Diagnóza Paresis plexus brachialis

mravcica
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s touto diagnózou. Pred dvoma mesiacmi sa nám narodil chlapček, ktorému bol pri dosť komplikovanom pôrode poškodený nerv v ľavej paži. Všetko nasvedčuje tomu, že bol nerv prerušený. Niektorí doktori nám tvrdili, že tú ručičku už nerozhýbe, niektorí tvrdia, že tam nejaká šanca je. 4x denne cvičíme vojtovku, malilinké pokroky vidíme. Chcela by som sa spýtať, ak teda má nejakú osobnú skúsenosť, alebo niekoho takéhoto pozná, či to dokázali rozhýbať, akých doktorov ste kontaktovali a jednoducho všetky nápady a postrehy privítam. My navštevujeme neurológiu a 1x týždenne chodíme rehabilitovať. Za všetky príspevky vám veľmi pekne ďakujem. Veľmi by nám to pomohlo. Ešte raz ďakujem

dulkagabulka
11. pro 2013

o príčinách vzniku tohto poškodenia zdravia..odborníci vravia jasne- je spôsobené človekom,ktorý bol prítomný pri pôrode

https://www.youtube.com/watch?v=RVqkfnyfN5M

možno vám to pomôže pri dalšom pôrode, možno nejakej vašej kamarátke

hanka6
4. led 2014

@tinulka1712 neboj se, nám taky dlouho trvala jemná motorika, ale zvládli jsme to. Vyráběli jsme i knížku na rozvoj jemné motoriky. Kupovali jsme i různé stavebnice - Cheva, Seva, Merkur,... Vše se dá zvládnout i když to chce trpělivost a cvičit a cvičit a... Držím pěsti, ať je to brzy lepší.
A to samozřejmě přeji všem dětičkám i maminkám co sem chodí. A vše nejlepší do nového roku.

pejullka
4. led 2014

Ahoj holky, uz jsem sem jsednou psala. Nas byvaly doktor nam rekl, ze nakonec maly parezu nemel, coz lhal. Parezu mel a stale ma. Uz je mu rok a pul. Po roce cviceni Vojtovky nastala zmena k lepsimu, ale do 7 mesicu se nehybal vubec. Teda tou levou ruckou. Byl to boj a opravdu kolikrat jsem si rikala, ze uz to nevydrzim. V 7 mesicich se zacal otacet na brisko a pak uz to slo rychle, Hodne deti dohnal a v roce chodil. Stale chodime na neurologii, protoze ma jeste ochrnuty pravy koutek. Uz to skoro neni videt, ale obcas hodne s koutku slinta. Mel podezreni i na parezuu branice, ta se nastesti nepotvrdila. Vse jsem se pomalu dozvedela az zpetne od nasi nove doktorky. Co se tyka jemne motoriky, kostky a vubec vse do rucicky nejak opatrne zacal brat tak pred mesicem, mozna dyl. Docela mu to jde. Jdeme v lednu na kontrolu jak na neurologii tak na rehabku, tak jsem zvedava, jak to budou videt oni.

pejullka
4. led 2014

a hlavne, co beru jako dalsi pochybeni bylo to, ze nam v porodnici rekly, at polohueme pouze na zdravou starnu. Cim jsme mu nevedome utlacily i tu zdravou ruju, na ni jsme musely cvicet tak, Mel slehlou hlavu, nahlou celou osu tela.

hanka6
4. led 2014

@pejullka porodnici už ani raději nekomentuji... A řeči typu když budete polohovat a dávat ruku na dlahu tak mu uškodíte ☹ . V okamžiku kdy jsme to udělali syn zjistil, že má ručičku 🙂 . Co nějaké lázně nebo léčebna, už jste nekde byli? Kam chodíte k doktorovi? Jestli chceš můžeš mi napsat klidně soukromou zprávu.

pejullka
5. led 2014

@hanka6 ne, nebyly jsme nikde, chodime k pani doktorce Tycarove na neurologii, cvicily jsme v Motole u pani Syslove, ted chodime uz jen na kontrolu k pani Tetrevove. Necvicime, ruka vypada uz temer jako zdrava, nebo spis rozdil pozna jen lekar. Ale koutek uz mu zustal, to se bohuzel pry uz napravit neda, ale nevzdavame se. Co vy?

