Diagnóza Paresis plexus brachialis

mravcica
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s touto diagnózou. Pred dvoma mesiacmi sa nám narodil chlapček, ktorému bol pri dosť komplikovanom pôrode poškodený nerv v ľavej paži. Všetko nasvedčuje tomu, že bol nerv prerušený. Niektorí doktori nám tvrdili, že tú ručičku už nerozhýbe, niektorí tvrdia, že tam nejaká šanca je. 4x denne cvičíme vojtovku, malilinké pokroky vidíme. Chcela by som sa spýtať, ak teda má nejakú osobnú skúsenosť, alebo niekoho takéhoto pozná, či to dokázali rozhýbať, akých doktorov ste kontaktovali a jednoducho všetky nápady a postrehy privítam. My navštevujeme neurológiu a 1x týždenne chodíme rehabilitovať. Za všetky príspevky vám veľmi pekne ďakujem. Veľmi by nám to pomohlo. Ešte raz ďakujem

bibpop
25. říj 2011

@lemge - co sa tyka ockovania, my sme vynechali na zaciatku TBC, prave kvoli tomu, aby sme nemali nejake komplikacie pri cviceni. Ostatne ockovania sme absolvovali viac- menej v termine a bolo to v pohode. Teraz po ukonceni vsetkych ockovani, ideme v novembri ockovat TBC. Tak uvidime ako to dopadne.

dulkagabulka
25. říj 2011

Pred par dnami sa mi dostalo do pozornosti toto video
Je v nom rozoberana presne ta diagnoza o ktorej si navzajom zdielate svoje skusenosti..
Krasne su tam uvedene najpravdepodobnejšie pričiny vzniku, možne riešenie - ale hlavne je tam nadherne popisany sposob PREVENCIE ...možno to pomože vam pri buducich tehotenstvach, možno vašim priatelkam...
Aby ste vedeli, čo mate požadovat pri porode....Vravia v nom naozaj kapacity, Ina May Gaskin bola napriklad ocenena Alternativnou Nobelovou cenou..je tam byvaly prezident WHO a ini mudri ludia..

Držim Vam i vašim detičkam palce a želam vela zdravia

http://www.prirozeny-porod.eu/poraneni-brachial...

lemge
25. říj 2011

@dulkagabulka skoda,ze som to video nevidela pred porodom 😒 mala som velmi dlhy porod,a rodila som prave na chrbate ☹ viem ze celemu timu nebolo vsetko jedno,bol tam zmatok,dr ho vytiahla bez rukavic,asi islo o cas...strasne som sa bala,ked sa narodil,nehybal rucickou.
no vdaka bohu,nas syncek mal ten nerv asi len pritlaceny(nechcem si ani len predstavit,co sa mohlo stat,keby mu hlavickou viac trhli 😕 ☹ )....velmi smutne video...

dulkagabulka
26. říj 2011

@lemge smutne, ale poučne....možno by ho mali vidiet všetky ženy ešte pred otehotnenim 😒
ked som sa rozpravala s jednou porodnou asistentkou slovenky žijucej v Nemecku, povedala, že za svoju prax v Nemecku ešte NIKDY nevidela ženu, ktora by rodila v takej polohe, ako su nutene rodit ženy u nas...a to už hovori samo za seba....fyziologicka poloha spolu s fyziologickym tlačenim /nie riadenym/ znamena menši predpoklad na poranenie /roztrhnutie/ ženy i poranenie dietatka
Ina May Gaskin dosiahla vo svojom porodnom centre vyborne vysledky -% nastrihov, % cisarskych rezov boli hlboko hlboko hlboko pod priemerom našich nemocnic...a nie je to vysledkom toho,že naše ženy nevedia rodit,alebo maju male panvy - je to vysedok toho,že Ina chape najjemnejšie procesy pri porode a porod neberie ako chirurgicku operaciu,ale ako fyziologicky proces, do ktoreho zasahuje iba pri patologii

mravcica
autor
26. říj 2011

@dulkagabulka diky za video, este vcera som ho poslala porodnici, kde som rodila, tak dufam, ze si ho tam lekari pozru. Je to video sice smutne, ale vela veci sa mi z neho len potvrdilo. Presne ten isty problem som mala, ako tam bol opisovany, babatko velke, rodila som samozrejme ako inak na chrbate a maly sa zasekol ramienkom, a tak to aj dopadlo. A mozno nebolo treba az tak vela a vsetko mohlo byt inak.....
lemge a vy este cvicite s malickym, ci uz nie? Kedy sa mu rucicka rozhybala?

