Cysty u ledvin miminka. Víte o tom něco?

marie2
15. říj 2008

Ahoj Těhulky dneska jsem byla na kontrole a doktor na UZ našel miminku 2 cisty u ledvin.Jedna má 2 cm a druhá je menší.Na minulém UZ nebylo nic a ted tam jsou.Doktor říká že to nemusí nic být třeba jen nějaké bublinky ve střevech ale že se to musí sledovat.Docela z toho mám strach.Taky říkal že s cistou u ledvin žije spousta jidí a nemají žádné potíže a někomu to samo zmizí tak nevím bojím se aby miminku něco nebylo nevíte o tom některá něco nemáte tohle v rodině?Je to prý i dědičné ale u nás v rodině to nikdo nemá ani neměl.Poradíte prosím?Moc děkuji a omlouvám se pokud tu tohle téma už je já žádné takové nenašla.

mariekaterina
13. dub 2009

Ahoj marie2, asi určitě už víš co to bylo za cysty na ledvinkách...... chtěla bych radu...mám setru a té v 8 měsíci zjistili že prcek ma polycystické ledvinky. Teď se ji narodil a prý ty cysty má na celých ledvinkách ☹ zítra jde na sono tak se rozhodne.... může i umřít ☹ nemáte někdko zkušenosti????? Byla bych moc moc ráda za jakou koliv radu.Malý pije, hodně čůrá i kaká, vysoký tlak nemá i bříško má normální(kdyby to měl špatné tak to jsou projevy té nemoci) Ještě ji doktoři řekli, že je to geneticky dané, prostě se daly dva špatné geny dohromady, že prý už to u nás v rodině někdo měl. Ale dřív nebyli ultrazvuky tak vůbec nevíme kdo by to mohl mít ☹ ☹
Prosím kdo máte nějakou zkušenost tak napište. Děkuji

wsmoulinkaa
16. dub 2009

ahoj holky...já mám jen zkušenost že měl prcek dilataci ledvin(rozšíření) a asi už je to ok!! Stejně do porodu se s tím nic nezmůže...tak se nestresujte a věřte že to vše bude v pořádku!!!

nejít jedině na netu....

sisip
29. črc 2009

Ahoj holky, tak mi máme ten smaý případ, dnes jsem byla na uz a naše malé má v levé ledvince tři cysty, mám hrozný strach , máte s tím ještě někdo zkušenosti? jestli to samo zmizí nebo se to spíš zvětšuje . děkuji

marie2
autor
11. srp 2009

Ahojky sisip nestresuj se to chce klídek jak jsem psala nahoře našemu mimískovi našli taky cisty když jsem byla těhu a ted je mimískovi 8 měsíců je to krásné zdravé mimčo po porodu nic nenašli potíže nemá žádné a v roce jdem znovu na ultrazvuk aby se podívali na ledvinky jak to vypadá tak uvidíme ale říkali doktoři že většinou se sisty sami vytratí jak se ledvinky vyvíjí bud ještě před porodem nebo do 3 let dítětě se to srovná.

sisip
14. srp 2009

Ahoj marie2, to je dobře že se vám to spravilo, ale u nás to asi vypadá beznadějně, dr. na dalším uz řekl že má degeneraci celé te ledvinky a ta funkční tkáň která tam má být je tam jen minimálně, takže uvidíme, no. A tobě to šlo vidět už na uz?

krystalek23
25. únor 2013

Ahojda holky,mám dnešní stejný problém,našli mi u miminka cistu a ještě se celkově zkoumá zda to je tak nebo ne,mam starch že mi to ve fakultní nemocnici ověří,jen celkově pořád nechápu jak to mohlo vzniknout, a nebo co se celkově bude dít dál? :( mam jen strach pač doktor mi řekl zda se to na 100% ověří tak pujde po narození miminko na operaci,...nevim co dělat,jen mi ej do breku ab yto všechno dopadlo dobře je to přece jenom první miminko, :( 😢 😢 😢 holky mužete mi ktomu někdo kdo by více věděl odpovědět? děkuji :(

