Chřipka u kojenců. Prý na ni netrpí

beru84
8. led 2009

Zdravim, chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenosti s klasickou chřipkou u kojenců. Slyšela jsem že kojenci na chřipky vůbec netrpí, ale nějak se mi to nezdá. Chystáme se totiž na týden do Prahy, zrovna v období epidemie....

maart
8. led 2009

V Praze je epidemie chripky? Nic jsem nikde neslysela....opravdu epidemie??? 😕

beru84
autor
8. led 2009

Teda vlastně v čechách, my žijeme na Slovensku

matru
8. led 2009

epidemie zatím není, má dorazit za 14 dnů dle zpráv z telky 😉
kojené děti by měly mít větší imunitu, ale jak které......

beru84
autor
8. led 2009

My tam jedem koncem ledna. Pořád kojim, nasadim Gravital ještě mi pár zbylo, a snad budeme v pořádku

alfinka3
8. led 2009

Zdravím, pokud chřipka má přijít tak se jí nevyhnete, známí byli na horách v beskydech, chválili si vynikající prostředí, že jejich malý neměl ani rýmu, /bydlí kousek od Brna/ jen co dorazili domů, jeli jsme kl nim druhý den na návštěvu, všichni byli dopoledne"zdraví" a odpoledne to přišlo, jejich malý se začal dávit, horečky, nejedl, druhý den ho vezli na pozorování do nemocnice, a když mi jsme viděli že jim není dobře vyraziliu jsme domů. Naše maličká to chytla od něj, ležíme doma máme 39 nejíme nepijeme, je jak panenka, jen se chce chovat. Doktor nám napsal antibiotika, plno léků/doma jsme jak v lékárně/ a moc nám nezabírají, proto radím pokud máte malé děti radši zůstaňte doma, ty starosti za to potom nestojí. A můžete jet i jen na "čerství vzduch" a nevyplatí se to

timbouctou
8. led 2009

alfinka3_ přece nebudeme sedět tři roky s malým doma. Není to jednoduchý, ale dá se to. Nakonec ani doma se nemocím nevyhnete, přítel jezdí do práce a každou chvíli něco přitahne, minulý týden jsme tu všichni včetně prcka prodělali střevní chřipku. Kdybysme byli pryč a neseděli doma, třeba by se nám vyhla.

smardik
9. led 2009

alfinka my teda na čerstvý vzduch chodíme, myslím si že se tomu nejde vyhnout, nemůžu s ním být 3roky jen doma a dělat z něj skleníčkovou chytičku, nemocem se prostě nevyhnem. Chodíme do poradny tam může něco chytnout, přítel do práce a z té může něco donést, prostě to nejde se tomu vyhnout

andy80
9. led 2009

No, mě taky přijde blbost sedět doma na prdeli. Vždyť chřipku může donést manžel z práce přesně jak píše timbouctou. Taky jsme měli před vánoci všichni střevní chřipku, donesl jí starší syn ze školky. Co jako můžu dělat? Mám zavřít syna doma, že nepůjde do školky, aby nám nepřinesl domů nemoci? Nebudu chodit na nákup? Nemoci k dětem patří a jestli nechceš, aby tvoje děti nebyli nikdy nemocný, tak je zavři do skleníku, dej tam přívod kyslíku, čističku vzduchu a nech je tam.

amphibia
9. led 2009

jo jasně...možností, kde chřipajznu chytit je spousta...ale myslím, že když je hodně dobrá imunita, že ta šance je horší(tedy chřipky🙂
takže jsme doma kromě malý najeli na ovoce, vitaminy, homeopatika a akupunkturu a teď jen čekáme 😉

andy80
9. led 2009

amphibia: u nás je taky spotřeba ovoce větší i u dětí. Můj syn měl velice dobrou imunitu, nebyl nemocný 2 roky, pak šel do školky a jsme skoro pořád doma. Doktorka říkala, že je to normální, než si imunitní systém vytvoří protilátky na kolektiv. No a když to přinese ze školky, tak většinou marodíme všichni.

amphibia
9. led 2009

no jo, ale ta moje malá můra ovoce nesní ani za nic...zeleninku jo, ale u ovoce na mě kouká, jak na vraha 😠 . tak to zatím nehrotím, ale ona je ještě mrně...na školku se taky teším...tam už asi nepomůže nic, no....

