Diagnóza Paresis plexus brachialis

mravcica
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s touto diagnózou. Pred dvoma mesiacmi sa nám narodil chlapček, ktorému bol pri dosť komplikovanom pôrode poškodený nerv v ľavej paži. Všetko nasvedčuje tomu, že bol nerv prerušený. Niektorí doktori nám tvrdili, že tú ručičku už nerozhýbe, niektorí tvrdia, že tam nejaká šanca je. 4x denne cvičíme vojtovku, malilinké pokroky vidíme. Chcela by som sa spýtať, ak teda má nejakú osobnú skúsenosť, alebo niekoho takéhoto pozná, či to dokázali rozhýbať, akých doktorov ste kontaktovali a jednoducho všetky nápady a postrehy privítam. My navštevujeme neurológiu a 1x týždenne chodíme rehabilitovať. Za všetky príspevky vám veľmi pekne ďakujem. Veľmi by nám to pomohlo. Ešte raz ďakujem

mravcica
autor
13. únor 2010

lucinkazim, na strane 4-6,7 sme s palom, ked medzi nas privital, podrobne rozoberali tuto diagnozu, nase napredovania a skusenosti. skus si tam precitat, tam je to zhrnute.
v dun. luznej som z tejto temy bola iba ja, a chystam sa tam zas v aprili. chodi sa tam na 2 tyzdne, nastupuje sa v nedelu vecer, od pondelka sa funguje uz naplno a odchadza sa v piatok. takze prac. dni je tam 10., narok je 4x rocne. Nevyhoda oproti cilistovu, ze su tam 3 budovy, v jednej sa byva, v druhej je stravovanie, a v tretej rehabky. v zimnom obdobi nic ine nerobis, len obliekas a vyzliekas male a samozrejme seba. ja som tam bola v oktobri a uz som to tam tak zastihla. ale inak rehabky super, babo cvici 2x denne vojtu s rehabilitacnou, okrem toho som cvicila este ja 2x, 3x do tyzdna masaz, samozrejme pre male 😉 , 3x do tyzdna virivka, kazdy den sa chodilo na laser, to je nieco take ako vojta, nejaka stimulacia, aspon tak mi to bolo vysvetlovane. Personal velmi mily. ak nieco budes chciet vediet, spytaj sa. budem sem teraz chodit snad uz castejsie.

lucinkazim
13. únor 2010

Ahoj mravcica.Som rada,ze si mi podala take informacie o tej Luznej.Problem bol v tom ze malicka bola velka vazila 4000g a 51 cm a doktor si mzslel ze ja to v pohode zvladnem normalne porodit.Ak by vedel,ze mala je velka tak by mi urcite urobil cisarsky ale nikto to nepredpokladal.Som velmi smutna z toho co sa vlastne stalo ale musime bojovat a verim,ze bude vsetko dobre.Zatial neviem ake je to rozsiahle lebo mala ma iba 1mesiac a 2 tyzdne takze nasa neurologicka nam povedala ze po troch mesiacoch jej urobia magneticku rezonanciu a budeme mudrejsi.Dufam,ze to nebude nic velmi vazne.Mala ruckou hybe aj prstekmi a ma aj uchop v rucke ale nedviha ju iba niekedy nou pohyna.My sme z vychodu z Michaloviec.Teraz v stredu ideme do Kosic za jednou neurologickou abu nam ona povedala co si ona o tom mysli,pretoze tu v Michalovciach su dost neskuseny lekari tak musime sa obracat niekde inde.A mozes mi poradit ako sa tam treba objednat do tej Luznej?To potrebujem od neurologicky niejake papiere alebo od detskej lekarky? A vy ste ako na tom?Uz sa to zlepsuje?

