Diagnóza Paresis plexus brachialis

mravcica
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s touto diagnózou. Pred dvoma mesiacmi sa nám narodil chlapček, ktorému bol pri dosť komplikovanom pôrode poškodený nerv v ľavej paži. Všetko nasvedčuje tomu, že bol nerv prerušený. Niektorí doktori nám tvrdili, že tú ručičku už nerozhýbe, niektorí tvrdia, že tam nejaká šanca je. 4x denne cvičíme vojtovku, malilinké pokroky vidíme. Chcela by som sa spýtať, ak teda má nejakú osobnú skúsenosť, alebo niekoho takéhoto pozná, či to dokázali rozhýbať, akých doktorov ste kontaktovali a jednoducho všetky nápady a postrehy privítam. My navštevujeme neurológiu a 1x týždenne chodíme rehabilitovať. Za všetky príspevky vám veľmi pekne ďakujem. Veľmi by nám to pomohlo. Ešte raz ďakujem

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kifinka
6. dub 2012

@bibpop
No tak mi Vojtovku necvičíme od oktobra minulého roka, ak sme šli k tomu doktorovi v Bystrici. Keďže je ortopéd, vravel, že mu nijako obzvlášť nepomôže, len bude veľa plakať. Odkedy chodíme k nemu každý mesiac,robí Marko pokroky, aj keď maličké ale robí, a vždy keď podrastie, rúčka trošku stuhne, tak ideme k nemu, on znova všetky tie tkanivá, väzivá a svalstvo uvoľní, a je to znova dobré, ináč sa mu pomôcť nedá keďže nervy rastú pomaly, tie sa nedaju len tak znova dať do pochodu. Tým že mal Marko takú ťažkú parézu nemôžeme čakať rýchle napredovanie, ako je to u niektorých detí, my to budeme mať na dlhšiu dobu, už keď len to porovnám s Vašim Leonom, tak ku Markovi je to zdravé dieťa. Tak nech sa Vám ručička zlepšuje, a hlavne nech ste zdraví...

bibpop
23. dub 2012

@kifinka drzim palce aj ja Vam, nech sa Vam to zlepsuje co najrychlejsie. Aj ked sa clovek snazi neporovnavat asi sa tomu neubrani. Takze ked aj ja porovnam Leona so zdravymi detmi, este stale nie som spokojna a ja este stale silno vnimam jeho obmedzenost v pohybe. My zatial stale cvicime 2 x denne Bobatha a ja som s nim spokojna. Okrem toho, ze Leon pri cviceni uz vobec neplace, vidim velky rozdiel v tom, ak cvicime a ak nie (napr. ked je chory). Je sice pravda, ze momentalne mame silne prejavy vzdoru a niekedy sa stane, ze odcvicime len raz denne, ale myslim, ze ak sa aj nadalej budem neunavne snazit cvicit s nim pravidelne, ten efekt sa bude aj nadalej prejavovat. Aspon zatial mam pocit, ze po malych malilinkych krocikoch sa nam to este zlepsuje.

Drzim vsetkym palce 🙂

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kifinka
28. črc 2012

@abigael
Ahoj, no u nás to nie je ok, okrem ťažkej parézy, mu pri pôrode aj vyklbili ruku, takže mu zle rastie kosť, prštekmi hýbeme veľmi málinko, prsteník a malíček ešte nevystrie, a tiež je rúčka skrátená viditeľne, takže neviem ako to bude pokračovať ďalej...

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lemge
29. zář 2012
tinulka1712
7. říj 2012

ahojte.aj nam sa narodila pred 3tyzdnami nadherna dcerka..ale ma problem s lavou ruckou.hybe nou,aj ju dviha,ale ma trochu ovisnute zapastie.prstekmi tiez trosku hybe ale vobec ich nezavrie do dlane...vobec nema uchopovy reflex na lavej rucke..nic do prstekov nechyti.boli sme na rehabilitacii,tak s nou cvicim,a taktiez berieme pol tablety pyridoxinu denne.a vcera som si vsimla ze presne na lavej strane ma vzdy viac zuzenu zrenicku ako na pravej.neviete mi poradit co by to mohlo znamenat?Som z toho zufala a nie som schopna mysliet na nic ine...dakujem za odpoved.

tinulka1712
18. říj 2012

AHOJTE VSETCI..CHCEM SA VAS SPYTAT..MATE NIEKTO PODOBNU DIAGNOZU?nARODILA SA NAM KRASNA DCERKA,TERAZ MA MESIAC A CVICIME TIEZ VOJTOVU METODU,LEBO OD NARODENIA NEMA UCHOPOVY REFLEX V LAVEJ RUCKE...RUKOU HYBE,AJ PRSTEKMI,ALE VOBEC NEZAVRIE DLAN...TAK AKO MAJU VSETCI NOVORODENCI ZAVRETE DLANE..PRSTEKY MA STALE VYSTRETE...VRAJ JE TO PAREZA BRACHIALIS-DOLNY TYP....VRAJ TEN HORSI TYP...MYSLITE ZE MAME NEJAKU NADEJ ROZCVICIT TO?vELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVEDE.