alfinka3
9. led 2009

Zase tak moc to nemyslím, ale nebudu jezdit někam kde vím že ta chřipka řádí, nebo že je někdo nemocný nebo třeba k moři s malým mimčem, kde je jinačí klima, samozdřejmě ař si zvykají ale pomalu, a ne že když je dítě nachlazené jak u té mojí známé, tak s ním jedu na hory a každý den a celý den jsem venku, je potřeba to trošku promyslet než někam chcete jet. A ne že si pojedu kam se mi zachce, já budu spokojená že budu lyžovat a malá kvůli mě nemocná

caira
9. led 2009

tak nase mala mela chripku/nachlazeni od narozeni uz cca 4x, poprve kdyz ji bylo par tydnu a pak po ruznu, vzdycky se z toho po par dnech dostala, zadna veda, jen jsme ji treba dva dny porad museli odsavat nosanek a kdyz mela i kasel tak dostala syrup na kasel a nurofen na teplotu, hodne pit a za 3 dny byla zase ok 😉

krista
26. led 2009

aji81 • 1d • Včera ve 20:36
Ahoj holky, ted jak tu všichni straší s chřipkou, tak už jsem z toho taky cvok. Mám čtyřměsíční holčičku a ted je manžel nachcípanej a mám pocit, že to bude chřipajzna. Malou kojím už minimálně, snažím se více ale mlíčko odmítá. Je chřipka u takhle malého miminka nějak nebezpečná?? Jak jí případně pomoci? Slyšela jsem o homeopatikum Oscillococcinum a tu mohou brát i kojenci, jen nevím jaké množství. Poradí někdo prosím??. Dík

hancas • 2d • Včera ve 20:52
prevenci dávám lactobacilus je to i na srajdu,ale dávám to jako prevenci.mimochodem moc krásné jméno pro malou.zavolej radši dr.ta ti nejlíp poradí

snezenka123
26. led 2009

Ahojyk,mám půlroční holčičku a asi ode mě chytila chřipku...i když doufám,že ne...
Plně kojím,beru i vitamíny pro kojící Gravital aby měla malá dobrou imunitu..ráno měla skleněné očička a teď jsem jí naměřila 38,9 ☹ dala jsem jí Nurofen sirup,nakojila a teď spinká. Doufám,že už jí bude lépe.(ještě mě napadlo,že by to mohli být i zoubky-manželovi než vyrostl 1.zoubek,tak prý měl taky horečky...)Jinak nekašle ani nemá rýmu, no snad to ještě nevypukne. 😢

paola.o1
26. led 2009

ked som ja mala chripku maly bol tirz chori☹ aj ked nie az taku ako ja, lebo aj ja plne kojim, ale muz moj si vzal styri dni volno a staral sa on, ja som sa izolovala do inej izby. kazdopadne dr. hovoril, ze ked je dietatko chore, musi byt stale stale cisty nos, manzel mu ho cistil aj kazdych 10 minut a aj v noci casto a stale cerstvy vzduch. maleho sme naobliekali na noc a mali sme v mrazoch pootvorene okno. do troch dni bol fit. ja som sa samozrejme aj ked s nechutou ladovala tonami ovocia a malemu aj ked je kojeny sme davali pit aj caj aby mal vela tekutin pri teplote..

snezenka123
27. led 2009

Holky tak jsme vera v noci byli na pohotovosti,malá měla v 1 ráno 40,2 ☹ Dali nám paralen čípek a poslali domů,že je možné že to chytla ode mě,ale projevilo se to "jen "horečkou. Tak dávám paralen a nurofen na střídačku a snad se jí uleví.Řeknu Vám,když je nemocné dítko dali by jste všechno za to,aby bylo zase OK.

motol
28. led 2009

Ahojky Holky,přspěji svoji troškou do mlýna,malej chytl chřipku ode mně,v noci 38,7 zábaly paralen,ještě kašel,rýma,davala sem Mucosolvan a nurofen a ted už snad konečně po týdnu to bude ok sice ještě odsávame,ale kašel ustupuje,tak at sou mimísci zdraví a nemoci se jim vyhýbají 😉

knobloska
31. led 2009

Ahoj, dost se děsím chřipky, a tak jsem dneska malé dala ampulku Oscillococcinum . Chtěla jsem se zeptat, jak ji to mám nadávkovat, lékárnice řekla jeden týdně. Byli jsme dneska na rodinné oslavě a strejda mi na konci řekl, že mu není dobře, že na něj asi něco leze. No paráda ☹ . Kdo máte tuto neblahou zkušenost z letoška, jak dlouho vám chřipajzna trvala?
Děkuju

pch
3. únor 2009

Ahoj holky,
už dlouho se chystám, že sem napíšu, ale nějak mi nevychází dost času. Jmenuji se Petra a jsem maminkou devítiměsíční holčičky Barborky. Chřipka je hnusná a zvlášť u malinkých dětí. Synovec ji má a babička taky, tak se izolujem s malou většinou doma.Aspoň než to přejde. Chtěla jsem pozdravit Janču Šustkovou.( za svobodna ). A malá se probudila. Prořezávají se nám právě pevní zoubky. Tak za tím Pa 🙂

hanka001
11. kvě 2010

Ahoj, z ní mám také strach. Dobré je něco na imunitu. Až přijde do školky, bude ji potřebovat. Zkus se zeptat doktora na něco na imunitu. Já od pěti let používám enzymoterapii, konkrétně curenzym, a jsem spokojená. Ale až od pěti let...