mravcica
autor
13. únor 2010

ahoj lucinkazim, do luznej som prvy krat potrebovala potvrdenie od neurologicky a vypisane tlacivo od detskej doktorky a to vsetko som tam zaslala. ich web stranka je: www.tetis.sk. teraz tam ideme druhy krat a povedali mi, ze staci uz len potvrdenie od neurologicky. Zacni si to vybavovat co nasjkor, lebo je tam cakacia doba aj cez 2 mesiace, aspon tolko som tam cakala ten prvy krat.
o mojom malom aj vedeli, ze bude vazit cez 4200g a aj tak ma nechali rodit pri mojej vyske 157 cm prirodzene. bez komentara. A inak malicka nemala ziadne problemy po porode? a ako ti hybe tou rucickou? dviha ju od podlozky? inak ten palo, co sem chodi, je z presova, tak by ti mozno vedel pomoct, co sa tyka vyberu doktorov, ale mam taky pocit, ze oni nemali tiez nejake dobre skusenosti s neurologmi. chceli ist do blavy do sinalgisu, ale nakoniec ani nesli. v poslednom jeho prispevku to pisal. Ked budes mat uz troska kludnejsie, precitaj si tuto temu celu, mozno nieco najdes, co by pomohlo aj vam.

lucinkazim
14. únor 2010

Ahoj mravcica.Prajem Vam krasneho Valentina.Zajtra tam chcem zavolat do Luznej a objednat sa a potom treba tie papiere poslat postou alebo ich staci potom doniest zo sebou ked tam prideme?A chcem sa spytat ten pobyt preplaca poistovna mne a malej?A ak by chcel ist s nami manzel tak si musi hradit sam?
A tomu nechapem,ked vedeli,ze tvoj drobec bude taky velky a predsa ta nechali rodit normalne.Boze,ti doktori...A teraz nase deticky musia trpiet chyby doktorov,je to smutne.
Moja malicka nemala inac ziadne problemy,vsetko bolo v poriadku,iba po porode mi prisla sestricka oznamit tu smutnu spravu ohladom tej rucicky.Tak hybe nou,aj prstekmi a dviha ju od podlozky a uz sa par krat stalo,ze si ju vylozila sama na brusko.Ked jej ja vylozim rucicku na brusko tak si ju udrzi.Ale po troch tyzdnoch cvicenia sme boli na kontrolu u neurologicky a ona nam povedala,ze je to slabe,ze ta rucka je slabo rozcvicena.Dost ma to zarazilo a zase rehabilitacna doktorka nam povedala,ze ona si mysli ze jej ostanu niejake nasledky.Na to nechcem ani pomysliet!!!!!!!!!! Co si ty o tom myslis?Teraz v stredu ideme do Kosic za druhou neurologickou tak som zvedava,co nam tam povie ona.Este sa Ta chcem spytatpo akom case si vydela niejake zlepsenie alebo zmeny ohladom hybnosti rucicky.A este sa chcem spytat ako dlho cvicite denne?Spominala si ze 3krat denne?ale kolko minut?Este cvicite vojtovu alebo nieco ine???

lucinkazim
14. únor 2010

a mozno ze sa aj stretneme v tej Luznej.Bola by som rada,ak by sme Vas spoznali.Zajtra napisem co som vybavila.

