Dětská neurologická klinika v Brně-Černá Pole

adlos14
21. dub 2012

Jaké máte zkušenosti s touto klinikou prosím

sisava
14. kvě 2015

@adlos14 hledám nějaké informace,měli by jsme jít na týdenní pobyt.Byli jste? Mělo to pro vás význam. Náš chlapeček moc nemluví a tak nás tam posílá logopedka a psycholožka ☹

ivetamaskova
26. kvě 2015

Ahoj, taky jsme objednaní - na listopad. Se stejným problémem, syn nemluví. hledám zkušenosti a rady maminek, co tam byly. Najdu tady pomoc?

veruska007
26. kvě 2015

Byli jsme před 5 lety na neurologii v dětské nemocnici a nic moc, teda.

ivetamaskova
26. kvě 2015

@veruska007 to mě docela děsí. My v té samé nemocnici leželi se starším synem, jen na jiném oddělení (traumatologie) a tam to teda byla katastrofa, to ano.
Ale o tomhle oddělení jsem zatím nenašla nic negativního - ale ani nic pozitivního, vlastně skoro nic.

Můžu se zeptat, jak to na tomhle oddělení vypadá? Jsou pokoje samostatné? A co wc, sprcha, co přístup personálu?

veruska007
26. kvě 2015

ufff, diskuse tu o tomto už byla, dost jsem se o tom rozepisovala. Sprchy a wc společné. Na celé odd. byly jen dvě rozkládací lehátka jako přistýlky, ostatní rodiče byli na ubytovně. Já jsem z Brna, takže jsem tam chodila na 5h ráno, odpo jsme se střídali s manžele, chodil domů kolem 21h. Na pokoji bída, my tam měli jednu dřevěnou židli, jinak nic. Nejhorší byl přístup personálu, snad se to změnilo. Herna zamčená, hračky taktéž, aby je děti nezničily. Hernu údajně otvírala 2x v týdnu na 2h odpo nějaká paní a dohlížela na děti, ale my tam byli v létě, a to paní nechodila. Sestry byly permanentně někde zašité, dětem se mimo zdravotnické úkony nevěnovaly. O zbylé děti se starali ti rodiče, co tam byly se svými vlastními dětmi. Hlavně ty dvě maminky, co tam spaly, si stěžovaly, že celou noc jen obíhaly oddělení a konejšily plačící děti, sestry zavřené a o nic se nestaraly. Já měla na pokoji kromě mého ročního ještě dvě menší děti, jedno na monitoru dechu a pořád přestávalo dýchat, sestra jednou přišla a řekla mi, co s dítětem, když nebude dýchat a jak vypnout alarm a od té doby to mohlo pípat, jak chtělo, sestra tam ani nepáchla. Když jsem s dítětem vyšla mimo pokoj (byl maličký) na chodbu, sestra mě nevybíravě seřvala, že musíme být na pokoji. Jídlo pro roční dítě bylo zcela nevyhovující, mělo stravu, co dospělí. Kaše na noc nebo UM nebo aspoň jakékoli mléko z láhve byl nepřekonatelný problém, nebylo možné to získat. Já byla bez stravy úplně. Poté, co jsem tam začala z vyčerpání kolabovat, jsme podepsali reverz. Permanentně jsem se tam starala plně o 7 - 12 dětí, fakt nejhorší nemocnice, kde jsme kdy byli.

ivetamaskova
26. kvě 2015

Ježiš..to je strašný. jako bych se vrátila v čase zpět na tu traumatologii. Fuj.

Já mluvila přímo s primářkou toho oddělení a ona mi řekla, že se synem můžu být celou dobu, i přes noc, stravu můžeme mít prý i vlastní a pokud prý nenastane nějaká vyjímečná situace, jsou pokoje jednotlivé. 😕 Mám to teda i písemně, chtěla jsem to mít na papíře, kdyby pak byl při nástupu problém.
Ještě se zeptám - to oddělení, o kterém se bavíme, je jen jedno všeobecné oddělení neurologie? Nebo je tam toho víc? protože třeba ta traumatologie tam byly snad 3.

veruska007
26. kvě 2015

My byli na dětské neurologii, netuším, je-li tam toho více. Pokoje byly po 3 dětech, plus možnost na některých pokojích jednoho rozkládacího lehátka - ale na odd. byly všehovšudy dvě. Vlastní stravu jsem nosila potom taky, ale sestry ji odmítly ohřívat v mikrovlnce, takže třeba dát dítěti vlastní teplou polévku, to nešlo. A dost pacientů tam čekalo zbytečně, třeba dva týdny na vyšetření očního pozadí, které bylo možné udělat ambulantně apod. U nás se to hnulo, až jsem začala prudit a byla asertivní a nedala se. Oni tam dost dělali to, že dr. řekla, že dítě půjde další den na vyšetření, ale pokud si to rodič nehlídal a neurgoval a neběhal co půl hodiny na sesternu, tak ho tam sestry neposlaly a rodič tam třeba čekal další 3 dny, než zas bylo místo v pořadníku.

sisava
26. kvě 2015

Teda to je mazec, hrozně nerada trávím čas v nemocnici a tohle ještě?! Čekám na nějaké papíry k vyplnění, je to už týden co jsme se domluvili a pořád nic.To mluví taky za vše. Asi není kam spěchat 😖 .

ivetamaskova
26. kvě 2015

No, tak teda teď jsem na vážkách, zda tam vůbec jet. My máme dohodnutou hospitalizaci 4-5 dní, všechna vyšetření by měla být naplánovaná dopředu, máme i rozpis na každý den, co nás čeká.
Díky za info a varování, aspoň vím, co si ohlídat.

