Dlouhodobě odmítá tekutiny - vyšetření? Hospitalizace?

gwennie
22. črc 2014

Máte prosím někdo zkušenosti s tím, když dítě (13 měsíční) dlouhodobě odmítalo tekutiny, jestli se to řeší nějakým vyšetřením? Nebo nastala u vašich dětí někdy potřeba hospitalizace - ať už kvůli akutní dehydrataci anebo problémům s ledvinami apod? Nemám teď na mysli případy, kdy je průjem a zvracení, prostě jen klasické odmítání tekutin (mléka, čaje, .... všeho). Díky.

achjonetusim
22. črc 2014

Pises dlouhodobe - co to znamena? Kolik dni? Dcera takovy obdobi mela, resila jsem to duznatym ovocem a zeleninou (meloun, jablko, merunka, paprika...) a za ctrnact dni tri tejdny se "chytla". Bez tekutin jsi dehydratovana po 3-5dnech, pokud neprijima nic s obsahem vody tak bych urcite co nejdriv navstivila doktora.

koncita
22. črc 2014

můj syn taky pije odjakživa extrémně málo, ovoce téměř nepozře....jak konkrétně jste na tom vy? Taky už jsem párkrát (hlavně teď v těch vedrech) přemýšlela o tom, že si s ním půjdu dobrovolně lehnout někam na kapačky 😒

gwennie
autor
22. črc 2014

no ona obecne moc neji, tzn. cca. 200g celkove za den (presnidavky a kase), a piti ted posledni tyden odmita uplne. Cpu to do ni ve spanku, takze ve finale tech 500ml denne ma, ale v bdelem stavu si nic nevezme dobrovolne - takze to asi neni uplne idealni stav. V nedeli jsme byli na vylete, a tim, ze cely den nespala, tak taky cely den nepila...

gwennie
autor
22. črc 2014

@achjonetusim
@koncita
viz má odpověď výše...

koncita
23. črc 2014

@gwennie jestli do ní denně dostaneš celkem i s veškerým jídlem cca 500ml tekutin, tak to jste asi lepší než my ☹ Když nepočítám jiné jídlo, tak večer má kaši tak z cca 180ml vody a přes den do něj dostanu když má lepší den, tak max.300ml, když rostou zuby nebo má vysírací den, tak nedá víc než 150ml vody....takže jsme zhruba na cca 330ml + něco málo z jídla během dne....docela katastrofa, nechápu, jak může fungovat 😅 Jak je na tom malá s čůráním? Hodně, málo, jak často?

gwennie
autor
23. črc 2014

@koncita A vy nepijete mlíko? Já myslím 500 dohr. i s mlíkem... Jako teď poslední týden pročůra tak 2-3 plenky za den maximálně, takže slabota ☹ U nás je blbé ještě to, že nechce jíst... Včera půl jogurtu a půl přesnídávky,toť vše za celý den... Asi budu muset za dr. ať nás pošle na nějaké vyšetření, to přece není normální, že dítě nemá ve 35° žízeň a ani hlad... Vy jste nějaké vyšetření absolvovali?

koncita
23. črc 2014

@gwennie mlíko? 😀 😀 😀 milostpán nepije asi od 8.měsíce 😀 takže fakt počítám jen tu kaši z vody a tu trošku, co vypije. Jinak jí docela pěkně ťuky ťuk, taky jsem si s ním svého času užila svoje, ale teda to čerstvé ovoce a zeleninu ani náhodou 😠 Taky nechápu, že nemá žízeň, je jako starý člověk, který taky ztrácí pocit žízně asi....nevím no. Asi až půjdem na prohlídku, tak se o tom zmíním, ale máme blbou doktorku, ta mi neporadí....zatím se v tom tak nějak plácám sama 😕 A to čůrání teda u nás taky nic moc, prakticky bych ho snad ani nemusela přebalovat 😀 😀 😀

gwennie
autor
23. črc 2014

@koncita vidím, že to berete s humorem 🙂 mě jako některé dny už celkem přechází... :-/ mojí doktorce jsem to říkala x krát, ale nic z toho, musím na ni asi udeřit s pořádným vyšetřením. I když dneska asi dcera zaslechla, že ji chci poslat do nemocnice a umoudřila se 😀 protože od rána dobrovolně pije i jí jak nikdy 🙂

