Dětské gynekologické vyšetření. Jak probíhá?

luckaa
14. zář 2010

Ahoj maminky,byla jste některá s tříletou holčičkou na gynekologii,mě to čeká s dcerkou,tak se chci zeptat jak takové vyšetření u holčiček vypadá.Díky moc ☹

petapi
14. zář 2010

já byla a pravděpodobně není všem dnům konec, ale to je jiná kapitola. poprvé dělali stěr, tenounká tyčinka s vatičkou, dítě to nezaznamená, ale bohužel se bojí prostředí a zvlášť pokud už tam jdete s nějakým bolavým problémem. drží maminka a sestřička. podruhé se dr dívala i nějakým tím vyšetřovacím náčiním, říkala, že je to nejmenší, co existuje a že to nebolí, ale situace je stejná pořád, holčička se prostě bojí. za sebe bych řekla, že u dr jednorázové vyšetření je rychlé a rychle pryč, horší potom případná léčba, u nás v podobě čípků.

luckaa
autor
14. zář 2010

@petapi Malá doktory snáší docela dobře a vyloženě bolavý problém nemáme,tak doufám,že to proběhne v klidu,ale stejně jsem z toho docela špatná ☹

nissanek
1. led 2011

Chtěla bych se zeptat jak probíhá ta léčby čípkama? My máme za sebou vyšetření a stěr (a bylo to dost hrozný ☹ ) a v pondělí tam jdeme znovu a prý mi ukáže jak zavádět čípky... no dost si to neumím představit...

pattie
2. led 2011

Byla jsem tam s dvouletou holčičkou, měla nějakou infekci, zřejmě od moře. Vyšetření bylo rychlé a lékařka byla naše známá, takže se Bětka až tak nebála. Udělal jí nějaký stěr,podívala se a dala obrázek, takže to proběhlo rychle, bezbolestně a Bětka to snesla velmi dobře... Určitě jde hlavně o přístup lékaře. Neboj, dobře to dopadne!!!

nissanek
2. led 2011

tak my byli v Motole a právě přístup byl dost hrozný, Kristýnka doktorku počůrala a sestra z toho udělala hroznou aféru. Naštěsí jsme se tomu s Kristýnkou zasmály a nabručená sestra musela pro kýbl...dobře jí tak. Celý vyšetření probrečela a sestra jí drsně držela nohy od sebe, no hrůza. Teď máme výsledky z toho stěru a bude právě dostávat nějaké čípky. Tak nevím, jestli je na to nějaký pidi aplikátor, nebo co se zase bude dít...

hlavinka
18. zář 2011

Holky, prosim poradte - kde je v Praze 4 detska gynda (pripadne jinde v Praze)? DIKY moc

pipinkamepali
1. zář 2015

Byla sem s 4 letou moji dcerou Evičkou, sestra ji dala nohy od sebe a drzela je pevne, ted ji ze ji budou delat stery
, tak ji vzali nejakou tou tycinkou s tou vatou, do te doby byla Eva hodna nebrecela nic, jenom doktorka rekla ted to tam dam tak to tam zasunula, tak Eva zacala strasne brecet a snazila se dat nohy k sobe, takte sestricka mela co delat, proste hruza. tak to potom ty stery dala do nejake ty laboratore. Za tyden sme tam prisly. Ze ji budou delat dalsi vysetreni, nejaky stery ale jiny. Nevim. No ale Eva nechtela dat nohy od sebe. Takze tam ta sestricka byla uz neprijemna. No pak se to nakonec podarilol. Ale to Eva uz probrecela cely. Hruza do Motola ut nikdy!