mravcica
autor
14. únor 2010

ahoj lucinkazim, ved to ako hybe mala rucickou, je uplne skvele, zasnem ako vas dodzubala neurologicka. tie pohyby, co opisujes, nas maly zacal robit medzi druhym a tretim mesiacom, a to sme cvicili od tyzdna, prvy tyzden ho zachranovali a davali na poriadok po porode, cvicili sme a este stake cvicime 4x denne. Ja osobne si myslim, ze za ten kratky cas ste zatial dosiahli uzasne vysledky. Presne takto zacinal nas maly. Prvy vacsi pohyb bolo zdvihnutie od podlozky, neskor si vylozil rucicku na brusko pod bradu. vzdy to urobil najskor jeden krat, a az neskor to zacal opakovat stale castejsie. ked mal maly 6 mesiacov, zacali sme chodit do Olomouca na rehabky a tam sme sa dost vela dozvedeli o vojtovke. tam nam povedali, ze cvicit sa ma 4x denne, a cele 1 cvicenie (u nas su to 4 cviky) by nemalo trvat dlhsie ako 10 min. predtym sme cvicili aj 20 min, ale bolo to take, ze medzi cvikmi sme sa s nim pohrali a utisili ho a pokracovalo sa dalej, tam nam povedali, ze vsetko odcvicit naraz a az potom ho pomojkat a pomaznat.
do luznej treba tie papiere poslat pred nastupom, najneskor mesiac predtym. my tam chceme ist od 6.4., tak sa zajtra spytaj, ze ci by sa nedalo na ten termin, mozno by to klaplo 🙂 malu a teba preplaca poistovna, akurat, ze ty si musis platit stravu, co robilo nejakych 6,64/den. keby si chcela nadstandartku izbu, tam sa priplaca 10,-/den, ale mas tam svoj pokoj a klud. manzel by si musel priplatit, ale to uz neviem kolko. myslim, ze na ich stranke to tam bolo.
Inak o tych nasledkoch to hovoria stale aj nam, ze 100% ta rucicka nikdy nebude, tak uvidime. nic ine nam neostava, len cvicit, cvicit, robit pre tych nasich drobcov vsetko mozne aj nemozne, a snad nam pan Boh pomoze.

lucinkazim
15. únor 2010

Ahojky.Tak volůala som teraz do tej Luznej a povedali mi ze mam poslat odporucanie od neurologa ana zaklade toho,na stam potom objednaju.Takze az potom mi povedia termin hospitalizacie.Pocuj chcela by som sa Ta este spytat na rehabilitacne centrum v Kovacovej,pretoze moja neurologicka mi radsej odporucala Kovacovu ako Lužnu.Nevies o tej Kovacovej nieco?Tam sa chodi 1krat rocne a pobyt trva mesiac.Ak si bola taka dobra,tak by si mi mohla dat svoje cislo a by sme si zavolali,bolo by to jednoduchsie spojenie medzi nami.Lebo nie stale sme tu na nete.A na tej normalnej izbe v Luznej som tam sama s malou alebo sme tam viacere?Ty si si zobrala nadstandardnu?Budu ma kontaktovat telefonicky ak budu vediet termin,tak skusim vybavit na 6.4.kedy tam idete aj vy,budem rada ak sa stretneme.

slaviena
15. únor 2010

Mravcica, bola si okrem Luznej aj v Cilistove? Zhanam akekolvek info, mam tam ist s dcerkou.

mravcica
autor
15. únor 2010

slaviena, bola som iba v luznej, v cilistove bola karin z tejto temy. najlepsie by bolo asi vyskusat obidvoje a porovnat.
lucinkazim, kukni do IP

slaviena
15. únor 2010

Mravcica, si zlata, ze si sa mi ozvala. Dik. Viem o Karin, lebo som si precitala celu tuto temu pozorne a Karin som tu oslovila 12.februara, ale neozvala sa, asi tu uz nechodi....

mravcica
autor
15. únor 2010

slaviena, kolko ma mala? mne rehabilitacna povedala, ze zevraj Luzna je lepsia pre male deticky do 1 roka, ale karin bola v cilistove a bola spokojna a mala jej tam urobila velke pokroky. do cilistova sa chodi na 3 tyzdne, do luznej na 2. a co mas s malinkou? ake ma problemy, teda ak sa smiem spytat.

mravcica
autor
15. únor 2010

lucinkazim, ked som bola v luznej, ktorasi babena tam spominala tu kovacovu, ale tak sa mi zda, ze hovorila, ze je to dobre pre diagnozu, na ktoru je dobra ta voda tam. a samizda, ze pre starsie deticky. uz si to presne nepamatam, ale viem, ze kovacovu som zatial pre nas zamietla. a tusim tam spominala, ze na izbe su ubytovane 2 mamicky s 2 detmi, co pravdu povediac nie je ziadna vyhra, ked deticky maju iny rezim. v luznej si na izbe sama s malou, aj ked nie si na nadstandarte, ale na tom hornom poschodi su velmi tenke steny, a pocujes vsetko, co sa deje vedla v izbe aj na chodbe, hluk nenormalny. je tam 13 izieb. ale ak nechces ist na nadstandart, tak sa pytaj do tej budovy, teda ak to pojde, kde sa aj stravuje, tam je tusim iba 5 izieb, takze ten hluk tam urcite taky nebude. mamicky tam si to viac pochvalovali. ked sme tam boli my, maly mal nieco cez 5 mesiacov, a na tej chodbe (13 izieb) boli vsetko starsie deticky tak si vies predstavit, co tam dovadzali.

