Diagnóza Paresis plexus brachialis

mravcica
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s touto diagnózou. Pred dvoma mesiacmi sa nám narodil chlapček, ktorému bol pri dosť komplikovanom pôrode poškodený nerv v ľavej paži. Všetko nasvedčuje tomu, že bol nerv prerušený. Niektorí doktori nám tvrdili, že tú ručičku už nerozhýbe, niektorí tvrdia, že tam nejaká šanca je. 4x denne cvičíme vojtovku, malilinké pokroky vidíme. Chcela by som sa spýtať, ak teda má nejakú osobnú skúsenosť, alebo niekoho takéhoto pozná, či to dokázali rozhýbať, akých doktorov ste kontaktovali a jednoducho všetky nápady a postrehy privítam. My navštevujeme neurológiu a 1x týždenne chodíme rehabilitovať. Za všetky príspevky vám veľmi pekne ďakujem. Veľmi by nám to pomohlo. Ešte raz ďakujem

mravcica
autor
31. črc 2009

to sa budete snad aj nudit, ked nebudete cvicit 5 dni? 😀 Nas to caka o 2 tyzdne. Citala som vcera jeden dost dobry clanok o vojtovke, a tiez to tam bolo pisane, ze po ockovani by sa mala dat pauza 3-4 dni. Potom prosim ta napis, ci aj po tych 5 dnoch hybe rucickou ako doteraz.

mravcica
autor
4. srp 2009

ahoj karin, tak ako rucicka? my mame dnes presne 3 mesiace, takze nas caka ockovanie buduci tyzden. ako pokracujete s liecenim? Asi ste este nedostali ziadnu odpoved, ze? to je este asi moc skoro. My ideme dnes na poradnu, tak som zvedava, co nam doktorka na to liecenie povie. Odkial mas informacie o tom Cilistove?
Na teme cvicenie vojtovkou si pisala, ze sa vam to stalo tiez pri porode? Mala bola velka, alebo v com bol problem?

karin75
4. srp 2009

tak mame 5 dni odpocinku po ockovani za sebou a opat cvicime. Nic nezabudla, rucickou hybe nadalej, tak ako predtym. Liecenie mi odporucila p. primarka na Kramaroch a tiez o nom viem od fyzioterapeutky. ZAjtra mame kontrolu na rehabilitacnom, tak som zvedava, ako sa im bude javit nas pokrok.
Porod : vyvolavany kvoli mojej tehotenskej cukrovke a pohyblivemu tlaku, na prekvapenie vsetkych sme to mali od zavedenia tabletky za 3,5 hod. za sebou. Bol tazky, nestihol mi zabrat epidural a mala isla ako superman. Poloha bola ok, pocas porodu sa vsak vzpriecila a tak sme zlomili aj klucnu kost a poskodili nervy. Pravdepodobnost 1:1000, co uz.

mravcica
autor
4. srp 2009

tak to som velmi rada, ze tym odpocinkom sa nic nepokazi, obavala som sa toho, aby tou rucickou neprestal hybat. na zajtra vam drzim palceky a ozvite sa, ci vas pochvalili. No ten tvoj porod, to bola dobra rychlovka, ja som prisla do porodnice o 1:00 hod. v noci (som mala hodinu odtecenu plodovu vodu) a maly sa mi narodil az vecer o 20:30. Ale ziaden veget bez kontrakcii. Mala som, aj ked nepravidelne, ale boli a od 14:50 az do konca na infuzke. A este potom aj takyto vysledok. brrr, je mi zle, ked si na tie okamihy spomeniem. Ja som inak pocula, zevraj deti s tymto poskodenim sa rodia ako superman (jedna rucicka vpred), aj mojej neurologicke bolo divne, ze isla najskor hlavicka az potom ramienka, lebo zevraj sa toto poskodenie stava pri tej polohe supermana.

karin75
4. srp 2009

nasa isla tiez hlavickou, ale na dve vytlacenia, preto superman. Ja som az prilis zatlacila a lekar ju ledva stihol chytit. Mali ste tiez zlomenu aj klucnu kost ? A kto vam diagnostikoval paresis pl. brachialis. U nas to bola nasa detska lekarka, v prepustacej sprave z nemocky to nemam.