koncita
23. črc 2014

@gwennie víte...já už jsem si s malým toho zažila celkem dost, on se totiž vymyká jakýmkoliv standartům, nic není bez problémů, všechno je vždycky na dlouhý lokty, prostě musíme mít pořád něco 😅 Takže jsem chtě nechtě musela začít brát věci kapku s nadhledem...jinak bych zmagořila...ale to pití mě drtí, to ne že ne 😒 Je mi jasný, co mi doktorka řekne - dávejte meloun a polívky...Nevím, až to bude někdy vypadat zase tak kriticky, asi pojedeme rovnou do špitálu, už tam máme kartu (bohužel) a snad by tam udělali aspoň nějaké základní odběry a vyšetření...jo a s tím mlíkem, to jsem se upsala, on ho přestal pít přesně v 6,5měsících, docela hukot...a taky jsem si s tím musela poradit sama a přežil to 😉
PS: a kolik dneska teda vypila? 😉

gwennie
autor
24. črc 2014

@koncita No vypila včera 700 ale dneska jsme zpět v normálu, takže neustálé odmítání flašky pokračuje. Zítra jsem objednaná k dr. Dávejte meloun a polívky nám říct nemůže, protože ona jaksi nic nehodlá ani jíst 🙂 A jinak taky máme už ve špitále kartu, už dvakrát jsme si tam dělaly dovolenou... jednou s laryngitidou a jednou s rotavirem. My jsme totiž pravidelně cca každý měsíc nemocní, aby toho nebylo málo. A aby byl obraz dokonalý, brzo začneme asi chodit na rehabky kvůli nechození. U nás totiž nemůže nic jít jen tak hladce, že.

koncita
24. črc 2014

@gwennie co blbneš? 13 měsíců - má ještě čas, jakýpak rehabky...teda jestli nemá nějaký zdr.problém. Náš Tonda začal chodit teprve teď, je to čerstvý, a to je mu 15m 😉 No jak říkám, u nás všecko na dlouhý lokte a všecko si dělá po svým už od doby, co byl v břiše 🙂 Momentálně jedem akci zuby - takže příjem tekutin velice, velice nízký, ale hurá, dneska jsem do něj propašovala roxmixovaný broskve s piškotama, tak tu léčku neprohlíd a snědl to....My jsme byli ve špitále pro neprospívání 😅 a kvůli špatným bílým krvinkám.....

koncita
24. črc 2014

@gwennie ale jinak vypít za den 700 - hmmmm, úctyhodný výkon! To se nás netýká 😠

gwennie
autor
24. črc 2014

@koncita ona je na čtyřech od 5 měsíců, chodí kolem nábytků od 6-7, a od té doby žádný pokrok,tak nám to přijde všem divné ..
Neprospívání? Aha, tak to ona záhadně trošku přibírá,na to, že někdy sní jen půl rohlíku denně 🙂
My máme ještě alergii na kravské mlíko, ale na to už musím úplně prdět, protože bílý jogurt je jedna ze 4 věcí, co jí, a čaj téměř nechce - takže je převážně na mlíku...

koncita
24. črc 2014

@gwennie a byla jsi s ní teda u nějakého fyzio nebo to řešíš s pediatrou? Já teda musím přiznat, že mladej jak strašně dlouho nelezl, neseděl (dlouho se jenom plazil a nic jinýho a naší pediatře to bylo šumák...), tak jsem ho pro jistotu vzala k jedné fyzio jen tak, aby na něj koukla - pro svůj klid, abych něco nezanedbala a v pohodě, uklidnila mě, byl v pořádku až na pár maličkostí a žádné cvičení ani rhb nedoporučila, jen má pomalejší tempo a na všechno přijde později...a došel 😉 S tím jídlem bych ti taky mohla vyprávět...teď už si "pískám", teď už relativně baští, ale jak přestal pít to um v tom půl roce, byla jsem doopravdy na mrtvici, protože nejedl prakticky nic - příkrmy vzal na milost asi po dvou měsících zkoušení, takže náš jídelníček se pár měsíců sestával z kaše, kaše, kaše, potom už i jogurt, kaše, masozelenina, kaše 😀 😀 😀 neuvěřitelný, kdo nezažil, nepochopí...Další kapitola našeho příběhu - spaní....ale to už by bylo fakt na román, takže vidíš, že nejsi sama, kdo má "náročnější" dítě 😉
A mimochodem, Tonda předtím, než začal lézt, sedět a stoupat si, tak taky hrozně dlouho stagnoval, určitě aspoň min.4 měsíce bez pokroku, takže to taky může být normální, že se ti zdá, že dlouho nic nedělá...ale jak říkám, za kontrolu u odborníka nic nedáš a budeš mít klid, max. teda nějaké to cvíčo....tak držím palce 🙂