karin75
15. únor 2010

slaviena - poslala som ti info mailom do internej posty, nedostala si ho ?

karin75
15. únor 2010

sprevadzajuce matky deti do 6 rokov platia iba stravu, ktora vychadza na 142,- EUR. Deti maju pobyt hradeny poistovnou. Ak mozme porovnavat cilistov a luznu, podla toho, co sme si pisali ma forume, vyhodou cilistova je, ze je vsetko pod jednou strechou a nemusis babetko obliekat a presuvat z budovy do budovy. V Luznej je ubytovanie v jednej budove a procedury v druhej.
Luzna je novsie zariadenie, Cilistov starsie. byvali sme na samostatnej izbe, ale pre tvoju predstavu, spolocna kupelna so susednou izbou, na ktorej boli 4 dievcata pubertacky, takze som bola zaroven aj dozor a s nimi tam bol este dvojrocny chlapcek.
Postele klasicke nemocnicne, detska postielka kovova, hned na druhy den mi manzel priniesol hniezdo, aby sa nasa mala neotlkala. Strava celkom usla, nemas narok na desiatu a olovrant, deticky ano.
Nasa mala mala vtedy 5 mesiacov, takze nmohla ist na vodne liecebne procedury, mali sme dvakrat za denne cvicenie Vojtovku a kazdy druhy den masaz. Personal je v pohode, sefka rehabilitacnych pisala bakalarsku pracu na temu parezy a maju dobre skusenosti s cvicenim s takymito detickami.
Veci som si brala ako n klasicky pobyt do nemocnice, nie su tam uzamykatelne skrinky, takze cennosti som nosila vy so sebou. Da sa vybavit TV na izbu alebo si priniest svoj, ale su tam dve miestnosti, v ktorych je TV. Vecierka pre deti 22,00 hod, dospelaci ak chceli mohli v tichosti pozerat.
Kanvicu som si doniesla svoju, aby som nechodila otravovat sestricky. Je tam aj bufet, trosku drahsie ceny, ale dalo sa.
navstevy poobede, myslim od 15,00 hod.
Niektore mamicky, kt. to tam uz poznali, to vyriesili tak, ze sa nechali hospitaliovat tiez, cize boli tiez na lieceni. Odtucnovali, alebo mali problemy pohyboveho aparatu, Vtedy neplatili nic.
Okolie je velmi pokojne, krasne prechadzky, Samorin necele 3 km, da sa to prejst peso, 10 min volnou choddňzou hradza - teda kanal, paradny relax.
Ja som z Bratisalvy, takze som mavala na vikend priepustu, lebo vtedy procedury nie su.
Ak budes mat este nejake otazky, napis.

mravcica
autor
18. únor 2010

ahojte vsetci, tak ako sa mame?

karin, vidim, ze si zmenila fotku, mala je krasna, teda predpokladam, ze to malinka je. 🙂 uz riadna slecna z nej. a vidim, ze ma asi tolko vlaskov, ako ten moj maly 😀

chumac, vsimla som si, ze cakate druhe babeno. veeelmi vam gratulujem, a zelam vam, aby to hlavne vsetko dobre dopadlo a boli ste obidvaja zdravi a uzivali si MD, tak ako sa ma, nie ako my ☹

palo, vy ste ako pochodili v olomouci?

