Dcerka má srostlá rodidla, jdem na zákrok

asus
11. lis 2011

dnes nám lékařka řekla že dcerka má srostla rodidla jdem na zákrok nikdo se stejným problémem??

lucille85
11. lis 2011

Ahoj, zkušenosti s tím nemám, ale mám mamku gynekoložku tak vím o co jde. Odborně se to nazývá synechia vulvae a jde o to, že pokud se holčičkám každý den nemyje vulva tak, že se od sebe oddálí trochu i stydké pysky a umyje se i mezi nima, tak dojde ke slepení stydkých pysků k sobě. Po nějaké době, pokud se toto neřeší (lze manipulací "slepení" rozrušit-provádí dětský gynekolog), tak pysky srostou a to tak, že je již třeba většího zákroku, kdy se to rozruší chirurgicky bud s anestezií nebo lokálním umrtvením. Důležitá je hygiena po zákroku, aby se to dobře zahojilo ( ale úplně nejdůležitější je hygiena jako prevence vzniku synechie!). Pro holčičky to není nic příjemného, rozrušení je velmi bolestivé a mají potíže chodit pak na záchod, protože moč je na tom hrozně pálí...Držím palce aby jste to zvládli!

janaj0
11. lis 2011

tak dcerka to měla taky a neteř taky. A bohužel to není způsobené jen tím, že se vulva neumívá a pysky neodtahují ( to jsme dělaly každý den). Dcerce jsem na to přišla asi v 5-ti měsících - měla srostlý počevní vchod- a dostali jsme mast na bázi kortikoidů a mazali jsme asi týden (pouze srůst) a samo se to zozrušilo. Neteř to měla asi kolem roku a víc - té to mazali asi měsíc. Bylo to bezbolestné. Jinak pokud to neomůže, tak se to řeší na dětské gynekologii nebo chirurgii - viz příspěvek lucille85

crca
11. lis 2011

My jsme na tom byli kolem 4-5měsíce,ale nevím,jak je to už u ročních,nám to jen rozřízla,takovou zvláštní tyčkou,na konci je bambulka,žádná krev,žádný řev,jen projela tu blanku co byla srostlá a dobrý.Bez umrtvení,bez uspání,za 5 min jsme šly z ordinace 😉

karmenta
11. lis 2011

Máš dobrý že se Dr. vůbec podívá, to my jdeme do ordinace vždy s plenkou a už jsem jednou i požádala Dr. at se podívá zda je vše ok. Držím pěsti at je vše rychle a bezbolestně za vámi.

lucija
11. lis 2011

Kamarádka má holčičku z dětského domova, ta má 3 roky a taky na to při tříleté prohlídce přišli. Podotýkám, že holčičku má Půl roku, takže to zanedbali už někde dřív. Na zákrok jde v úterý, tak pak můžu poreferovat jak to proběhlo. Když budeš chtít, tak se ozvi 🙂

tanuki
11. lis 2011

asus, jak psaly holky, buď jdete jen na dětskou gyndu - rozrušení tyčinkou(to pokud jsou jen přilepené), to jsme byli my v 7měsících a je to rychlovka, jen se tam holčička chvíli drží na gyn. křesle, takže nic moc...nebo jste objednaní na operaci v narkóze... (už jsou srostlé všechny vrstvy kůže)
Bohužel, v tomhle je malá osvěta a mnozí neonatologové a pediatři a samozřejmě neinformované maminky selhávají. Nás informovali neonato v porodnici, že musíme čistit hlen tampónkem s olejíčkem, že voda nestačí...tak jsem čistila, hlen přestal, tak jsem pak jen šplouchala vodou, a pak jsem si všimla, že začíná zarůstat a řešila to. Teď u druhé holčinky by mi to býval nikdo neřekl 😔
čas od času (ty větší se hodně brání) čistím oběma pipku vatovou tyčkou namočenou v olejíčku-když mi přijde, že se to tam směrem k hrázi připlácává, takhle to zavčas rozruším.

p.vojarova
30. kvě 2012

četla jsem tu zkušenosti a šla na gynekologii s 3 letou holčičkou tak vystresovaná, že bych chtěla říct svojí zkušenost. Zákrok byl rycjlejší než jsem dceři svlékla šatičky bylo hotovo, brečela jen minutku,první čůrání maličko asi štípe ( moč desinfikuje), ale nebyl jediný problém . Takže mamky nebojte se a nedejte na vyprávění o hrozné bolesti a bůh ví čem .Dělali jí to v ústí nad Orlicí v e 12,30 a v 16.00 lítala před barákem s dětma jakoby nic 🙂Den po zákroku ( rozrušení) ani neví, že tam byla. Takže hlavu vzhůru není to vůbec tak strašné, jak jsem se dočetla 🙂)))