gwennie
autor
24. črc 2014

@koncita No jako my do ted jíme jen 1 druh presnidavky, kasi, 1 druh jogurtu a asi 2 druhy zeleniny s bramborama 🙂 Jak slysim, ze kamosky davaji nejaky kuskus, ovoce, pribinaky a ja nevim co, tak muzu leda tak snit 🙂 Ale posl.dobou jsem rada, kdyz sni cokoliv...
Spani je u nas nastesti (!!) v poradku, od doby, co jsem v breznu otehotnela, spi nastesti celou noc, diky bohu aspon za to, jinak bych to tehotenstvi s ni uz vubec nedavala.
Rikala jsem si, ze pockam do konce prazdnin, jestli se nerozchodi, a kdyztak zari zajdu, to uz bude mit 15 mesicu, a hlavne - uz ted me kazdy den boli bricho z toho noseni a zvedani, natoz pak..
Btw, kolik vazite? My 9kg

koncita
25. črc 2014

@gwennie kolem 10kg a je dlouhej jak tejden před vejplatou 🙂 Chápu, že když jsi těhotná, tak je to všecko mnohem intenzivnější 😉 přiznám se, že já na druhé teda nemám ani pomyšlení.....no uvidíme co se z toho našeho tyranizátora obecného vyklube tak za rok 😀
A jinak teda malá ještě nikdy se nepustila sama do prostoru? Mně přijde divný, že když už tak dlouho a asi už jistě ťape okolo nábytku, tak že se nepustí a zároveň to nevypadá na nějaký problém, to by asi ani nechodila kolem toho nábytku....no samotnou mě to zajímá, dej mi pak vědět...spaní ti závidím, ale jak říkám, myslím, že to nejhorší je za náma a už na to ani nechci vzpomínat
Jinak s tím jídlem, já fakt vím, jak je to na palici, ale prostě to nehroť, dávej jí to, co jí.....určitě to nebude trvat věčně a rozpapá se....a rozhodně nesrovnávej s kámoškama - to jsem se taky velice rychle odnaučila, protože jak píšu, naše dítě bylo vždy naprosto mimo jakékoliv normy a tabulky a jak jsem tohle pochopila, že je prostě jinej, tak se mi náramně ulevilo 🙂

gwennie
autor
25. črc 2014

@koncita Sama zatím sama nestála, jen párkrát třeba několik sekund... Dneska jsme byly u té naší MUDry a teda v úterý nastupujem do nemocnice, protože od minulé prohlídky zhubla na váze.. tak jsem zvědavá, co tam najdou :-/ Pak dám určitě vědět...
A jaký jste teda měli s tím spaním problém?

koncita
25. črc 2014

@gwennie oouu...tak to držím palce, snad to nebude nic vážnýho!
No, se spaním to bylo tak, že asi tak ve 3 měsících přestal spát.....a trvalo to asi tak do toho roka no.....ani se mi o tom nechce psát, jaká to byla marnost, zoufalství, ze mě troska.... 😕

gwennie
autor
25. črc 2014

@koncita Tý jo, chudáku... no malá po rotavirovi taky asi měsíc nespala, taky jsem byla hotová, ale pak to přešlo... Hlavně že teď už ti spí...

koncita
25. črc 2014

@gwennie jen tak ze zvědavosti - je malá očkovaná na rotaviry?

gwennie
autor
25. črc 2014

@koncita není, ale druhé nechávám rozhodně očkovat, i když tim riziko nevylučuji a jenom elimiuji... pro mě nehorší zkušenost vůbec, horší jak porod... Možná když to chytne starší dítě, je to v poho, ale dívat se na 6ti měsíční bezbranné stvoření na kapačce, jak neustále zvrací, kaká a z neustálého přebalování a převlékání vlastně na té kapačce ani nemůže být pořádně pripojené, nereaguje na žádné podněty, hubne denně 0,5kg z celkových 6, teploty nechtějí klesnout pod 39.... nikdy víc, fakt. Zažila jsem fialovění a dušení malé při laryngitidě, bylo to sice zlé, ale tohle bylo ještě x krát horší..