vcera sme boli v olomouci, zmenila nam 3 cviky, lebo som pri nich uz mala riadne problemy maleho udrzat, on je taka gulka a oblapit ho okolo stehna je uz nemozne 🙂 Povedala nam, ze mame vyskusat cvicit denne iba 3x do dalsej kontroly, co je za 3 tyzdne, ze ale ak by sa nam nieco nezdalo, zaviest zast 4x denne.

karin75
20. únor 2010

hej,
mame novy drziak na flase 🙂
Ako sa mate vy ? Ake su pokroky s rucickou ? My ked sa zabudneme, tak ju aj dvihne nad hlavu. SUper sa jej paci vo vanicke, tam s nou hybe o dusu.

wydata
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karin75
23. únor 2010

ahojte,
tak sme dnes uspesne spravili prve tri samostatne kroky 🙂

mravcica
autor
24. únor 2010

ahoj karin, gratulujeme ku prvy krocikom, mala je velmi sikovna. Kedy bude mat rok? teraz ma nejakych 10 mesiacov, nie?
maly stale ziadne vacsie pokroky nerobi, od tych vianoc, kedy sa naucil plazit. zatial sa ani sam neposadi, ani nestvornozkuje, tazky pohodak 🙂 v olomouci ho chvalila, ze rucicka ide podla jej predstav, ze to ma velmi dobre. teraz je zas chory, ma teploty, tak necvicime. karin, ked ti mala neteplotuje, ze ma kasliky a sopliky, cvicis s nou? v olomouci mi povedala, ze pokial to zvlada, mame cvicit, len doma s manzelom mame rozpory, lebo on za to nie je, aby sa s nim cvicilo, ked je chory. tak ja uz neviem.

karin75
26. únor 2010

mne bolo povedane, ze necvicit, ked dieta teplotuje. teraz mame laryngitidu a cvicitelka povedala necvict. takze necvicime. Teraz mame necelych 11 mesiacov, jeden rok ma 6.4., cakam na ten Cilistov a mame velku kontrolu v marci na Kramaroch, tak som zvedava.
Ono sa hovori, ze chlapci su tazki pohodaci, ma cas, aspon ho skoro nebudu boliet nohy 🙂

mima22
27. únor 2010

ahojte,
mi sme sa vcera akurat vratili z pobytu z luznej ja som tam bola teraz z malou druhy krat a bolo dobre.uzztam nebudeme musiet ani ist doktorka malu pochvalila ze je sikovna ma 13mesiacov este nechodi ale uz k tomu vela nechyba,ale ja som sa pre istotu nahlasila este na jeden pobyt ale keby nahodou zacala do toho pobytu chodit tak by sme uz ani nesli.
prvy krat som tam bola oktobri vtedy bol dobry kolektiv teraz tiez bol celkom ale dobry ale iba zato ze sme sa tam stretli baby s troho predchadzajuceho pobytu
teraz sme nahlaseny na jun
a co sme sa tam s babami vypravali tak si nechvalali cilistov ze v luznej je lepsie

palo175
28. únor 2010

Ahojte dievcata...
Tak pisem Vam z Prahy kde zajtra ide nasa dcerka do nemocnice, aby jej spravili to vysetrenie.Maju jej do miechy pichnut kontrastnu latku a zistit poskodenie tych nervov.Ak sa potvrdi vytrhnutie korenov tak si nas rovno objednaju na operaciu. V nasej poistovni uz mame vsetko vybavene a schvalene.
Dlhsie som tu nebol, ale boli sme s manzelkou veelmi pracovne vytazeny. Dufam, ze teraz nam v Prahe uz nikto nic neukradne a vsetko dobre dopadne.Mali by sme tu byt do stredy alebo stvrtku podla malickej ako bude znasat to vysetrenie.
Inac musime sa pochvalit, ze nasa Nelinka konecne dokazala zdvihnut rucku nad podlozku.Bolo to najprv len na taku sekundicku a len pri cviceni, ale teraz je uz v tej rucke citit take napatie.A ked place tak si ju tak trosku pridvihne.Tak sa z toho hrozne tesime a verime, ze sa nasej malickej ta rucka uzdravi.
Cvicenie v Olomouci sme zatial prerusili, pretoze sme to casovo absolutne nezvladali tento mesiac.Cvicili sme len doma aj ked len 1-2 denne.Ale po tom vysetreni v Prahe sa opät objedname do Olomouca,aby sme pokracovali dalej v rehabilitacii.
Mravcica nasej malickej to ze sme s nou cvivili menej myslim neposkodilo,akurat menej cez den plakala kedze sme ju netrapili cvicenim.Aj ked vieme ze jej to cvicenie jednoznacne pomaha.
Ked prideme z Prahy tak sa ozvem ako sme dopadli🙂

