Časté záněty středního ucha. Poraďte

martinka2000
7. lis 2011

ahoj chtela bych poprosit vsechny,kteri maji zkusenost s castym zanetem stredniho ucha a odebrani mandlicek z nosanku.Mam syna trpime uz rok ale ted se to opakuje casteji a je to horsi prubeh je mu 19 mesicu a na nosni mandlicky je brzy muzete nam prosim poradit ?Stale bereme antibiotika a ruzne leky

morgan
25. únor 2013

@aneta15 ahoj a kam jdete na gromety? čeká se na to fakt dlouho, my jsme měli štěstí, že někdo v motole odřekl, takže nám nabídli termín za 14 dní...chce to honit, ptát se na uvolnění termínu, být třeba jako náhradník atd....člověk si musí všechno hlídat!
Přeju hodně štěstí!

morgan
25. únor 2013

@aneta15 a ty špunty na míru vám prosím tě nabídli kde? Nám v motole jen řekli, že si špunty můžem koupit, ale nic konkrétního, to zatím jen zjištuju...jde mi i o to jak mu umýt konečně hlavu, už tři měsíce mu jí jen otíráme mokrou žinkou...

aneta15
25. únor 2013

Jdeme do Kolína, nakonec jsme se protekčně dostali přímo pod primáře, bylo jsme z toho docela vyděšená, protože mi řekli, že jí dají narkozu a pak teprve usoudí jestli jsou pro ní gromety vhodné, což mi teda přišlo hrozný. Obvolávala jsem i jiné nemocnice a ten termín byl víceméně všude stejný akorát Benešov byl o měsíc dřív ale přístup nemocnice byl katastrofální. V Kolíně byli ochotný a příjemný a hlavně byli opravdu tpělivý, protože dcera hodně vyvádí , už ví co jí čeká a když jí vyšetřují tak je to na 2 silný chlapy. Jezdíme tam na ORL tak je tam už zvyklá, vzala jsem jí i na dětský ukázala, kde budeme spát tak snad to přežijeme, pořád brečí, že nechce spravit ouška, že tam nechce spát. Tak se jí na to nějak snažím připravit ale bude to asi boj, myslím, že pár doktorů pokope než nám ty gromety dají 😀

aneta15
25. únor 2013

@morgan Mě to nabídl i doktor, co k němu chodíme ambulantně na ORL, má ordinaci v Říčanech,přišlo mi to jako, že to dělají každému, že je to samozdřejmost. Přávě říkal, že když jí dám ty špuntíky a přes to koupací čelenku nebo kvalitní čepici, že se může v létě opatrně koupat

morgan
25. únor 2013

@aneta15 tak to je super, že jste si to takhle vyjednali. Jinak s těma grometama to u nás bylo stejný, taky mi doktorka řekla, že až pod narkózou se rozhodnou, že někdy ty uši jsou v takovém špatném stavu, že by to zavést nešlo...ale naštěstí se to podařilo....No vůbec se nedivím, že dcera vyvádí, po těch zkušenostech...můj.syn je teda ještě malej, ale jak se k němu přiblíží doktor, tak taky řve jako tur.....

morgan
25. únor 2013

Jsem zvědavá jestli si syn na ty špunty zvykne, pořád se v uších dloube...a na hlavě nesnese kromě zavazovací čepice vůbec nic, takže s tou čelenkou vůbec nevím 🙂, ale zvyknout si bude muset...

marguerite
4. bře 2013

@aneta15 - nám ty špunty nabídly taky, a tisíc Kč, ale za 1) Mudra chtěla at je malý v klidu a vylisované vzorky jsou přesné - ha ha ve 4letech se nesměl 5minut tuším ani pohnout a za 2) věděla jsem že si takové umělotiny nedá a já vyhodím litr 😀 takže jsme vzali plenku, manža umýval a já ji dala ze spod a držela jsem tím uši, pod tím ještě v uchu vatička a pohodička. On se nepotápěl věděl že nesmí. Ale potom, co jsem viděla jak ta trubička vypadá, co vypadly, tak tedy už se nebojím, že se mi zdálo, že mi tam občas trošku vody ujelo, protože to je tak maličkaté fakt. Jinak taky jsme měli záněty, ani né tak často, ale 5 x rok to bylo, spíše jak píšeš, šlo o tu nedoslýchavost, tekutina v bubínku a jeslti prý nedáme trubičky, tak může nafurt ohluchnout. Trubičky mu dali, hned za týden dostal zánět, za další další velkou infekci v dutině a i uších a pak byl rok klid. V září je vytáhli a v listopadu dostal angínu a hned na to uši. Při operaci mu vzali i nosní mandli. Zrovna tu dneska sedím a goolím co s hluchotou. Já totiž nikdy nenechávám ouška píchat, v Brně nás naučili jeden doktor, že to není třeba a tady taky jedna Mudra odmítá, s tím že má laser a že píchání se nedělá a mi to vyhovuje. V lednu nás doktor propusti z kontrol, že audiometrie je na jedničku a zvuk zase jak víno po tom listopadovém zánětu a ted má už 10dní rýmu, dobral sinupret,bronchipret,pamycon (což jsou vlastně atb kapky do nosu na zelenou rýmu) a pořád se tam ty hleny berou, pořád je to síla co vysmrká a dneska říkám manžovi, že zase neslyší ☹ a já už nevím co s tím.
Jinak ty homeopatika co tu holky píšou LYMPHOMYOSOT - jsou super, nám pomohli k zmenšení mandle a byla ukázková,ale při zavedení trubiček mu je vzali, prej standard ☹

