Dětská mozková obrna. Jak to zvládáte rodiče?

licina
5. říj 2009

Není to zrovna žádné příjemné téma, ale k některým dětem to prostě patří ☹

A tak se ptám, jak to zvládáte vy jako rodiče a jak to zvládají Vaše děti. Jak se perou s osudem??
Co se jim povedlo a jaké byli prognózy??

aleachim
5. říj 2009

ve volné diskusi je obdobné téma, zkus se mrknout tam. Každopádně drží pěsti, abyste se s tím poprali, co nejlépe.

amira55
5. říj 2009

přeji hodně sil a hlavně výdrže při cvičení🙂

bera28
5. říj 2009

Lici, mám synovce s DMO. Narozen v 32 tt, akutní SC, omotaný pupečník okolo krku, nedýchal dost dlouho. Nyní je mu 7,5 roku. Původní prognozy byly, že to bude ležák, ať ho dají rovnou do ústavu. Švagrová s ním dosud cvičí Vojtu a další, prodělal několik operací, ale...je integrován do normální školky, má osobní asistentku, nechodí, je spastik, ale docela slušně mluví, jezdí na speciální tříkolce, na vozíčku. Takže oproti tomu, jaké byly prognozy, je na tom dobře. Ale stojí to spoustu sil.

licina
autor
7. říj 2009

Já, ač jsme si užili své, flintu do žita nehážu. Máme usměvavé sluníčko, kterému láska rozhodně nechybí a chybět nebude!!! Já toto téma otevřela, aby si maminky dětí s touto diagnózou mohli poklábosit a vyměnit rady a tipy. 😉 😉

andulka4
8. říj 2009

Ahoj Licina
a vám už byla tato diagnoza potvrzena? Není to nějak brzo? A jak se vám daří?

licina
autor
11. říj 2009

Ahoj Andulko, jojo nám už byla potvrzena. Brzo... nevím, ale prý už jsme to měli v papírech z nemocnice, když náš propouštěli, jen nám to neurolog přeložil do nám srozumitelného jazyka. Perinatální encefalopatie...

licina
autor
11. říj 2009

A jak se nám daří?? Jde to pomalu, ale jde to. Máme velikýho smíška.

lulii
14. črc 2012

Obnovuji diskuzi 😉
Holky, moc vás prosím o informaci, jestli lze dětská mozková obrna zjistit v těhotenství nebo ne?

lamaze
14. črc 2012

ahoj,podle me to nejde zjistit v tehu,maximálně nějaké vrozené vývojové vady mozku...samozřejmě s ultrazvuku atd.vzniknout může v tehu a buď se projeví po po porodu nebo spíše déle na začátku muzou byt nějaké odchylky od vývoje.nebo může vzniknout poškozením mozku atd.je to na delší debatu

madre1
8. únor 2023

Dobrý den, je tu někdo, kdo má dítě s (D)MO?
Píšu ZP a nemohu se na internetu dopátrat diagnostiky (různá vyšetření). Vždy se jen dočtu, že diagnózu může potvrdit jen neurolog a tím to končí. Pak se mi nedaří dohledat jejich inkluze a podprůrná opatření.
Byl by někdo z Vás ochotný mi tyto informace poskytnout?
Pro zachování anonymity mi prosím pište do zpráv. Děkuji.

mamkaul
Autor odpověď smazal
Zobraz