Děti se srdeční poruchou. Jak se vada zjistila?

pepemomo
25. čer 2008

Mame sestimesicniho syna ktery ma vrozenou srdecni vadu,SVT,ale zjistili mu tu az v jeho trech tydnech takze kvuli tomu ze mnel na srdce velkou namahu ma ted srdce i zvetsene.Rada by jsem poznala rodice deti ktere maji SVT nebo i jinou srdecni vadu.Jak se ta vada zjistila?Jaky byl pro vas pobyt v nemocnici?Aco dal?Napiste prosim svuj pribeh,ci vase pocity a myslenky. 😒 😕 😉

princesp
25. čer 2008

Ahoj pepe,ja zatim miminko nemam,ale cekam 🙂 .A oni to nevedeli v tehotenstvi ze ma maly problem? 😕 A co to je ta kondice SVT?

pepemomo
autor
30. čer 2008

Princesp,gratuluju k tehotenstvi 😉 V tehotenstvy doktori nepoznali nic,ja sem mela problemy,ale maly byl furt v poradku.Termin sem mela na 25.12.2007 ale 17.12 sem citila takove slabsi pohyby,snazila sem se z toho nedelat tezkou hlavu,ale kdyz na druhy den sem ho uz necitila se hybat vubec,jela jsem hned do nemocnice a tam zjistili ze mu blbne srdicko.Tim blbne myslim to,ze mu nejdriv bilo hrozne rychle,pak zpomalilo a mezitim se na par sekund i zastavovalo.Na ultrazvuku to bylo vsechno videt,to zastaveni bylo fakt hrozive 😕 tak doktori se rozhodli ze mne okamzite vyvolaji porod a pokud se to srdce neupravi tak budu muset na cisarsky rez.Jak ale praskli vodu,tak i jeho srdicko zacalo bit tak jak melo.Cely porod sem byla napojena a malemu do mne zavedli sondu na hlavicku.Narodil se v poradku a jeste ten samy den nas pustili domu.Byla jsem rada,ale prislo mne trochu divne ze kdyz sem rodila tak ho tak sledovali a jak se narodil tak ho poslechli jen jednou a to jen na par sekund. 😒 ve trech tydnech dostal Leon rymu tak sme s nim sli k nasemu doktorovi,ktery nas okamzite poslal do nemocnice kde po ruznych vysetrenich zjistili ze Leon ma SVT.Normalni srdce bije 1-2-3-4-.....ale jeho 1 1-2 2-3 3-4 4......Tzn.ze mu tlukot vychazi ze dvou mist v srdci najednou a proto mu to zrychluje tep,pri prijeti do nemocnice mel 313 za minutu ve spanku,zdrave miminko ma 120-140 za minutu!!!Tato kondice je pomnerne snadno lecitelna,ale jelikoz on se stim uz narodil a zjistili mu to az ve trech tydnech,jeho srdicko melo extra namahu a to zpusobilo oslabeni a zvetseni srdce.Ted bere dvoje leky 5x denne a v budoucnu bude potrebovat mensi operaci,ale my sme vdecni za to ze ho vubec mame!!! 🙂

lucenek
30. čer 2008

pepe...to asi půjde na endoskop. vypálení druhého místa tvorby vzruchů ne? kamoška má tu vadu, má 2 impulzy..správně z SA uzlu kde se původně el. vzruch tvoří a pak kousek pod ním se utvořila tkán co je el. aktivní a dělá taky vzruchy tudíž má zdvojenou frekvenci taky bere antiarytmika ...a na zákrok neví jestli půjdë hrozí totiž úplně přeru¨šení i sa uzlu tudíž by mohla mít trvale kardiostimulátor....to je velké riziko..nemít ho tak srdce nebije.....

ivousek
30. čer 2008

Ahojky pepemomo •A prosímte muzu se te zeptat kde jsi rodila?
Je me strasne divné ze to tam brali tak na lehkou váhu a edelali porádne vysetrení hned po narození.
Kdyz se nám narodila malá tak hned po tom zjistili selest -to me ale,uklidovali ze to není nic strasného a ze to má hodne detí a ze se to casem i uplne samo zpraví-ale pro jistotu nás hned poslali ke specializovanému dr.do Brna-selest tam asel co 3 mesíce jsme jezdili na kontroly ,ale bohuzel mezitím jse ji tam objevila 2 vada a diagnoza zí------Významný defekt sínového septa secundum: zjednodusene to je ze má dírku v srdícku kudma ji tece moc krve do plic. Porád si ríkáme z manzelem jak by to bylo kdyby nemela tu selest tak by se na to ani neprislo.
A co dál no léky nebere nebo na to zádné nejsou chová se jako zdarva holcicka coz aspon tak nás uklidnuje,ale obnásí to to casté lítáí po nemocnicích coz nás strasne likviduje ,nastestí malá to zatím bere moc statene 🙂 a za to jsme rádi.Cekáme na dalsí prohlídku která bude za nedlouho a nevíme co nám zase reknou coz je vzdycky nejhorsí.Ceká ji operace ,ale nikdo neví kdy jelikoz vada se porád vyvíjí a dr.cekají kdy bude ten správý cas.
Preji Vám pevné nervy a malému hodne stestí. 😉

pepemomo
autor
1. črc 2008

Lucenek,to co popisujes u tvoji kamaradky je neco podobneho.Leon ale nema tkan navic co je elektricky aktivni,jeho srdce,krome toho ze je zvetsene,je tvarove podle kardiologa ve velmi dobrem stavu.Jemu vychazi tlukot srdce z obou hornich komor,je to zpusobeno elektrinou,struktura jako takova je v poradku.Vim ale zaim jen malo,co nam rekli doktori a neco z netu,neznam nikoho s touto kondici na vymeneni nazoru a zkusenosti.

