Častý školkový kašel. Co zabere?

zuzanka26
25. bře 2012

Ahoj holky,
zakládám tuhle diskuzi, protože už jsem zoufalá a chtěla bych poradit prakticky cokoliv od někoho zkušeného.
Mám 3 letou holčičku, která nastoupila v listopadu do školky. Počítala jsem s tím, že bude často nemocná, to je ve školce normální, ale teď už jsem zoufalá z toho, že je to u nás vždy kašel. Zatím od listopadu má už potřetí kašel, který vždy trvá několik týdnů a strašně špatně se ho zbavuje. Začne to vždy tím, že se objeví zadní rýma ( té bych si ale ani nevšimla), která jí stéká do krku a začne vykašlávat hlavně po nocích. Samozřejmě jí vždy ze školky hned odhlásím a začínáme léčit, jdeme k dr,. jenže postup je vždy ten samý, řekne nám ať dáváme Sinupret na vykašlávání přes den a na noc něco na utišení ( stoptussin, robitussin, sinecod).Na poslech má vždy vše čisté, krk většinou jen začervenalý. Zkouším i některé přírodní věci, cibulovou šťávu, přírodní česnekové antibiotikum, psí sádlo, eukalyptový sirup, vlhost máme doma dobrou. dávala jsem i Auerius na oplasknutí sliznic a prothazin,a by spala. Nic z toho nám ale nikdy nezabralo. Minule zabraly na kašel až antibiotika. To je ale 14 dní, co je dobrala, byla pak týden ještě doma na rekonvalesccenci a td byla týden ve školce a kašel je zpět.
Už fakt nevím, jak si s tím poradit, nejde tady o mě, jsem doma, tak aspoň nemusím řešit práci a tak, ale je mi jí moc líto, že je pořád se mnou zavřená doma, nehledě na to, že takto ani v té školce moc nepobyde a nevím, jak se jednou zapojí do kolektivu. To je ale te´d asi to nejmenší, netrápí mě to.
Prosím, kdo máte podobné zkušenosti , napište mi, pokud jste objevily něco co zabralo. Ještě dodám, že naše dr. si nemyslí, že by tohle byl příznak alergie, protože ta nezačíná zadní rýmou. Děkuji za rady předem.

jajina.c
25. bře 2012

Ahoj, moc asi neporadím, ale chci reagovat... já sice ještě nemám školáčka, ale 2,6 letého syna, kterého trápil kašel minulý rok, pokaždé, když jsme byli v dětském kolektivu ( kde vždycky chrchlají děti - jinak se to nazvat nedá - moc nechápu matky, které děti s takovým chrchlákem pouští děti vůbec ven mezi ostatní děti ), tak jsme si vždy přinesli - 1. den rýma, druhý den kašel, 3. den nemocnice kvůli dávení při kašli. Nakonec z toho vždycky vyšel zánět průdušek - vždy nám nasadili ATB a zabralo to. Byli jsme týden v nemocnici, a pak kašlal ještě 3 týdny, ale už tak nějak normálně. Letos jsme se nemocnici naštěstí vyhnuli, ale na doporučení lékařů jsme si domů pořídili zvhlčovač vzduchu - máme také dobrou vlhkost, ale když to na syna leze, tak nasadím štávu z cibule ( nakrájená cibule s medem - pustí šťávu, tak mu dávám tu šťávu cca 3-4* denně ) a pak se nám osvědčil mucosin s medovou příchutí. A vždy malýmu zapnu zvlhčovač ( jen s vodou, nedávám žádné oleje, podle mě by ho to ještě více dráždilo ) na 1. stupeň a cca 3 hodiny za noc, většinou po hodině. Skoro vůbec v ložnici netopíme, musí být spíše chladno. Při zánětu průdušek v nemocnici jsme spali s pootevřeným oknem, vypnutým topení a venku bylo -18 stupňů. A taky jsme jednou dostali od dr Dithiaden, ten nám pomohl hned, ale to bylo spíš při tom zánětu průdušek. Myslím, že na školkový kašel pomůže jen to, aby maminky, které mají nemocné děti, tak aby je tam neposílali, jinak se to šíří pořád do kola a děti po nemoci mají oslabenou imunitu a chytí logicky hned další bacily. My, když chodíme do kina na loutkové divadlo tak se vždycky modlím, aby si syn nepřinesl bacily domů, protože tam vyloženě chrchlá každé snad 5. dítě. Já pokud mi syn kašle, tak chodíme mimo děti, abychom to nešířili a pokud chrchlá, tak jsem s ním doma a léčíme se. Držím Vám palce, ať se to brzy zlepší a brzy si vybuduje dcerka lepší imunitu. A ještě jeden vzkaz pro maminky, které posílají nemocné děti mezi zdravé - uvědomte si prosím, že jsou děti, které i z obyčejné rýmy mají pak velké problémy, hlavně kojenci. Ne každé dítě je tak moc odolné. Jedna pozitivní zpráva je, že je jaro a bacilů bude ubývat 🙂 .