mravcica
autor
5. srp 2009

aka je mala krasnunka, ja si musim uz tiez zmenit fotku, ta prva je stara 2 roky. Ona nesla rucickou napred? Lebo nam neurologicka povedala, ze poloha superman je rucickou napred. Bola presvedcena, ze maly isiel tiez ucickou popri hlavicke. Ale u nas nebol tento problem. Maly bol velky, ja som mala, nechali ma rodit normalne, nemohla som ho vytlacit a nakoniec sa este aj zakliesnil s tym lavym ramienkom. Klucnu kost nemal zlomenu, ale zevraj v tychto pripadoch sa najskor lame klucna kost a az potom sa pristupuje k tymto drastickejsim opatreniam. A kto nam diagnistokival parezu ...? Najskor v PB doktorka s primarom, potom neurolog a na 3. den bol maly prevezeny do Trencina, tam mu robili komplet vsetky vysetrenia na novo, a tam to potvrdil tiez neurolog. Tam mi do konca povedali, ze ten nalez je velmi rozsiahly a ze s tou rucickou nikdy hybat nebude, ale ze cvicit treba. Vies si asi predstavit, co sme vtedy prezivali cela rodina. My to mame v prepustacej sprave aj z PB, aj z TN.
Prvu nadej nam dala az neurologicka, co ku nej chodime teraz. A vidis, mame rucicku uz zcasti rozhybanu. Keby to clovek vzdal na zaklade ich vyrokov, tak s rucickou hybat v zivote nebude. My sme mali tazky porod, maly bol na tom dost zle, 3 minuty bol bez kyslika, bol cely domodrinovany, vsetky vysledky mal zle, 3 hodiny ho davali po porode na poriadok, az potom nam konecne povedali,ako na tom je. Tazke tyzdne mame za sebou. V PB bol cely cas na JIS-ke, nemohla som ho ani pohladit, co bol taky dobojovany. Potom ho previezli do TN na vymenu krvi, lebo mu zacal nebezpecne stupat biliribun z dosledkov tych vsetkych modrin, co mal po tele.

mravcica
autor
7. srp 2009

karin, nevies ake rehabky sa vyberaju v tom cilistove okrem vojtovky? nas doktorka poslala do Martina, na internete som tam o tom nezistila absolutne nic, nemam z toho nejaky dobry pocit. Podla vsetkeho som pochopila, ze v Martine sa bude cvicit iba Vojtovka, musim pozistovat este nejake presnejsie info.

karin75
8. srp 2009

v cilistove maju zoznam na web stranke a je tam vsetko, my sme vcera boli cvicit na rehabku a cvicili sme aj bobatha, lebo sa nam trosku robi asymetria lavej a pravj strany. inac ten porod a tie tyzdne po ti nezavidim.
liečebná telesná výchova
• špeciálne rehabilitačné metodiky-reflexné cvičenie podľaVojtu, Bobath, Kabát, Freeman,Kaltenborn,škola chrbta, relaxačné techniky
• ergoterapia
• psychosociálna a výchovná rehabilitácia
• rehabilitačné cvičenia a plávanie v bazéne*
• vírivé kúpele*
• perličkové kúpele*
• podvodné masáže*
• elektroliečba
• liečba magnetickým polom
• laseroterapia
• teploliečba
• masáže
• akupunktúra
• hippoterapia
• sauna
A teraz nam este 5x rehabko pridali a kazde dva tyzdne chodime na B12 na podporu svalov

ellise
8. srp 2009

mravcica můj syn se narodil s tou stejnou diagnózou dokonce i na levé ruce, byli jsme v péči brněnského neurologa, pravidelně jsem 4x denně 8 měsíců cvičila Vojtovu metodu jednou týdně jsem chodila do rehabilitačního centra. Za měsíc jde můj syn do první třídy a je levák. není na něm nic poznat. Ale v tomto případě záleží na rozsahu poškození.
Určitě cvič.

astora
8. srp 2009

ahoj mravcica moja dcera po komplikovanom porode mala tiez plexus brachialis cvicili sme vojtovku takmer 4 roky po pôrode na Antolskej dosla taka sadisticka sestra a oznamila mi, že som si s dieťaťa urobila kripla a že vdaka mne nikdy nebude hybat lavou rukou týmto pani vymudralu zdravim onedlho bude mat dcera 10 rokov a krasne použiva lavu ruku a žiadny kripel z nej nie je chodili sme aj do bazena odporučali nam vela plavat dcera vodu zbožnuje tak to bolo super a mali sme ten bazen v ramci rehabilitacie po cviceni.
Držim pästičky aby bolo všetko v poriadku

ellise
8. srp 2009

tak jsem ryxhle dočetla zbytek, všechny příznaky byly skoro stejné, já měla komplikovaný porod, mylý byl moc velký, i nám řekli že operace není možná, ale je to přece jen už 7 let, doktor tvrdil že jen naší péčí se to může zlepšit, ten nerv měl jen utlačený, taky jsme v rámci očkování měli volno ale jen 2 dny, zvládal to v pohodě, pak nám bylo doporučeno necvičit když jsou velká vedra, že to zatěžuje organizmus.