koptakova
2. bře 2010

Caute,tak s Táničkou stále pokračujeme 3krát denne cvičíme (viac nám to časovo nevychádza) a tiež pri tom velmi plače a raz do týždňa injekcia. Zdá sa,že sa to rozhýbalo aj ked je rúčka trošku lenivšia od tej lavej zdravej. ale rehabilitačná hovorí,že musíme stále pokračovat v intenzívnom cvičení až si nezvykne na náhradné moduly v držaní a pohybe hore. Pojdeme na kontrolu na neurologiu tak som zvedavá čo nám tam povie.Paolo to je perfektné,že už vidíte tiež nejaký efekt cvičena isto sa to spraví do najvzššiej možnosti. Držím palce maličkej a vám tež až to zvládate. Vidím,že nás tu pribúda čo poukazuje na chyby lekárov,čo treba potom mesiace naprávat a trápit naše detičky.

palo175
3. bře 2010

Tak dnes nam povedali vysledky toho vysetrenie.Malicka ma avulziu korena C8. CIze do Prahy prideme zase o mesiac a budu jej robit kontrolne EMG ci sa nastalo este nejake zlepsenie a pravdepodobne ju aj budu operovat.

karin75
6. bře 2010

ahoj,
hlavu hore, male deti vedia robit zazraky. My mame avulziu C6 a C7, , diagnoza je na zaklade mag .rezonancie a na operacii sme neboli, lebo stale lekari vyckavaju. v sucasnosti vie uz sama aj chytit loptu, obidvoma rukami a lepsi sa len cvicenim. pozerala som videa na nemeckej stranke a su tam super zlepsenia,. Bude m vam drzat palce, aby vsetko bolo ok.

mravcica
autor
15. bře 2010

ahojte vsetci, ako sa mate?
palo, to ze malinka zdvihla rucicku od podlozky je supeeeeeeeeeeeeer. u nas to boli prve slzicky stastia pri tomto pohybe. Je mi luto, ze sa vam potvrdila ta avulzia, ale zas, ked sa pozres na malinku karin, dokonca s 2 avulziami, a ako to krasne rozhybali, je to vynikajuca motivacia. napadlo ma, ze ked som bola v tej luznej, som sa rozpravala s rehabilitacnou, ze tam tiez chodi jeden chlapec s parezou, a ze tiez rozmyslali o operacii, ale ze nakoniec to rozhybali a operaciu nemuseli absolvovat. povedala mi aj to, ze tou operaciou sa ta ruka neda spohybnit na 100%, ved to asi ani cvicenim, ale ze operaciu treba riesit az v poslednom rade. ale to som len pocula od nej, ja som sa nikdy so ziadnym lekarom o tom nerozpravala, takze mozno skor karin by k tomuto vedela nieco povedat. ja by som vam velmi zelala, aby ste to rozhybali aj bez operacie. ozaj, a malinka to vysetrenie s tou kontrasnou latkou ako zvladla?

