Co dělat, když se rodiče neshodnou na léčbě?

lrg
31. črc 2013

Nebudu dlouze rozepisovat o co přesně jde, jak to bylo nebylo, zkrátka dcerka má tři hemangiomy, z toho jeden velký přes polovinu pusinky, zvenčí i zevnitř. Bude jí pět měsíců, ještě nepapá, ale až začne, bude to velký problém, to samé až se objeví zoubky. Kdo zažil ví, jak strašně ty znaménka krvácí při sebemenším škrábnutí. Doktoři nám řekli, že to máme řešit. Jediné, jak to lze léčit je na hematologii v Motole, kde se podávají léky na srdeční aritmii, jejichž vedlejším účinkem je, že hemangiomy rozpouští. Měli jsme z této léčby strach, tak jsem se pídila po jiným možnostech a tchýně mě uvrtala do homeopatie. Byla jsem nadšená, protože ten doktor je prý opravdu kouzelný, vyléčil nevyléčitelné atd..... Podíval se na ní a ujistil nás, že to zmizí. Měla jsem dát vědět za 10 dnů, nestalo se nic, za měsíc se to taky nepohnulo ani o milimetr. Takže jsem se rozhodla, že nebudu experimentovat a půjdeme do té nemocnice. Jenže homeopat řekl, ať nechodíme, že to určitě, určitě, určitě zmizí, ale že to chce 3 až 4 měsíce..... Mám strach čekat, už takhle si do pusinky pořád něco rve, mám strach aby ji to nepřerostlo k dásni a ta léčba léky taky nebude na týden. A co když to ani za 4 měsíce nezmizí a to moje chuďátko se ani nenapapá..... Ale k otázce, manžel je zásadně proti, tchýně mu dělá důkladný brainwashing a chce to ještě zkusit, já už ne. Manžel většinou dá na mne a nehádá se, v tomhle je ale neobvykle neústupný. Nevím jak se rozhodnout, nechci udělat chybu.

lamarika
31. črc 2013

@lrg pro mě je zdravý důležitější jak manžel (přece jen je to moje krev), takže já bych šla proti němu a zahájila s malou léčbu

brisalek
31. črc 2013

@lrg já jsem se několikrát přesvědčila, že mám dát jen na svůj pocit a nenechat se ovlivnit ani manželem ani tchýní ani nikým jiným. Ty jako maminka znáš svoji dceru nejlépe a lepší vztah než ty k ní nikdo nemá.

petrasipkova1
31. črc 2013

na homeopatika nevěřím, pouze jako podpůrná léčba na bázi placeba ( víra tvá tě uzdraví) 😉 , rozhodně bych to řešila ihned a nenechala své dítě trpět ať se manžel staví třeba na hlavu, všichni se postaví v nejhorším na Vaší stranu, lékaři, soud, protože jde o léčbu dítěte a manžel chce zanedbat péči a milou tchýni bych poslala do pr...

andy80
31. črc 2013

Tohle homeopatiky rozhodně nezmizí. Do Motola jsem s hemangiony docházeli a jsou tam opravdoví profesionálové, vědí co dělají. Prostě bych dítě vzala a odvezla ho do Motola, ať se to chlapovi líbí nebo ne.

speedygon
31. črc 2013

Taky bych nespoléhala na homeopatika. Problém může nastat v případě, že by chtěli souhlas druhého rodiče s nějakým výkonem....počítám, že manžel by nepodepsal...co potom? Na tohle zákony nemyslí....

lrg
autor
31. črc 2013

@andy80 Já mám spíš strach z toho, aby jí ty léky nepoškodily zdraví a já si pak nevyčítala, že jsem ho měla poslechnout.....

alamo
31. črc 2013

@lrg A byl uz manzel v tom Motole s Tebou? Mozna kdyby slysel naprimo pro a proti od lekaru a mohli jste se poradne poptat na prinosy a rizika, tak by byl treba pristupnejsi i jinemu nazoru.

anina32
31. črc 2013

Já bych nečekala na nic a rovnou do toho Motola. Nevím jak někdo může věřit takovejm šarlatánům☹

agentkadaisy
31. črc 2013

Já sice homeopatii věřím, ale pokud homeopat jen říká, ať se s tím nic nedělá... A ty léky na arytmii mají pro zdravého nějaké vedlejší účinky? Pokud nemají, tak proč to nezkusit. Za vyšetření a konzultaci s odborníkem z druhé strany nic nedáš. Zjisti si o tom co nejvíc z obou stran a pak teprve udělej informované rozhodnutí 😉