aneta15
4. bře 2013

My byli opět ve čtvrtek na pohotovosti, udělali se jí puchýřky na zvukovodu, takže píchání, čištění, sluch se opět o dost zhoršil, je strašně zahleněná, vypadá to, že budeme muset nastoupit o týden dřív a dají jí antibiotika aby jí mohli dát vůbec narkozu. Co teda děláte, když nenecháváš píchat ouška, dcera vždycky hrozně brečí a po píchnutí je úplně v pohodě, některé maminky nechávají ouška prasknout, což mi přijde jako týrání dětí. Měli jste ty gromety jen jednou? Mě doktor říkal, že si myslí,ž je bude mít tak 3x měněné než jí to pomůže než trochu vyroste, mojí kamarádky dcera je už má popáté

marguerite
4. bře 2013

Když se stane, jdem na ORL, loni tedy jen jednou v ten listopad, doktor ví, že nepíchám, takže dostane atb, někdy ani nenít řeba, pak většinou jedu s ním na laser,takže mu to vlastně nechám propíchnout,ale tím laserem. V Brně nám doktor říkával, dát brufen proti zánětu, něco na splasknutí sliznice - ale syn je alergik,takže antihistaminika bere denně, potom ouško leduju, nespí na něm a je v polosedu.Někdy pomůže, někdy ne, pak je třeba dát ty atb nebo laser.
Gromety jsme měli jednou, vydržely jedna 10 a druhá 12měsíců a fakt byl klid celou dobu. Taky nám říkali, že prostě se to změní, až poroste, že vše se uvnitř poměrově změní co se do velikosti orgánů týče, a Eustachova trubice se posune, tak jsem si říkala je to za náma, ale ted zase neslyší a já se děsím. dostala jsem tipa na dr. Jonáše, že má bomba čaje na odhlenění, takže uvažuju ještě o tom.
Ještě k tomu samotnému píchání, vím, že my říkaly kámošky, že spousta dětí tak řve, že je to pro ně úleva, ale syn nikdy - jen řekne bolí mě ouško, takže i chápu, že někdy fakt není zbití a pomůže to píchnutí. Nám ale doktor ukazoval jak vypadá píchnuté ucho, je to pak jak cedník,takže se tomu bráním jak čert. Dokonce v některých okresech už to nedělají vůbec a v Německu to snad není ani doporučené jako léčivé, tak nevím.
¨Vvy jdete poprvé na ty ventilační trubičky?

samantha86
8. říj 2013

Zdravím 🙂 Zkusím tu obnovit téma. Začalo nám období rýmyček a my máme za sebou 1 zánět ouška. Je tu někdo komu pomohlo pneumokokové očkování?

ojo
8. říj 2013

@samantha86 po prvním zánětu řešíš očkování? 😕 to snad nééé 😉 můj druhý syn je naočkovaný Synflorixem a jeden zánět ouška už si taky prodělal...tenkrát to měli oba synové najednou, starší už si ho prodělal 3x (ten naočovaný neni) a ťuky ťuky rok jsme v klidu 🙂 na rýmu hned nasadím homeo a sinupret a od té doby to do oušek nesedlo 🙂

homeopathy
9. říj 2013

Ahoj maminky, ráda bych potvrdila možnost homeopatické léčby u častých zánětů středouší, nicméně vzhledem k tomu, že homeopatická léčba nefunguje na pricipu indikací, tzn. neexistuje jeden pro všechny stejný lék na zánět středního ucha nebo jeden pro všechny stejný lék za angínu apod., nelze postupovat tak, že pokud např. nějaký lék pomohl jednomu pacientovi, tak pomůže i druhému. Naopak, tomu druhému může i ublížit.

