Děti s ABKM - co na to Vaše lékařka?

kacenka1111
12. pro 2012

Ahoj, prosím zajímá mě, co dělá vaše mudra s abkm u vašeho drobečka? Poslala Vás k alergologovi? Řeší to ona sama nějak, doporučila Vám nějaké mlíčko, má přehled, snaží se Vám pomoct?
Ptám se proto, že naše mudra si myslí, že si asi vymýšlím, o UM vhodných pro abkm nemá ani páru, tvrdí, že to hnedka přejde, dělá, jakoby to bylo ( příznaky ) k něčemu jinému, nebere mě vážně, nesnaží se pomoct a když se mi u malé objevila reakce i na některý z příkrmů ( brambor, řepkový olej a dýně ), tvrdí opět, že ji to asi nesedlo.
O UM nemá ani páru, k alergologovi mě nepošle ani náhodou, všechno zlehčuje, všechno je u ní normální ( byla jsem svědkem i u jiné maminky, s jiným problémem ). Neporadí s jídelníčkem atd.
Zkrátka, jak Vám s tím pomáhá či nepomáhá Vaše mudra? Je to na mamince, nebo by mudra měla aspoň trošku poradit? Chci ji změnit, protože kamarádčina mudra ji s tím strašně pomáhá, doporučila mlíčko, poslala alespoň na gastro.
Předem děkuji za jakýkoliv názor.

kooblich
12. pro 2012

nám teda pediatr doporučil UM pro děti s ABKM ale jinak nic. To co může či nemůže jíst sem si musela hlídat sama. Pak sme jen docházeli na kontrolu a jen se mě ptal jak se malej cítí a jestli má vyrážku nebo jestli měl na něco reakci. Po dvou letech bezmléčné diety mu to přešlo. Jo jednou mu vzali krev, ale do dvou let dítěte je prý alergologický test zbytečný. Důležitý je, že z toho vyrostl. Pokud nejsi spokojená s pediatrem tak zkus jiného,ale zase přehnaná pečlivot taky není dobrá. Ale určitě by měl být pediatr schopnej poradit. To je můj názor.

eficenka
12. pro 2012

můžu říct, že pediatry dělím na tabulkové a nevzdělávací doktory a na doktory kteří se zajímají at o očkování či o ABKM...
bohužel je více pediatrů, kteří se o nic nezajímají a s ničím neporadí.... Navíc hodně maminkám radí i špatně - ohledně kojení, alergií atd... Zkuste si třeba nechat vypsat od ní žádanku a když nevyhoví, tak se zkuste na alergologii objednat sama , pokud však víte že je to abkm, tak bojovat "sama" je asi nejlepší volba... bohužel 😒

janulas84
12. pro 2012

Já mám 7týdenní miminko - ty máš asi většího klučinu, ale zrovna před 14 dny jsme skončili v nemocnici, jelikož měl krev ve stolici - verdikt - alergie na bílkovinu kravského mléka. Od té doby máme speciální mlíko, které tuto bílkovinu neobsahuje, jmenuje se Neocate a je jen na předpis. Ale je pěkně hnusné a strašně s ním bojujeme, je totiž extra hořké :(

vojtovap
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katasv
19. led 2014

Naše doktorka nás alespoň poslala na gastro, kde mu předepisují Neocate. Ale jinak taky bojuju sama. Poslední rada doktorky, zkuste zavést lepek - rohlík nebo sušenku (při BKM, ach jo)

kahramana
27. únor 2017

Dobry den, mam prosbu, od kdy se da u kojencu nejak relativne presne zjistit, zda maji ABKM?
Dcera ma nyni 4mesice...nejprve to byla cca v druhem mesici ridsi stolice na par dni, ale poměrně silne koliky od narozeni, dcera je plne kojena, dr mi proto naridila bezml. dietu...po tretim mesici se koliky zpravily, dite si prdi jak potrebuje, kdyz jsem ale zkusila pomalu zavest mlecne vyr., vyskocil male ekzem a docela dost... otazkou je, jestli opravdu za tech 14dni z tech ml. výrobku? Uz dalsich 14dni se opet snažím drzet bezml. dietu, ale ekzem se spise zhorsuje... lepek mam taky hodne omezeny uz od toho tretiho mesice, ne uplne pryc, ale mam ho minimum...
Nevim teda ted, zda se to opravdu tvari jako ABKM nebo je mala proste jen atopik? Predpoklady ma, po me... dr se porad tvari neutralne a asi chce at jsem bez mlika dokud kojim, nevim... zase si rikam, pokud to neni ABKM,at dcerka to mleko a lepek v MM asi trochu ma, at si telo zvyka pomalu... nebo je to blbost takto premyslet???
Ockovani mame zatim odloženo... stolice je stale zluta (jako michana vejce), bez hlenu...
Predem mockrat diky...