. lis 2011

dekuji moc no malej uz mel gromety v 9ti měsících vyndali mu je ted v zari za ten rok mel uz vic jak 25 zanetu ted je to ale horsi uz nezabiraji ATB mel jich proste uz moc a nechteji nam udelat tu nosni madlicku protoze mu je malo pry se dela az ve trech letech ale kdyz je sance ze by se to zlepsilo chci do toho jit ale nevim kam a jak je to opravdu hrozny pry to dela motol ale dr z krce nam nechce dat doporuceni jen ho trapej pry jestli mu to zacne za uchem cervenat mame prijet to znamena ze by mu mohla hnisat kost nevim jak si to mam vyrvat aby mu ji vyndali i kdyz mu je tak malo nebo je jina moznost jeste???

berenika39
7. lis 2011

@martinka2000 ahoj, já jsem ted syna objednávala na ORL do Modřan, je to soukromé zařízení, ale prchla jsem tam po špatných zkušenostech z bulovky. Jsou tam opravdu vstřícní, všechno nám vysvětlili, objednání v krátkém termínu. Možná bys to tam mohla zkusit, když vás všude takhle trápí. Pošlu ti do IP odkaz na tu kliniku, fakt je to úplně jiný přístup oproti těm kolosům státním, kde jsme si připadali, jako že obtěžujeme.

martinka2000
autor
7. lis 2011

@berenika39 dekuji moc zkusim tam zavolat,jinak je to pravda mam pocit jako kdyz je obtezuji jen tim ze tam prijdu a kdyz zacnu ze se to musi resit pani mlada doktorka se usmiva jako kdyz uklidnuje hysterku

martinka2000
autor
7. lis 2011

jeste by me zajimalo ted naposledy co mame zanet ucho mu prasklo min.tyden samo teklo hodne vcera ho dvakrat pichli to same ucho jednou rano pak vecer ma to az do tvare rude a varici ma ho hodne moc citlive na dotyk nechce cepici,tricko nemuze na nem lezet proste nic je to normalni?jeste to takhle nemel a to uz tech zanetu mame opravdu pozehnane za sebou

mamkamarketa
7. lis 2011

@martinka2000 to des. takovy mrnousek a takhle si zkusil ☹
ja doporucuju usni sanatorium na praze 1. nektere dny ordinuje MUDr. Mikesova (je z motola) a rozhodne nic to neni rutinni vysetreni kdy mrkne do ucha a rekne,ze to nic neni 🙄

martinka2000
autor
7. lis 2011

@mamkamarketa dekuji moc ja prave bych chtela do toho motola tam jim to pry berou i takhle malym ty mandle ,ja myslela ze v ty krci to bude dobre, dojizdim tam az z prahy 10 takze docela dalka a kort kdyz neni obcas auto tak je to hrozny cestovani ale to jak to tam ted chodi je opravdu des kazdy jiny dr na pohotovosti by nas uz davno nekam hnal

martinka2000
autor
7. lis 2011

@mamkamarketa koukam ze jste na tom podobne taky nam zanet skonci dobereme ATB a hned zase jedeme a opet ATB takze ty ATB behem roka mame uz asi 8krat a pichani i nekolikrat do tydne 😢

mamkamarketa
7. lis 2011

@martinka2000 je to streka,ale rikam,ta mudra je z motola,tak zajit za ni a verim,ze napise doporuceni.
me je tech smudlu tak lito ☹ jak ja bych si to hned s nim vymenila ☹

martinka2000
autor
10. lis 2011

@mamkamarketa tak nakonec to dopadlo tak ze jsem jela do motola a uz si nas tady nechali jestli nezaberou ATB musi na operaci kosti za uchem ma tam nalez podle RTG a CRP z prstu tam je velky zanet ted mu to ucho pichaji kazdy den cisti ho davaji ATB zilou ale porad tam uloziste infekce zustava tak cekaji do konce tydne jestli nezaberou leky neni jina moznost nez operace a to jsem jezdila do krce tam nas jen posilali domu ze to nic neni a kdybych sem nejela mohlo to dopadnout spatne tak jsem moc rada ze jsem se na to nevykaslala a jela sem pry budeme chodit uz jen sem a tady se o nej postaraji a na tu krc nadavali

mamkamarketa
10. lis 2011

@martinka2000 to je strasny 😔 drobecek malej 😔 ☹ budu drzet palce at je to dobre

morgan
6. únor 2013

@martinka2000 ahoj,je to uz delší doba co jsi sem psala,ale zajímá me jak to u vás celkove dopadlo?
Rocni syn ma taky opakovaně záněty,vždy do druhého dne od ukončení antibiotik mu praskne ucho...Dneska jsme byli právě v Motole a je obejdnanej na konec února na mandle a pravděpodobně mu zavedou i trubicky...podle rtg mu zatim nemusejí seskrabavat tu kost, ale snímek byl pry dost rozmazany,tak snad jsou si jisti...problém je ze do ty doby musí vydržet bez atb což je dost problém...bude to hlídat dětská dr. přes crp a ušařka samozřejmě....