Pomocí správně zvolené homeopatické léčby se dá naopak odstranit vlastní příčina nemocí přicházejících opakovaně, tedy nemocí chronických, s kterými si klasická medicína většinou moc neví rady (tedy léčbu pomocí ATB či kortikoidy nepovažuji za léčbu, ale za pouhé potlačování nemocí, kdy se neřeší vlastní příčina nemoci).

Krásný den všem 🙂

berynka
9. říj 2013

@samantha86 konzultuj to s doktorkou, když se to bude opakovat a příčinou bude pneumokok (nemusí!), tak by očkování význam mělo.
Jinak na středoušní záněty nám u dcery pomohl pobyt u moře, v kritickém období hodně pít, smrkat. A doktor v Motole vychvaloval otužování, ale to jsme nezkoušely 😎.

samantha86
9. říj 2013

@ojo Po prvnim zanetu po léťe (spatne jsem se vyjadrila), jinak jenom loňskou zimu jsme to měli 8x .Celou lonskou zimu jen antibiotika a pichani ousek, tak se bojim aby se to neopakovalo. Mame vyndany mandle a ted resime grometky s mudrou na usni. Malej na jedno ousko skoro neslysi, kdyz ma obdobi zanetu. A detska nam nabidla zadarmo ockovani, vzhledem opakujicim se zanetum, ale zase jsem nekde slysela, ze je to na prd a zbytecny, tak bych chtela slyset i jiny nazory 😉

ojo
10. říj 2013

@samantha86 jo takhle...chudák malej....já nejsem zrovna zastáncem očkování navíc, těžko říct, jestli očkování pomůže, jestli zrovna na toho pneumokoka a i právě příčinou být nemusí...já osobně bych to očkování zvolila asi jako poslední možnost 😉 důležitá je technika smrkání a často smrkat....já přesně vím, že když Tom nemá moc sople a začíná spíš dýchat pusou než nosem (páč mi to na ORL řekli, že jak dýchá nosem a přitom nemá sople tak to má sednutý na ucho, že už mu nosem dýchat ani nejde), tak už ho vždy honím smrkat, stérimar nebo vincentku často stříkam a připomínám mu dýchat nosem a když si zastěžuje, tak hned zapařovák na ucho....

ojo
10. říj 2013

jo a v neposlední řadě homeo 🙂

marku
11. pro 2013

@martinka2000
@aneta15 maminky jak vaše dítka s ouškama aktuálně...pomohlo něco?
Bohužel ač je dcerce pouze 6 měsíců, také s ouškama zažíváme od 3 měsíce hotové peklo 😒 😢 .Hledám rady a zkušenosti od maminek a odborníků.Ve 3 měsících měla malá oboustranný hnisavý zánět oušek ....vykultivovali pneumokoka.7x pichlé uši za týdenní pobyt ve špitále. ATB brala 1 měsíc v kuse. Vysadili se ATB do týdne druhý infekt opět pichané ouška, čištění a nasazené ATB dvoje. týden po vyszení ATB už máme opět oboustranně otitidu včera pichlé uši, nasazené ATB..ale z oušek nic neteče je nesvá a poplakává, tak to vypadá, že v noci budu muset opět na pohotovost. zítra jsme měli jít na kontrolu....jestli to vydržíme do rána....nevěřím tomu ☹ .
Hrozně se bráním všem těm ATB a pichání oušek,ale prostě asi není jiné pomoci. Po pichnutí se jí okamžitě uleví. Bojím se možné hluchoty, totálně zničené imunitě a budoucnosti, jak dlouho s tím budeme bojovat. V lednu jsme objednaní na trubičky do oušek.....tak jsem se k tomu upínala jak ke spáse, ale jak tu čtu vaše příběhy...ani zdaleka to nemusí znamenat výhru ☹. Na psychice mi bohužel ani nepčidávají nemoci našich dvou synů...také uši a angíny...za poslední 2 měsíce už mají také každý 3 ATB.