koncita
25. črc 2014

@gwennie ufffffff......taky nejsme očkovaní.......tos mě teda moc nepotěšila 😨

gwennie
autor
26. črc 2014

@koncita Včera to byla evidentně nějaký výjimka, dneska od 7 rána standardně pokračuje ve svém bojkotu veškerých tekutin. Já jsem zjistila, že už nejsem ani zoufalá, já už jsem spíš nasraná, nejradši bych jí vytřískala. Ale řídí si svůj osud dle svého, teď bude sama brečet týden v nemocnici, protože já jsem na rizikovém těhu, a s ní tam nemůžu, tak dobře jí tak.

koncita
26. črc 2014

@gwennie týjo, tak to i když mě ten náš tyránek někdy pěkně točí, tak to bych teda nedala ho tam nechat týden samotného, to bych prostě nezvládla....to tě teda obdivuju, předpokládám, že kdyby to šlo, tak by tam s ní někdo byl (manžel), ale nemůže třeba babička nebo někdo? To si neumím představit ani ve snu, co by tam s ním dělali, v postýlce by jim tam strašně řval pořád a pochybuju, že se tam takovým prťatům, který chtějí lozit a ťapkat někdo věnuje ☹ ☹ ☹ Normálně dneska jsme byli u tchánů a prababi s ním dělala srandičky a učila ho, jal pít sám z tý učící flašky, že jako musí hrozně moc zaklonit hlavu a ostatní u toho dělaj opičky - no komedie šílená, ale minimálně na dnešek to zabralo - vypil asi tak to, co normálně za tejden 😀 no...doma už to dělat nechtěl 🙄

gwennie
autor
26. črc 2014

@koncita No já mám doma tyhle hrnečky 4, a z žádného nepila, jen s tím dělala kraviny a když ji náhodou trochu čaje vlítlo do pusy, zase ho vyplivla 🙂
Manžel neví, jestli dostane dovolenou v práci, v pondělí zjistí.
Babičky obě pracují, a dovolenou už mají vybranou / naplánovanou jinak...

hanickapl
26. črc 2014

@gwennie myslím si, že ve 13. měsících určitě dítě nepříjímá tekutiny z trucu...a nechávat jej samotné v nemocnici za trest mi příjde kruté..

pampeliska1
27. črc 2014

@gwennie taky s pitím bojujeme už od narození, následně zjištěna vývojová vada na močovodu (vrozená), která se musela operovat, ale pořád by měla pít 2x tolik než běžně, ale jsem ráda, že vypije aspoň ten základ.. Někdy ani to ne ☹ na wc chodí někdy jen 3x denně (včetně čůrání ráno po probuzení).. V nemocnici jsme několikrát byly, poprvé v 16měs a nikdy bych ji tam nenechala samotnou, i kdybych měla babičce zaplatit za neplacené volno.. Tam na ty děti fakt nikdo nemá čas, prostě to tak je.. A proč tam nemůžeš ty i když máš rizik.těhu? Myslím, že tam žádnou větší fyzickou aktivitu, než s ní máš doma, mít nebudeš..(já jsem s ní byla v nemocnici 10nocí po operaci, byla jsem cca 26.týden těhu)

gwennie
autor
27. črc 2014

@hanickapl No bohužel, nemá tam s ní kdo jít, a jít tam musí.

pampeliska1
27. črc 2014

@gwennie a co se teda týče toho pitného režimu, tak nejvíc toho vypije buď brčkem, pak také že si ťukáme "na zdraví" a také stříkačkou..to ji baví a např.v nemocnici jsem do ní takto na jeden zátah dostala i 100ml.. A v poslední době dost vypije i sama z kelímku..to jsi zkoušela?

gwennie
autor
27. črc 2014

@pampeliska1 Byla jsem tam s ní před pár měsíci, a vím, co jsem dělala pořád dokola - zvedala, nosila, tahala.. to není jak doma, to ji pustím na zem a ona i líta po čtyřech, v nemocnici těžko. Je šíleně aktivní dítě. A bohužel nechodí - to je ten hlavní důvod, takže by to bylo neustálé nošení a zvedání, což teď určitě je to poslední, co mé otvírající se por.cesty potřebují. Doma ji nezvedám, do postýlky vyleze sama (do té nemocniční určitě ne), přebaluju na koberci, koupe manžel..