Nebo prosím ostatní o zkušenosti s takhle malými detmi,které jdou od zánětu k zánětu...

lamarika
6. únor 2013

@morgan popravdě čumím jak puk, že už mu budou trhat mandle a zavádět trubičky. I moje malá tím trpí. Prakticky každý měsíc má zánět. Ale do trubiček se jim zatím kvůli věku nechce a o mandlích nechtějí ani slyšet. Ale věřím, že v Motole jsou lepší odborníci jak tady u nás

martinka24
6. únor 2013

Muj syn mel jednou pichane obe usi a pote jsem ho nechala naockovat na apneumokoky Prevenar 13 a od te doby je to ok, preventivne jsme meli doma usni kapky, a kdyz si stezoval ze zacatku ze ho to boli tak hned jsem mu je dala a ono se to rozehnalo, od te doby mame klid uz pres dva roky.Take pry pomaha preventivne kapat do usi alpu, ale pokud jsou usi zahojene. Co se tyce cisteni usi, tak od te doby, co mu je pichali, tak mu je necistim skoro vubec, vzdy kdyz se koupe a myju mu vlasy, tak se i usi automaticky vycisti , nechce se v tom asi moc rypat.

morgan
6. únor 2013

@martinka24 syn má hemofila B a to není pneumokoková bakterie, takže doktorka řekla, že u něj je to zbytečný....

@lamarika naše ušařka taky řikala, že na vyndání mandle je ještě malej, ale několikrát jsme už museli samozřejmě navštívit i pohotovost a tam jsem zjistila, že někteří doktoři na to mají jiný názor....takže jsme zkusili Motol, slyšeli jsme na ně samou chválu...Doktorka tam řikala, že sice se to běžně dělá až od těch tří let, ale že pokud je situace takhle kritická, tak by se to prostě mělo udělat...já mám samozřejmě strach z narkózy a komplikací, když je takhle malej, ale souhlasím s tímhle radikálnějším řešením....jen nevím jestli to pomůže když ten hemofil v jeho těle zůstane dál a bude "zlobit"...

lamarika
6. únor 2013

@morgan Já už právě začala s dcerou také navštěvovat ušní ambulanci v nemocnici abych znala posudek více doktorů, ale tady se zatím všichni drží zpátky. Radši bych taky něco radikálnějšího, protože mám strach, že nebude dobře slyšet

morgan
7. únor 2013

@lamarika no z toho mám taky strach....a v kolika to tvoji malé začalo?Vi se co ji to způsobuje?A bere na to vždy antibiotika?

lamarika
7. únor 2013

@morgan právě tady s ní nic nedělají. Žádný vyšetření, prostě nic. Antibiotika nedostala ani jednou. Buď jí to píchnou a nebo dostane nurofen. Začalo ji to shruba v deseti měsících. Od listopadu do dubna prožíváme teror. Prvně byl zánět jen v jednom uchu, teď už standartně v obouch. Teď shruba 11 zánět. Jediný co mi řekli, že má chronickou rýmu a z toho má chronický záněty. Už jsem to řešila alespoň s obvoďačkou a ta ji nasadila něco naimunitu a jsme domluvené, že pokud dostane další zánět, tak volá na ušní a bude požadovat zavedení trubiček

missymici
7. únor 2013

@martinka2000 Mi na to trpíme taky,vzdy jen když zacne byt nemocny,staci rya,...a uz ma zanet a uz se to veze.Mandli mame taky zvětšenou,ale není zatím nutne vybraní. Detska mudra mi poradili,ze se prodavaji homeopatika, které napomahaji tomu,aby se mandle postupne zmenšila,prej ta lečba trva i půl roku,ale nemusí na operaci. A rikala hodne doma foukat balony,a koupit trubku,fletnu,pistalu,...a at fouká co nejvíce.

morgan
7. únor 2013

@lamarika tak to zase já koukám jako blázen, že vám neudělali ani výtěry. To tady aspon i ten obvodní orl udělá vždycky výtěr, jestli tam není bakterie a podle toho citlivost na atb, který nasadit a který ne. I když u nás to stejně vyšlo vniveč, protože nefungujou ani ty atb, který by měli....Mě tedy několik orl doktorů řeklo, že u ročního dítěte nasazujou atb při zánětu vdžycky...teď je nemá a hlídá ho dětská dr. přes CRP (ty testy z krve,jestli hladina zánětu stoupá nebo klesá).