jmisa
25. bře 2012

Syn měl vloni taky pořád kašel a rýmu, spíš ten kašel. Letos už moc ne, vždy to mělo rychlý průběh, den dva rýma a teplotu má vlastně až dneska.
Od srpna jsem dávala imunoglukan a myslím, že zafungoval. Teď už ho nějakou dobu nedávám a možná to je chyba, protože poslední tři dny rýma, včera kašel a večer teplota, ale i tak ten průběh mírnější než vloni.
Zkusila bych teda nějak podpořit imunitu, ale to se projeví až po delším užívání, takže začít koncem srpna a pokračovat do jara, ne jako já, přestat v zimě 😔

Rychlejší účinek by mohl mít preventan, ale tam je potřeba, aby dítě umělo cucat.

zuzanka26
autor
25. bře 2012

@jajina.c děkuju. To co píšeš, je pravda. Jedna holčička u nás ve školce- je to takovej čertík, je hrozně živá, tatínka má cizince a žije jen s moc hodnou maminkou, která jí ale posílá do školky pořád, i když už je nemocná. Sama jsem jednou byla svědkem, jak jí tam maminka vyzvedávala, holčička kašlala jak tuberák, v očích hnis.... pak s ní zůstala doma. A včera jsem potkala venku jednu učitelku z MŠ, povídali jsme a vylezlo z ní, že se takhle holčička teď z kašlání ve školce poblila. Já jsem tam Sárinku dávala po 4 týdnech v dobré víře, že je úplně vyléčená a můžeme začít znova 😔

zuzanka26
autor
25. bře 2012

@jmisa my se právě pak toho kašle zbavujeme několik týdnů 😒
Imunoglukan mám doma, ale začala jsem s ním až te´d.
Cucat umí, tak já to možná zkusím, říkám, už beru vše, hlavně a´t už se toho nějak zbaví. 😔

vojtisek2007
25. bře 2012

@zuzanka26 na zbavení kašle se musíte zbavit nejdřív rýmy - doporučuju tymiánovou mast od firmy JUSt - mažeme na nos a na hrudníček...jinak na kašel, když trvá dýl než týden a je fakt ten hnusnej, vykašlávací nám mudr. píše sirup Erdomed - z těch klasických sirupů co se dají koupit v lékárně nám nic moc nezabírá, na noc dávám půlku ditiadenu, aby si vyspali. Co nám zabírá volně prodejné je musocolvan, imunoglukan dávám už přes rok a půl a kašlou s přestávkama školkovým kašlem už druhý školní rok ☹

lojzina
30. bře 2012

@zuzanka26 a neni puvod kasle v nose?brala vam dr vyter?

sarihy
2. dub 2012

Pokud áš odpozorováno, že se nejprve objeví zadní rýma, a pak teprve kašel, znamená to, že vlastně nemá kašel jako takový, ale rýmu která dráždí, stéká do krku...Dcera toto měla od září 3x - začalo to rýmou, 2h po ulehnutí do postele začala kašlat až se skoro poblinkala, a pak spala až do rána...přes den prakticky nezakašlala...Dostala Pamycoin (ATB kapky) a do týdne byl klid...V takovém to příadě se musí léčit ta rýma...

zuzanka26
autor
3. dub 2012

@lojzina díky za reakci, jo, dělali nám výtěry z krku i z nosu, vše je negativní. Teď máme dobré období, že se to ztratilo samo, začala jsem jen dávat homeopatika, i když jsem byla skeptická, ale nějak to zatím funguje.