betusa
19. říj 2012

Ahoj tinulka 1712, môžem vás len povzbudiť ak sa to dá, cvičte veľa nech sa to dá do poriadku, ak môžte choďte na liečenie do Dunajskej Lužnej nám tam veľmi pomohli a aj v Harmony v Bratislave. Ešte stále chodíme na liečenia ak sa to dá.Naša Alžbetka ma 3,5 rokov a má parézu horny aj dolny typ stav sa jej zhoršil, skracuje sa jej aj nôžka a začína aj skolióza cvičíme stále vojtovku dávame jej doma aj biolampu lavatherm ak ma bolesti a aj výrivku. Vy ste ešte len na začiatku a určite sa to dá ak nemá ten horní typ. Niektorý čo tu písali že veľmi skoro začali bábatka hýbať rúčkou nám začala Alžbetka až keď mala 6 mesiacov čo bolo dosť neskoro aj keď sme od narodenia poctivo cvičili vojtovku a aj vo vode z nou cvičila sestrička. Skúste sa pítať na habart či vám môžu dať nejaké procedúry alebo rovno isť na rehabilitačné liečenie. Nám to pomohlo veľmi na začiatok lebo až v kúpeľoch sa to začalo zlepšovať. Držím vám veľmi palce nech sa vám dari a hlavne veľa trpezlivosti a lásky. Prajem naozaj všetko dobré.

mravcica
autor
19. říj 2012

@tinulka1712 vitaj medzi nami ☹ . presne ako ti pise betusa, cvic vojtovku poctivo 4x denne, a zacni si hned vybavovat liecenie v luznej, lebo to tam dost dlho trva. Teda neviem, ako teraz, ale pred 2 rokmi to tak bolo. a teraz zevraj zavreli liecebnu v samorine, tak tam dole ostala iba luzna. ak sa ti da, vybav si tam rehabilitacnu tusim sa vola Ema, ak sa to ovsem da, pocula som na nu len same chvaly, my sme sa ku nej zial nikdy nedostali, len par krat bola radit rehabilitacnej, co nas mala na starosti. ona je vo vojtovke uplne super a zevraj si tam pridava aj nejake svoje prvky a ma velmi dobre uspechy u deti. ked tam uz nastupis, to bude neskoro, lebo vtedy su sestry uz porozdelovane. mozno ti tu bude vediet niekto pomoct, ako by to islo.
viem, ze je to teraz velmi tazke pre vas, ale kvoli malej sa to oplati vydrzat. drzte sa a nezabudaj nadej je vzdy. su tu aj mamicky, ktore maju s detickami dost velke problemy ako napr. betusa, ale napr. my sme rucku rozcvicili, aj ked to nie je na 100%, a to nam po porode povedali, ze s nou hybat nikdy nebude. takze nadej je vzdy

mravcica
autor
19. říj 2012

@betusa preco sa malej skracuje aj nozka? to ma nejaky suvis s parezou rucicky? a ktore pohyby mala nedokaze urobit? zrovna ty patris k tym, co to jednoduche fakt nemaju aj po tolkych rokoch. my sice stale chodime na rehabky, ale vojtovku uz necvicime, klop klop.
drte sa

betusa
20. říj 2012

Ahoj mravcica mne to vysvetlili zatial, že má to súvis z ručičkou celá strana sa jej skracuje aj začína skolioza a to naozaj cvičime nonstop plus liečenia doma jej dávam lampu teraz ma strašne bolesti tak ohrievam lavather a masaž ako viem čo som odkukala v kupeloch a aj vodu sme jej dali podla možnosti buď na kupko alebo doma vyrivka a chodili sme aj na kurz plavania ale ja to pripisujem aj tomu ako som už písala vyše roka sme neboli na liečenie iba čo doma a naša rehabilitačna nechce dať ani elektro lejzer nič že stači len cvičiť vojtovku. Ale to nam nepomáha všetko sa zhoršilo a nevie či aj vaše detičky majú v noci bolesti. Alžbetka strašne plače masiruje si v noci sama ručku a vie už aj povedať že ju boli nám to vysvetlili že ma rastove bolesti a môže v tej rúčke pociťovať nejaku bolesť. Ešte ideme na vyšetrenia a uvidime čo nám povedia. A konečne ideme aj na liečenia tak som zvedavá čo nám tam povedia a aj v Renone a v Tatrách. Chcela som vedieť ako sa má dievčatko čo bolo operované neviete niekto informácie? Lutujem že som skôr neprišla na túto stránku a neskúsili sme isť do Prahy. Nám neodporúčali lekári operáciu ale to na slovensku asi nikomu. Dosť neskoro som čítala možnosti najprv som len počúvala a riadila sa lekármi že nemôžeme nič robiť iba cvičiť a zrazu je tu tolko možnosti. Je to naozaj ťažké. Alžbetka neurobila žiaden pokrok za ten rok iba to že je horšie. Rotáciu nema žiadnu dvihne ju len pred seba prostrednik a prstenik neotvorí, neoprie sa o lakeť niekedy sa jej strati lopatka ako ked na začiatku ju nebolo vôbec vidieť to ked podrastie ručku drzi vedľa seba tak akoby sme začínali odznova. Ak si chcete pozrieť Alžbetku boli sme reflexe nás oslovila markíza a ja som súhlasila http://www.facebook.com/photo.php?v=48196094183... dala som to na facebok tak ak sa pripojite na svoj môžte sa pozrieť na nás ako Alžbetka robi z rúčkou. Všetkým prajem veľa síl a aj napredovanie nevzdávajte to nikdy.