Před školou jsme byli na psychologickém vyšetření a nemohli se shodnout je stli je levák nebo pravák, používá obě ruce. My se smějeme že jsme z něho udělai leváka, že jsme tu levou ruku přestimulovali. jedno je jisté, píše levou ale silnější má pravé oko, takže jde o zkříženou lateralitu, což je při učení další komplikace, ale když jsme zvládla Vojtovku, tak zvládneme i psaní.

Holky držte se, neztrácejte naději a veřte : bude líp

mravcica
autor
8. srp 2009

ale sa nam to tu rozbehlo 😀 astora, ellise, dakujeme moc za povzbudive slova, je super si precitat, ze sa deticky dokazu z takehoto niecoho pozviechat a o par rokov pouzivaju rucicku uplne bez problemov. Astora, viem si velmi dobre predstavit, ako si sa asi citila po vyroku tej "uzasnej sestricky". Mne jedna povedala, ze som asi zle tlacila. Ono tlacit take vacsie babo pri mojej vyske 158 cm so zakliesnenim ramienkom a otocenym pupocnikom okolo krku fakt nebola ziadna sranda. My chodime cisto iba na rehabky na vojtovku, odkedy ste zacali plavat? A ake velke ste mali Vase deti, ked sa narodili?

karin, tie rehabky som nasla na webe, ale nevies, ktore sa vyberaju konkretne pri nasich prnculoch a nasej diagnoze? Lebo ak mam ist do Martina na 2 tyzdne len kvoli Vojtovke, to by som si radsej vybrala cilistov.

karin75
8. srp 2009

ahoj, ak vydrzis, mala by som to presne vediet buduci tyzden. Vcera nas naucili dalsi hmat z Bobatha, aby drzala rovanko vysoko ramieńka, velmi sa jej to nepaci, no ved uvidime. Inac ma povzbudili vsetky tie ostatne prispevky, snad to o par rokov napisem aj ja.

kesinka
8. srp 2009

Mravcica, Karin blahozelam k uspechu vasich babetiek 🙂)). Robia krasne pokroky. 🙂:
Mravcica, opytam sa ako sa to Simonkovi stalo? Viem, prepac, je to osobna otazka, nemusis mi na nu odpovedat. Ja len ci to bola vina doktorov alebo porod bol tazky a dlhy a malemu pomahali von? Alebo ako sa toto moze stat?
Drzim vam palceky.

mravcica
autor
9. srp 2009

ahoj karin, urcite to budeme pisat aj my za par rockov, som o tom PRESVEDCENA 😉 My toho Bobatha vobec necvicime, musim sa na to rehabilitacnej spytat, Striedate to s vojtom, alebo to cvicite jedno pri druhom. Nas maly tie ramienka tiez nedrzi rovnako vysoko, ale uz ten rozdiel nie az tak viditelny ako pred mesiacom. Za posledny mesiac maly urobil velicizny pokrok. Prve 2 mesiace sa nic az tak viditelneho nedialo a teraz, len ziram 🙂 My ideme na kontrolu k neurologicke tuto stredu, budes to vediet dovtedy? Lebo neviem, co vcul urobit, ci nechat uz ten vybaveny MT, alebo zacat bojovat o ten Cilistov.

