Chceme jít k dětskému psychologovi, mám pár otázek

navi
29. říj 2012

Potřebovala bych zodpovědět pár otázek 🙂 Pokud budu chtít objednat syna k dětskému psychologovi, potřebuji žádanku od pediatra? A jak je to s úhradou vyšetření, platí si ho pacient sám nebo zdravotní pojišťovna? Byli jsme poslaní na psychiatrické vyšetření kvůli tikům a psychiatrička hned po prvním sezení malému napsala léky, s čímž nesouhlasíme. Jsou to léky pro dospělé, které tlumí. Navíc syn nemá nějak závažné tiky, teď je období, kdy je nemá skoro vůbec, proto absolutně nechápeme, proč léky 😒 Proto chceme zkusit spíš radu psychologa.
Za odpovědi předem díky 🙂

cokoladova
29. říj 2012

@navi mě posílala k psycholožce dětská Dr., neplatili jsme vůbec nic, vše šlo za pojišťovnou. Také bych na vašem místě zkusila někoho jiného...

navi
autor
29. říj 2012

@cokoladova od dětské jste měli žádanku nebo jste tam šli jen na její doporučení?

cokoladova
29. říj 2012

@navi se žádankou.

navi
autor
29. říj 2012

@cokoladova díky 🙂 no budu si o ni muset zajít říct k dětské, ona nás poslala přímo k té psychiatričce, tak jsem zvědavá co mi řekne na to že chceme jinam.

cokoladova
29. říj 2012

@navi řekni jí přesně to co si psala tady, že vám hned napsala prášky a že se ti to zdá zbytečné, a že bys ráda zkusila jinou alternativu, jestli je rozumná, tak to bude bez problémů... 😉

berenika39
30. říj 2012

@navi ahoj, u nás je pedagogicko psych.poradna, při které funguje i psycholog a rodinný terapeut, konzultace jsou standardně zdrama. Možná se mrkni na net, kde u vás je PPP, jestli by to nebylo podobné, tam je to určitě bez nějaké žádanky a spol.
Tohle není moc profi přístup - jedno sezení a šup, léky...snadné řešení, ale problém může být opravdu psychický a to, že dostane léky, určitě nepomůže najít a odstranit příčinu. taky bych prchla.
Držím palce.

navi
autor
30. říj 2012

@berenika39 děkuju za radu, dívala jsem se na stránky pedadogicko psychologické poradny u nás, mají jen seznam kontaktů na psychology a psychiatry v okolí, kteří se specializují na děti. Jinak se podle všeho zabývají jen tou pedagogickou stránkou. Ale i to mi pomohlo 🙂 Vybrala jsem si kontakt na psycholožku, které zavolám a třeba to půjde i bez žádanky.
Já jsem byla dost překvapená, že hned napsala léky a navíc mi tvrdila, že ho neutlumí, prý jen potlačí ty tiky. A pak se dočtu na netu, že jiná doktorka nějaké mamince řekla, že na tiky lék neexistuje 😕 No ještě, že si člověk může lékaře vybírat a jít jinam, když se mu něco nezdá 😎

berenika39
30. říj 2012

@navi já si teda myslím, že k psychologovi nemusí být žádanka. přeci třeba u dospělých nemusí praktické lékařce vůbec nic do toho, proč člověk vyhledá odbornou pomoc, ne?
léky jsou polde mě - a zvlášť u dětí - to poslední, když není jiné řešení. asije potřeba najít nějaký spouštěč, proč se to děje.
tak at na to přijdete. 😉

monikabie
30. říj 2012

@navi Nám dala doporučení dětská dr. a neplatíme nic vše jde přes pojištovnu jen jsme platili nějaký registrační poplatek🙂

navi
autor
30. říj 2012

@berenika39 no asi by to tak mělo být, ale nebyla jsem si jistá 🙂

janiik
15. čer 2013

@navi ahoj prosím jestli jsem nakoukneš, mohla bys mi napsat jak jste na tom s tiky? Dcera je má přes 2 měsíce, už jsem zkoušela kineziologii, psychologa a bez úspěchu.

navi
autor
16. čer 2013

ahoj, no my jsme úplně bez tiků, vyklubala se nám z toho alergie. Žádného doktora to nenapadlo, až alergolog, ke kterému chodíme s menším prckem, mu v zimě udělal testy na alergeny a vyšlo nám toho dost pozitivního na stromy a trávy. On jen nemá ty klasické příznaky jako je rýma a uslzené oči, ale pořád tak zvláštně pokašlával a posmrkoval (bez rýmy) a ošíval se, tak vysvělení doktorů bylo, že jde o zvukový tik. Nikoho nezajímalo, že to v zimě ustupuje 😅
Takže te´d máme Klaritin a do nosu Avamys a je po problému 🙂
Přeju ať se to u vás taky rychle a pozitivně vyřeší 😵

navi
autor
16. čer 2013
janiik
16. čer 2013

@navi Ahoj, tak to ti moc přeju, že se z toho malý dostal. Já jsem úplně na nervy, zjišťuju co se dá...dcera má úplně to samé jak to popisuješ. Zítra jdeme k psycholožce, kterou mi doporučila dětská dr. Na alergii jsem myslela taky, začalo to na jaře, tak by tomu i ty pyly nasvědčovaly. Mám hrozný strach, aby se z toho nevyklubal Tourettův syndrom.
Moc si mně potěšila šťastným koncem, na internetu čtu samé horory ☹

navi
autor
17. čer 2013

@janiik Já myslím že TS to nebude, i když taky jsem tyhle věci pročítala, když jsme nevěděli o co jde. Klidně zkuste i tu alergologii, třeba budete stejný případ jako my. Měla malá nějaké alergie jako miminko, třeba kojencký ekzém?
Hlavně klidně oběhat těch doktorů i víc, pokud se vám něco nebude zdát. Mě totálně dostala psychiatrička, která mu po půl hodině první návštěvy napsala zklidňující léky pro dospělé 😠 A tosi většinu času z té půlhodiny zapisovala rodinnou anamnézu, malého vlastně ani nevyšetřovala. Recept letěl do koše a zkusili jsme pscholožku, úplně jiný přístup, ta nám řekla, že je malý naprosto v pohodě a léky v žádném případě ať nebere . To už teda byl malý i v klidu, protože to bylo po pylové sezóně 😎

janiik
18. čer 2013

@navi díky za uklidnění. Včera jsme byly u psycholožky, byla naprosto úžasná i malá si jí oblíbila. Ona k tomu dcera má i úzkost, protože se s bráchou v zimě zamkli v pokoji a nemohli otevřít...nakonec to zvládla malá. No a po 3 měsících začli tiky a do toho musí furt vidět někoho dospělýho, protože se bojí, aby se něco nepřihodilo. I když jí dávám do auta a zavřu musím ho obejít zepředu než si sednu, aby na mně viděla. Psycholožka po jednom vyšetření říkala, že tam úzkosti vidí hodně a že to musíme postupně zpracovat - příští týden jdem zas. Na tourett. syndr. jsem se jí ptala a ona říkala, že na ten to vůbec nevypadá. No ale pak dodala, že mám hlídat, aby k těm zvukovým tikům nepřidala motorický...takže žádný moc velký uklidnění. Navíc jak už jsem psycho tak jsem si všimla, že si malá od pátku začala často jakoby otírat rty... tak nevím je to tik? Asi už mi z toho přezkočí samotnej. Potřebovala bych se nějak zklidnit, ale nevím jak. Díky, že jsem se mohla vykecat...

novakomoni
Odpověď byla odstraněná
Zobraz