Co pomůže na zánět spojivek mimina?

whitefashion
14. črc 2011

Nemáte někdo tip, jak se zbavit zánětu spojivek? Syn to má od porodu měsíc a ne a ne se toho zbavit. Má to v obou očích. Vytlačuju pravidelně hnis a vytírám optalmo septonexem, ale nepomáhá to.

argousek
14. črc 2011

no podle mně se jedná o ucpaný oční kanálek. Chce to masírovat oční koutek a kapat ten optalmo septonex, ale pokud to má už měsíc, tak bych raději došla k doktorce a ona ti dá antibiotický kapičky, ty zaberou hned. Pokud by se to ani pak nezlepšilo, tak se dělá průplach toho kanálku, ale nic to není. Dočetla jsem se na internetu o tom různé hrůzy, tak jsem to pořád oddalovala, ale nic to není. My jsme na to šli až v 8 měsících a doktorka už to pomalu nechtěla udělat, že je na to moc velkej. Nakonec to udělala a byl od toho klid, že jsem litovala, že jsme nešli dřív, co jsme se s tím do těch osmi měsíců natrápili. Vždycky jsme to přeléčili a ono se to stejně vrátilo 🙄

whitefashion
autor
14. črc 2011

Doktorma mu prave ty antibiotika nechce zatim dat. Ja mu vzdycky stlacim koutek a vymacknu hnis, vykapu, ale porad nic. Ten vyplach pry delaj od 3.mes a taky se toho desim. Trpim, kdyz on trpi 🙂

alisek
14. črc 2011

@whitefashion masíruj koutky oka, aspoň 5xdenně a bude brzo po problému a můžeš předejít výplachu, chce to fakt vydržet, dělala jsem to cca 3týdny a pak na KO bylo vše vpořádku

jankadudova
14. črc 2011

I kdyby na vyplach doslo, neni to takova hruza. Hure to vypada, protoze se mimino boji, ale znecitlivi se to kapkami - delala jsem na ocnim, vim co rikam🙂 Trochu se divim, ze po takove dobe ti doktorka nechce dat antibiotika...ale to je na jinou diskuzi. Pokud se to nespravi masazi, kterou by ti mel nekdo ukazat. Ono se to trochu hure dela podle psaneho navodu, tak se pruplachu nevyhybejte, budete mit klid. Hlavu vzhuru 🙂

beruska24.9.
14. črc 2011

@whitefashion - malá to měla také, asi v měsíci věku. Dr. napsala doporučení na oční, tam řekli nemačkat, nijak do očka nezasahovat, jen kapat x-krát denně (už nevím přesně jestli 5x nebo 8x) antibiotika kapky, které napsali. Za týden kontrola a vše bylo už v pořádku. Jinak to je zahnisaný oční kanálek, celkem častý jev u takhle malinkých miminek.