lemge
26. říj 2011

@mravcica ahoj.maly ked sa narodil,vedel hybat prstikmi,ale celou rukou nehybal.len ju mal polozenu.jemu sa relativne rychlo rozhybala.
mal 3 tyzdne ked sme boli na neurologii,a tam dr povedala,ze EMG robit ani nebudu,ze nie je treba,ze ona nevidi rozdiel medzi ruckami(robila mu viac krat tie reflexy,ze ho trhla za nozky a on rucickami zametal.-a rovnomerne 🙂 )tuto diagnozu mu urcili v porodnici,a neurologicka ju vyvratila..
cvicit zacal ako 7dnovy,4krat denne...teraz cvicime tak 2 krat denne.ale rucicka je vraj uz na 98%v poriadku,cvicime hlavne kvoli tazkej hlavicke 😉 nechcelo sa mu ju dvihat..

moj maly sa tiez zasekol,a tvoj drobec je ako na tom?ma nejake nasledky?cvicite este?
inac dobre si spravila,ze si im poslala to video.asi to poslem aj ja,urcite si ma pamataju.ked sa maly narodil,urcite im lepilo 🙄

mravcica
autor
27. říj 2011

ahoj lemge, no tak to ste na tom uplne skvele, to mal asi iba trosku pritlaceny nerv, ked ako 3 tyzdnovy hybal ruckou. My sme cvicili 4x denne do 14 -15 mesiacov, potom sa to postupne uberalo a myslim, ze ked mal 17-18 mesiacov sme prestali. stale chodime na rehabky, cvicime s nim uz len skor tak pri hre, natahovanie rucicky a tak. V skolke mi tiez hovorili, ze ho snazia motivovat, aby tu rucku co najviac pouzival. On ju dost pouziva aj sam. Maly urobil prvy viditelny pokrok v 2 mesiacoch, ked ju trosinku zdvihol od podlozky. prstekmi hybal velmi velmi malinko. Oproti tym detickam, co boli na tom videu je maly na tom teraz uz skvele. Obycajne ludia tvrdia, ze nic na nom ani nie je vidno, ale my co vieme, co mame za problem, tak to clovek vidi. Nepouziva tu rucicku tak, aku tu zdravu. Dokaze s nou urobit takmer vsetko, ale rozdiely tam vidno. Ale oproti tym diagnozam, co nam predpovedali, ze nikdy s nou nebude hybat, tak to sme tazki frajeri 😉 A zevraj pri tejto diagnoze hrozi do buducna skolioza chrbite, takze musime davat pozor aj na toto. Vidim, ze si ho mala tiez o kilo tazsieho ako prve dietatko. U nas bolo presne to iste.
Tak sa drzte a uzivajte si babatko

lemge
27. říj 2011

@mravcica tak to ste pekne rozcvicili tu rucicku...muselo to byt asi tazsie,cvicit s nim ako rastol,vsak? vraj s malimi babatkami sa najlepsie cvici vojtovka,potom uz maju cim dalej viac sil.....mas moj obdiv 🙂
ja som bola v porodnici na nervy,nebolo tam jedneho schopneho lekara,co by mi vysvetlil ako to s malym je. 😖 nedali mi jedinu pozitivnu myslienku do buducnosti.pediatricka mi sucho povedala,ˇˇno asi z neho gymnasta nebudeˇˇ... 😒
bohu dakujem,ze to takto dopadlo...
a rodila si na slovensku?ja v ba.