hanka6
5. led 2014

@pejullka už jsem tu psala dřív. Syn bude mít letos 14. Po porodu měl horní i dolní typ nejtěžší formu, poškození 99% nervů o lopatky po prsty, k tomu Hornerův syndrom - poškodili i nějaký nerv k obličeji, takže z porodnice jel domů s tím, že nedokázal otevřít očičko. To se během půl roku cvičením spravilo tak, že tomu nikdo nevěří. S rukou je to horší. Od ramene k lokti vypadá stejně jako zdravá, od lokte k prstům hubenější a kratší cca o 10cm, hybnost částečně omezená. Jezdili jsme do Košumberku a Velkých Losin, co je zavřeli začali jsme jezdit do Metylovic. Cvivení ho po tolika letech už nebaví, naštěstí se naučil plavat - plave závodně, to mu hodně pomáhá - ta ruka byla původně slabší a drobnější celkově, řekla bych, že nejvíc zesílila co začal plavat stylem prsa.

pejullka
5. led 2014

@hanka6 ono uz se s tim asi po tolika letech delat uz moc neda co? Jak to nese on?

hanka6
5. led 2014

@pejullka tak jde to sice pomalu ale pořád se dá něco zlepšovat - musím zaklepat na dřevo. I ruka pořád roste. Ale to víš - člověk se tomu nemůže věnovat tolik času co by chtěl - i kvůli škole,...
A jak to snáší syn? Užil si hodně šikany, psychické i fyzické, nakonec jsme měnili školu. V nové se to vyřešilo rychle - 1.hodinu co tam byl měli tělocvik, když sundal mikinu tak si toho děcka všimly. Syn jim na dotaz co má s rukou odpověděl, že mu při porodu přetrhali nervy v ruce a víc to nikdo neřešil. Už nemá ani problém chodit venku v tričku. Přece jen v mikině to není tak poznat. A kdo o postižení neví, tak si toho kolikrát ani lidi nevšimnou, to mi i jedna známá kdysi řekla, že nevědět to, tak to nepozná - i s horšlůí motorikou jedné ruky je šikovnější než zdravé děti.
Rád jezdí do léčebny, ta mu taky hodně pomáhá. Jediné z čeho má strach je, aby nešel na operaci. Byl v 6 letech, hodně mu tehdy pomohla, ale pořád hrozí, že by šel na další.

tinulka1712
8. led 2014

Hanka dakujem za povzbudive riadky....hned sa mi bude s dcerkou aspon trosku lepsie cvicit.a dokedy ste cvicili vojtovku? alebo kedy ste uz mali zvladnutu jemnu motoriku?a mohla by si mi popisat ako ta rucka vypadala po porode? lebo aj moja dcerka ma hornerov syndrom....ocko mala mensie ked sa narodila...aj teraz ho este ma trochu mensie ale uz to tak zase nevidno.ale zrenicku v tom ocku ma tiez mensiu..v šere sa jej neroztiahne uplne az tak ako v pravom oku..aj ked v tme ju uz ma dost siroku..az niekedy ani nevidno rozdiel..aj ma to lave ocko trosku svetlejsej farby.preto sa ta pytam ako ta synova rucka vyzerala...moja dcerka ju vedela zdvihnut,aj ohnut v lakti...ale ju dvihala tak trochu laktom dohora..a palec mala zafixovany v dlani a ostatne styri prsty otvorene...vraj dolny typ-klumpkeho pareza...preto nam zatial jemne motorika ide len tak ze dcerka si uz nieco chyti do lavej rucky..ale len palcom...ostatne styri prsteky este nezavrie ani do nich este nic neuchopi..aj ked nimi hybe.a smiem sa spytat tiez ste cvicili vojtovku tak ze syn klacal na kolienku?chcem s dcerkou zacat chodit plavat ked pises ze to velmi pomaha..dufam ze nam to pomoze...aj ked budem nadalej hlavne cvicit...

hanka6
8. led 2014

@tinulka1712 když se syn narodil měl tak s ručičkou vůbec nepohnul. Ve 3 měsících ji v leže zvedl o pr centimetrů nad podložku. V půl roce poprvé pohnul ukazováčkem - vidím to jako dnes - byl večer v židličce a najednou zahýbal prstíčkem. Jemná motorika není úplně dobrá ani teď - dodnes nedokáže dát špičku palce na špičku dalšich prstů, ale jinak dokáže takřka všechno - sebere drobeček, montuje šroubky, vyrobí hvězdičku z korálků na které potřebuju skoro lupu.
Vojtovu metodu jsme cvičili, i na tom kolínku. Do 10 let jsme jezdili do Olomouce, pak ještě rok do Brna. Ale tam už to tak nešlo, tak jsme byli ještě jednou loni v Olomouci na konzultaci. Teď už vojtit nemusíme, jen kdyby se mu začaly horšit záda - přece jen je u těchto dětí častější skolióza, tak máme přijet. Do toho Brna jsme jezdili protože to bylo blíž a byl problém skloubit to s prací a školou. Navíc v Olomouci mi to nehradila pojišťovna ☹ .

