Čtyřletá holčička sama v nemocnici. Pořád jen brečim

hanule05
17. únor 2011

Ahoj,
jsem úplně zoufalá. Naší starší dcerce hrozí, že bude muset do nemocnice. Jde o to, že během cca tří týdnů bere druhá ATB a stejně ji nepomohly, protože má opět horečky a měla vysoké CRP, takže zítra jde opět na CRP a pokud bude vyšší, tak bude muset jít do nemocnice. Protože naše doktorka už neví, co jí je.

Problém je, že tady v ČB nenechávají u takhle "velkých" dětí někoho z rodičů, takže by tam po celou dobu byla sama a ještě ke všemu je zákaz návštěv kvůli chřipce. Nikdy v nemocnici nebyla a ještě ke všemu se bojí doktorů. Já jsem z toho úplně na prášky a teď když už malá spí, tak jenom brečím a brečím. Vážně nevím, co dělat.

terkaz
15. bře 2011

katzi, souhlasim s Tebou...Asi jste na tom byli podobne jako my 😖

lusi80
15. bře 2011

@lojzina tak my měly rotavira v lednu,ale než se to potvrdilo,tak to trvalo půl dne,přijaly nás odpoledne,a vzorek ze stolice vzaly až druhý den ráno,asi za hodinu bylo jasno,rotavir,infekční........já tam byla snim normálně,první den jsme byly na JIP,potom na normálním pokoji,byla tam ještě jedna paní z 20ti měsíčním chlapečkem,tak jsme byly na pokoju spolu,problém nebyl,návštěvy teda mohly na vlastní riziko,stím,že to můžou rozníst dál,takže nechodily ☹ ☹ měla jsem doma ještě 7 letyho syna takže radši ne,ale dalo se to přežít.Vy jste matka,a máte právo tam sním být,potom nám tam daly šestiletyho chlapečka,taky s maminkou.

lojzina
18. bře 2011

@katzi ahoj...sme doma z detske,malej uz je dobrej,ale ja su z toho vseho janek:nechali me tam na zidli ale tech reci okolo!!!pry kdyz nemaji plno tak ze primhouri oko,jinak ne.coz ale nechapu:celej den tam sedi rodice,i s etreba vystridaji,a v noci plati zakaz?tak kde je logika?Pak tam jednem rodicum vysvetlovala jakasi mudr.Trnkova,ze je odpovedna za cely oddeleni,a kdyby byl nejaky hygien.problem tak to odskace ona-to je pravda,tak ale at teda plati zakaz na celych 24 hodin,a nebo neni zakaz vubec...no hlavne ze uz sme doma,byly to teda ty rotaviry,jeste tyden dieta a pak snad uz bude klid

poupe
19. bře 2011

ahoj,mam cerstvu zkusenost,dcera byla sama pres noc v nemocnici 5 dni,vcera jsme se vratily,cely den jsem tam s ni byla,ale v noci taky zakaz 🤐 byly jsme na oddeleni interna vetsich deti(od 3 let)v lete jdem na zakrok na detskou chirurgii a tam je mozny byt s ditetem do 6 let i pres noc,nechapu a je to stejna nemocnice jen jine oddeleni 😕

lojzina
20. bře 2011

jak to teda vubec je,slysela sem ze do 6 let ma rodic narok byt s ditetem nepretrzite

berenika39
20. bře 2011

To není o nároku, to je prostě právo dítěte. A to je nepopiratelný. Otázka je, jaké jsou kde pro to v ytvořené podmínky, protože původně nemocnice a jejich dětská oddělení s ničím takovým nepočítaly, jen u kojenců zůstávaly maminky. Každopádně dítě nesmí být odloučeno od rodičů.

druhý odstavec:
http://www.fnmotol.cz/charta-prav-deti-v-nemocn...

lojzina
20. bře 2011

@berenika39 no,nebo pravo,kazdopadne by melo byt s rodici.kdyz sem videla co delaji decka bez rodicu,des...utikani z postylek atd,nakonec je sestry privazovaly k tem postylkam 🙄

katzi
20. bře 2011

@lojzina : s Dr. Trnkovou jsme měli taky tu čest 😠 Když jsme tam byli my, tak právě plno prej měli a fakt nás tam nepustili ani přes to, že jsme to ve finále zkoušeli i přes známou, která tam pracuje. A přesně jak píšeš - někdy ty pravidla platí, někdy ne. Nám totiž ve finále po lobování té známé nabídli, že tam za dcerou můžeme jít na chvíli na návštěvu - takže to by jako bylo OK, ale aby tam s ní manžel zůstal pořád, to OK nebylo. Tu chvilkovou návštěvu jsme odmítli, Adélku by to jen rozhodilo. Hlavně že jste už doma a malej je dobrej. Nevíš jak to je s očkováním proti rotavirům? Mě každej říká něco jinýho - někdo, že to jde naočkovat doo 2 let věku, někdo že do 3 let. Po té zkušenosti bych chtěla Adeli naočkovat.

lojzina
20. bře 2011

@katzi je to bordel zkratka 😠 .no ja se na ockovani ptala dr.Pavelky pri propousteni,a rikal ze to lze ale do roku ditete,pak uz ne.

lojzina
20. bře 2011

@katzi a videla jsi ty pokoje, ?je fakt ze sou maly a 3 pristylky by s etam asi nevesly ☹

katzi
22. bře 2011

@lojzina : aha, tak to je blbý s tím očkováním 😒 Pokoje jsem neviděla - nepustili nás dál než do té předsíňky, kde jim předáváš dítě. Ale MM říkal, že by tam fakt kliďo seděl na židli - ve dne v noci, stejně to bylo prd platný 😠

lojzina
22. bře 2011

@katzi ahoj,tak totiz neni misto ani na 1 pristylku 😠 ,i tak kdyz sem sedela na zidli ve dne v noci tak sem nekdy musela uhybat sestram 😒 ,ale jak jsem rada ze sem tam byla!!ja sem totiz u prijmu rekla te dr-jmeno uz nevim,ze vim ze mam pravo tam byt,treba i na zidli,tvarila se ale vecer byla mila a dokonce prisla rict prvni vysledky z krve a poprala me dobrou noc,a ja myslela ze me jde vyhodit.ALE PRAVO JSEM NA TO MELA,TO TED UZ VIM,PRV S EM SI TAK JISTA NEBYLA 😕 ..OML.SE ZA VELKE PISMO-PREKLEP

lojzina
22. bře 2011

vecer prijaly ani ne rocni dite,maminka pak sla na ubytovnu a rano s edivila ze tam uz jsem,tak ji rikam ze jsem byla pres noc a tak sme se o tom bavily,rikala ze neco vi,ze tam jako muze byt ale ze si neni jista a dr se ohanela ze je to inf.odd.,tak proto sla radeji na tu ubytovnu.Ja myslim ze timto argumentem plno rodicu ,,odvari".Dalsi noc chtela zustat ale kolem pulnoci sla spat na tu ubytovnu,ze boli zada 🙄 .