Kesinka, porod bol podla mna dlhy, prisla som o 1:00 do porodnice o odtecenou plodovou vodou, pichli mi vyvolavacku, dostala som pravidelne kontrakcie, ktore sa mi rano o 5:00 zastavili a pokracovali nepravidelnymi az do 14:50, kedy ma dali na infuzku, na ktorej som si to "uzila" az do 20:30, kedy sa maly narodil. A to som mala druhy porod. Zevraj byva o moc lepsi ako prvy. Ja som si po prvom povedala, ze horsie to urcite uz nemoze byt, ale moze. Uz toto nikdy v zivote v ziadnej suvislosti nepoviem, lebo asi mi tam zhora chcel niekto ukazat, ze vzdy moze byt aj horsie. Zacali sme rodit o 19:30, neslo to, doktor videl, ze to predsa nebude take jednoduche, tak volal na pomoc dalsieho. Maly mal obtoceny pupocnik okolo krku, to ramienko mal zakliesnene. O jeho vahe a mojej vyske vedeli hned od zaciatku, o prvom porode tiez (maly mi nechcel zostupovat, hrozil mi vtedy tiez cisarsky, nakoniec isiel prirodzene s tym, ze sestricka bola zavalena na bruchu), lebo mi robili hned sono, ked som prisla, ze mam velicizne brusko. Maly vazil 4330g, moja vyska 158 cm. Mam info priamo z porodnice, ze su si vedomi svojej chyby, a ze sa cudovali, ze sme nepodali staznost. V ten den, ked som sa dozvedela, ze maly rucickou hybat nikdy nebude, som sa rozhodla podat staznost na UDZS a nechcite vediet, ako sme dopadli. Podla nich oni nepochybili, a ze nasa pareza je jedna z parez, kde sa neda zistit dovod poskodenia. A ze nase dieta nebolo hypetroficke (vacsie ako priemer). A pri tom v prepustacej sprave bolo napisane, ze bol aj hypertroficky, a ze aj pareza vznikla porodnym poskodenim. Tak mi povedzte, na co tento urad vznikol? Mam uz napisanu odpoved na 6 stran na ich vysledok setrenia 😀 , tak som zvedava, ci sa budu vobec unuvat, mi este odpisat. Ale nemienim to nechat len tak, stale celkom tomu nerozumiem, preco na Slovensku pristupuju k nam pacientom ako ku nejakym kusovkam. Poskodia vam inak uplne zdrave dieta, no a? Ved na Slovensku je to tak. Som moooooooooooooocisko nastvana na tento pristup a nemienim sa na to len pozerat. A ten doktor ma toho uz na rovasi az-az. Len skoda, ze som sa to dozvedela vsetko, az po nasej skusenosti. Tak asi tolko nasa skusenost. A to ti tu nepisem, co vsetko musel maly absolvovat dosledkom porodu, ale myslim, ze nieco z toho som uz pisala v tejto teme, tak ak si precitas vyssie, urcite tam este nieco najdes.

kafulienka
9. srp 2009

mravcica, karin,

velmi velmi drzim palce, myslim a prosim za Vas,

mravcica,
chcem Ta podporit v tom, aby si sa nevzdavala a vyuzila vsetky prostriedky (napr.aj media) na ceste za spravodlivostou...aby konecne na Slovensku boli ludia v nemocniciach ludia a nie povazovani za "kusy".... presne ako si to napisala...

kesinka
9. srp 2009

Mravnica, boze, to je hrozne ☹ . Urcito ako pise Kafulienka, nevzdavaj sa. Zaujimalo ma to aj preto, lebo ja som bola v PB s predcasnym porodom a som maximalne nespokojna. Myslim, ze doktor, ktoreho som si mimochodom zaplatila, to riadne pokafral. Nastastie vyzera, ze mala uz bude OK, ale......tiez si vsetci mysleli, ze by bol vhodnejsi CR ( meriam 153 - ked sa riadne natiahnem aj 154cm 😎 )...ale on nie. Na porod som bola rychlo pripravena,ale.....to tlacenie bolo hrozne....skoro hodinu. Mala som prirastenu placentu 😖 . Mala mala strasne zdeformovanu hlavicku. Ale naozaj strasne.....vazila 3000g a to sa narodila v 7,5 mesiaci.
Ale vy sa drzte. Urcito to zvladnete. Co som citala par prispevkov od teba, tak maly robi uzasne pokroky 🙂 . Je sikovny, moc sikovny 😵

mravcica
autor
9. srp 2009

kesinka, tak to ma velmi mrzi, ako ste dopadli aj vy. no tvoja mala by bola tiez riadno babo, keby sa narodila v riadnom termine.Celkom dobre nerozumiem, preco nechavajuv takychto pripadoch zenu trapit a riskuju ci uz zivot maleho a maminy, ako aj vselijake porodne poranenia. Dost som sa zacala teraz zaujimat o tieto veci a normalne nechapem, co sa v tomto nasom zdravotnictve deje a vsetci sa tvaria, ze je to OK. A tu hodinu tlacenia, viem si zivo predstavit. Jedna otazka, s tou placentou ti co robili? vytrhavali ti ju? uspali ta pri tom? a malinka je v poriadku? nerozmyslala si s tym nieco dalej robit? a ak sa smiem spytat, o ktoreho doktora sa jednalo? ak nechces tu, staci ak napises do IP.