tinulka1712
9. led 2014

@hanka6 Dakujem hanka za odpoved.nasa dcerka hned hybala rukou...ani sa nevedelo ci je to pareza brachialis...preto sme najskor ani mesiac od narodenia s rukou nic nerobili..dali nam pyridoxin lebo si lekari u nas mysleli ze je to prechodne.lebo natalka mala rucku otvorenu a nie zavretu...pri pareze brachialis vraj jerucka zavreta.az ked mala 2 mes.sli sme do olomouca lebo sme videli ze u nas nevedeli fyzioterapeuti co s ruckou robit.az v olomouci nam neurolog pan bauer z nemecka povedal ze je to pareza brachialis-dolny typ-klumpkeho typ-ze musime cvicit a cvicit.cvicime pri pani machacovej..a tiez nam to poistovna nepreplati...teraz tam uz chodime raz za 2mes.lebo uz to ide pomalsie a dcerka uz davno chodi..tak uz nam pani machacova ani tie cviky nemeni..len ma vzdy skontroluje.opravi..co robim zle..my si to vzdy nakamerujeme mobilom a doma si to kukam ked sis niecim nie som ista.cvicime 2cviky...na kazdom boku cvik zopakujeme3x a na kolienku tak isto..4x denne.teraz ale s dcerkou necvicim lebo je chora..tak pockam nech sa zotavi.
dcerka uz od narodenia chvela pestekmi..ale slabucko..teraz uz nimi hybe ovela viac..aj ked este do tych styroch prstov nic pekne neuchopi..chyti si hracku len palcom..ale ma uz spevnenu aj dlan..lebo sa uz pekne zapiera do dlane ked si sama vylezie na hojdaciu pandu..pekne sa rukami zapri do drziakov a sama sa hojda.aj ked kupim caj...dam jej ho..pridrzi si ho normalne lavou rukou a cely ho povybaluje..z folie ja vrecka caju zvnutra...urcite sa ta rucka ovela zlepsila aj ked este nam chyba ta jemna motorika..ale budeme dalej cvicit a cvicit...ja som myslela ze sa cvici len do roka..a potom uz ziadna nadej...ale ked pisete ze treba cvicit..aj ked dlho..tak sa nevzdame a budeme bojovat dalej.teraz pojdeme niekedy po 3/4 roku na kontrolu na emg vysetrenie do bratislavy.ked sme tam boli ked mala natalka 8mes.povedal nam doktor ze su svaly aj nervy obnovene na 50% tak uvidime ako to dopadne teraz..dufam ze sa to pohlo dalej...😀
musime skusit to plavanie...dufam ze nam to vyjde a ze budu na to peniaze..lebo stale nieco treba...a stale je tych penazi malo...ale co uz...bojujeme dalej..😀

tinulka1712
9. led 2014

@hanka6 preto som sa pytala ako ste cvicili lebo velmi zle sa nam teraz cvici ta vojtovka ked natalka musi byt na kolienku...niekedy ju musim tak silno drzat..ze mam pocit ze tu silu nesustredi pri cviceni do toho aby zavrela ruku ale aby si vystrela nohy a vymanila sa mi z ruk.a pani machacova mi vravi ze ju tak silno nemozem drzat..ale ked ju drzim lahucko...tak ju zase neudrzim..niekedy ano..ked uz je unavena..ale niekedy je to taky boj..ze sa bojim ci ma taketo cvicenie ten spravny efekt...☹

kopretina3
9. led 2014

Hanko, to je dobře, že už to syn tak dobře snáší.
Do léčebny jezdíte spolu, nebo jezdí sám?
Dobré jsou také Janské Lázně, tam může jezdit i sám.

