Dceru trápí bolesti bříška - kolika. Jak to řešit?

masacek
7. srp 2008

Ahoj holky,prosím o radu.Mám měsíční holčičku a ta trpí na bolesti bříška a prdíky.Celý den skoro nespí a stále brečí.Nevím už co s ní.Když ji uspím spí tak 30min a zase pláče.Buď je u prsu nebo ji chovám.U doktora jsme byly.Předepsal nám SAB Simplex ale ty nám nepomáhají.Jinak je prý v pořádku.Jde o tříměsíční koliku která sama přejde ve 3měsících.Ale do té doby to nemůžu vydržet.Má někdo podobné problémy?Jak je řešíte?

scharfinka
7. srp 2008

Ahoj Masacek,právě jsem chtěla takové téma založit 🙂 Máme 3 týdenního prcka a i nás trápí bříško a prdíky, též bereme SAB a též nám to moc nepomohlo....Tak zkoušíme co se dá a pokaždé zabere něco jiného - jednou jsou to teplé obklady na bříško, potom třeba teplá koupel, jindy zas masáž bříška větrovou mastičkou po směru hodin a někdy položit chvíli na bříško, někdy pomáhá nechat ho navolno pokopkat nožkama a dost se uklidní v poloze na klokánka-opřu ho nožičkama o své bříško a jakoby děláme dřepy, zabírá i přiložení k prsu.....no a někdy nepomáhá vůbec nic a řveme a řveme třeba 3 hodiny, až vyčerpáním usneme....ale švagrová si koupila nějaké kapky, nevím přesně, jak se jmenujou, ale je to taková pidimalinkatá lahvička a stojí asi 500,- cena sice strašná, ale jim to pomohlo, takže my do téhle investice půjdeme asi též..zjistím název a dám vědět....

gabinaf
7. srp 2008

ahoj holky,

sice už mám prcka většího, ale dost jsme se trápili, jediné co nám zabralo, byl fenyklový čaj. může se už od ukončeného prvního týdne a pro nás to byla velká úleva. A taky nám občas zabrala rektální trubička. Tu jsme sice nejdřív nepoužívali, protože jsme tomu nevěřili, ale byl to orchestr prdíků a pak ticho a klid 🙂

jjaanca
7. srp 2008

Takové téma už tu samozřejmě je, jen jsem líná ho hledat, tak se připravte na zamčení.
Jinak: Baby Calm, Probiotické kapky pro děti(jsou drahé), teplé na bříško, poloha na bříšku, masáž bříška po směru hodinových ručiček, cvičení nožičkama, homeopatika Chamomila vulgaris, raktální rourka, fenyklový čaj....snad je to všechno, ale najděte si to staré téma a tam se to dočtete. 😉

atreides
7. srp 2008

nám ještě pomáhalo nošení v klubíčku nebo ve vaku 😉

jjaanca
7. srp 2008

ještě jsem zapomněla na Lefax a protikolikovou dietu pro maminku. Nadýmají nejen luštěniny ale veškerá zelenina a moučná jídla (nejhorší jsou domácí koláče, bábovky...)
Nám pomohla ta dieta. Jednal jsem jen rýži, brambory a maso a občas starý chleba 🙄
Jo a ještě Espumisan pro maminku.

veronikapulkertova
7. srp 2008

Ahojky, moc jsme na boleni briska a prdiky trpely, hodne nam mala plakala... Vyzkousela jsem ruzne kapky (Lefax, Baby Calm...), pila kojici, fenyklovy caj, hlidala si stravu...proste vse a co 100% zabralo je ----- BIO cajik z fenyklu od Goldim firmy, ten je proti plynatosti a pro lepsi traveni a fenyklovy caj CIPERKA od stejne firmy, ten je na boleni briska. Je pro deti od ukonceneho 1 tydne. Navic jak je ted horko, urco zajisti i poradny pitny rezim 🙂 Jo a cajik je granulovany, staci jen zalit prevarenou kojeneckou vodou. Fakt doporujuji 🙂)) Cena 110 kc.
http://www.goldim.cz/produkt53.php?klic=53

sisstin
7. srp 2008

masacek: nechci tě teda znervoznovat, ale nás přešla tříměsíční kolika v sedmi měsících 😅 😝 nám docela zabral Lefax, je to emulze do mlíčko..dávám ho furt, i když prdíky už nemáme, neutralizuje to tu mléčnou pěnu 🙂

masacek
autor
7. srp 2008

Děkuju za rady!sisstin a Lefax můžu dávat už teď?Není to od určitého měsíce?čaj mi doktor nedoporučil když kojím!Jsou to ale někdy nervy!

coriven
7. srp 2008

ahojky,
nás to taky trápilo, ale prava po šestinedělí (no možná osminedělí ☹ ) jako když utne, kapičky jsme neměli, hladila jsem břůško, mazala pupíkem - hodně to taky ovlivňuje strava matky - pokud kojíš (jak holky psaly víš), já si snad do všeho dávala kmín (na prdíky) a pila čaje s feniklem (dobrý i pro kojící matky) a asi nejlíp bylo venku v kočárku - hopsání malou uklidňovalo, ale jak sme byly doma, tak řev a řev 😒 a hlavně večer.
Tak držím pěsti, ono to snad brzo přejde 😵

sisstin
7. srp 2008

masacek:no ty kojíš, tak to ani nevim, jak se ten Lefax dává.. 😕

dokca
8. srp 2008

Ahojky,
nás to začalo trápit až ve 4.týdne.
Máme kapičky Sab,ale i emulzi do mlíčka LAKTOBACILUS.Vše se koupí bez receptu.A stojí cca 70,- Kč.