Dcera má průjem. Co je nejlepší na stravu v této době?

loretka1
28. zář 2009

moje mala petimesicni dcera dostala prujem.davam ji uz presnidavky,prikrmy,kasicky.co je v nejvhodnejsi ji dat pri prujmu?mleko zrejme asi moc ne max.do kroupove ci ryzove vody a dal prosim?diky za rady.je uz moc opruzena a nevim co delat ☹

gabbi
28. zář 2009

Loretka vyvar z ryze, ryzi samotnou, banan, varenou mrkev.
Ale s tam malym prdolkou pokud je opruzena tak radeji k doktorce at vezme ster jestli nema treba nejakou bakterii, takove miminka se casto dehydruji. Drzim palce at je vsechno OK>

loretka1
autor
28. zář 2009

gabbi diky.ja si i myslim jestli to neni od zoubku.uvidime na dnesek a kdyztak bych s ni zitra zasla.jinak ona ma momentalne anginu,tak jestli to neni tak ruzne propojene i s tou nemoci

ludva
28. zář 2009

loretka1, jestli má malá angínu, tak to může mít z antibiotik.
Rozhodně jak píše gabbi odvar z rýže, rýže, suché brambory, mrkev. Nasadila bych jí určitě laktobacily nebo kup v lékárně Hylak. Není to sice žádná dobrota, ale zabírá (nesmí se míchat do mlíka!!!). Při ATB se laktobacily mají dávat vždycky i při jakémkoli průjmu nebo bolení.

ronie
28. zář 2009

pokud bere antibiotika tak nemaj probiotika smysl, až po vyaszení antibiotik 😉 zabíjí všechny bakterie i ty probiotické

je opravdu velmi pravděpodobné že to je z těch antibiotik, já dávala při dlouhodobém průjmu jen mrkev-šťávu, přesnídávky, rejži nechtěla, a hlavně zavodňovat Kulíškem a vodou-třeba i násilím,ale musí mít dostatek tekutin jinak se budou zvyšovat horečky 😉 A vysadit na den dva úplně mlíko ppokud ti bude pít mrkev ve flajdě-teda pokud kojíš tak samozřejmě ne 😉

haanhobe
28. zář 2009

Mrkev určitě pomáhá, ale vařená. Šťáva se syrové mrkve má opačné účinky, používá se při zácpě. Ale určitě rýžový odvar, propasírovat vařenou rýži a zředit vodou, případně nemléčnou rýžovou kaši připravenou ve vodě. Vynechat přesnídávky, případně i UM pokud nekojíš. A co nejvíce tekutin, slabší černý čaj klidně osladit. Při silném průjmu k dehydrataci dochází hodně rychle.Na opruzeniny Rybilka nebo Bepanthen.

loretka1
autor
28. zář 2009

diky vam za rady.Ne,nekojim.hilak mel muj syn kdyz mel tehda prujem a vubec to nepomahalo.se smectou mam naopak dobre zkusenosti.Kuliska jsme take meli.Co se tyce opruzenin,bepanthol nam nesedi,mala se mi po nem osypala a rybilka je velmi slaba.pouzivam klasicky pithiol a nemuzu si ho vynachvalit!stoji dvacku a ucinek stoji za to!klido bych za nej dala i stovku 😉 pouzivala jsem i u prvniho syna pithiol a z nej nejdu.A behem dnesniho dne uz se stolice zklidnila,kakala dnes uz jen 2x a uz to nebylo tak ridke.pipinka se hoji.Jeste jednou dekuju 🙂

gabbi
28. zář 2009

Loretko super ze je lip.
Jeste me pak napadlo, koupit lactose free sunar - jestli to v CR je. Maly by mi treba bez mlika nevydrzel.

loretka1
autor
28. zář 2009

tak o takovem sunaru jsem gabbi nikdy neslysela a pochybuji ze tu v CR to bude.mame tu dost omezeny prisun ruznych vyrobku i kdyz clovek nikdy nevi.zkusim se zeptat pro pripad pristiho prujmu 😉

pitruskaskarolinkou
28. zář 2009

Ahoj
Nám absolutně nejvíc a nedám na něj dopustit pomohl rýžový odvar - super! žádné léky - prostě rýžový odvar a to jsme zkoušeli kde co. Do druhého dne měla stolička už "tvar" 🙂

At se malé rychle uleví 😉

pitruskaskarolinkou
28. zář 2009

zapomněla jsem dodat, že do toho rýžového odvaru dát Glukopur - malé to moc chutnalo 😉 a pila to jako kdyby to byl Sunárek 🙂

ronie
28. zář 2009

lactose free u nás dělá nestle 😉

aponchie
29. zář 2009

ale ryze je best

gabca1
29. zář 2009

Taky se přikláním k Hipp ORS 200. A mlíčko míchat do vývaru z rýže. Banán je taky dobrý. Na opruzeninku pomůže Imazol. Nám tedy zabral téměř ihned 🙂 Jinak Sunar bez laktozy vhodný při průjmu je prý Sunar AR. Ale to si nejsem úplně jistá. Jen jsem to četla.