Co dát 9 ti týdennímu miminku na teplotu?

aaabbbc
23. únor 2010

ahoj maminy, malá má nakřáplý hlas a tak jsem přemýšlela,co mu v případě vysoké horečky dát, když sirupy jsou až od 3 měsíce????

rimmel
23. únor 2010

nedavala by som nic a ak je teplota vyssia nez 38 stupnov ihned k lekarovi ak je vikend na pohotovost. s detmi takto malinkymi to neni sranda. 😔

blueapple
23. únor 2010

přesně jak říká rimmel, do 38 stupňů čípky pro mimi (např panadol, nebo paralen), nad 38 šup k doktorovi ! 😝

rimmel
23. únor 2010

deti takto male nemaju dost antibodies aby bojovali s horuckou preto davaj bacha 😉

iluss
23. únor 2010

já jsem dávala paralenový čípky (na doporučení doktorky, sirup můžou vyzvracet) a malá je vždycky dobře snášela a teplotka šla rychle dolů.

samik2008
23. únor 2010

jak píšou holky,čípky ty rychle zabírají

sasanka03
23. únor 2010

taky koupel ve vlažné vodě a to klidně i několikrát po sobě

iluss
23. únor 2010

tak tu koupel mi doktorka zakazovala, přímo mě na ní upozorňovala, abych tohle malé nedělala. To se prý dělá, až když jsou hodně vysoké teploty a několik dní po sobě.

sasanka03
23. únor 2010

Tak vidíš, co Dr. to jiný názor, moje zase má radši koupel než léky.

beruska2x
23. únor 2010

taky se primlouvam za koupel nebo zabal, nas malej mel velky nachlazeni na podzim, byl sice uz rocni ale leky se do nej skoro dostat nedaly, navic mi fakt prislo ze to nezabira, mel 39 a po 3 vlaznejch zabalech sla teplota dolu a moc se mu ulevilo...
i jsme volali zachranku a tam nam to poradili... ze kdyz by to nekleslo potomhle, tak mame zavolat a jeli by sme 😖

rimmel
23. únor 2010

tiez sa priklanam proti kupelu mne raz doktor vysvetlil ze ta studena voda ma na horucku opacny efekt..

mataharyy
23. únor 2010

Když koupel tak nééé ve studené vodě!! Pokud se dělajá zábal nebo se chladí koupelí tak to musí mít teplotu max. o jeden stupeň chladnější než je teplota dítěte a nesmí se to dělat u dětí ktré mají tzv. mramorovou kůži (mají fialkovou kresbu na kůži, většinou na rukou a nohou). Jináč může dítě dostat šok, zimnici a hrozí i zápal plic, tak s tímto velmi opatrně. Zkusit paralenové čípky, možno i půlku, když je dítě malé nebo má malou hmotnost (tuším je i na příb. letáku 😉 ) a nad 38 stupňů pohotovost. Jo a malé děti ne nesmí dávat "vypotit" jejich tělo nemá ještě dobře nastavenej "termostat" mohlo by dojít k přehřání a to je taky malér ☹
Tak se držte, bude lépe 😉

evik26
23. únor 2010

ahoj holky mi měli ve 2měsicích vysoke teploty a doktor mě doporučil sirup ale jen 1,5ml nebo2ml podle váhi a pomohlo

soanpe
23. únor 2010

já volala na pohotovost,když sofí měla 6.nemoc a horečky 39 po odečtení a řekli pi sprchu a vlažnou,abyćh nezpůsobila šok a prochladnutí.koupele mi přímo zakázali
jinak čípky až po 38 po odečtení. při nižších teplotách podání antipyretik narušuje schopnost těla bojovat a vytvářet protilátky 😉

mataharyy
23. únor 2010

Ještě k těm sirupům, no nevím do toho bych asi nešla protože u některých dětí způsobujou křeče... 😒
soanpe: a jak je to u zvýšené, která trvá déle s těma antipyretikama?? Např. trvá li zvýšená 37,5 po odečtení tři dny?? Což Adroš jako malej čas od času měl, takže po dvou dnech jsem dala půl paralenu a čekala. Většinou se stáhla a bylo dobře. Asi je v tomto po mě, mírně zvýšená mě rujnuje víc než čtyřicítky (teda ty naštěstí nemívá 🙂 )... 😀

soanpe
23. únor 2010

v případě dlouhodobé zvýšené teploty bych nejdřív zjistila, jestli není malá přehřátá z nedostatku tekutin a jestli není navlečená 😎
a kdyby to nebylo tím, tak bych šla k dr, at provede crp test a podle kterého se pozná,jestli je v tělě infekce nebo ne.
ona zvýšená dlouhodobá teplota může znamenat ,že je problém větší,než se zdá a antipyretika mohou snížit teplotu,ale skrýt příčinu teploty 😉

soanpe
23. únor 2010

mathaharyy
já jsem se zvýšenou teplotou taky na umření 😀 😝

mataharyy
23. únor 2010

Na pití a přehřátí si dávám u malého bacha (u sebe nějak zaostávám 😀 ), po doktorech lítáme skoro furt, je to děs, takže vím že to nemělo nějakej hlubší podtón, neb by na to někdo přišel, přisuzoval jsem to zubům, ale do dnešního dne nemá ani jeden tak čert ví v čem to bylo... Tedy možná to byla stálá tělesná teplota, mě tak teď napadá protože když jsem bydleli u tchánovců, tak tchánovi byla zima i když vytopil na 29,9 stupňů, tak jestli se malej neaklimatizoval 😒 ale zas byl většinou u nás v pokoji a tam se větralo nonstop a přes 22 jsem nikdy neměli... Hmm, no nechám to koňovi, už je to pryč. Jen mě to tak napadlo zpětně... 🙂
ÍÁ 😀 zlatých 39,8 😀