CT, MRI 2-ročného dieťaťa. Ako to prebieha? Čo treba?

hanina.stirka
26. led 2009

Ahojky! Jdu tento týden s dvouletou dcerou do nemocnice na vyšetření MRI resp. CT při krátkodobé hospitalizaci. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Jak to probíhá apod.? Mám z toho trochu strach. Nevím co všechno si máme vzít s sebou do nemocnice, poradíte někdo. Předem děkuji! Hanka

lucenek
26. led 2009

Hani malou ti určo uspí proto ta krátkodobá hospitalizace
dopručuju pro tebe přezutí domácí oblečení pití a svačinu.Pro maou pyžamko, bačkůrky a hračku......víc nepotřebujete malá totiž bude lačnit před výkonem a pakse jen dospinká....a pofrčíte domů 😉

hanina.stirka
autor
26. led 2009

Jenže my máme nástup ve středu ráno v 10hod a máme tam být až do pátka...... 😕

noangel
26. led 2009

doporucuju jeste na prvni den s sebou jidlo pro sebe i malou to s vama nebudou "pocitat"
po vystreni nebude jeste moct jist cca 2 hodky a pusti vas 3. den rano

noangel
26. led 2009

a v den prijmu jeste malou vysetri internista a anesteziolog, kterej ti rekne kdy naposled muze jist

lucenek
26. led 2009

jo ahá u nás dětičky chodí po vyspání se z výkonu, takže plus hygiena

mata2
26. led 2009

ja som bola s Tomaskom na CT aj na MR,v oboch pripadoch sme boli hospitalizovani.CT trva kratucko,tak malemu dali len nejaku tabletku,bol z nej taky ospaly,a bez pohnutia tu chvilu na vysetreni vydrzal.Pri MR,ta tusim trvala asi 15-20min,bol uspaty.Uspali ho inekciou.Este v ten vecer sme sli domov.

nattereri
26. led 2009

ahoj.
... mozno by som vzala pre malu na samotne vysetenie i nejake teplejsie oblecko(teplaciky... zalezi co vam budu snimat a ako dlho) kvoli stroju(MRI) je tam trosku zima 🙂... musi to byt vsak bez kovovych casti! na to veliky pozor.
inak tak ako pisu baby, pritlmia ju, aby sa nebala a hlavne nehybala, kvoli snimaniu.
my sme boli hospitalizovani tiez tri dni, teraz je uz velka a ulezi to v pohode, dokonca tam par krat i zaspala... som sa divila, pretoze je tam i dost hlucno, MRI je hotove techno 🙂 ))

romana
26. led 2009

ahoj, tak my jsme take absolvovali oboje, v nastupni den dostal ondra obed, ja az veceri, od nejakych 4 rano musel lacnit. po ct i mr nesmel cca 2 hodky nic, ani dousek vody, potom trosku caj po lzickach, kdyz bylo vse ok, mohl polivku nebo treba ovocnou presnidavku, proste neco tekutejsiho. kdyz jsme byli na ct, bylo mu 10 mesicu, tak nas pustili az 3.den rano, na mr uz byl starsi a domu jsme sli vecer. zadne vysetreni predem jsme nemeli ani pri jednom, pry se to uz u deti nevyzaduje, jen presna vaha kvuli anestezii. u obou jsme dostali premedikaci do pusinky, u mr pak jeste silny diazepamovy cipek a kanylu do zily. je to delsi a nesmi se hnout, tak proto. ja ondrovi hracky uz ani neberu, v krci je velka herna, ale spis si rozmysli, co malou opravdu rozptyli po te narkoze. vetsinou deti spatne snasi ten hlad, jeste dejme tomu pred zakrokem, ale pokud neni opravdu hodne spinkava, tak nejvetsi peklo je potom. takze treba knizku, pastelky, pohadky na cd, neco.

kar.la
26. led 2009

Ahoj, vidím, že je to všude jiné 😕
Adélce dělali magn. rezonanci ve 3 týdnech, takže to bylo tak, že nás pustili ve 14 dnech domů z odd. patologických novorozenců a za týden jsme tam šli zpátky na dovyetření, takže ještě na ty novorozence...
Nastupovaly jsme v 18 hod. (dostala jsem ten den ještě večeři 😝 ), druhý den ráno v 5 hod. ji dali kapačku, v 6 jsem ji mohla naposledy nakojit a v 9 jsme šly na řadu (původně byla objednaná na 10, vzali nás dřív).
Vyšetření dělali pod celkovou narkózou, trvalo asi 1/2-3/4 hod. a jak mě volali, že už to je, tak už byla zase vzhůru a šíleně křičela hlady. Takže se na ni doktor koukl a dovolil mi trošku ji nakojit.
Domů nás propouštěli ten den v 16hod. (mezitím ji ještě 2x vyšetřovali, zda je OK po narkóze).
Přeji hodně štěstí, ať je vyšetření OK 🙂