hanka6
10. led 2014

@tinulka1712 u nás byl boj u cvičení asi do 3 a půl let. Potom jsme začali jezdit ke Kutínovi do Olomouce a během 2 týdnů nastal obrat. Jakmile se syn svlékl, automaticky na stole zaujal polohu na ten cvik co se cvičí na kolínkách. V léčebně měl šok doktor při příjmu, když řekl ať se syn svleče a vleze stůl. Nemohl pochopit, že nějaké dítě dobrovolně cvičí vojtovku 😀

hanka6
10. led 2014

@kopretina3 do léčebny jezdí s ním, na kratší pobyty někdy babička. Sám mohl už do Losin, ale nedala bych ho tam. Podle mě ty pobyty samotných dětí moc velký efekt mít nemohly. Skoro u každé procedury sháněli děti, které nepřišly na proceduru, když už přišly, dělaly co chtěly místo toho co měly ☹ . Občas některé dítko uteklo z lázní,... Když jsem s ním zak cvičíme třeba odpoledne a večer sami, pomáhám mu s učením - syn je dyslektik, dysgrafik, dysortografik a dyskalkulik s vývojovou dysfázií ☹ . Takže pokud to půjde budu s ním jezdit. V Metylovicích navíc každý den chodíme ve volném čase plavat.
S Jánskými Lázněmi nemám zkušenosti, ale když byl syn menší, tak si v Košumberku dost lidí stěžovalo - ne na cvičení, ale na jednání v lázních. Ani Klimkovice jsme nezkoušeli.
Vy jezdíte do Jánských Lázní? Jak máte staré dítko a jak na tom je?

kopretina3
10. led 2014

Já jezdím do lázní se sebou. Mám dětskou mozkovou obrnu. Dětská léčebna v Janských Lázních - rodiče jsou tam spokojení, cvičení je tam 5x týdně, k tomu vířivka, bazén, motomed, ergoterapie, parafín, elektroléčba. Je tam hezké okolí - Krkonoše. V lázních je i základní škola pro děti. U samotných dětí personál hlídá, jestli děti chodí na procedury. Mají tam rozpis procedur, a každou proceduru musí mít podepsanou, že ji absolvují. Tak je to i v Klimkovicích. Nikdy se nestalo, že by nějaké samotné dítě z Janských Lázní uteklo.

hanka6
11. led 2014

@kopretina3 tak v Losinách to bylo stejné, taky musely mít procedury podepsané,... ale realita byla jiná. Navíc většina dětí, havně menšiůch byla do týdne nemmocná. A moc jsem se nedivila - hned po večeři se koupaly a převlékly do pyžama a pak tam až do večerky lítaly bosé po studené chodbě 😢 . Ale teď už tam děti nejezdí - má to nový majitel, budovu zrekonstruoval a děti tam nechce.
V Metylovicích je taky cvičení 5x týdně, masáže, parafín, elektro, vodoléčba,... Je tam i solná jeskyně a každý den odpoledne (o víkendu celé) je možné si ještě jít zaplavat do bazénu nebo do sauny. Škola tam funguje taky.
To cvičení 5x týdně je v Jánkách individuální? V Metylkách ano, ale v Losinách bylo jen 2x, kdo měl štěstí tak 3x, 5x týdně bylo skupinové v tělocvičně. Pro mě jediná nevýhoda Metylek je, že nefungují o prázdninách - to jsou tam jen děti - z dětských domovů. Vím, že Vesna v Jánkách měla končit, tak nevím jak to tam je teď s dětma. Dá se tam domluvit termín nástupu? Zatím je syn v 7.třídě, ale až bude na střední, tak už si netroufnu vynechat měsíc školy, zvlášt když vím mezi kterýma se syn rozhoduje. Možná se to zdá bruy, ale sama určitě víš, že člověk s hendikepem mívá možnosti omezené, proto se rozhlížíme už teď - pokud možmo po něčem co by ho bavilo a byla by šance se nějak uplatnit.

kopretina3
11. led 2014

Tak vyberte pro syna takovou školu, která by ho bavila. Mohl by být i na internátě, nebo chcete pouze školu s dojížděním? Tak v Metylovicích je těch procedur taky dost.
V Jánkách je individuální cvíčení pětkrát týdně, pak je tam ještě skupinové cvičení, bazén, vířivka, ergoterapie, rotoped, parafín, elektroléčba, Vesna funguje i o prázdninách. Termín se tam dá domluvit - o prázdninách berou předčasně středoškoláci. Léčebna Vesna byla nakonec zachována, nadále funguje - dobře to dopadlo.

hanka6
11. led 2014

@kopretina3 tak zatím si vvyhlídl tři školy, všechny minimálně 100km, takže internát. Moc bych mu přála aby mu vyšla ta pro kterou se rozhodne

kopretina3
11. led 2014

To mu taky přeju.Jsou to běžné školy, nebo školy pro handicapované? Já i když jsem handicapovaná, tak jsem vystudovala běžné školy - záikladní, gymnázium i vysokou školu sociálně-správní, obor Veřejná ekonomika a správa.