mravcica
autor
28. říj 2011

ja som rodila v povazskej. presne ako pises, cim je dietatko vacsie, tym sa s nim horsie cvici, napokon aj preto sme potom prestali, lebo maly uz vobec nespolupracoval, iba sa jedoval a nebolo to k nicomu. A co sa tyka toho obdivu, ti poviem, ze tie maminky, ktore rooooooooooky cvicia s detmi - tie maju moj obdiv, ked som bola v luznej, som ich tam videla velmi vela a boli take silne, aspon navonok tak vypadali. Ja som rada, ze to obdobie mame uz za sebou, lebo to bolo fakt aj psychicky aj casovo narocne, ale oni ked vedia, ze cvicit budu musiet stale .... Ja som sa tiez moc pozitivnych myslienok v nemocniciach nedockala, az ked sme prisli po 2 tyzdnoch domov, vtedy som zacala premyslat trochu inak a hlavne sme hned zacali konat a vyhladavat vsetky mozne informacie ...

hanka6
29. říj 2011

Ahoj. Už jsem tu hrozně dlouho nebyla. Měla jsem jen internet v mobilu a byl problém se sem připojit. Teď má syn notebook i s internetem, takže už se k vám můžu zase přidat. Je prima, že se to vašim dětičkám lepší, a že někteří už nemusíte cvičit. My se snažíme cvičit pořád, ještě na jaře jsme cvičili Vojtovu metodu. Syn už má 11 a půl roku, jediné co mu nejde v podstatě vůbec je zapažení, jinak zvládá vše i když nějaké omezení hybnosti tu je a asi už stále bude. Má levou ruku o něco slabší a kratší, ale kdo to neví, tak si toho ani nevšimne. Teda pokud nemá tričko tak si to neuvědomí ani ti co ho znají. Hlavně, že už mu tak moc nevyskakuje z lokte kost předloktí, když ruku natáhne - vždycky trnu, když jedeme do Prahy k ortopedovi, žezase řekne slovo operace, ale musím zaklepat, na jaře řekl, že na další kontrolu máme jít až za dva roky. Jinak nám hodně pomáhá to, že chodí plavat. Plave s Kontaktem bez bariér - jsou zaměření na výuku plavání s lidmi s postižením. Ještě loni jsem mu stačila když plaval prsa - teď už nemám šanci ani když mám náskok půl bazénu. O znaku nemluvím, ten neuplavu vůbec 😀 .
Jak je na tom Palova Nelinka, nevíte někdo? Dočetla jsem jen, že byli na operaci a pak někde na pobytu.

mravcica
autor
1. lis 2011

@hanka6 o palovej nelke neviem vobec nic, po tej operacii sem prestal prispievat a tiez by ma velmi zaujimalo, ako je nelka na tom s rucickou. Ja mam na neho telefon, skusim mu niekedy brnknut, teda ak nezmenil cislo.
Hanka a vy ste preco az tak dlho cvicili. A to ste cvicili nepretrzite, alebo s nejakymi prestavkami? A vy ste odkial, ten kontakt bez barier je asi zas len v nejakom vacsom meste, ze? Ako dlho mu trvalo rozcvicit rucicku, ked bol maly?Si tu jedina, ktora ma uz take vacsie dieta, tak ta trosku vyzdimame z informacii 😉 , nech vieme, co nas caka.

bibpop
7. lis 2011

@dulkagabulka
myslim, ze iba skonstatujem to co uz predo mnou skonstatovali ine mamicky - skoda, ze som toto video nevidela pred porodom. Moj pribeh je viac-menej rovnaky: velke 4,2 kg dieta, porod na chrbte a klieste = vysledok pareza brachialneho plexu. Syn ma 19 mesiacov, ale este stale cvicime a este stale nezodvihne ruku nad hlavu. Zatial sa snazim pokracovat aj ked ja ho mam uz velky problem udrzat a niekedy si nie som ista, ci to ma este efekt. Moj vnutorny pocit mi vsak hovori, ze este mame pokracovat a tak ideme dalej.

