Dávivý kášel v těhotenství. Co by pomohlo?

vendulak
30. říj 2010

Dobrý večer holky,
chtěla bych se zeptat a poprosit o radu či zkušenosti, jsem už docela zoufalá. Předně asi...o miminko jsme se snažíme dva a půl roku. V březnu jsem po dvou letech snažení otěhotněla, bohužel těhu neprospívalo a my měli MA v 7tt. Nyní je to půl roku a já před třemi dny po 3.IUI našla na testu //. A sice radost z nich byla obrovská, neskonalá. I když po předchozí zkušenosti už je i strach. A ten se prohlubuje teď ještě víc díky tomu, jak mi je. Mám už asi týden hrozný kašel. Nejdříve jen trochu a postupně se to zhoršuje a zhoršuje. Nejdřív jsem si myslela že to může být důsledek alergie, kterých mám dost a měla jsem nařízeno okamžitěp po zjištění těhotenství vysadit léky na alergie. Ale teď nevím. Je to takový kášel, že se při něm až dusím, přerývavě dáchám a jakobych měla nateklý krk a nemohla do něj dostat vzduch. Přes den se to ještě nějak vydržet dá i když je to hrozné, ale nejhorší je t večer po tom co si lehnu. Kdekoliv. Začnu kašlat, dusit se, sýpat, i zvracet a kdybych okamžitě neběžela rychle na záchod tak se při tom snad i počůrávám ☹. Je to fakt něco šíleného. Včera v noci už se na to přítel nemohl dívat tak mě odvezl na pohotovost. Kde jsme byli asi od půl druhé do půl páté. Dělali mi kde co, měřili tep, tlak, doktorka si mě poslouchala, dělali mi EKG, nabrali 3 ampulky krve a ještě jednu z prstu. Nakonec po té šílené době tam kdy už jsme byli oba nevyspalý, podráždění, unavení normálně a já navíc ještě z toho kašle si mě doktorka zavolala a řekla jen, že si myslí podle toho jak mě slyšela kašlat že je to bronchitida. Napsala mi Robitusin, který jsme si ještě v noci vyzvedli v pohotovostní lékárně. Vzala jsem si ho hned. Ovšem po tom co jsme dorazili domů to začlo vše nanovo. Brečela a šílela jsem tu už bolestí z toho. Bylo to tak asi další hodinu. Až pak jsem konečně usnula, asi ohromným vyčerpáním. Vsedě.
RRáno jsem hledala na internetu a podle toho jsem si ještě pořídila dětský čaj na průdušky, vincentku (piju a inhaluju), bonbony s eukaliptem. Doma mažeme "plíce" střídavě Tymiánovou mastí a olejem 31 od JUSTu. Dál jsem si vyrobila sirup z cibule a medu. A ještě mi přítel cpe mléko s medem. A v podstatě od začátku kašle tu mám jitrocelový sirup. Sle evidentně nic z toho nezabírá. Přišel večer, čas si lehnout a všechno je tu zas zpět. Jsem šíleně unavená, nevyspalá, bojím se o miminko a nevím co s tím mám dělat 😢

haanhobe
31. říj 2010

Já bych si určitě dávala trochu pozor na ten med, může vyvolávat alergii a silně dráždit.Stejně tak mléko se při kašli nedoporučuje, zahleňuje. Co tak zkusit Fenistilové kapky - ty jsou hlavně na zklidnění a mohly by zklidnit i oteklou sliznici, i když nejsou přímo na kašel a my máme osvědčený sirup Stodal, který je přírodní a na různé druhy kašle. Nedoporučuje se ale měnit často více přípravků.

ludva
31. říj 2010

@vendulak Ahoj, měla jsem podobný problém těsně před odběrem plodové vody. Bála jsem se, že potratím.¨Nakonec jsem zašla zoufalá na alergo a tam mi paní doktorka napsala foukadlo Berotec. Může se i v těhu, nevím jeslti takhle na začátku těhu. Brala jsem Sinecod a foukadla, inhalovala Vincentku a mazala Tymiánoovu mastí jako ty. Zkus zavolat na alergo a poradit se 😉

w_h
31. říj 2010

ja bych zasla na plicni. muzes mit klidne i astma, ty foukadla by ti asi mohly pomoct. nebo atypickou pneumonii (virova, chlamydie...) - byva i normalni rtg plic. zasla bych tam, meli by mit nejvic zkusenosti.

vendulak
autor
31. říj 2010

@haanhobe vím, že mléko zahleňuje. A proto ho piju. Dala bych snad cokoliv abych měla mokrý kášel, vykašlávala hlen. Já ho mám právě hrozně suchý dráždivý a dusím se pak. A o Stodalu jsem četla, ale nechce se mi ho míchat s tím Robitusinem co mi napsala ta doktorka na pohotovosti.

@ludva a ty jsi tedy ten kášel měla z alergie? Já právě nevím jestli ten můj s alergií má něco společného nebo ne. A právě tedy váhám zda jít za alergoložkou...