karin75
9. srp 2009

ahoj mravcica, nasa rehabilitacna sama povedala, ze vybavit v kazdom pripade Cilistov a plavanie. Najskor cvicime vzdy Bobatha, to su cviky s fit loptou a az na zaver vsetkeho Vojtovku.

mravcica
autor
9. srp 2009

karin, a ako vy pokracujete s rucickou? zacala si ju uz malinka davat aj vedla hlavicky? Ozaj, a ako sa mala vola? Nech mozem Simcovi rozpravat o jeho kamoske - spolubojovnicke 😉

kesinka
9. srp 2009

mravcica, nastasie ma uspali a placentu vybrali tak, ze som o tom nevedela. Ale potom som dostala vysoke teploty, zle vysledky krvi, tak cca ( bola som v nemocnici 2 tyzdne, tak si uz nepamatam ) za tri dni som sla opat na cistenie 😲 ( zevraj ma doktor nevycistil dibre ). Meno napisem v RP.
Aj som myslela, ze cosi budem riesit....ale clovek ked je uz doma, je rad, ze je doma a ze nevidi ziadneho doktora. Pritom ten moj je aj moj gynekolog 🙄 . Chcela by som od neho odist ale nemam odvahu. je dost nervak 🙄
Inac som riadna krava. Cele tehotenstvo som mala pocit ze ma odflakuje. Vobec mi nevravel co sa somnou deje...len si somral popod nos...jeziiis, to dlho nevydrzi...a tak. Diagnozu som si citala v zazname a hladala na nete, co co znamena. A pritom od zaciatku som mala problemy.
Ja som skoro cely porod vravela, ze chcem CR. Ze sa bojim o malu. A on, ze to zvladneme...no a potom, ze uz je neskoro.
Az potom mi jedna sestricka povedala, ze on je za prirodzeny porod. To som ja nevedela. Chcela som Epi a sla som bez nej a este aj bez klystyru. Uz mi nic nestihli dat.
Takze najviac som si vsetko vycitala sebe. Lenze nastastie vyzera, ze babula bude v poriadku. Sice mala niake problemy aj este niake ma ale vyzera, ze to nie je nic take vazne ( neberie uz ziadne lieky, len chodime na kontroly).
Ale na tvojom mieste, kebyze sa stane nieco taketo, ze su nasledky, aj ked mozno nie trvale....tak idem na 100% do toho. Nenechala by som to tak. Mne sa to zda hrozne. Ja ked som si precitala hned tvoj prvy prispevok, tak ma zamrazilo, a oci sa mi zaliali slzami....a pomyslela som si, ze take nieco sa mohlo stat aj nam. 😢

mravcica
autor
10. srp 2009

kesinka, preco od neho neodides, ked nie si spokojna. Mozno raz budes chciet este jedno babo a preco by si mala riskovat. V Puchove je zevraj dobry Durcek, poznam babeny, ktore tam chodia z PB a su nadmieru spokojne. Skus sa u neho spytat. napisala som ti IP

karin75
10. srp 2009

ahoj mravcica, mala sa vola Sofia Ella. Rucicku vedla hlavicky nezdvihneme, to maju na starosti presne tie dva nervy, ktore mame vytrhnute z korenov. Som rada, ze ju udrzi, nevisi jej a dokaze si ju dat az hore nad nos. Trosku ju vyvracia do strany a na to sluzi Bobath, aby zabranil dvihaniu lopatky a kriveniu tela. Vcera som brazdila internet a nasla som velmi dobre clanky na nemeckom nete, kde je vsetko uplne do podrobna vysvetlene, nakreslene a je tam tiez forum rodicov, ktore maju deticky s touto diagnozou. Pisala tam mamina, ze po cviceni Vojtovky sa to tak upravilo, ze mlady vyhral bronz v plavani a nic nie je poznat.