@hanka6
ak som to dobre pochopila, vy ste cvicili Vojtovku do veku 11 rokov? Mozem sa opytat ako ste to zvladli? Pocula som, ze od urciteho veku je uz dieta schopne a ochotne spolupracovat. Kedy nastava ten vek? Ako Vojtovku syn znasal po psychickej stranke? Ja ked teraz cvicim svojho zvykne byt po cviceni mrzuty az protivny. Ako casto ste cvicili uz v tomto starsom veku? Myslim, ze dalsie moje otazky uz polozila Mravcica.

bibpop
1. pro 2011

@betusa
ahoj Betusa, neviem, ci tu este chodis, ale chcela som sa opytat, ci este cvicite a ako Vam to ide?

My sme teraz po vsetkych ockovaniach absolvovali ockovanie na TBC, tak cakam aka bude reakcia. Este stale cvicime Vojtu 2 x denne a teraz ideme skusit Bobatha. Ma okrem Karin niekto skusenosti s Bobathom? Ako sa Vam osvedcil? Zatial Leon este stale nezdvihne ruku nad hlavu ani neupazi, tak skusam co sa da, ale este sa nevzdavam. V dolnych polohach sa uz hraje pekne s oboma ruckami a tu by niekto neznaly problemu uz ani nezistil, ze nejaky mame. V hornych polohach vsak pohyb nezvlada. Akoby mal hornu cast paze prilepenu k telicku. Ma s tym niekto skusenosti? Da sa to este rozhybat? Vdaka za akukolvek radu alebo odpoved.

Drzte sa vsetci 🙂

betusa
17. pro 2011

ahoj bibpop, niekedy sem chodim,vojtovku stale cvicime ak koli chorobe vynechame hned to vidiet ze je rucka slabsia a nedviha ju tolko je chaba tak musime stale makat.Uz mame doma lampu tak kombinujeme aj z lampou chodime na rehabko aj lejzer nam dava doktorka,v lete sme chodili plavat na beby kurz bolo vidiet rozdiel v rucke.Bobatha sme cvicili niekedy ale tam som nejake pokroky nevidela skor opak preto cvicime len vojtu.kupili sme aj psika ceka rasela steniatko ze to tiez pomaha psi maju inu teplotu a aj sa hraju cize ju to nuti zapajat rucku bez toho aby sme ju napominali myslim ze je to tiez len plus zapaja rucku do hry aje vidiet rozdiel stale nieco robi nedvihne ju este k hlavke ani neda do strani maximalne len pred seba tiez ta horna cast je horsia lopatka nie je tak ako by mala byt ale prsteky jej pracuju pekne zapaja ich rotacia nie je ziadna v zapesti no uvidime robime co sa da zatial sme radi ze aspon nieco dokaze chitit do rucky a snazi sa zapajat ju .Inac prajem vsetkym pekne sviatky vela darcekov a Novy rok nech len same dobre spravi a pokroky detickam.Nech sa kazdemu len dari a splni co si zela.