ivo,rodila sem v Craigavonu v Severnim Irsku,zdravotnictvi je tu opravdu ubohe!!!!I kdyz nas prijali s malym do nemocnice trvalo tyden nez se na nej kardiolog vubec podival!!!Furt nam rikali ze Leon je velke miminko a vypada na pohled zdrave tak ze to prej pocka,kdyz sme se ptali na jeho kondici(nevedeli jsme nic,ani jestli je to zivotu nebezpecne,mysleli sme si ze ma sve dny spocitane) nedokazali nam vubec odpovedet,prej musime pockat na kardiologa.Az jednou sem se nastvala a rekla doktorovi jestli cekame na to az zacne maly vypadat nemocne a prestane jist,fakt sem byla nastvana a rekla toho mnohem vic!!!! 😅 😕 No a na druhy den nas vezli na detskou kardiologii v Belfastu,kde jsme byli dalsi dva tydny,tam nas hodne uklidnili a pomohli.Ted taky litame po vysetrenich,jdeme pristi tyden v utery.
Koukla sem ti do albicka.mala je fakt nadherna,vubec by clovek nepoznal ze ma nemocne srdicko.Take ja vam preju at to vsechno zvladate,a snad jednou to operace opravi. 🙂 😉

lucenek
1. črc 2008

pepe..jj to znám sice kardio není můj obor ale i tak je to mazec člověky by čekal že se dětem s vadou srdce budou víc věnovat a ono prd..taky v čr teda máme super kardio centra...a nejlepší teda v Třinci co je..tam jsou fakt machři....jen at to nedojde do ¨stadila kdy omylem vypálí i dráhu k sa uzlíku...dráhy nejdou vidět a malý my musel mát icd nebo kardiostimulátor....

aponchie
1. črc 2008

ahoj sice neprispeju uplne k tematu,ale vim,ze ten Trinec je fakt suprovej na srdecni vady atd.pul rodiny tam prodelalo operace,kardiost.apod a lekari jsou tam vsechna cest!

pepemomo
autor
1. črc 2008

Luci,ty delas do mediny?Kdyz maly byl vte nemocnici a oni nam nic nerikali uvazovali sme o prevozu do CR,chteli jsme jit privatne.Kdyby k tomu doslo a my chteli jit na vysetreni v CR,je tu ta moznost privatniho osetreni ditete?Kdyz sme si o to zadali tady tak nam rekli ze u deti to prej nejde.A nevim jake mas s timto zkusenosti,ale zda se ze mas prehled 🙂 ,jake je tu to riziko u te operace a jaka je uspesnost? 😒

ivousek
2. črc 2008

pepemomo •Já bych teda aspon poslal vsechny papíry co más od dr.do CR http://web.dbm.cz/dbmweb/actions.nsf/0/329A4423... tady jezdíme s malou ,treba se ti vyjádrí pres email,já bych to nenechávala jen na tech dr.u vás já uz byla s Jolakou na 3 místech na 2. v Brne a tady v Motole v Praze.Vím ze to je psichycky strasne nárocné,ale jak popisujes tam to zdravotnictví tak bych se na to moc nespoléhala.Dr.v Brne nám tu operaci doporucil v té Praze jsem se ho ptala proc né v Brne kdyz je to pro nás nelblíze ,ale on ríkal ze tam jsou nejlepsí o Trinci se nezmínil tak teda nevím,ale co jsem cetla na netu a vdela v telce o Motol -Praha tak me to dost uklidnilo ze malá bude v dobrých rukách.
Jo to je pravda ze do malé to nikdo nerekne ze má nemocné srdícko je to cert 😀

lucenek
2. črc 2008

pepe..no jsem sestra
ale pokud plně hradíš veškerá vyš tak jde všecko otázkou je...se připravit určo bych se zajímala o pojištění u české pojiš´tovny tak, at co nejvíc úkonů je hrazené z veřejného pojistného....a pak jak píše ivoušek veškeré papíry zaslala ke konzultaci do čr...třeba ten Třinec..na webovkách si najdi tel číslo popiš vo co de, oni ti určo doporučí nějakého lékaře a na tom všem ostatním by ses domluvila přímo s ním.
A privátní vyšetření u dítěte jde..protože si jej platíš v pplné výši sama....takže ne že nejde....vím, v tom se neorientuješ kde kdo může cokoli nakecat ale nejlíp bude se fakt po tel spojit už s urč. doporučeným lékařem a domluvit se..takle máš daleko větší jistotu 🙂
zase nechci lanařit jestli je lepší praha, brno neboi třinec..ono každé centrum je lépe vybaveno na urč,. vady..jakože jsou úzkoprofilovější, a když ti do tel řeknou ty vady neděláme, nebo volejte raši tam a tam..tak aspoň budeš vědet 🙂

eficenka
7. čer 2012

@pepemomo
@ivousek
@lucenek
ahoj holky, dneska nám zjistili defekt septa... teda zítra jedu na konzultaci do Brna k mudr. Navrátilovi na dětskou kardiologii, prý asi bude potřeba operace někdy časem po porodu...
Jsou vaše děti operovány, jak jste to zvládali, když jste se do dozvěděli?

misa84
13. črc 2012

@eficenka mrkni sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-s-d... , tady jsme spolek maminek dětí s nemocným srdíčkem. mému chlapečkovi v motole operovali srdíčko v jeho 5ti týdnech, mimo jiné měl taky defekt komorového septa, ptej se na co potřebuješ. 😉