@sisava kdy máte termín nástupu, jestli se můžu zeptat?

sisava
26. kvě 2015

@ivetamaskova , právě zatím žádný. Minulé pondělí tam volala naše dětská lékařka a mají nám poslat nějaké papíry na vyplnění, zatím nic nepřišlo. Taky vám něco poslali?

ivetamaskova
26. kvě 2015

Nám neposlali nic. Naše neuroložka nás neobjednávala, jen nám dala papír jako informace a já si tam napsala sama maila - přímo primářce oddělení. CCa po týdnu mi přišla odpověď a dneska jsme se domluvili na termínu, ale žádný papíry k vyplnění po nás nechtějí.

sisava
26. kvě 2015

Fakt, tak teď teda si nejsem jistá kam volala .-).Totiž prvně jsem si tam volala sama, ale vzala to nějaká sestra, ta mi řekla, že má volat doktorka. No a ta mluvila s doktorem, řekl, že to pošlou, chtěl email, ale ona, že to má poslat poštou. Měli tam být i návrhy na vyšetření. V pátek jdu s malým na kontrolu, má teď angínu, tak uvidíme a zkusila bych znovu zavolat.

ivetamaskova
26. kvě 2015

Zkus, nebo jestli chceš, napiš sem: Kontaktní údaje: Email: cenek.silar@fnbrno.cz lenka.mrazova@fnbrno.cz zuzana.jurikova@fnbrno.cz jpejcochova@fnbrno.cz hoslej@fnbrno.cz Telefonní číslo: 532 234 912/ 4 915 (v pondělí mezi 13:00 a 15:00) Můžeš si vybrat, jsou to kontaktní údaje, který jsem dostala já. osobně jsem psala na ten poslední mail, je to přímo primářka. A pak se mnou dál komunikovala ta lenka mrazova, druhej mail, byla moc milá.

sisava
26. kvě 2015

@ivetamaskova děkuju

sudina
12. čer 2015

Dobry den, ja byla s dcerkou ted v dubnu. Mikrovlnka tam teda k dispozici je, ale treba wc je na chodbe, sprcha taky. Pobyt tam opravdu prodluzuji, asi z toho maj penize. Jinak to nebylo aztak hrozne. Byla jsem tam s dcerou na pokoji, deti, co tam rodice nemeli, mi bylo lito,opravdu se jim nikdo nevenoval.

sisava
12. čer 2015

☹ tak to je hrozný. Mít tam děti a nevěnovat se jim.

sisava
22. čer 2015

Na vyšetření jsme se nedostali, prý mají do konce roku plno.Já to nechápu.Příští rok neví jak to bude. Je to přece nemocnice ☹ ...
Co mám proto udělat aby moje dítě vyšetřili 🙄

kejtyna
22. čer 2015

my jsme teda byli na neurochirurgii a byla moc spokojena.. ale mozna je to jine oddeleni nez neurologie... wc a sprcha teda na chodbe, jak uz tu pisi, ale personal a pristup uzasny.. k dceri me vzali automaticky, coz jsem docela koukala.. herna byla co jsem si vsimla otevrena porad, sestry neustale pendlovaly po chodbe a kontrolovaly deti.. na jednom pokoji bylo samo miminko, kdyz zaclo plakat, hned k nemu letely..

kejtyna
22. čer 2015

jinak ac na kontroly jezdime porad do Brna, neurolozku mame svou u nas.. doporucili nam to s tim, ze cekaci lhuty u nich jsou silene.. coz asi tvoje posledni zprava potvrzuje..

miska85
13. led 2016

Ahoj holky, oživuji téma - zítra nás čeká kontrola se 4letým synem na neurologii v Brně. Pravděpodobně mu budou dělat lumbální punkci (kontrolní, při první mu nic nenašli), chceme ji odmítnout. Byla jste některá v podobné situaci? Dá se s nimi mluvit? Už jsme leželi na infekčním a neurologové za námi docházeli a všichni byli fajn. Ale co tu čtu, to je strašné ☹ Mám z toho hrůzu, chci se vyhnout hospitalizaci 😕 (samozřejmě ne na úkor podcenění nějakého vyšetření).

irenqa2
10. bře 2016

Jezdime tam pravidelne a neni moc o co stat,nerada tam jezdim,vetsina sestricek protivne a zamracene,dr taky zadni experti mi prijde,cistota na bodu mrazu,prijde mi to tam jak za komousu :-/