kittyh
20. bře 2013

@krystalek23 ahoj, mne taky na velkem utz zjistili u miminka cysty na jedne ledvine. Poradne jsem to obrecela, ale pak jsem si zacala zjistovat info a podle toho, co jsem se dozvedela jsem se pomalu uklidnovala, ze to nebude zase tak hrozny🙂 kdyz se honzik narodil hned ho poslali na utz a cysty se potvrdily. Ledvina byla taky mnohem mensi nez ta zdrava a vlastne vubec nefungovala. Chodime pravidelne do nefrologicky poradny, kde ledviny kontroluji utz a ted na poslednim utz zjistili, ze ta cysticka ledvina "zmizela", coz se stava a je tovlastne dobre. Protoze jinak je pry nebezpeci (ale jen malinkaty), ze z toho muze v pozdejsim veku byt nador nebo tak neco... Takze honzik ma ted v sedmi mesicich jen jednu ledvinu a ta prevzala plne funkci te druhe, takze je vlastne uplne zdravy bez jakehokoliv omezeni. Jeste teda musel podstoupit nejaka neprijemna (teda hlavne pro me, byla sem z toho vystresovana;) vysetreni, aby zjistili, ze ta zdrava funguje jak ma a z te spatne jestli nezustal nejaky zbytek. Ae vse bylo v poradku. Ted jdeme na dalsi kontrolu az v roce. O zadne operaci nam nikdy nikdo nic nerikal, ale jde taky o to, jestli je cysticka jen jedna a nebo jestli ta bez cyst nema treba rozsireny mocovod atd. To pak asi zalezi na dalsi diagnoze. Tak snad jsem te trochu uklidnila🙂 kdyby si chtela jeste neco vedet, doporucuju poradnu na www.ledviny.cz. Jsou tam moc mili doktori a vzdycky mi pomohli, kdyz jsem mela nejakou otazku🙂

krystalek23
21. bře 2013

děkuji moc,no je mi lépe ale pořád čekám co yse dovim 26.3 na kontrole,snad jen dobré zpravy 🙂 😉 ale jinak koukam co si všechno musela taky okolo toho všeho užit....ale hlavně že už je vše v pořádku, a jsem uklidněna že s jednou ledvinkou se dá všechno bez problémů zvladnout....... 🙂 jinak moc děkuji a ráda se mrknu na tu poradnu a ještě se znova radši na tohle všechno až budu vědět více optam at se zbxtečně víc nestresuju atd...pač jsem se dokonce snad i dozvěděla že cysta vznika bud dědičnosti ale my jsme jí v rodině nikdo neměli a nebo přebytkem hormonů a ze stresu ze strany maminky a musim přiznat že ja jsem si tedkom uz za týden 9 měsíců užila svý,a ani když nad tím přemýšlím bych se nedivila že to miminko všechno ty nervy stress deprese atd vycítilo a pak se naskytlo tohle...... ☹ no uvidíme 26.3 jedu ke specialnímu doktoroj kterej se o mě dokonce porodu postara i po porodu takže jsem jen ráda že si mě berou do ruky v tak velkém městě takový doktoři třeba už jen kvuli porodu a kdyby to nedej bože dopadlo že by se cysta pořád zvětšovala tak i kvuli operaci malé hnedkom po porodu, .....no uvidíme, ale děkuji ti že jsi mi otomhle dala i svůj zážitek stim samým a že je hnedkom lépe.... 🙂

lucika2277
31. črc 2013

Ahojky já bych chtěla jenom říct že malá je už tři měsíce na světe a má taky ten problém doktor říkal že se to může samo ještě spravit , že se ještě tělo vy vyji a za 14 dnů deme na kontrolu, tak sem zvědavá. Ale jinak vypadá velice čile a zdravě, čůrá, kaká, papá, brečí, spinká a bříško ji nebolí. A je velice dobře že ta doba pokročila a že to tak brzo najdou , za nás to tak nebylo a já s ledvina skolabovala v 18 letech, ale jinak žiju normální život, a musím potvrdit je to dědičné , moje babička to měla také. A držím všem palečky 😀

jonasek14
14. bře 2014

@mariekaterina Vim, ze je tvuj prispevek stary, ale uz 3. Den hledam najake informace. Porodila jsem v So a ve St mi sdelili, ze ma syn polycysticke ledviny. V rodine to nemame. Prognozy jsou silene. Nenapsala bys mi, jak sestra dopadla - jsem vdecna za kazde info. Dekuji predem, Andrea

mariekaterina
16. bře 2014

Zdravim, sestra dopadla nastesti dobře. Maly je v poradu jen ma zvetsene ledviny a tak chodi na rocni kontroly. Uz mu bude 6let. Vím ze je to strasne, sestre to oznamili jak byla v 8 mesici tehotenstvi ze není něco v poradku. Doktori prckovi nedavali zadnou sanci ☹ uz to mas potvrzene??? vis doktori se muzou plest!!! je to silene ale je to tak ☹ ty nervy ti nikdo nevrati. Zvazovali jsme zalobu, ale nakonec jsme to vzdali, protože maly je v poradku. Sice nejakou cystu tam ma, ale nezvetsuje se. Držím palečky, aby i u tebe to byla jen spatne urcena diagnoza 🙂