@missymici nám v motole ani tu mandli nevyšetřovali a rovnou nás objednali na vyndání, on má záněty i když je naprosto bez rýmy a homeopatika by u něj asi neměli význam,protože to je prý u něj dost akutní nebo nevím...doktoři si dost protiřečej...

lamarika
7. únor 2013

@morgan tak to nejsi jediná, diví se tomu všichni. . . Ale ještě jeden zánět, tak si ty výtěry vydupu

morgan
7. únor 2013

@lamarika no jistě, máte na to právo!! Člověk musí být někdy neústupný a představa, že doktor udělá vždy všechno nejlepší pro pacienta už je u mě lichá....Já s tím bojuju zrovna dneska, laborka mi odmítá sdělit výsledek výtěru, že to posílali doktorce a ta mi zase tvrdí, že tam nic nemá, tomu říkám BORDEL!!

lamarika
7. únor 2013

@morgan taky dobrý! Bohužel už dávno neplatí, že doktoři dělají maximum ☹

morgan
7. únor 2013

@lamarika přesně, já jsem se teď třeba dozvěděla, že má hemofila už i v nose a museli se mi omluvit a to mi dopoledne vynadali, musela jsem telefonovat na všechny strany, abych se dozvěděla pro mě dost podstatnou věc...prostě člověk aby se furt někde doslova dohadoval...

lamarika
7. únor 2013

@morgan mě nejvíc mrzí, že se tohle děje u malých dětí. Přece jenom jsou to jenom děcka a mají celej život ještě před sebou. Tak by ho měli mít co nejmíň spackanej kvůli nedůslednosti doktorů

morgan
7. únor 2013

@lamarika přesně tak..

martinka2000
autor
23. únor 2013

ahoj tak hlásím u nás nic nového teď ve středu opět zavedené gromety oboustranně no jen mu to na sále řízli teklo tolik hnisu že to není ani možný takže opět antibiotika má neustále volnou tekutinu za bubínkem nikdo neví co s tím nosní mandle vyndána když mu nebyli ani dva roky a je to porad stejne teď byl bez gromet asi měsíc a hned mu to praskalo hlavně ty uši ho porad bolí tak po té operaci jsem koupila květ heřmánku a šalvěj nať dělám odvary kapu několikrát denně hermanek a čistím šalvějí a večer heřmánkovým olejem no uši po dvou dnech jsou skoro čiste 🙂 rymou to není malej má záněty a to teda dost často a dost hnusné a ani nemá rýmu ani kašel teď jsem nasadila bylinky a už u nich zůstanu sice protestuje ale lepší se to

morgan
25. únor 2013

@martinka2000 ahoj, teď tady koukám na tvůj příspěvek a musím si to přečíst všechno zpětně co jsi psala až budu mít čas...tak to si teda taky užíváte!!!!A to se týká toho tvého nejmladšího?
Já jsem teď byla s mým ročním synem minulý pátek na odstranění mandle a zavedení gromet v Motole, antibiotika dobere dneska a jsem totálně napjatá jestli to pomůže! Jinak u nás bez atb taky píchání několikrát do týdne a po dobrání atb během dvou dnů zánět...je to síla...a s těma grometama to u vás bylo dobrý?

aneta15
25. únor 2013

ahoj, my máme taky velký problémy s ouškama, dcera 4 roky 16x píchlé ucho, poslední 4 měsíce 6x, je to hrozný ani nemusí mít rýmu, jde v pohodě spát a za hodinu jedem většinou má oboustranný zánět. Zkoušela jsem všechno, očkování, prášky na imunitu přímo na záněty uší a všechno naprd, mandly má podle vyšetření v pořádku a v prosinci jsem si začala všímat, že špatně slyší, vyšetření prokázalo těžkou nedoslýchavost, za měsíc jdeme na gromety tak doufám, že jí to pomůže je to fakt neštěstí pořád jsme zavřený doma, jak vleze do školky nebo do kolektivu tak většinou jedeme v noci na pohotovost. Hlavně mě překvapilo jak se douho na ty gromety čeká. Obvolala jsem nemocnice v okolí je nejbližší termín byl za 3 měsíce.

aneta15
25. únor 2013

@martinka2000 Můžu se zeptat jak se grometkami koupete? Byli nám nabídnuty špunty do uší na míru, jestli to vůbec k něčemu je? Neumím si představit jak jí budu celý léto držet mimo bazén.