Dcera bere antibiotika a pořád má zvýšenou teplotu

hanule05
4. kvě 2009

Ahoj, pořád řeším dcerku, která už týden bere ATB a celou dobu má zvýšenou horečku kolem 37,5 stupně.

Jsem z toho zmatená, nevím jestli je to v pohodě nebo se s ní něco děje.

Zatím jsem se doktorky neptala, ale asi jí zavolám. Mám z ní ale vítr, když jsem jí řekla, že nám v úterý večer na pohotovosti napsali ATB, tak mě děsně sjela, že to byla chyba, že ona by to tak neřešila, že ona píše ATB až jako poslední možnost. Když jsem jí řekla, že jako laik nepoznám, jaké léky má mít nemocný dítě a že jsem byla přesvědčená, že doktoři na pohotovosti ví co dělají, že jim jako nemocní přece musíme důvěřovat. Byla tak vytočená, že mi ani neřekla, jak dlouho by měla ATB brát a jak se chovat potom. Celkem mě to vzalo a dost uvažuju o tom, že ji změníme.

Takže bych se chtěla zeptat, jestli je normální, když má u ATB zvýšenou teplotu a jak dlouho po dobrání můžeme fungovat normálně jako před nemocí.

Děkuju

anke
4. kvě 2009

ahoj, a co ma mala za atb a na co je bere?
my meli ted Augmentin sirup, u nas zase vsichni cekali, ze se to spravi lokalnima a kdyz mel synek behem jendnoho mesice 2x pres 39st horecky kvuli ouskum, tak uz se nedalo nic delat - ale tez jsme je meli z pohotovosti - uz tyden mame "klop klop" klid

kdyz je zacal Davidek brat, tak mel jeste par dnu horecku - paralelne k tomu jsme meli podavat antipyretika, pak asi den byla zvysena, kolem tech 37,5 a pak uz nic - ony ty antibiotika musi nejak zabrat a zabojovat, samy o sobe teplotu nesrazi ... ta zvysena teplota by mela znamenat, ze je nekde zanet - tzn. ze imunitni system pracuje a bojuje na likvidaci tech bacilu .. tyden je docela dlouho, ale zalezi, co mate za infekci - kazdopadne by to mela vedet ta osetrujici doktorka a neco s tim delat, protoze pokud atb nezaberou, je neco spatne - myslim jako treba spatne zvolena atb

co nam nase detska poradila bylo, ze mame behem toho Augmentinu dodrzovat netucnou bezmlecnou dietku, ze potom deti maji trochu prujem - tak to se potvrdilo a dobry je zahajit hned s atb podavani probiotik - my meli Biopron a spokojenost - ony atb vybijou bohuzel vsechno, vcetne strevni mikroflory a pak jeste po dobrani atb je dobre s tim chvili pokracovat, ven jsme mohli hned po dobrani antibiotik - ale byli jsme bez teploty

jinak pokud mas pochybnosti, tak zavolej klidne i na pohotovost, kde ti ty atb davali - aspon u nas muzu volat i v noci a sestricka z pohotovosti mi vzdycky poradila a byla mila
doktorka je divna, mela by spis servat ty z pohotovosti nez tebe, kdyz ji to vadi - ale ono se to obcas stava, i doktori jsou jenom lidi a nekdy holt neodhadnou ty svoje reakce, obcas bohuzel i doktor je arogantni - ale nemel by, protoze poskytuje sluzby, pokud nema rad lidi - mel by byt spis patolog 😉

myslim, ze odpoved na tu otazku by ti mel dat doktor - tak ji zkus zavolat a kdyz na tebe bude sprosta, tak bych ji s tim normalne krapla a sla jinam, pokud mas kam ...

preju, at se vam to brzo spravi

hanule05
autor
4. kvě 2009

ahoj anke, malá bere Duracef, měla angínu. Tu zvýšenou horečku nemá přes den furt, měla ji ráno, dopoledne už ne, odpoledne zase jo a taky před spaním.

Někde jsem četla, že je to normální reakce organismu na ty ATB. Jinde jsem zase četla, že když jsou při ATB horečky, tak je nutné léčbu ATB zastavit a nasadit jiné. Tak vážně nevím. Každopádně zítra už ATB brát nebude a uvidím, jak se to bude s tou zvýšenou horečkou vyvíjet.

lentilka11
5. kvě 2009

hanule, normální reakce to je po první, max. druhé dávce! k dr. bych zašla, jestli ty zvýšené teploty trvají už celý týden..

matru
5. kvě 2009

Hanule: moje dcera ted byla opakovaně 8 týdnů nemocná, brala dvoje antibiotika a také stále měla zvýšenou teplotu, ted dobrala ve středu Klacid a je bez teplot, jen občas večer má 37,1...a taky jsem zjistila, že když jí změřím v konečníku a půl stupně odečtu, tak má o 0.2 stupně vyšší než v podpaží, sice se říká odečíst0,5 ale u nás je to 0.7 tak nevim jak je to možné, ale opakovaně se mi to potvrdilo....

hanule05
autor
5. kvě 2009

nám ty ATB nějak zvlášť nepomohly. Pořád má bílé mandle, kašle o sto šest, má furt zvýšenou teplotu (do 37,5), zase se jí rozjel zánět spojivek, taky jsem si všimla, že na spoďárkách má trošičku výtok, prostě v ní lítá nějakej bacil hnusnej.

Je mi jí chuděrky líto (nejradši bych si sedla někam do kouta a pořvala si, ale to nemůžu, protože by ji to rozhodilo, takže se zuby nehty držím). Předtím vůbec nemarodila, měla sem tam rýmu. Myslím, že to chytila od svého bratránka (taky dvouletého), byli jsme u nich na návštěvě a jeho zrovna chytila laryngitida a Anička to odskákala takhle.

Taky máme na začátek června zaplacenou dovolenou v Itálii...., kdoví jak to všechno dopadne.

Takže se zase chystáme zítra k doktorce. Jsem zvědavá, co nám řekne. Doufám, že jí udělá aspoň výtěr v krku a nebude nám zase dávat "přednášku" jako minule.