mravcica
autor
10. srp 2009

ahoj karin, Sofia Ella - krasne meno. Kde ste k nemu prisli? U nas vyberal viac menej ocino mena, lebo sme boli dohodnuti - ja vyberam dievcenske a on chlapcenske. Takze on si mohol vybrat 2x 😀 . samozrejme dohoda bola, ze musi byt odsuhlasene oboma stranami. Das mi prosim ta link na tu nemecku stranku? Aspon by som sa konecne precvicila v nemcine, odkedy som na MD, tak som si neposprechcila, aspon by som si pocitala, ked uz nic. a co to presne znamena, ze to ma vytrhnute z korena? Znamena to to iste ako preruseny nerv alebo je to nieco ine? Nam sa tieto veci nikto neunuval vysvetlit, takze fakt len cosi sami vyhladame a vela info mam od teba. aj tak je super, ze Sofia dokaze tu rucicku dat uz tak vysoko. Je to skvele, ked si predstavim, co bolo na zaciatku 😝

karin75
11. srp 2009

ahoj, u nas je to kombinacia mien, ktore sme chceli obidvaja. Nemali sme to rozdelene a pripravenych sme mali viac, dohodli sme sa, ze podla toho ako bude babo vyzerat. A po porode sme obidvaja povedali toto, este sme ostali zaskoceni, ked sa pytali ako sa to bude pisat, predpokladali, ze Sophia.
Nemecka stranka : www.plexusverletzung.de, ale vela je aj ak zadaz do nemeckeho google - nazov choroby v latincine a najdes tam este aj podrobne kresby nervov a podobne.

mravcica
autor
12. srp 2009

ahoj karin, co ty nemozes spavat? 😉 Pozerala som tu stranku, a ked som si citala niektore tie pribehy, prechadzal mi mraz po chrbte.
Tak my sme mali fakt este dobru startovaciu ciaru. Nasi mali hybali na zaciatku aspon prstekami, a dokonca citala som tam o jednej, co mala zasiahnute obidve ruky. A teraz je uz vydata, ma 2 zdrave deticky a stara sa o ne sama, aj ked s urcitymi obmedzeniami. V 2 pribehoch tam pisali o porodnej vahe 4880 g a nieco cez 5000 kg, tak toto si uz teda fakt neviem predstavit - odrodit taketo velke babo prirodzenym sposobom, tak to je fakt sila. Ze to ti lekari taketo nieco dopustia a riskuju bud zivot obidvoch, alebo zdravie. Ja ked si predstavim, co sa fakt vsetko mohlo pri tom porode stat. Vela som si o tom teraz zistovala, a pri tychto zakliesnenych ramienkach sa niekedy deticky aj zadusia. Ked si clovek prestavi, 9 mesiacov clovek zije v strachu, aby babetko bolo zdrave, aby vsetko dobre dopadlo a pride velky den a ....... brrrr.
My ideme dnes ku nasej neurologicke, tak som zvedava, co nam povie ona na ten Cilistov. By som ten Martin potom zrusila, nemozem sa do toho MT dovolat, ake procedury vyberaju deticky tam. Vy uz mate nejake info?
Karin, a znamena to vytrhnutie z korena to iste co prerusenie, alebo su to 2 rozne veci?

karin75
13. srp 2009

ahoj,
takze blizsie info k cilistovu budeme mat az buduci tyzden. Zajtra ideme na kontrolu k neurologicke, mame aj EMG meranie, tak som zvedava ako uspejeme. Dnes sme boli cvicit, cvicili sme 45 min, z toho 40 min Bobatha a 5 kin Vojtovku, same nove cviky, takze sme plakali a plakali.
Som rada, ze moje babo take velke nebolo, neviem si predstavit, co by bolo potom. Manzel bol na rehabku, trosku ho seklo a cvicitelke robila pracu ohladom paresy a vravela mu, ze sa to da pekne reinervovat, tak nam ostava len mysliet pozitivne a verit v zazraky. Po dnesnom 13. by som aspon jeden taky maly potrebovala.