hanka6
6. led 2012

@mravcica ahoj, druhý den co jsem tu byla mi začal zlobit modem, takže jsem internet zprovoznila až dnes - nebylo moc času a nevěděla jsem co s tím ☹ . Cvičíme pořád, i když přiznám se ne tak intenzivně - na to prostě i kvůli škole není tolik času a popravdě už mi občas dochází síly. 😖 . Teď jsme Vojtovu metodu vynechali asi 3/4 roku, ale 31.1. jedeme zase do Olomouce ke Kutínovi na konzultaci - rehabka v Brně měla problémy s tím aby Vojtík při cvičení reagoval - to se v Corpusu nikdy nestalo. Cvičíme i kvůli držení těla - přece jen tím, že je ručka slabší, mívají děti s tímto postižením sklony k vadnému držení těla, případně až ke skolióze. Ale pokud roste, je pořád naděje na zlepšení. Tak pořád doufám ve zlepšení. Teď chodíme ještě na klasickou rehabilitaci - cvičení na míči, ...
Kontakt bez bariér má opravdu pobočky ve velkých městech - Praha, Brno, Karlovy Vary, České Budějovice, ale třeba kamarádka je ze severní moravy tak jsem řekla naší vedoucí v Brně jestli nezná někoho s kým by mohli plavat-hned mi dala kontakt. Oni ti dobrovolníci co to dělají jsou z celé republiky. A znám i maminku - mám pocit, že je někde od Kutné Hory - její syn má obrnu, naučil se v Kontaktu plavat, z ní se stala instruktorka, a potom si doma založila klub, kde učí postižené děti plavat. Ale i na Slovensku něco podobného asi funguje. Na Český pohár tělesně postižených jezdí 2 kluby z Bratislavy jeden je Alteus a druhý Yames (i když s tím názvem si nejsem moc jistá - musela bych pohledat někde ve starých výsledcích závodů)
Ke cvičení Vojtovy metody : mého syna znala celá rehabilitace když měl asi 5-6 měsíců. Nikdo nechtěl sestřičce věřit, že tak děsně dokáže řvát takové miminko 😀. Změna nastala v cca 3 letech, do té doby to byl boj kdo s koho, třepaly se okenní tabulky a čekala jsem kdo ma mě pošle sociálku, že dítě týrám 😉 to když jsem cvičila v polodne, venku 40 stupňů, pootevřené okno a pod ním stály největší místní drbny aby si poslechly hlášení místního rozhlasu - moc z toho asi neslyšely 😀 . Zlom nastal, když jsme přešli do Olomouce. Při asi čtvrté návštěvě chudák fyzioterapeut praštil pěstí do stolu a zařval - na konci mi řekl, že to chce zachovat klid, ale syn byl ten den asi osmé dítě a všichni prý tak vyváděli, že už se neudržel. Doma jsem synovi řekla, že mi "pan doktor" řakl, že nemám křičet, ale ne že mu nemůžu dát na zadek 😉 to jsem sice neudělala, ale pak už to nebylo zapotřebí. Kutín je fakt prima. Taky se stalo, že mi v té době chtěl ukázat, jaký je rozdíl, když leze syn po čtyřech a má otevřenou dlaň nebo jeze po pěsti. Takže ho vždycky vzal do náruče a oběhl s ním stůl. Při příští rehabilitaci syn vyžadoval, aby s ním "pan doktor" zase běhal kolem stolu. Když zjistil, že se nic takového nebude konat tak si sedl v chodbě a odmítl jít dovnitř. Kutín mi řekl ať jdu dál, že si to vyřeší. Sedl si za ním, kolem šla ředitelka Corpusu, jen jí odkýval, že mají poradu. Nevím jak to dokázal, ale během 5 minut byl syn v ambulanci a když se měl po cvičení obléct, řekl, že chce ještě cvičit. A od té doby si dokázal u cvičení i zpívat, nejvyšší projev spokojenosti u něho byl když vydával takový jakoby kloktavý zvuk. 14 dní na to jsme jeli do léčebny a neurolog na příjmu měl šok když řekl, ať se svleče a vleze si na stůl, a syn šel na kolena, jednu ruku před sebe, druhou dozadu, hlavu jak měl mít... Prý co to dělá? Tak jsem se zeptala jestli neví jak se cvičí vojtovka 😀 Na to u dětí nebyl zvyklý 🙂 . Takže od té doby cvičení v pohodě - měl ho radši než třeba Bobatha - u vojtovky si jen leží a hlaně zjistil, že čím míň bujuje, tím rychleji má odcvičeno 😉 Ale občas měl taky své dny kdy se mu nechtělo, hlaně doma. VOlomouci to bývalo v pohodě - jen jednou(v asi 5 letech) vyváděl tak, že Kutín po čtvrt hodině nevydržel a řekl mu, že pokud bude během 5 minut oblečený a venku tak, že to maminka nemusí platit - fakt to nemělo cenu ☹ na tom jsme se zhodli.