Děkuju všem za příspěvky, je mi jasný, že to je tou zadní rýmou, která stéká, takže to tedy není kašel jako takový.
Pořád spoléhám na to, že bude lépe s lepším počasím. 😉

alena2564
31. led 2013

Taky jsem dlouho pořád kašlala. Chvíli to bylo lepší chvíli horší. Měla jsem na to i nějaké prášky a kombinovala jsem to ještě se psím sádlem z lékárny z řady dr weiss a nakonec se to zpravilo, tak zkuste taky prokombinovat.

karluse
7. únor 2013

My taky používáme psí sádlo celá rodina už od jednoho roku obou dětí a je perfektní. Hodně jsem se tak vyvarovala chemickým práškům. Taky mám v oblibě to dr weiss se psem na obalu. Zkoušela jsem i jiné, ale nebylo to ono.

laika44
23. únor 2013

my měli taky problém při nástupu do školky, malá byla pořád nemocná..doktorka mi doporučila posilovat jí obranyschopnost a imunitu. Kupuji jí na to Sirup Donald, který jí naštěstí moc chutná a taky hlavně zabral. Obsahuje betaglukany z hlívy ústřičné, což je výborný věc. Malá je v pohodě a zdravá.

andulka444
9. bře 2013

Tímto si prošly asi všechny děti. Je toho na jejich imunitu najednou strašně moc a musí se nějak podpořit. Doktorka mi na to doporučila Hlívu ústřičnou Mickey mouse, kterou dětem dávám pravidelně a je to dobrý. Nemůžu si stěžovat, děti mám zdravé a čilé..

wamp22
11. bře 2013

Také jsme s tím bojovali, už jsem byla zoufalá ☹ pořád byl nemocný, tři dny ve školce a 3 týdny doma..pak jsem mu na doporučení kamarádky koupila Ok Alfu plus a od tý doby co mu ji dávám, tak nebyl ani jednou nemocný, teda sem tam rýma, ale během tří dnů je pryč 🙂 takže za nás můžu jen a jen doporučit 😉 bohužel se ale nedá koupit v lékárně, jen od distributora OKG..kdo by měl zájem, tak mi napište 😉

luciina
11. bře 2013

Ja davam psi sadlo a jitrocelovy sirup nebo mucosolvan a do tri dnu je mala fit.

barcule24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marrei
28. bře 2013

My to měli to stejné - 14 dní kašel, nic nepomohlo, až ATB, po 3 dnech ve školce byl kaše zpátky... Sáhla jsem k přírodní medicíně (i když to normálně nedělám) a nemůžu si vynachválit česnekový sirup (půl litru vody, 6 stroužků česneku a 8 lžic cukru, povařit cca 10 minut a pak nechat několik hodin odstát, pak přecedit a dát do lednice. Je to sladké, takže dceři chutná).

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @zuzanka26 @marrei @luciina @wamp22 @andulka444 @laika44 @karluse @alena2564 @sarihy @lojzina @vojtisek2007 @jmisa @jajina.c

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

dariiinka
22. zář 2014

Zkus koupit sirup od Dr. Weisse, Stopkašel pro děti od 1 roku, máme ho doma vždycky po ruce, nejen,že za pár dní máme od kašle klid, ale díky betaglukanům podporuje i imunitu dítěte a to je asi to, co tvoje dcerka potřebuje, snad taky zabere a bude moct jít co nejdříve do školky.

marketinkakopretinka
23. zář 2014

tannen sirup http://www.justnahrin.cz/produkty/tannen-sirup
mazat tymianovy krémem http://www.justnahrin.cz/produkty/tymianovy-krem preventivne od Justu a mit eucasol, který desinfikuje v mistnosti az 80% bakterii http://www.justnahrin.cz/produkty/eucasol