mravcica
autor
14. srp 2009

ahojky, drzim palceky na EMG, hned mi prosim napis, ako ste dopadli. To EMG mate s tymi ihlami alebo to druhe, co sme mali my?To cvicenie je riadna zaberacka, chudatko male, tolke cvicenie. A ty cvicis toho Bobatha aj doma, alebo doma len Vojtovku? A mala ti pri tom place? Pri mne maly pri Vojtovke place stale, ale ked s nim cvici manzel, tak sa im to niekedy podari aj bez plakania. Najskor som si myslela, ze to asi necvici dobre, ale po precitani jedneho super clanku o vojtovke mam pocit, ze to skor robim zle ja. Rehabilitacna hovori, ze cvicim dobre, len ked on pri tom place. V tom clanku bolo pisane, ze spravne cvicenie je vtedy, ked dietatko neplace, treba s nim udrziavat ocny kontakt a rozpravat sa s nim, ze je vsetko v poriadku a tak. Ale ja mam pri tom cviceni problem maleho udrzat a nie tak este komunikovat s nim. Pred cvicenim, medzi a po cviceni sa s nim stale rozpravam, ale priamo pri tych cvikoch ja nevladzem. Ja neviem, co som nejaka padavka, alebo co.

My sme boli u tej neurologicky v stredu, povedala nam, ze zlepsenie vidno, ale ved to my vieme aj sami najlepsie. robia vam na neurologii pri kazdom vysetreni aj sono mozgu? Boli sme tam 3x a 3x nam ho robila. Pytala som sa na to liecenie a povedala mi, ze jednoznacne Cilistov, alebo Dunajská Lužná. Rehabilitacna mi povedala, ze ta Luzna je lepsia pre takychto malych prckov, ze je to tam zamerane hlavne na cvicenie a rehabky su popritom, ze v Cilistove je to zamerane na tie rehabky a cvicenie popri nich. Ze Cilistov je vynikajuci pre troska vacsie deticky, tak od roka. Tak ja som obvodnej povedala o tej Luznej a dnes si idem pri vypisane tlacivo a idem to poslat tam. inak ich stranka je www.tetis.sk. Po tych pobytoch si vymenime skusenosti a uvidime, aka je skutocnost. Kazdy povie fakt nieco ine a vyber si. My dve urobime prieskum na Slovensku a potom budeme davat odporucania 😀
Vcera sme boli na tych ockovaniach, maly plackal, chudatko moje a mne neurologicka povedala, ze ked nebude mat teploty a bude v pohode, tak nemusim robit nejaku velku pauzu v cviceni. Teplotu vcera nemal, uvidime co dnes, tak ak bude v pohodicke, budem asi zajtra pokracovat. Ved uvidim.
A neboj karin, zazraky sa deju, ved nase deticky su toho dokazom. Neviem, ake prognozy davali vam, ale nam povedali, ze s tou rucickou nikdy hybat nebude. A co som citala na tej nemeckej stranke, boli tam deticky, ktore boli na tom o moc horsie, ako nase a niektore teraz ani nevedia, ze mali nejaky problem. A to iste nam tu uz napisali maminky, ktore s tymto maju uz davnejsiu skusenost. A veda a poznatky ohlasom tohto idu stale vpred, takze ked to zvladli 6-10 rokov dozadu, tak to zvladneme aj my. Ja mavam tiez niektore dni nie najlepsie, ale tesme sa z kazdeho maleho pokroku nasich zazrakov. Musime vydrzat, kvoli nim. Ja viem, ze sa to lahko hovori, ale ako hovori nasa detska, je to investia do buducna, raz sa nam toto cvicenie a cele toto trapenie zuroci v podobe krasnych zdravych deticiek, na ktorych nebudeme vobec poznat, ze sme mali niekedy nejake problemy. Tak sa drzte obidve, a ozvite sa nam, ako ste dopadli.
A urcite ich musime raz zoznamit 😉

karin75
15. srp 2009

ahoj, tak nam spravili dalsie EMG a mame dalsie zlepsenie a lepsie odozvy. ZAroven nam potzuvrdila doklady do Cilistova a hovorila, ze Luzna je dobra pre male deticky. Tak si potom vymenime skusenosti.

mravcica
autor
16. srp 2009

ahojte, GRATULUJEM ku zlepseniu. Karin, tiez to vyhodnocuje na zaklade takych cisel? Nam doktorka povedala, ze by tie hodnoty mali byt nad 40 m/s. 2 ma, 45 a 50 a jednu hodnotu Axilla mal iba 7,8 m/s. Alebo ako to vyhodnuceja ta Vasa. Ja idem zajtra podat to liecenie. Vy to uz mate potvrdene aj od toho reviz. doktora?