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mravcica
autor
5. únor 2012

ahoj abigael, vitaj medzi nami, aj ked to nerada pisem. Za doprovod s babatkom sa tam neplati nic, akurat si platis stravu, co bolo tusim 6,60 EUR/den. Teda aspon tak to bolo pred 2 rokmi. Ale tusim sme to tu uz niekde spominali. Neviem, ci si si citala celu diskusiu, ale urcite by si si tu nieco nasla aj pre vas. Moj maly tiez bral thymian a pyridoxin, ale v tabletkach. K tym doktorom sa uz ani radsej nevyjadrujem, lebo ma to fakt uz vytaca do nepricetnosti. Len by ma zaujimalo, ako by sa v tychto situaciach zachovali, keby islo o ich vlastne deticky. Ale oni nas asi fakt beru ako dalsi kus. A co, ved oni to trapenie nemaju potom doma...... Viem si predstavit, cim teraz prechadzate, ale hlavne sa drz ty, aby si mala silu na to vsetko, co vas este caka. Urcite to s malickou zvladnete. drzim palceky a do temy sa stale este sem tam prispieva, takze keby si mala nejake otazky urcite sa niekto najde, kto ti bude vediet nejak pomoct.
drzte sa so Charlotkou

mravcica
autor
5. únor 2012

@hanka6 a kolko rokov ma tvoj syn? My uz vojtovku necvicime 1 1/2 roku a tiez som nad tym rozmyslala, ci by nebolo zas vhodne zacat. My na rehabky este stale chodime, ale je to skor take pasivne cvicenie. Na lopte, s rucickami cvicime hore, do boku natahujeme ich - vana s perlickovym kupelom, masaz. My sme prestali ked mal maly nejakych 17 mesiacov, lebo uz vobec nespolupracoval, nie zeby sa pred tym nejak snazil, tiez to u nas vyzeralo dost veselo - ja som susedov na to upozornila, aby si fakt nemysleli, ze ho tu tyrame 🙂 (pocula som o takom pripade, ze susedia poslali na mamu socialku, ale to nevedili voc kraci), ale vtedy to fakt uz nemalo zmysel. Teraz ideme v stredu na rehabku tak som zvedava, na com sa dohodneme. Ja som tiez rozmyslala nad tym plavanim, aby tu ruku co najviac zapajal a presne to, co si pisala aj ty, aby sme sa vyhli problemom s chrbticou. A to ako teraz s nim cvicis? Na zemi, na posteli, tiez ho nejak zachytis a zatlacis mu tie body? Alebo ako to funguje u takychto vacsich deti? My sme tiez chodili do Corpusu a maximalna spokojnost. Chodili by sme tam aj doteraz, len je pre nas dost financne narocne, my si to tam musime hradit komplet vsetko + cesta. Chodili sme tam nejakych 7-8 mesiacov, ale fakt pomohli, Boli sme velmi spokojni aj ked to stalo kopec penazi, ale nelutujem ani jedine euro, vysledok stoji za to.

bibpop
8. únor 2012

@abigael vitaj teda, aj ked ako pise Mravcica, bolo by lepsie, ak by nove pripady nevznikali. Je naozaj smutne, ak lekari s dnesnou technikou a vybavenim nevedia (alebo nechcu) predvidat riziko takychto zbytocnych komplikacii. Ach jo, ved to vsetci tuna vieme, vsak?
Ak som si dobre vsimla si z okresu KE. Ku komu chodis cvicit?
My sme boli v Luznej v septembri 2011 a ako pise Mravcica platili sme si iba stravu. Uz neviem presne kolko je to teraz, ale na stranke to maju napisane presne.