aneta15
11. pro 2013

@marku U nás pomohli gromety ( trubičky) 100% úspěšnost, byli jsme na nich v dubnu v září jí vypadli a od té doby jsme byli dvakrát s bolavým ouškem na pohotovosti a pokaždý jsme to zvládly bez píchání. Já jsem trubičky nechtěla, zkoušela jsou spoustu věcí, přírodní produkty, očkování ale bylo to k ničemu, moc bych neváhala dcera (16x píchlé ucho, má tak zjizvené bubínky, že jí ty jizvičky při sebemenší rýmě bolí) než jsme šli na operaci tak jsem zjistili, že špatně slyší díky častému píchání, boužel jsem si toho všimli pozdě a rapidně se jí zhoršila řeč, teď řešíme odklad do školy, kdybych to mohla vrátit tak bych na ty gromety šla hned, teď čekáme jak to zvládneme na jaře jestli to zvládneme bez trubiček. I po vypadnutí se sluch nezhoršil. Trubičky jí nijak neomezovali nechala jsem jí udělat špunty do uší na míru, normálně se koupala jezdila na tobogánu, dávám jí je i teď a jezdíme každý týden plavat a bez problémů. Co měla trubičky ani jedny antibiotika a před nimi týden ve školce, 14 dní doma pořád dokola

aneta15
11. pro 2013

@marku tak snad jsem Ti aspoň trochu dala naději 🙂 držím palce, já se hrozně bála ale když se ohlédnu zpátky tak to vlastně nic nebylo, ani jsme nebyli v nemocnici přes noc, ráno jsme nastoupili a odpoledne šli domů, mám dvouletého chlapečka a ten jde v těch samých kolejích ale tam už váhat nebudu, půjdeme hned.

marku
12. pro 2013

@aneta15 pořád věřím....nadějě umírá poslední.Ikdyý je to moc náročné na psychiku.už abychom ty trubky měli.Prosím ještě,kde se dají sehnat ty ucpávky-špunty do oušek?

petulka25
12. pro 2013

Maminky prosím co máte zkušenosti s pícháním oušek! Dcerce přes vik praskl zánět v jednou oušku a v pondělí píchali druhé ouško! (zatím ATB ) nemám,ale připadámi, že se rozkašlala-je to tím že se to potom píchnutí spustilo a je to dobé znamení?????děkuji

aneta15
12. pro 2013

@marku nám je dělal dr. Mrázek v Sázavě, jezdíme k němu na kontroly, myslím, že to dělají v každé trochu vybavené ordinaci, stály 600,- jsou silikonový a je přes ně normálně slyšet, dělají je na míru, odlily jí ouško trvalo to celé asi 2 minuty, já jsem jí je dávala i doma do vany pro jistotu aby jsme zase nelítali, že jí tam vnikla voda

aneta15
12. pro 2013

@petulka25 já myslím, že to s pícháním oušek nebude souviset, spíš je nachlazená

morgan
17. pro 2013

Ahoj, tak jsem nakoukla po delší době do téhle diskuze, s ušima jsme si užili hrozne, mladší syn měl píchaný uši 16x za půl roku, 10 atb,odstranění mandle, 2x gromety, na pohotovosti jsme byli doslova každý týden, musel nakonec podstoupit i oboustranou mastoidektomii....nyní máme půl roku klid, ale desím se zimy. Jinak syn slyší velmi dobře.
Chci tím jen podpořit např @marku, taky jsme byli psychicky na dně, ale teď uz věřím, že se to dá přečkat bez následků na sluchu apod....

hlina02
28. pro 2013

Byly jsme s dcerou na mandlí ve 2 a půl. Byl tam i roční chlapeček. Určitě bych zašla k jinému dr...

akdar1
5. led 2014

Dobrý den. Prosím o radu... Syn má podruhé píchlé ucho, a to po cca 3 letech. Po prvním dostal ihned ATB, tentokráte jsme to stihli asi na začátku a ATB nedostal, ale i po 14denní kontrole prý měl ránu nezhojenou. Žádného výtoku jsme si nevšimli, při čištění má maz v druhém uchu, to píchané má čisté... Je to tak správně? Jinak nás čeká kontrola za půl měsíce s tím, že má hodně zvětšené krční mandle a zřejmě i nosní, na níž se nelze přes ty krční podívat!?! Krční mu zřejmě naběhly po batolecích cyklických horečkách a hlava mu roste pomalu, aby se průchod zvětšil ☹ Může nosní mandle souviset se zánětem stř. ucha - bývá nemocný tak 4krát do roka... Děkuji.

morgan
6. led 2014

@akdar1 nosní mandle dost často souvisí se záněty stredniho ucha, nemusí to tak být vždycky, ale pri opakujících se zánětech ucha se na mandle dost často odstraňuje...nevím kolik je synovi,ale nosní mandle se u malých dětí vyšetřuje dost blbě, přesnou velikost často zjišťují až na sále...

akdar1
6. led 2014

@morgan Nejdříve mu to dělala zrcátkem, teď se tam prý přes malý prostor v krku nedostane!?!

morgan
6. led 2014

@akdar1 no asi kvůli těm krčním, ale v tom se nevyznám, orientuju se jen v nosní mandli 😉