hanka6
11. led 2014

@kopretina3 jsou to běžné školy

kopretina3
12. led 2014

Aha, tak hlavně aby si syn vybral školu, na které bude spokojený. A synovi stále vyhovuje jezdit do lázní s Vámi, i když je v takovém věku? Nechtěl by jet sám?

hanka6
12. led 2014

@kopretina3 zatím chce jezdit s námi. Tak si to užívám, kdoví, za rok třeba řekne matko seš trapná - přece jen už na něj leze puberta. Ale užil si ve škole dost drsnou šikanu - jak fyzickou tak psychickou, bohužel podporovanou i ze strany pedagogů. Takže má strach jet někam, kde je neznámý kolektiv.

kopretina3
12. led 2014

Aha, tak to je mi ho líto. Doufám, že na střední škole bude mít lepší třídní kolektiv. Taky jsem si tím prošla na střední škole - byla to soukromá škola a neměli jsme tam dobrý kolektiv. Jinak např. v Janských Lázních si myslím, že by mohl být spokojený. Všechny děti, které tam jsou, mají nějaký handicap, takže se vzájemně neposmívají a berou to tak jak to je - samozřejmě, že všude se může najít někdo kdo kolektiv narušuje. Ale vím o dětech, které nejsou ve své škole spokojené, ale do Janských Lázní opakovaně a rády jezdí - najdou si tam přátele.

abigael
20. led 2014

@bibpop :Dobry den aj moja dcerka ma parezu brachialis horny i dolny typ na lavej ručke ked sa narodila vobec snou nehybala len sprštekmi až ked mala 4 mesiace vtedy ju zdvihla ale to bolo take ako keby do nej niekto kopol teraz ma 2 roky ešte stale cvičime vojtu aj bobatha ked zdvihne hore ručku lopatka jej leti nosila aj dlahu na ručke aby nezahybala laket ale už je tvrdohlava nechce aj rehabilit.lekarka nam vravela že už nemusi nosit dlahu ze treba cvičit a plavanie že pomaha najviac ma ju skratenu o 1 cm zapaja všade no niekedy jej musim pripominat aby aj tu lavu použivala chodime na liečenie doma jej ohrievam s biolampu ,potom kupel jej davam a do vody jej dam morsku sol len ma trapi že zahyba v lakti ale do ručky zoberie všetko len sa jej ešte tažko rotuje

bibpop
20. led 2014

@abigael Zdravim Abigael urcite neprestavajte cvicit, lebo sa to hned prejavi na roznych veciach (gulaty chrbat pri sedeni, ovisnute pliecko, horsie drzanie tela, "lenivejsia" rucka a pod.) Nam sa to stalo minule leto, ked sme asi mesiac necvicili z roznych dovodov. Opat sme nabehlli na plny rezim a podstatne sa to zlepsilo. Moj syn bude mat 4 roky (o 3 mesiace) a rucku zodvihne cca na 90 stupnov bez suhybu tela a cca na 120 stupnov od tela so suhybom tela. Uplne hore ju bez pomoci druhej ruky neda. Upazenim ju ani nedvihne. Stale pravidelne cvicime Bobatha (4 x tyzdenne) a chodime plavat (1 tyzdenne) a 2 x tyzdenne mu davam volno. Zatial mame velmi slusny rovny chrbat, iba na pravej strane mame malilinku nerovnost oproti druhej strane a nemame ziaden naznak skoliozy. My plavame uz od 7 tyzdnov po narodeni a priaznivy vplyv je nepopieratelny. Cez zimu chodime plavat raz tyzdenne a v lete 2-krat. Kedze si z okolia KE, odporucam chodit na rehabilitacne plavanie na Tahanovske riadky v KE (bazen je otvoreny len od jari do jesene). Zvyknu ho otvarat koncom aprila. Mate narok na bazen 10 vstupov za 3 mesiace (hradi poistovna). Okrem tohto plavania v teplych mesiacoch chodime raz tyzdenne plavat so skolou plavania Bocianik (plavanie je celorocne - v lete su tiez na Tahanovskych riadkoch a v zime na Bankove). Pocas letnych mesiacov, ked plavame 2-krat je vidiet obrovsky rozdiel v pouzivani rucky (uz dve leta sme takto plavali a bolo to super.
Plavanie silne odporucam. 🙂
Drzim palce!
BB