@mravcica nam tiez hovorila nasa rehabilitacna, ze sa asi budeme musiet v nejakych intervaloch vracat k Vojtovke (tazko povedat do akeho veku), aby nevznikali problemy s chrbticou. Je mi luto, ze sa dostavate do fazy, ked to opat zvazujes. Ako sa to u Vas prejavuje, ze opat zvazujes Vojtovku? Ale asi lepsie sa do toho opat pustit ako neskor lutovat, ze to clovek neurobil. 😖

Momentalne sa my dostavame do fazy, ked musime na chvilu prestat s Vojtovkou. Maly ma 22 mesiacov a uz asi pred 2 tyzdnami sme u neho zaznamenali dost negativne reakcie, ktore sme po konzultaciach pripisali Vojtovke. Okrem toho, ze v noci zacal velmi zle spavat, tak sme zacali mat take stavy, ze len pri naznaku, ze ho idem prebalit (podotykam nie cvicit) a ze ho idem zobliect, tak zacal hystericky plakat a vsemozne sa mi snazil vyklznut. Co bolo pri Vojtovke ani nehovorim. Je mi jasne, ze ciastocne to moze suvisiet aj s obdobim vzdoru, ktory sa u nas uz tiez naplno rozvinul. No a kedze pri cviceni uz velmi slabo spolupracoval, tak sme da dohodli s rehabilitacnou, ze na chvilu mu dame oddych. My sme vlastne teraz cvicili raz denne Vojtu a raz denne Bobatha a raz tyzdenne sme chodili plavat. Pri Bobathovi sme zatial ostali a zacali sme chodit plavalt 2-krat do tyzdna. Uvidime aky bude efekt. Leon este stale nezodvihne rucku nad hlavu, takze obmedzenost pohybu v niektorych momentoch je dost vidno. A trosku sa obavam ako to bude dalej, lebo minuleho roku, ked sme prestali cvicit na 2 mesiace zo zdravotnych dovodov, rucka nam vyrazne zlenivela. Nuz uvidime, ale velmi dlhu prestavku robit neplanujem.
Vsetkym cviciacim prajem vela uspechov.

bibpop
8. únor 2012

🙂 🙂 🙂

hanka6
11. únor 2012

@mravcica Vojtovi bude v květnu 12 let. V CORPUSu nám bylo řečeno, že teď vojtovku cvičit už nemusíme - jen kdyby se mu začalo horšit držení těla. Jinak už jsme museli cvičit na zemi. Postel je na to moc měká a ma stůl už se mi nevejde.
A co se týče finanční náročnosti - máme pojišťovnu která s CORPUSem nemá smlouvu - takže jsme si to taky museli platit - letos už stojí půl hodiny 570 korun

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mravcica
autor
18. únor 2012

@abigael nechcem ti brat nadeje ale v luznej si neoddychnes ani trocha, akurat tak od varenia 🙂 . Cvicit budes s nou aj v luznej, akurat pod dohladom 2x denne a ten 1 -2 razy sama. Oni ti tam ukazu ako a budes s nou cvicit tie cviky, ktore oni uznaju za vhodne. Ja som si tiez myslela, ze si tam oddychnem na zapastie, mala som s nimi a odvtedy aj mam dost velke problemy, ale opak bol pravdou. Nieco odcvicili aj oni, ale oddych to nebol. A priprav sa na neustale obliekanie, vyzliekanie. Ja som tam bola obidva razy v zimnom obdobi, a predstav si v jednej budove sa byva, v druhej su rehabky a do tretej sa chodis stravovat. Cez den si vybavis s malou take 3- 4 - 5 rehabiek + 3x strava + nejaka prechadzka, takze o zabavu s vyzliekanim budes mat postarane. Ale dobre padol aj ten oddych od toho varenia 🙂
ja na facebooku nie som - neuznavam ho, lepsie povedane akosi mu neverim. Asi som moc staromodna, ale najradsej sa s priatelmi stretavam osobne, alebo uznavam radsej kontatk cez e-mail. Keby si chcela niekedy nieco vediet a nepisat to sem, tak napis do interne posty
drzte sa