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betusa
20. říj 2012

Ahoj abigael ja už poberám materskú do 6 rokov máme aj ztp, neviem či ste už žiadali niekto na zťp ale naše detičky majú na to právo a mali by im to priznať, veď koniec koncov nie našou vinnou musím vynakladať toľko financií na ich liečenie. Kompenzácie nám nepriznali ale zťp 50% áno a tým nám umožnili aj poberanie do 6 rokov rodičovský príspevok. My chodíme aj do Harmony v Bratislave tam máme iné procedúry tiež mám len dobré skúsenosti aj zo sestričkou aj z lekárkou. Teraz chceme skúsiť do Renone a do tatier určite vám napíšem ako sme dopadli. Držte sa všetci nech sa vám dari.

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betusa
20. říj 2012

ahoj abigael neviem v akej poisťovni ste mi mame všeobecnu tak nemusíme čakať na schválenie od poisťovni v harmony je to tak, že sa objedám na vyšetrenie s tým, že aj na ubytovanie si zavolám aby sme mali miesto. Ubytovňa je platená ale stravu si tam varíme sami je tam kuchyňa zo všetkým dá sa to je tam iba 7 izieb čiže iba 7 mamičiek tam môže byť ale bola som tam aj sama na ubytovni. Je tam pekne neviem koľko to stoji teraz v novembri tam ideme tak napíšem presne a za procedúry neplatíme to je normálne jak v Lužnej len je tam ešte aj jaskyňa soľná hneď na dvore tak sa dávame napísať za to sa platí ale nie veľa. Lekarka ani nemusi davať odporučanie to len či vas vezme lekarka z harmony treba zavolať a povedať aký mate problém a kedy by sa dolo prísť to je rehabilitačna lekarka iba ak doniesť od neurologičky správu.

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betusa
21. říj 2012

ahoj abigael matersku som vybavovala asi tak 2 mesiace pred ukončenim čiže trocha skôr treba podať žiadosť doložiť potvrdenia ale to by mali povedať na urade. sme v Košiciach chodili sme na Obrancov mieru ale už tam nechodime pisala som už o tom, nedali nam tam žiadne procedúri okrem cvičenia a nesuhlasili ani s tým aby som niekam chodila na liečenie tak mi neschválili Renone. Momentálne nemáme lekárku teraz ideme na liečenia čo som písala a potom uvidíme. A vy kde chodite?

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betusa
23. říj 2012

tam sme chodili od 2 mesiacov aj na vodu tie sestričky sú super aj som z nimi v kontakte. Idem teraz do Harmony v Bratislave v Martine sme neboli. My sme nám tiež zle preto oslovujem rôzne nadácie o pomoc lebo liečenie pomáha a je to dosť finančne náročne skúste sa obrátiť na nejakú aj som tu publikovala buď na Ľudia Ľuďom alebo ďakujeme. sk http://www.ludialudom.sk/ http://dakujeme.sme.sk/

abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
abigael
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betusa
24. říj 2012

Ahoj abigael hej tam vsade sa musis zaregistrovať a urobiť výzvu odoslat napísať na dany mail tam je popisane aky je postup ak nieco nebudes vedieť kludne mi napis ti pomôžem s tým ak budem vedieť o čo ide mi tam máme výzvu aj nám už pomohli tak určite skušajte dá sa to lebo detičkám kúpele určite pomôžu a je to ťažke zvládať. My sme na tom velmi zle a to začiatok sme riešili rodina nám pomahala a pôžičky sme brali ale už sa to neda takto, tak som oslovila viac nadácie dam ti aj iné kontakty odkazy na nadácie ktoré nám pomohli ale všade musíte dokladať faktúry na pomôcky alebo zaplatenie liečenia http://www.nadaciajt.sk/index.html
nadacia Srdce pre deti taktiež nam pomohla, aj nadácia Detský fond sr,
http://www.dfsr.sk/ ak niečo určite ti poradim ako postupovať hlavne doložit potrebne správy a doklady na čo sa pomoc žiada, my sme tak kupili biolampu tu väčšiu výrivku do vane lavatherm teraz chceme ist na hippoterpiu a zaplatiť tak na rok terapiu a aj ine ak si kliknes na to co publikujem tam je csetko rozpisane na ake liečenie, aj didakticke pomôcky sme kúpili je toh vela čo pomôže na tu rúčku drzim palce