Defekt komorového septa, máte zkušenost?

nesticka
3. dub 2014

Zdravím, má dcera 5,5m má srdeční šelest 3/6. Nemá uzavřenou přepážku mezi srdečními komorami. Kardiolog nasadil léky Digoxin a Furosemid. Problém, je ten, že od té doby co léky začala brát ( 3 týdny nazpátek ) máme hrozný problémy se spaním přes den. Malá je unavená až hrůza, je jedovatá, nevydrží chvilku v klidu, absolutně jí doma nestíháme..uspat nejde ani v postýlce, ani v náručí a dokonce nefunguje ani kočárek.. 😕 už mi pomalu docházejí síly 😒 . Celý den propláče, škrábe si celý obličej, oči uplně krvavé..Na kardiologii jdeme 11.4. Vím, že jí ty léky pomáhají, ale chtěla bych zpátky svoje hodné miminko, které spalo 3x denně a v noci si chtělo 2 hodinky hrát 😝 Radši to než tohle trápení...Je unavená chce se jí spinkat, ale má v sobě prostě 220V jak se říká..i ve spánku s sebou pořád šije, pořád se budí, usínání taky horor, přijde mi, jakoby měla tiky, pořád škube ručičkama přitom spí...Má nějaká maminka zkušenost prosím? 😨

mishulle
3. dub 2014

jako maminka zkušenost nemám, ale jako malá jsem měla defekt komorového septa, který se spontánně uzavřel, už nejsem ani sledovaná, že bych před těmi 20 lety brala nějaké léky nevím, poptám se mamky

vilimi
29. kvě 2014

dobrý den, moje malá ma také defekt komorového septa, ale asi to nebude tak vážné, jako u Vaší malé. Žádné léky nemáme, jen chodíme na pravidelné kontroly na kardio. Zjištěno asi ve dvou měsících - dvě dírečky mezi síněmi a komorami. Teď má dva roky a po dírkách jen stopy, takže úspěšně zarostlé.