Celiakie bez klinických příznaků

lentilkka
29. dub 2014

Chtěla bych se prosím zeptat, zda-li byla vašemu dítěti diagnostikována celiakie, aniž by mělo klinické příznaky? Díky.

ange_de_la_morte
29. dub 2014

Ahojky, nemám vlastní zkušenost, tak jen píšu co vím ze školy z přednášek - celiakie nemusí mít klinické příznaky, respektive, jsou sice časté, ale nejsou nutné, ale pokud to celiakie skutečně je, tak s velkou pravděpodobností by se ukázaly později. Nejpřesnější diagnostika je z vyšetření tkáně tlustého střeva, méně přesná je jiná diagnostika

kifsepixam
29. dub 2014

Já celiakii mám diagnostikovanou z tlustého střeva, v krvi mi nikdy nevyšla a jediné příznaky mívám většinou zácpy, takže možné to je a příznaky být nemusí:_(

uztotakbude
30. dub 2014

@kifsepixam Mám to stejné 🙂

sonja01
24. srp 2014

Mám silentní celiakii - tedy mám pozitivní protilátky v krvi, ale střevo mám zdravé - přesto musím držet bezlepkovou dietu...jestli je to míněno takto..syn je ještě malý, ale budu chtít, ať mu dělají rozbory krve. Jako příznaky jsem měla průjmy, akné a nemohla jsem dlouho přibrat.

eicul82
12. pro 2014

Má někdo zkušenosti s genetickými testy, u kterých se vzorek odebírá z dutiny ústní?
http://www.genlabs.cz/stanoveni-vybranych-alel-...

jirule33
13. pro 2014

dcera příznaky měla, vypouklé bříško, občas šla "na tuho" občas na "řídko" nešlo ani o zácpu ani o průjem.prospívala lépe než sestra dvojče.Biopsie se bere z tenkého střeva ne z tlustého.Jinak co mám "načteno" jsou i bezpříznakoví celiaci, např.sourozenci celiaků, u kterých se udějí preventivně testy /kvůli sourozenci celiakovi/ a ty pak vyjdou pozitivní.nebo má dítě zjištěnou celiakii, na testy jdou rodiče a ač příznaky nemají testy vyjdou pozitivní....