abigael
21. led 2014

@bibpop Dakujem za povzbudzujece slova ja chodim tiež zo Charlottkou od 2 mesiacov na plavanie a dakujem ti že si mi odporučila plavanie na Tahanovske riadky to je na akej ulici lebo my chodime do novej nemocnici plavat a tam platime 7 eur aj rehabilit lekarku mame aj cvičitelku aj na Bobath tam chodime vy ste tiež s Košic Charlottka začala štvornožkovat formou hry čo nevedela vobec od 1 aj pol takto sa hra ručku zdvihne ku hlavičke a od tela ju da 90 stupnov aj za chrbatik sa jej už podarilo vela sa jej venujem nevedela by si mi poradit nejaky krem na masirovanie v noci sa je tazko spi taka je nevystata 😢 davate vašmu synčekovi tiamin a pyridoxin?možem vam poslat aj nejake fotky od Charlottky ked sa narodila aku mala tu ručku chodite na liečenie ešte chcem sa ešte spytat či by ste mi nevedeli poradit ako s kompenzaciami a rodicovskym prispevkom kedy treba vybavovat a načo ma pravo vsetko na tu diagnozu Pareza Plexus

abigael
21. led 2014

@bibpop my sme boli dnes na kontrole a lekarka bola velmi spokojna zo charlottkou ako sa jej tam predvadzala s ručkou napisala do spravy ze pouziva viac rucku a ze kym zvladam mam snou cvicit a cvicit a chodit snou na plavanie tak ma potesila charlottka do vsetkeho zapajau ručku ale je den ked jej musim pripomenut ale je šikovna

bibpop
21. led 2014

@abigael Tahanovske riadky - tak sa vola ulica - to zariadenia sa vola Detský klub zdravotne postihnutých detí a mládeže v Košiciach, Ťahanovské riadky 23, 040 01 Košice - je to pri umelom kanali v KE za restauraciou Rokoko - upozornujem, ze ak chodis k inej rehabilitacnej lekarke, tak ju pravdepodobne budes musiet zmenit za tuto. My chodime na Bobatha na Mier. Ale ak si spokojna v novej nemocnici, tak to asi nemen. Na Tahanovskych riadkoch platim za vstup do bazena za Leona 1,5 Eur a ja ako doprovod 4 Eur, t.j. 5,5 Eur za vstup. Cvicitelka tam nie je, plavanie a cvicenie si s nim robim sama. Mam zopar cvikov, ktore urcite posiluju chrbat aj ruku. V Bocianiku je to cca 12 Eur za lekciu a tam sa ucime zakladom plavania - Leon uz sam plave s opaskom a plavajucou doskou. V podstate, ked s nim chodim plavat sama, precvicujem s nim tieto cviky z plavania.
Co sa tyka kremu na masirovanie - nie som si ista, co mas na mysli. Nic take nepouzivame, tak asi neviem poradit. Podla mna by mohli pomoct nejake masazne oleje, hm?
Tiamin som Leonovi vobec nedavala, iba pyridoxinm ale to uz minimalne rok nedavam.
Kompenzacie a rodicovsky prispevok - mas na mysli predlzenu rodicovsku dovolenku do 6 rokov? Najlepsie podat ziadost cca 3 mesiace pred ukoncenim riadnej rodicovskej dovolenky. Myslim, ze vzhladom na diagnozu a potrebu intenzivne rehabilitovat by Ti to mali bez problemov schvalit. O inych kompenzaciach neviem. Mne uz viaceri radili vybavit si preukaz ZTP, ale ked som sa bola radit o prispevkoch vobec som nepochodila.
Na lieceni sme zatial boli len raz v Dunajskej Luznej, ked mal jeden 1,5 roka - tam vsak robia prevazne Vojtovku, takze tam sme uz viac neboli.
Gratulujeme k uspechom na kontrole 🙂 Je to urcite velmi povzbudive a opat to jednoznacne potvrdzuje, ze neprestavat cvicit!!! Ver mi, ze aj Leon mal a ma obdobia, ked uz nechce cvicit (jedno mame prave teraz), ale stale vymyslam nove sposoby motivacie, aby sme taketo krizy prekonali. Ved aj ja toho mam uz niekedy plne zuby. Treba prekonat a ist dalej. Mozno zmenit cviky. My sme jeden cas pri cviceni pozerali videa o zeriavoch pocas cvicenia 😉 Drziiiim palce 🙂