@w_h ta doktorka na pohotovosti mi napsala doporučení na plicní. Takže jestli dnešní noc bude zase takovej horor, čehož se strašně moc bojím tak tam hned zítra jdu. A ta doktorka na pohotovosti mi řekla, že rentgen plic se v těhotenství rozhodně dělat nemůže.

jabber
31. říj 2010

Ahoj, já celkem na kašel odmala trpím a můžu říct, že co mi nejvíc pomáhá je udělat olejový zábal na průdušky, po něm se mi vždycky ohromně uleví. Ohřeješ si olej, naliješ na nějaký hadr (třeba plenu), dáš na hrudník a přebalíš to ještě igelitem a ručníkem. Nechávám si to tak 2 hodiny. A doporučuju spát v polosedě. Držím palce 😉

ludva
1. lis 2010

@vendulak ne ne nejsem alergik ani astmatik, ale obvoďák mi předepsal kapky s codeinem a bál se na mě i podívat ☹ Podotýkám, že obvoďákovi je asi 106 let 😝 Na alergologii chodím s dětičkama, naše alergoložka je výborná, tak jsem jí věřila. Foukadla zabrala a měla jsem pokoj 😉

ludva
1. lis 2010

Olejový zábal je taky fajn, ale pokud je "trubka" zúžená, tak nevím, jestli zabere....

vendulak
autor
1. lis 2010

@ludva Díky 😉. Já dnes byla na plicním, protože noc byla zase horor ☹. tak jsem dostala inhalátor Alvesco a spray do nosu Nasofan. Navíc mi doktorka zakázala kde co jíst, nesmím ovoce, žádný, ani sušený, jen nejvějš kompotovaný. Nesmím rajčata, Curry, směsy kořenící, rajčata, hlavně ne med. Nic co by mohlo podporovat alergie. Tak jen doufám, že teď už bude líp a že se konečně vyspím a budu klidnější i ohledně těhu 🙂.

w_h
2. lis 2010

@vendulak obycejnej rtg plic by nemel zas tak vadit, navic ti muzou nebo meli by dat ochrannou zasteru pres bricho. ale jasne, ze zbytecne ti ho delat nebudou. je dobre, zes dosla na to plícni. drzim palce, at ti inhalator zabere, to vis v tehu a sestinedeli se vyskytnou vselijaky nemoci, je to zvlastni
tak klidnou noc 😉

lilien2
29. zář 2014

ahojky holky, chtěla bych obnovit tuto diskuzi...Trápí některou z Vás v těhotenství kašel??????
Já jsem v 8tt a už 3 týdny kašlu..Nejdříve jsem brala stopkašel sirup z lékárny, ten i po týdnu nezabral, tak jsem šla raději k doktorovi a ten mi hned předepsal antibiotika, přestože nevykašlavám hleny a ani mě nebolí prudušky, krk nic, jen ten kašel..
Dnes jsem byla po týdnu(antibiotik) na kontrole a bez změny, tak mě poslal na plícní 😒

achjonetusim
29. zář 2014

@lilien2 Zkus homeopatika.

carrie_b
29. zář 2014

Mně se ke kašli přidalo i bolení v krku, takže jsem dostala Bioparox a ten mi pomohl. Na samotný kašel mi tři týdny předtím (cca od 34. tt) nepomohlo nic☹. A úplně mě vyléčil až porod🙂.

kachidlo
30. zář 2014

Úplně se děsím nemocí a kašle v těhotenství, když si ani nemůžu nic vzít. U mně nachlazení končí zánětem průdušek a chrchlám měsíc. Před 14 dny jsem začla hrozně kašlat, koupila jsem jitrocelový sirup, ale asi nejvíc mi pomohlo, že jsem se odstěhovala z ložnice, spím u otevřeného okna, ucpané uši abych nemusela vstávat k malému. Prokašlala jsem týden dny i noci a najednou nic. Navíc jsem 2 měsíce trpela hroznýma nevolnostma a kašlání mně nutilo zvracet. Začalo mně strašně píchat v břiše až jsem se bála o miminko. Asi mi nejvíc pomohlo, že jsem se dokázala uklidnit psychicky a nestresovat se tolik.

mikulilinka
21. led 2015

Ahojky, tak teď jsem na začátků tehu a taky, bohužel jsem dva týdny prechazela s nachlazenim, až jsem lehla.Doktorka brala krev zjistila zánět, teploty ustoupily ,ale s kaslem bojuju.Koupila jsem si předtím septisan na cucani a od dr. Mam bioparox a jitrocel sirup, piju zazvorovy caj.Podruhé odbery ok, tak aspon bez antibiotik.Bricho uz me boli tak, jak kdybych makala v posilce 🙂 ceka me ultrazvuk tak snad bude vše v pořádku,mám celkem strach.

sarkyje
26. dub 2016

Čau holky potřebuju radu😑jsem ve třináctém týdnu těhotenství a už od 8 mám davivy kašel... Bez nachlazení bez bolesti v krku.. Jen ten kašel který mě nutí na zvracení. Máte s tím některá zkušenost? Předem moc děkuju.

klarkakalousova
5. kvě 2016

Ahoj jsem 40 tt a uz 2 tydny mam kasel ,ovsem ted je To priserny posledni 3 dny, mam kasel az na zvraceni. Jelikoz se u me projevil v prosinci astmat z mladi, dostals jsem foukadlo. Dr mi rekla at si ho fouknu kdyz mam davivy kasel ale me se To nezdalo, davala jsem si ze zacatku septilen na boledt v krku to vsak prestalo a zacal kasel na To jsem brala a beru Stop kasel Dr Weiss a jinak v noci To byla muka To me ani ten sirup nezabiral, i jsem zvracela z toho kasle. Takze jedina moznost byla si fouknout a moc To pomohlo a konecne jsem se vyspala. Jinak mam vedle postele misku a tam chrchlam hleny, pres den si delam ovocny caj a davam si do nej platek citronu a uz je To lepsi.