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kifinka
20. únor 2012

@abigael
Tak vitaj v klube, i keď to nie je ten najpríjemnejší klub, ale vítam ťa aj ja...
Chcela som tiež reagovať na Dunajskú Lužnú, mne osobne sa tam nepáčilo tiež to, že sú tri budovy, a stále musíš bábo obliekať a vyzliekať, takže si vôbec neoddychneš. Marko mal 6 mesiacov keď sme boli prvýkrát na liečení. My sme boli 2x v Lužnej, a dvakrát sme boli v Šamoríne - Čilistove, pre porovnanie, v Čilistove bolo určite lepšie, pretože všetko bolo v jednej budove, aj keď to skôr pripomína nemocničné prostredie. S Markom sme cvičili do roka, no potom nám doktorka vravela, že mu tá vojtovka až tak na rúčku nepomôže, skôr je to na zabránenie skoliózy. My sme cez jedného známeho našli v Banskej Bystrici lekára, ktorý pochádza z Ruska. Je to uznávaný ortopéd ale zároveň fyzioterapeut, lieči deti hlavne s diagnózou DMO, ale aj iné ochorenia. On nám vravel, aby sme vojtovku už necvičili. On ho lieči veľmi jemný spôsobom, vôbec pri tom neplače, tak laicky povedané prechádza mu prstami po ruke a chrbtea hlave a uvoľnuje mu svaly, tkanivá a naozaj to pomáha. Marko viac dvíha ruku, viac ňou pohybuje, hneď po cvičení u tohto doktora má ruku úplne uvoľnenú. A zároveň je to ortopéd a kontroluje aj jeho zdravotný stav čo sa skoliózy a podobnýc vecí týka. No má to aj jednu nevýhodu, že je súkromný doktor a za 10 sedení (chodíme raz do mesiaca) sa platí 400 Eur. Ale čo pre svoje dieťa neurobím, keď vidím, že to zaberá a netrápime sa s Vojtovkou a večným plačom. Ak by si to chcela skúsiť, kontakt na neho je na webovej stránke - www.reha.orema.szm.com, tam nájdeš aj zopár príbehov ľudí, ktorým pomohol, a aj metódy akými lieči pacientov. Držím palce, aby sa maličkej čo najskôr polepšilo, my máme horšie štádium, ako niektoré detičky z tohto fóra, no hádam sa to niekedy zlepší aspoň do takého štádia ako napríklad synček mravcice. Veríme a modlíme sa, nič iné nepomáha...

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bibpop
22. bře 2012

Ahojte zienky,
po dlhsej odmlke Vas opat zdravim. Ako som pisala naposledy, my sme zhruba pred 2 mesiacmi prestali z Vojtovkou a asi mesiac sme sa snazili postupne pretransformovat na Bobatha. Na zaciatku Leon reval ako tur a tak sme cvicili len tak zvolna s kratko (1 x denne z toho raz za tyzden u rehabilitacnej). Rucka nam vsak po 3 tyzdnoch akosi ochabovala, a tak som zintenzivnila na 2 x denne po min 10 minutach (a viac) + chodime 1 x tyzdnenne plavat a 1 x tyzdenne chodime k rehabilitycnej na Bobatha. Musim povedat, ze rucka sa zase spamatala a aj drzanie tela sa nam trochu zlepsilo. Takze zatial pokracujeme v tomto style.

@abigael predpokladma, ze si prave naplno uzivas Luznu, nuz drzim palc, aby pomohlo. My sme si tiez uzili svoje minuly rok v septembri a naozaj je to dost narocne behat medzi 3 budovami, ale da sa to zvladnut. Zatial sa vsak nechystame si to zopakovat, ale nikdy nehovor nikdy 😉

@mravcica ako sa mate Vy? Posledne si spominala, ze zase uvazujes o rehabke? Ako ste teda na tom?

@kifinka Vy uz teda Vojtovku vobec necvicite? Alebo este ano? Dufam, ze sa Vam to aspon po krocikoch zlepsuje.

Vsetkych drzim palce a prajem vela vytrvalosti a trpezlivosti 🙂

Biba