koptakova, vam velmi gratulujem, ako ste to rychlo s malinkou zvladli, ste tu zatial z nas najrychlejsi pripad 🙂

my sme boli pred 2 tyzdnami na neurologii, pochvalila nas, ze sme pre nu taky maly zazrak 🙂 , min. tyzden sme boli v Olomouci, tam nas tiez pochvlalila, ale ma aj dodzubala, lebo maly uz neoblezi, stale sa po mne liepna, vie sa o mna uz aj postavit, v postielke mu to akosi stale nejde, ked stoji, dokaze sa aj posadit, ale z lahu sa posadit nevie, a ze ho v tom sede nemame nechavat, kvoli chrbtici. do 9 a 1/2 mesiaca som ho sedavat vobec nenechavala, okrem krmenia, ale je to s nim uz teraz tazke. tak som isla odtial so spustenim chvostom 😉 ale betarisko jedno, posadit sa nechce naucit, na styri sa da, ale nevie co s tym, tak sa rozplasti a lezie si po svojom 🙂

karin, vy este beriete nejake lieky? my sme doteraz brali thiamin a pyridoxin, vseobecna dr. mi povedala, ze nech to berieme dalej, ved prebytocny vitamin B sa vyluci mocom, a neurologicka mi povedala, ze naco ho uz dopovat zbytocne liekmi. tak ja uz neviem. inak sme boli na kontrole krvi a maly je zas chudokrvny, tak zas berieme zelezo, my sa tych liekov asi v zivote nezbavime ☹

karin75
15. bře 2010

ahoj,

nie, už len sporadicky thyiamin, Bkomplex a pyridoxin. Tiež zvykneme byť chdukokrvni, ale davam jeje čučoriedky, šťavy z tmaveho ovocia. S čím máme probém sú zlé hepatálne testy, sme tak tesne pod, takze mame aj falvobion, ale ked ma vidi s lyzickou zavrie usta a ziadna sanca. Uz behame, chodza jej nestaci, urobi uz aj drep, za ruky sa vytiahne ako opicka. Rehabilitacna nas pochvali, rukou hybe super, ale nechce je poriadne pouzivat v lakti. Uz ju niekolkokrat zdvihla nad hlavu, aj d nej berie coraz viac veci, krasne vie drzat lopticku, aj ju zahodit. 1.4. mame velku kontrolu na neurologii, tak som zvedava. a ak sa podari, 12.4. Cilistov. Bude to komplikovane, lebo manzel odchadza na tri mesiace sluzobne mimo SR. Nechcem si to este ani predstavit.

mravcica
autor
20. bře 2010

ahoj karin,
ako casto davas tie vitaminy B? v com jej davas tie cucoriedky? das jej to do jogurtu, alebo do coho? hepatalne testy su pecenove, ze? maly mal tiez naposledy nejake hranicne hodnoty, ale zatial mu nedala lieky. inak my s papanim liekov nemame ziadne problemy, papa ich o dusu a za maltoferom sa len tak zalizuje, ked ma nasadeny nutrolin, to ani nehovorim, nic lepsieho na svete nie je 😀
Ak ti to vyjde s tym cilostovom toho 12.4., tak by sme sa mohli aj stretnut po roku. ak vsetko klapne, my odchadzame z luznej 16.4. toho manzela ti nezavidim, mne mal manzel odist na polroka do kosova na misiu pred 2 rokmi, nakoniec sa to nastastie nekonalo, nevedela som si to vobec predstavit.

karin75
22. bře 2010

ahoj,

sporadicky, mozno uz len tak dvakrat do tyzdna B. Cilistov mam potvrdeny na 12.4. a manzel v ten den tiez, takze super.
Mne ostava po navrate z Cilistova mesiac, aby som vsetko pobalila, lebo sa zase stahujeme prec, no vyhliadky super.

koptakova
22. bře 2010

Ahojte,na kontrole na neurologii nas pochválila,že malá už ručičku pekne dvíha a je to velký pokrok za ten čas ale lavý úchop je stále silnejší,skôr zapája pri dvíhaní laví ramenný pletenec a dominuje lavá rúčka ale je to vraj normálne zatal.Ale ked je na brušku je vidiet trošku odklon a treba predchádzat chybnému držaniu tela.Takže dalej rehabky,picháme nadalejCelebrolizyn .Tak pokračujeme,malá nechce cvičit,otáčat hlavičku kam potrebujeme no je to hrozné týranie.Všetkým nám prajem pevné nervy a viditelné nápravy.