Dcera má pneumokoka, rýmu. Bojím se, že se to rozšíří

janicckka
10. pro 2008

Ahojky je my hrozně mám strašný strach že se to rozšíří někam jinam,už měsíc bojejeme s rýmou,strašně plakala,měla zánět v oušku vlastně v obouch tak jí je propíchli a zjistili pneumokoka.zítra máme přijít na kontrolu,a dají nám nějaký atb ale už brala augmentin duo a ted penicilin.má zase rýmu a pláče.k tomu to asi syn chytil taky zvracel a měl rýmu.já se asi zblázním. ☹ ☹ ☹ 😔

alcatko.j
10. pro 2008

Jani 😢 😢 😢 😢 Je mi to lito....chtela bych napsat, ze to bude dobry, ale ja tomu moc nerozumim....co vam lekari rekli?Tak ale prislo se nas to vcas, ne?????Jsi sama doma?Jestli mate moznost, at manzel jede se synkme na pohotovost, radeji....

mas o tom nejake informace?Asi jo a jestli ne, nemas cas hledat na netu..ja neco naujdu..drz se!!!!

jakoubka
10. pro 2008

Jani-to je mi líto.Hlavně odsávej 😉 .Zítra se na kontrole zeptej co víc máš ještě dělat.Máte naočkovaný Prevenar?Bude dobré neboj 😉

jakoubka
10. pro 2008

Jak piše Alčátko,taky si myslím,že se na to přišlo včas.

slunicko552
10. pro 2008

Tak to mě moc mrzí,ale jestli jte to chytli včas určitě se zvládne.Dej vědět co na kontrole,držte se.

janicckka
autor
10. pro 2008

Moc díky 😔 myslím že to máme všichni měla jsem teploty rýmu chytila jsem to od malý omdlívala jsem strašná rýma ela ted je to lepší.hlavně ty děti at jsou v poho,asi adélka bude mít nějakýho potvoráka že se drží brala přeci augmentin a ten bohužel nezabral. 😒
zítra dopoledne zase jedeme tak určitě dám vědět. jste zlatý

jakoubka
10. pro 2008

Tak se držte.Přeji klidnou noc a zítra určitě dej vědět. 😉

bubu.le
10. pro 2008

Držíme palečky, ale zjistili jste to včas, a jeslti jste očkovaný, tak to bdue snad OK. Držíme s Ádou pěstičky

j.a.n.u.s.
10. pro 2008

janinko...musi to byt tezky! Drzim palce...

jakoubka
11. pro 2008

Jani-tak jak?Myslíme na Vás,

janicckka
autor
11. pro 2008

Ahojky tak jsme byli na kontrole a řekli my že zvýší dávku penicilinu ze 600 na milion 😲
zeptala jsem se že mám strach aby se to nějak nerozšířilo a dr že by nemělo když ihned brala atb a penicilin. 😢
no a že ten její pneumokok je proti penicilinu z části imunní. 😖
při zhoršení stavu prej dají něco jiného ☹ to je fakt super
jo a malej je nějakej divnej moc nespal a stěžuje si na nohy a břicho tak zítra letím k naší dr a budu žádat výtěr. 😔 mám o ně takový strach 🤐 ale malá má zase rýmu jako das nemůže skoro dýchat 😝
zítra zase písnu jak u naší dr 😒 mám tech doktorů plný zuby,proč čekají až se to zhorší.jo a v něděli udělají výtěr,adélce.jestli tam ještě je pneumokok nebo ne.moc díky jakoubko a všem jste super

suki
11. pro 2008

janickka drž se, to zvládnete, moc na vás myslíma držím pěsti ať se rychle vyléčíte. 😔

petule.h
11. pro 2008

taky moji oba kluci měli pneumokoka před týdnem...jsou z toho venku snad co se týče rýmy a kašle. zítra jdu na kontrolní stěry...tak uvidím..držte se

petule.h
11. pro 2008

taky jsme měli augmentin po 12h a oba atb kapky a tom ještě sirup speciální...tom je na něj očkovanej, lukášek má jen 1 vakcínu

bajnokova
12. pro 2008

Janicckka držím pěstíky ať to zvládnete!My taky stále bojujeme s nemocema ale pneomokoka jsme neměli a snad ani nebudeme očkování nejsme.
Tak na vás budu myslet a napiš!!

knobloska
17. pro 2008

Jenom tak pro úplnost: pneumokoků je asi 90 druhů a Prevenar chrání tuším asi proti 6 z nich. Jsou to ty, které vyvolávají ta nejhorší invazivní onemocnění u dětí. Zbytek způsobuje běžné záněty středouší. Je to samozřejmě také průšvih, musí se brát ATB ( a penicilin opravdu nezabírá ), ale není to ten pneumokok, který vyvolává tolik diskutovanou meningitidu. To jenom na uklidnění a pro vysvětlení, že i když je dítko naočkované Prevenarem, může mít i přesto ve výtěru pneumokoka.

janicckka
autor
27. pro 2008

pořád se zánět vrací v neděli jsme byli zase na píchnutí obou oušek ☹

jakoubka
27. pro 2008

jani-a co lékaři na to,že se to malé pořád vrací?chudinka malinká.

janicckka
autor
28. pro 2008

jakoubko no vlastně nic.ptala jsem se a neřekli nic úplného nebo smysluborného.po penicilinu jí zase dali atb ty dobrala a během dvou dnů jsme jeli napíchnutí,strašně plakala.zítra jdeme na kontrolu tak se uvidí co udělají a řeknou ale když tam byl pneumokok proč jí neudělali výtěr s toho nového píchnutí to je mi záhada 😔
myslím si že ho tam má pořád.když se jí zeptám kde máš bebí ukáže na to nejvíc bolavé ouško a do pusinky. ☹
at už to skončí................

tabarka
4. led 2009

všechny zdravím, s ouškama máme taky špatné zkušenosti, mladší dcera na to trpěla během 2 měsíců jsme byly píchat uši 11x, během tohoto jsme si taky navíc vyzkoušeli hospitalizaci se střevní virozou, týden hospitalizace šílený, na ušní jsme chodili téměř denně, k tomu jsme zvraceli a měli průjem, ale musím říct, že najednou jakoby utlo,a ouška přestala zlobit, měla taky nález na pneumokoka, hned jsme naočkovali prevenar a máme opravdu pokoj, možná to stojí za pokus.... Přeji brzké uzdravení. Je to opravdu náročné. Každou návštěvu u ušního jsem probrečela s ní....