jonasek14
18. bře 2014

Ahojky, děkuji moc za pozitivní zprávy. Zatím musíme jen čekat ☹. První problém byl, že jsem měla od 30tt velký oligohydramnion (nedostatek plodové vody), ale ledviny i močák nám sledovali a nikdy jim nic divného nepřipadalo. Porodila jsem spontálně o 14dní dříve (před týdnem v SO). Malý měl jednostranný pneumotorax (do 3dnů v pořádku), ale v rámci všech sreeningů mu zjistili polycystické ledviny. Je to vrozené (dědičné) onemocnění, ale pokud víme, tak to u nás v rodině ani z jedné strany nemáme. Máme ještě jednoho syna (skoro 6 let) a dnes jdeme všichni 3 na sono ledvin - strašně se bojím, že to diagnostikují i staršímu - měl ty samé podmínky - oligohydramnion. Jsem v normálu vcelku silná osobnost, ale po tom všem jsem fakt v rozkladu. Jestli nám s partnerem nic nenajdou, jednalo by se o tzv. dětskou formu - kdy dochází k selhání ledvin ještě v dětském věku. Nemáte s tím tady ještě někdo zkušenost??? Chytám se každé informace a ač jsem nevěřící modlím se dnes ke všem silám a energiím, ať to dobře dopadne, protože tohle je i na dvě dospělé hlavy moc!!!! Přeji všem hlavně zdravá dítka!!!!!

sedlaro
11. črc 2016

@jonasek14 Dobry den, mame take u nyni 14-ti mesicniho syna diagnozu polycystickeho onemocneni ledvin. Dle genetickych testu jde o syndrom renalnich cyst a diabetu ☹ Takze do budoucna nebude bohuzel problem jen s ledvinami ☹
Jsem z toho na nervy, ale snazim se nic si nepripoustet. Byla bych moc rada za zpravu od vas, jak se s nemoci dale perete a jak se udrzujete psychicky.
Hlavne zdravicko vsem!!

nikisek96
22. říj 2016

Dobrý den,ve čtvrtek nám také zjistili polycystickou ledvinu, která je větší než ta zdravá. V rodině o tomto onemocnění nevíme.Do Hradce nás poslali až skoro za tři týdny,nemáte někdo zkušenost s podobným případem?..A aby to toho nebylo málo má malý jen jednu arterii v pupečníkové.Mám nervy na drát a nevím co si myslet Když najdu co všechno se může stát. ☹

nikisek96
22. říj 2016

@krystalek23 dobrý den,jak jste nakonec dopadly?..🙂

ladicek20111
15. únor 2017

@mariekaterina Dobry den,to samé ted prozivam ja,moc dekuji za vaše příspěvky,moc mi to pomohlo lezime na sestinedeli ze stejnou diagnozou. Doufám ze budeme mít štěstí jako vaše sestra! Držím všem palecky ať si nemusí prožívat tohle peklo.

jessuela
9. bře 2017

Zdravim, v ut dr na ultrazvuku zjistil, ze mala ma asi cystu na ledvine nebo to byl zvetseny mechyr. Dnes me ceka velky ultrazvuk v nemocnici, aby rekli, co to tedy je. Modlim se at je miminko v poradku ☹

summer29
9. bře 2017

Dobrý den, mám dceru. 7 měs. a jako u vašeho miminka našla dr na ultrazvuku cystu. Ale na vaječníku. Jsem z Prahy, takže mě poslala ještě na větší ultrazvuk do Motola, kde jsem pak také rodila (což bylo v plánu). S dcerou teď chodím na dětskou gynekologii na kontroly. Cysta se menší, ale stále tam je. Ve většině případů prý cysty mizí. Jsem zdravotní sestra, před mateřskou jsem pracovala na dětském oddělení, pamatuji si případ slečny (cca 13 let) u které byl po úrazu provedený kontrolní ultrazvuk a našla se cysta na ledvině. Nic se nedělo, slečna musí akorát docházet na kontroly. Jestli můžu, tak vám radím, ať si užíváte těhotenství a miminka. Chápu vaše obavy, bude to znít asi blbě, ale teď s tím stejně nic neuděláte a klidná maminka je teď pro vaše miminko nejdůležitější. 🙂 Z vlastní zkušenosti vím, že jsem byla také zaskočená, ale je to holt i tím, že žijeme v době skvělého ultrazvuku, určitě žije spousta lidí co o vlastních cystách ani neví. 🙂 mějte se hezky a přeji vám, aby se cysty brzy ztratily a miminko bylo zdravé. 🙂

summer29
9. bře 2017

Ještě z mé zkušenosti, kdyz jsem byla na té větší kontrole v Motole, tak mi radili, ať rodím právě tam. Nebo ať si dohledám víc názorů. Jsou prý menší nemocnice, kde miminko hned operují. Ale samozřejmě záleží na velikosti cysty atd. Pokud máte pochybnosti, zkusila bych ještě jiného lékaře. 😉

jessuela
9. bře 2017

Tak dnes potvrzena dilatace ledvin..