Co podávat při střevní chřipce?

zero
18. led 2008

Ahoj maminy,
malá dostala střevní chřipku.Zvrací a kadí vodu.Chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás nevíte co na to pomáhá.Zkusili jsme smectu ale z toho se jí taky zvedá žaludek.Pak nám doktor dal hylak forte ale ten zase plyve.A co dávat k jídlu abych jí ten žaludek zbytečně nedráždila.čaj pije, mléka vypije tak na 1 dávku 70ml.Není jí dobře.Přesnídávku mi vyhodila.K obědu měla mrkev s rýží a iblinkla jen trošku.Nevím jestli můžu dát na noc kaši.Díky

unka7
18. led 2008

Ahojky mi jsme ted jednu střevní chřipku překonaly. Malé jsem dávala věci jako - banán, jablíčko, kuřátko, rejži, mrkvičku, ale jen dušenou, a bramborovou kašičku. Smectu jsem jí přidávala do jídla a za chvilku bylo po průjmu. Jo a sunar jsem dávala teplejší

kupinka
18. led 2008

Já dávala banán,ten hodně zatvrzuje 😉 Tak se držte...

natalie77
18. led 2008

Ahoj,
zkus Hylac forte, nám to dali, když dostal Marek antibiotika, které způsobují průjem. Chutná to jako ocet, ale když to dochutíš glukopurem (hroznový cukr v lékárně) je to stravitelné.
Jo a hodně pít....to je samo sebou, aby nebyla dehydrovaná...to je totiž největší riziko....

Držím pěsti.

shmudlinka73
19. led 2008

Ahoj zero,nám na průjem pomohla smecta a lactobacilus acidophilus.Taky je na to nějaký Kulíšek,ale to nemám vyzkoušený.Na krebičce píšou,že to pomáhá proti dehydrataci a stojí to cca 65kč.

moncicik
19. led 2008

Nám u 4 mes. mimča doporučili uplně vynechat mlíko a davat jen mrkev a zabralo to.
A u 5 let.kluka suchary a čaj černý

sokolka
19. led 2008

Zero mi měli střevní chřipajznu před 14 dny. Malej blindil a měl průjmík, ale ten jen trošku. Když mi už neblinkal celý den (dostával jen černý čaj s glukopurem - řekla mi to mudra) a k obědu mi snědl bramboru s mrkví bez omastku (taky doporučila mudra) tak už jsem ho mohla večer nakojit. Ale to mi hned vyhodil, takže na pohotovosti řekli nekojit 24 hodin a pak že uvidím. No a to už bylo v poho. Dostali jsme smectu a hylak. Jo a dávala jsem mu banán a mlíčko ode mě, protože mi pak už nic nechtěl jíst. Ale za 3 dny to bylo v poho. Určitě ale nedávej přesnídávky, protože ty odvodňujou. Malej už vypadal taky v poho a když jsem mu jí dala tak se mi po ní 4x pokadil ☹ Radši dávej čerstvé ovoce a vařenou zeleninku bez omastku.

zero
autor
26. led 2008

Ahojda,
tak jsme nakonec skončili v nemocnici.Začala mi všechno odmítat a přestala úplně čůrat.Tak nám v nemocnici nasadili jiný mlíko - Nutrilon low lactose a ještě od Hippu ORS 200 a po tom jsme se pěkně srovnali že jsme to zvládli bez kapaček.Taky nám na průjem dávali Enterol.Obsah kapsle vysypat na lžičku a pěkně do pusinky a zapít čajíkem.Fakt to pomáhá.

emjee
10. zář 2008

lenulin • 1d • 9. srpen 2008 v 08:19
Ahojky chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti malý chytnul stř.inf. a několikrát za den mívá křeče a bolesti.A taky vodnatou žlutou stolici.Dostali jsme probiotika od lékařky máte někdo zkušenosti za jak dlouho se potíže upravily?Malý trpí a je mi ho líto jak dlouho to může trvat

kacka.va • 1d • 10. srpen 2008 ve 21:29
tak mi mívali klasickou miminkovskou koliku a prdíky a vodnatou žlutou stoličku taky, ale ne pořád, Dr. nám říkala, že pokud to není každé kakání úplně vodnaté, tak to nemám řešit.

lenulin • 1d • 11. srpen 2008 v 15:45
no nám vyšli výsledky infektu v krvi,tak ono je to divné že do 6týdne to bylo zlaté mimi a teď má zachvaty pláče a křeče v bříšku máme probiotické kapky.Dr to taky nejdřív neřešila ale poslala nás na krev a tam se to zjistilo.

emjee
10. zář 2008

klarikp. • 1d • Dnes ve 13:44
Ahoj holky prosím pomoc!!!!!Řádí u nás střevní chřipka, už jí má tchýně a tchán kteří přišli do styku s naším prťetem a dnes ráno bylo blbě i manželovi. Ted mám strach aby to nechytl náš malej.Myslíte že miminka mají silnou imunitu?Nebo co mám udělat pro prevenci?

caira • 1d • Dnes v 17:26
myslim, ze pokud budes kojit tak by maly mel byt v poradku, ale radeji se zeptej pediatra

radka.m.
11. zář 2008

ahojda,je potřeba dodržovat hygienu,jinak tomu nezabráníš,střevní viroza je pěkný prevít a rozllézá se kosmickou rychlostí,hlavně v kolektivech.jinak je úplně jedno,jestli kojíš,nebo ne,to nemá s imunitou nic společného,jako třeba bronchitidy.stačí se dotknout kliky od dveří,na kterou předtím sáhla tchýně.hlavně mýt si neustále ruce nějakou dezinfekcí.

andys26
15. únor 2010

Prosím pomoc můžete mi někdo poradit, zda si můžu při kojení vzít roztok Kulíšek. Mám týdení holčičku, a řádí u nás střevní viroza, taky už jsem dostala teplotu a je mi celkově slabo od žaludku a nevím zda to můžu užít. Děkuji moc snad někdo poradí

tymothy
15. únor 2010

Andys, Kulíška si určitě můžeš vzít...není to klasický lék, ale iontový nápoj a může se bez problémů i v těhotenství a při kojení

andys26
15. únor 2010

Díky moc, snad to trochu pomůže

lucie7
15. únor 2010

Ahoj holky,
toto téma je již z profes. hlediska moje doména. Pokud Vám nikdo ani v lékárně,ani doktor neporadil nic jiného než Smectu nebo Hylak zkuste si v praxi ověřit výbornou účinnost léku,který se jmenuje Enterol. Můžou ho miminka od narození a těm stačí až do 4 let jen jedna tobolka denně. Tobolku rozdělejte, nasypte do trošky odstříkaného mléka nebo jiného nápoje. Jen pozor na teplotu tekutiny. Pokud je to hodně špatné,tak klidně první den dejte dvě. Nad 4 roky a dospělý pak určitě dvě. Funguje to jak na viry,tak bakterie i antibiotika. VYzkoušetje,blinkat nebudou a budou rychle zdraví a o to nám jde.V lékárně stojí 80,-Kč. 🙂 🙂