Co dát dceři k jídlu, když má průjem?

hankah
3. zář 2008

ahojky,
prosím poraďte mi co dávat naší malé (17 měsíců) k jídlu, když má průjem....

piškoty, mrkev, banány i jsem četla bílý jogurt a co dál......

petra2204
3. zář 2008

Ahoj,

hodně rozvařenou mrkev rozmixovanou na kašičku, hodně vařenou rýži.....no a jak píšeš Ty...Prodává se i kaše proti průjmu, tak jsem jí dělala z UM Nutrilon Low Laktose (snad se to tak píše), jestli malá jí k večeři kašičku.

Nám doktorka doporučila lék Enterol, je to i pro malá miminka. Ten nám pomohl.

Tak ať je líp 😉 .

renda71
3. zář 2008

Ahojík,
tak toť u nás taky otázka,malá má průjem,ale co je horší už asi týden do ní nic nemůžu dostat.Přitom vždy snědla na co přišla.Říkám si,že musí mít hrozný hlad,ale ať jí dám cokoliv,vše odmítá.

johanda
3. zář 2008

Odvar z rýže nebo mrkve, v lékárně se dostane i rehydratační roztok Kulíšek. Renda, co na to dr.?

hankah
autor
3. zář 2008

holky dík. jsem u MUDry zatím nebyla, páč mi přišlo, že je to lepší, ale jak odpo vidno,tak není azítra ráno tam dojdeme.......
přijde mi, že v tom hovínku má jakoby hlen se stopami krve,tak začínám mít strach. teplotu už naštěstí nemá.....

jinak jí, dala jsem jí bílou aktivii a rohlík a něco pojedla, tak snad........

renda71
4. zář 2008

doktor ji udělaj výtěr stolice a dnes jsem tam měla volat,ale výsledky ještě nejsou,tak snad odpoledne.
průjem má pořád a je mi ji moc líto když vidím,jak je smutná a bez nálady...úplně jiné děcko

mikca
4. zář 2008

nám vždy zabral Hylak forte plus dietka 🙂

renda71
4. zář 2008

tak Hylak forte plus máme taky,ale zatím žádné zlepšení.Má ho tedy od úterka,tak čekám kdy zabere

liska21
4. zář 2008

ahojky,já používám Hylak forte taky a úspěšně zabere vždy,nejmenší ho teď užíval po tři dny a už je ok.

lenkazdenek
4. zář 2008

Ahoj,sice mám mladší mimčo,ale teď jsme záhadně chytily salmonezu,zabraly na nás hlavně banány a hylak,mrkev a rýži mi moc jíst nechtěla,taky hodně pít dětský černý čaj mlíčko jsem mohla dávat jen Low Laktose

hankah
autor
4. zář 2008

holky a tu smectu jste taky zkoušely??

ten jogurt se má prý dávat, až když se ten průjmík srovná, tak na obnovení mikroflory ve střevech.

ještě se chci zeptat, malá te´d má ten průjmík takový tmavý, vypadá to jak hodně řídká smolka co měla když se narodila - nemáte někdo zkušenost???

lenkazdenek
5. zář 2008

Hankah,Smectu jsme zkoušela,ale jednak byl horor to do ní dostat i v pití a jednak vůbec nezabrala 😒

silvik
5. zář 2008

Tak my dávali Smectu do láhve s čajem, tak půl pytlíčku, malá to v pohodě pila, myslím, že i zabrala..... 😉
Děti při průjmu snad moc jíst nemusí, hlavně ať pijou.... 😕